9/11 elméletek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Figyu, amikor egyik hülyeséget építed a másikra és már az első kapitális tévedés, akkor mit vársz? Simogassuk meg a buksidat? 30 sec volt megtalálni,. amit linkeltem.
Érdekes szelektív keresője és optikája van ezeknek a konteósoknak valahogy mindig...
A linkelt oldalon le lehet tölteni Priscilla D.Jones kiskönyvét az elsô 109 percrôl 911 kezdetekor. Legfontosabb kijelentése az , hogy a szövetségi légügyi hatóság (Federal Aviation Administration kb fedi) azaz a civil légügyesek egyszerûen nem voltak tisztában a gépeltérítés tényével egy jó ideig. A procedúra ugyanis a pilóták jelentésére volt szabva, tehát feltètelezte a föld-pilóta kapcsolattartását eltérítés esetén is, valamint azt, hogy a repülôgép a földi személyzet számára látható marad-azaz a transmittert nem kapcsolják ki a gépeken. Mivel a terroristák a pilótákat megölték (folytatja a könyv), csak egy két valószínüleg "félrement" rádióüzenetbôl tudtak következtetni a bostoni központnan a gépeltérítés tényére.
Így eshetett meg, hogy a légierô csak megkésve indulhatott a hiányzó gépek keresésére, mivel a civil légiadminisztrációegyszerûen nem szólt neki. Az már egy másik komoly tényezô, hogy tényleg 14 vadászgép volt készültségben csak ilyen esetre. Van némi is info benne arról is, hogy mi volt aNORAD doktrínája és feladata ekkor-valamint azt is megemlíti, hogy a repülôgépek kvázi fegyverként valò alkalmazása ekkor már lehetôségként számításba volt véve és a légügyesek kaptak errôl tájékoztatást, de a helyzetfelismerés hiánya a fent említett okokból a gépek sorsát megpecsételte. Az már egy másik sztori hogy mit kezdtek volna az utasszállítókkal a vadászgépek egy sûrûn lakott terület felett.

Pogány tévedett evvel kapcsolatban, de ez nem jelenti azt hogy nem voltak helyes észrevételei-amiken azért szeretsz nagyvonalúan átugrani.
Wood maga nem foglalkozik ezzel a témával-ellenben a becsapódásokat eléggé kivesézi-ezt is posztolom hamarosan.
Ha már megint konteóknál tartunk, Wood nem keveset cáfol meg belôlük könyvében-ezt azért ne felejtsük el.
 
M

molnibalage

Guest
Ha már megint konteóknál tartunk, Wood nem keveset cáfol meg belôlük könyvében-ezt azért ne felejtsük el.
Mondom, a konteósokban az legviccesebb, amikor az egyik üti a másikat, mert szerinte akkora méretű halálsugár géppel rombolták le, amihez a Duna hőteljesíményének hűtése kevés lenne, tehát a többi konteó ezért nem igaz.

Én már a csak...
giphy.gif
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Mondom, a konteósokban az legviccesebb, amikor az egyik üti a másikat, mert szerinte akkora méretű halálsugár géppel rombolták le, amihez a Duna hőteljesíményének hűtése kevés lenne, tehát a többi konteó ezért nem igaz.

Én már a csak...
giphy.gif


Örülök, hogy így meg vagy elégedve magaddal. A humor(od) részét inkább hagyjuk, de hát szòrakozz csak jól!
 
M

molnibalage

Guest
Örülök, hogy így meg vagy elégedve magaddal. A humor(od) részét inkább hagyjuk, de hát szòrakozz csak jól!
Figyu, itt ebben a topikban már linkelték és bizonygatták, hogy
  • halálsugár volt
  • irányított robbantás
  • termites olvasztás
Mind nem lehet igaz. Szóval mit kéne tennem, ha nem röhögni...?
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Figyu, itt ebben a topikban már linkelték és bizonygatták, hogy
  • halálsugár volt
  • irányított robbantás
  • termites olvasztás
Mind nem lehet igaz. Szóval mit kéne tennem, ha nem röhögni...?
Azt csinálsz amit akarsz. Én a könyvet ismertetem, melynek anyaga és állításai jól alá vannak támasztva, s ha jól emlékszem eddig semmi értelmeset nem tudtál kitalálni a cáfolatára, azon kívül, hogy Woodnak prezentálnia kéne a te halálsugárgépedet, teljesítménnyel, definícióval stb.
Amit te mondtál eddig kb:
-A törmelék látványra teljesen rendben van, eléri az oromzat alját (fotó) és a föld alatt is van- mindkettô tévedés
-más értelmes érvelésed Wood ellen talán nem is volt -ja az hogy mindenki idióta meg eszement konteós.
 
M

molnibalage

Guest
Azt csinálsz amit akarsz. Én a könyvet ismertetem, melynek anyaga és állításai jól alá vannak támasztva, s ha jól emlékszem eddig semmi értelmeset nem tudtál kitalálni a cáfolatára, azon kívül, hogy Woodnak prezentálnia kéne a te halálsugárgépedet, teljesítménnyel, definícióval stb.
Amit te mondtál eddig kb:
-A törmelék látványra teljesen rendben van, eléri az oromzat alját (fotó) és a föld alatt is van- mindkettô tévedés
-más értelmes érvelésed Wood ellen talán nem is volt -ja az hogy mindenki idióta meg eszement konteós.
Te most komolyan arra kérsz, hogy nézzek végig egy más által is szétcinált videót és olvassak el egy szaros könyvet, ami arról szól, hogy van egy láthatatlan Halálcsillag teljesítményű sugárfegyver, amit ráadásul azóta sem vetettek be sehol?

Bocsl, LOL.
Nekem ennél végtelenszer értelmesebb dolgokra sincs időm.
Siging off this shit thread
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Te most komolyan arra kérsz, hogy nézzek végig egy más által is szétcinált videót és olvassak el egy szaros könyvet, ami arról szól, hogy van egy láthatatlan Halálcsillag teljesítményű sugárfegyver, amit ráadásul azóta sem vetettek be sehol?

Bocsl, LOL.
Nekem ennél végtelenszer értelmesebb dolgokra sincs időm.
Siging off this shit thread
Nem könnyezlek meg rektor úr, de ha már lusták vagyunk kicsit belenézni, akkor az arcból is nyugodtan vissza lehetett volna venni. Hiába vagy itt "author".
Halálsugár amúgy is csak a te kreálmányod, szintén nem igaz hogy más linkelte v bizonygatta.
 
M

molnibalage

Guest
Nem könnyezlek meg rektor úr, de ha már lusták vagyunk kicsit belenézni, akkor az arcból is nyugodtan vissza lehetett volna venni. Hiába vagy itt "author".
Halálsugár amúgy is csak a te kreálmányod, szintén nem igaz hogy más linkelte v bizonygatta.
Csak a te kedvedért beletekertem abba videóba.Nem kellett volna...

A végén a táblázat és lista arról szól, amitől minden műszaki és tudományos ember elröhögi magát.
Kizárja egy rakás hülyeséggel, hog szerinte miért nem volt egyik sem...
... tehát akkor akkor energy weaponnak kellett lennie...
...anélkül, hogy azt bizonyítaná.

Bedob adatokat, hogy atomerőmű után mit mértek, aztán pont valamiért a Tr-mal kezd dobálózni, anélkül, hogy megmagyarázná, hogy miből jön. Mert csak abból jöhet, amit ő gondol. Mert csak.

Ez kb. olyan, hogy eszek egy szar bablevest, majd mivel nem tudom megmagyarázni, hogy mitől szar, kitalálom, hogy a nagy spagettiszörny tette. Mert csak. Mert spagettit evett a szomszéd asztalon valaki.

Attól függetlenül, hogy ha ilyen fegyver létezne, ami ilyen erős és portábilis, akkor semmi szükség nem lenne rá. Azt a tekeréssel nem láttam, hogy a hülyéje számba vette-e volna, hogy micsoda teljesítmény igénye van, ha olyan távolságról tüzelnek vele, hogy senki ne lássa a fegyvert és legyen benne kraft. Bár azt sem láttam, hogy ha messze van, akkor hogyan tüzelne horizont alól...

Áh, vicc az egész nő. Ahogy te is. És a szomorú az, hogy magadfajta balfaszok ettől végtelenül okosnak hiszi magát.

Ahogy itt is leírták. Az egyik alufólia sapkás hívő beszél hívőknek. Ott meg nem szoktak kellemetlen kérdések felmerülni, hogy ugyan magyarázza meg már téveszméit...
https://forum.htka.hu/threads/9-11-elméletek.1712/page-9#post-596055

Bye.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Csak a te kedvedért beletekertem abba videóba.Nem kellett volna...

A végén a táblázat és lista arról szól, amitől minden műszaki és tudományos ember elröhögi magát.
Kizárja egy rakás hülyeséggel, hog szerinte miért nem volt egyik sem...
... tehát akkor akkor energy weaponnak kellett lennie...
...anélkül, hogy azt bizonyítaná.

Bedob adatokat, hogy atomerőmű után mit mértek, aztán pont valamiért a Tr-mal kezd dobálózni, anélkül, hogy megmagyarázná, hogy miből jön. Mert csak abból jöhet, amit ő gondol. Mert csak.

Ez kb. olyan, hogy eszek egy szar bablevest, majd mivel nem tudom megmagyarázni, hogy mitől szar, kitalálom, hogy a nagy spagettiszörny tette. Mert csak. Mert spagettit evett a szomszéd asztalon valaki.

Attól függetlenül, hogy ha ilyen fegyver létezne, ami ilyen erős és portábilis, akkor semmi szükség nem lenne rá. Azt a tekeréssel nem láttam, hogy a hülyéje számba vette-e volna, hogy micsoda teljesítmény igénye van, ha olyan távolságról tüzelnek vele, hogy senki ne lássa a fegyvert és legyen benne kraft. Bár azt sem láttam, hogy ha messze van, akkor hogyan tüzelne horizont alól...

Áh, vicc az egész nő. Ahogy te is. És a szomorú az, hogy magadfajta balfaszok ettől végtelenül okosnak hiszi magát.

Ahogy itt is leírták. Az egyik alufólia sapkás hívő beszél hívőknek. Ott meg nem szoktak kellemetlen kérdések felmerülni, hogy ugyan magyarázza meg már téveszméit...
https://forum.htka.hu/threads/9-11-elméletek.1712/page-9#post-596055

Bye.
Ezt most sztem félreérted Molni, mert Wood következtetése az, hogy valamiféle "szabadenergia eszközzel" porították el a tornyok nagy részét. Tehát ő nem beszél vmi nagy energia- és hűtésigényű halálsugárról vagy ilyesmiről, hanem az általa összerakott mozaikból valamilyen, a mainstream felfogáson túli technológiára következtet. Erre hozza példának azokat a dokumentált szabadenergiás kísérleteket, amik hasonló fémgörbüléseket és más, a WTC omlásakor észlelt jelenségeket produkáltak. Az érvelése végső soron konzisztens, bár tényleg alkalmazza az általam észrevételezett trükköket az előadásában a közönség megnyerésére.

Nyilván nem tudja felmutatni magát az elkövetés eszközét, cserébe viszont kizár egy csomó más konteót, és felvet egy egységes magyarázatot, ami az összes vitatott pontra választ ad. Még az sem kizárt, hogy a helyes irányban motoszkál, de ez az energiakicsatolós-teslás-szimmetriacsökkentős témakör szintén túl van terhelve őrültekkel, akik rontják bárki hitelességét, aki a kérdéshez nyúlna. (Miközben ha jól emlékszem, Marie Curie az egyik Nobel-díját pont azért kapta, mert a szimmetriacsökkenés fizikai hatásaival foglalkozott. Vagy az a másik Curie?)
 
M

molnibalage

Guest
Nyilván nem tudja felmutatni magát az elkövetés eszközét, cserébe viszont kizár egy csomó más konteót, és felvet egy egységes magyarázatot, ami az összes vitatott pontra választ ad. Még az sem kizárt, hogy a helyes irányban motoszkál, de ez az energiakicsatolós-teslás-szimmetriacsökkentős témakör szintén túl van terhelve őrültekkel, akik rontják bárki hitelességét, aki a kérdéshez nyúlna. (Miközben ha jól emlékszem, Marie Curie az egyik Nobel-díját pont azért kapta, mert a szimmetriacsökkenés fizikai hatásaival foglalkozott. Vagy az a másik Curie?)
Semmit nem csinál, mint egyik konteót lecseréli egy másikra.
Vastaps...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Csak a te kedvedért beletekertem abba videóba.Nem kellett volna...

A végén a táblázat és lista arról szól, amitől minden műszaki és tudományos ember elröhögi magát.
Kizárja egy rakás hülyeséggel, hog szerinte miért nem volt egyik sem...
... tehát akkor akkor energy weaponnak kellett lennie...
...anélkül, hogy azt bizonyítaná.

Bedob adatokat, hogy atomerőmű után mit mértek, aztán pont valamiért a Tr-mal kezd dobálózni, anélkül, hogy megmagyarázná, hogy miből jön. Mert csak abból jöhet, amit ő gondol. Mert csak.

Ez kb. olyan, hogy eszek egy szar bablevest, majd mivel nem tudom megmagyarázni, hogy mitől szar, kitalálom, hogy a nagy spagettiszörny tette. Mert csak. Mert spagettit evett a szomszéd asztalon valaki.

Attól függetlenül, hogy ha ilyen fegyver létezne, ami ilyen erős és portábilis, akkor semmi szükség nem lenne rá. Azt a tekeréssel nem láttam, hogy a hülyéje számba vette-e volna, hogy micsoda teljesítmény igénye van, ha olyan távolságról tüzelnek vele, hogy senki ne lássa a fegyvert és legyen benne kraft. Bár azt sem láttam, hogy ha messze van, akkor hogyan tüzelne horizont alól...

Áh, vicc az egész nő. Ahogy te is. És a szomorú az, hogy magadfajta balfaszok ettől végtelenül okosnak hiszi magát.

Ahogy itt is leírták. Az egyik alufólia sapkás hívő beszél hívőknek. Ott meg nem szoktak kellemetlen kérdések felmerülni, hogy ugyan magyarázza meg már téveszméit...
https://forum.htka.hu/threads/9-11-elméletek.1712/page-9#post-596055

Bye.
Ha
-befejezted az összefüggéstelen belekapkodást,
-bevetted a nyugtatót-a "magadfajta balfaszoknak" biztos felírják
-elköszöntél ötödször is
Akkor folytatom a könyvet.
Atomerômûrôl amúgy szó nem esik a könyvben-mint ahogy egyetlen "kellemetlen" kérdést sem tudtál feltenni-értelmeset sem nagyon.
Mint elôbb említettem,(már nem neked szól, ne fáradj válasszal) az energiafegyver Wood legvégsô következtetése-mert nem talál más magyarázatot-de ez elôtt még számos részlet vár megvitatásra, számos állítás kerül cáfolásra vagy bizonyításra.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Figyu, amikor egyik hülyeséget építed a másikra és már az első kapitális tévedés, akkor mit vársz? Simogassuk meg a buksidat? 30 sec volt megtalálni,. amit linkeltem.
Érdekes szelektív keresője és optikája van ezeknek a konteósoknak valahogy mindig...

Tehát az én hülyeségem a válasz arra, hogy mégis becsapódtak azok a repülők. Ha csak az lenne érdekes a témában, hogy hogyan nem volt képes AZ USA ellenőrizni a saját légterét pont aznap, akkor értelmezhető lenne a fura optikám, meg még sokaké, de még annyi probléma van ezzel az egész eseménnyel kapcsolatban, hogy ez csepp a tengerben.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Wood könyvének további ismertetése, pár fejezet ami kimaradt és/vagy hátravan. Van pár gondolati egység ami nem kapott külön fejezetet a könyvben, de kiemelem mert nagyon érdekes.

1. The jumpers , „Ember -eső” –ez nem volt külön fejezet, de Wood több beszámolót is összegyűjtött a helyszínen dolgozó tűzoltóktól, rendőröktől, akik látták a WTC ből kiugráló embereket. Némelyik igazán hihetetlen.

2. A „teknő” –további adatok és tények a WTC komplexum alapját adó betonteknőről. Kevés szó esett arról, hogy a WTC alapjaiként és a Hudson folyót gátként tartó betonteknőt semmilyen komolyabb sérülés nem érte (sem a feltételezett kontrollált robbantás, sem a több mint egymillió tonna lezuhanó törmelék által), viszont a takarításra kivezényelt darukocsikat – a munkálatok alatt- ki kellett vonni (vagy védőlemezeket tenni alájuk), mert súlyukkal rongálták az alapzatot! A munkagépek működésekor lábfej szélességű repedések jelentek meg a betonaljzaton.

3. A Bankers Trust (Deutsche bank)épület sérülése, és későbbi lebontása. Ez nem külön fejezet, de érdemes foglalkozni vele.

4. Még pár szó a „robbantásról”. Nagy része volt már de sokminden nem. Például: milyen messzire kellett volna repülnie a „robbanáskor” kicsapódó törmeléknek?

5. Porrá válás. Részben már volt róla szó. Az egész fejezetből azokat a részeket emelem ki amelyekről még nem volt szó. Például: hogy válhatott porrá esés közben több igen nagy törmelékdarab?

6. Hová lettek a tornyok? Wood elemzése a törmelékről kiegészítve az én számolásommal. Elöljáróban annyit, hogy nekem egy közel 40 méter csúcsmagasságú, félgömb alakú (átmérő 80 méter!) kupac jött ki tornyonként mint törmelékmaradvány, nem számolva az épületgépészetet, kábeleket, berendezést, légbuborékokat a törmelékhalomban és a becsapódott repülőgépeket. A visszamaradt törmelékről már volt szó, a maradványok tömege és térfogata abszolúte nem tükrözi a WTC tornyok anyagmennyiségét. Hetedik fotó a linken, lilával megrajzolva a törmelékkupac: https://kepkuldes.com/australexpress

7. Lyukak több (8) emelet mélyen a WTC 6 , WTC 5 , és WTC 3 ban. Ez nagyon érdekes fejezet, sajnos a fotók nélkül nehéz lesz a magyarázat. Lehet hogy telefonnal kifotózom a könyvből és feltöltöm. A WTC 6 ba valami hatalmas lyukat vágott 8 emelet mélyen, persze itt is „hiányzik” a visszamaradó törmelék. Wood elemzése.

8. Furcsa tüzek és füstölgő romok. Itt összevonok pár fejezetet. Furcsa „hideg” tüzek, és napok múlva is füstölgő törmelék.

9. Tesla – Hutchison effektus. Hutchison Tesla tekercsekkel kísérletezett pár évtizede a tengerentúlon. Kísérleteikor anyagdeformációt, tömegveszteséget, levitációt,anyagbegyulladást. És elporosodást (is) megfigyelt. Ugyanitt képek a WTC megmaradt, összecsavarodott acéloszlopairól. Csak néhány részt emelek ki ebből az igen nagy fejezetből.

10. Az Erin hurrikán, ami csaknem elérte New Yorkot szeptember 11.-én reggel, de az időjárásjelentés nem számolt be róla. Az Erin hurrikán becsült energiája 4x nagyobb volt a 2004 es Katriáénál. Miért éppen 11.-én váltott szinte 18í fokos fordulatot a hurrikán? Véletlen?

11. „Rolled up carpets”, szemle az összecsavarodott acélszerkezet maradványokon. Miért kifelé csavarodtak? (Miért csavarodtak egyáltalán?)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and ghostrider

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Nem foglalok össze minden fejezetet, mert némelyik (Pl Space Weather vagy a Föld mágneses mezeje 911 napján) annyira tele van grafikonokkal és diagramokkal, hogy igen nehézkes lenne a magyarázat. Persze ettől még később nekigyűrkőzhetek, hiszen fontos darabjai a nagy mozaiknak.
Lássunk pár szemelvényt az első összefoglalóból:

1 The jumpers-a kiugráló emberek.

Wood alapos elemzésnek veti alá a kiugráló emberek jelenségét. Természetesen az első –és legkézenfekvőbb magyarázat az az, hogy a füst és a tűz(hőség) miatt az ott rekedteknek nem maradt más választásuk, és ezt akár el is fogadhatnánk-amennyiben a jelenség nem lett volna TÖMEGES, és nem lennének olyan esetek köztük amik igencsak kilógnak a sorból.

-Ablakban álló emberek megszabadulnak ruhadarabjaiktól. Wood szerint, tűz esetén a vizes ruha alegjobb védekezés, hiszen a maximális párologtatást biztosítja testünkön, ameddig persze meg nem szárad. A vizes ruha kb 27 szer jobban vezeti el a hőt mint a száraz. Amennyiben a wc-k ben , esetleg a tűzcsapokban SEM volt víz (ez valószínűtlen), akkor is jópár palackos víz – italautomata maradhatott az irodákban arra, hogy a menekülők benedvesíthessék a ruháikat.

Azt feltételezzük logikusan gondolkodva–hogy az emberek a füst és a hőség elől menekültek az ablakokhoz. Van olyan felvétel, melyen valaki az ablakban kapaszkodva veszi éppen le a (feltételezhetően vizes)nadrágját, mögötte mellette tucatnyi ember az ablakban hiányos ruházatban, tűz és füst nincs a mögöttük/alattuk lévő szinten. Wood megjegyzi itt, hogy bár a nedves ruha az egyik legjobb védelem a hő és tűz ellen, de a mikorohullámú sugárzást kimondottan felerősíti. Erről még később.

Olyan felvétel is van, ahol emberek lógnak ki az ablakokból de a füst igen távol van a szél miatt (felső emeletek)-itt csak a hőség lehetne az egyetlen indok.

Mit láttak a szemtanúk? Wood minden fellelhető beszámolót átnézett, mikor a repülőgép becsapódásáról keresett szemtanú/fültanú leírásokat, akkor lett figyelmes azokra a leírásokra, melyek a becsapódó és szétguruló emberi testek/testrészek látványát, valamint a jelenséget beszélték el, „Ember eső”-nek nevezve azt.

„Az egyetlen dolog amit látni lehetett, az égő épületek, és a kiugráló emberek. Látni lehetett ahogy a 90.-ikről ugorva leérkeznek.”

Karin Deshore: „Megkérdeztem Charl doktort látta-e amit én, mire kérdezte hogy mit. Mondtan nézzen balra. Emberi testeket hoztak ki, mindkét épületből, némelyik lángolt(!). Némelyik mozgott, a többi mozdulatlan volt. A legrosszabb volt az hallani ahogy a földhöz cspódtak és csobbanó (splash) hangot adtak ki. Látni lehetett ahogy a test darabokra hullik szét. Eleget láttam belőlük ahhoz, hogy másfelé forduljak. Aggódni kezdtem amiatt, nehogy valamelyikünket eltalálja egy zuhanó test.”

Tűzoltó (Fire Marshall) Steven Mosiello:

„Úgy hiszem (később ezt megerősíti) hogy akkor mikor a (tűzoltó) megbízottért mentem, akkor halt szörnyet a 216-os számú tűzoltó, egy kiugró ember esett rá.(...) A WTC 1 körül irdatlan mennyiségű test hevert. Körülbelül minden 30-40 másodpercenként csapódott be kiugró ember. Egy idő után már nem néztem ahogy becsapódnak...”

Tűzoltó John Malley másképp emlékszik:

(...)Az emberek elkezdtek kiugrálni (..) körülbelül minden 5, néha 10 másodpercben csapódott be egy.

Wood számolása szerint, ha kb 20 másodpercenként ugrott le egy ember, akkor a 102 perces eseménysorozat alatt nagyjából 1200 ember lelte így halálát. Ha ehhez hozzáadjuk a 421 többi áldozatot, melyből 343 csak tűzoltó volt, akkor már ott is vagyunk az 1594 AZONOSÍTOTT áldozathoz (DNS vagy egyéb mód által). Ez egy érdekes egybeesés, és azt feltételezi, hogy az épületben rekedt áldozatokból semmi nem maradt...

Az egyik legfigyelemreméltóbb beszámoló, Bertram Springstead tűzoltó: „Kinéztünk a WTC ablakán, és eléggé biztos vagyok benne hogy a Vista hotel tetejét láttuk. Vagy 30-40 kiugrott ember volt szétkenődve az egész tetőn. Azt mondtam , Jézusom mi a pokol történik itt? % másodpercen át néztem ki az ablakon, mikor egy másik ember ugrott, éppenhogy túlugrott a tető szélén és csak porrá (vaporized)vált. A srác egyszerűen csak eltűnt. Nem volt ott test többé, csak egy nagy felhőnyi vörös (folt).”

Riporter: „Wow”

BS:” Úgy éreztem akkor hogy erre igazán nem volt szükségem. 5 másodpercig néztem csak ki az ablakon.”

Van jópár figyelemreméltó adat ezekben a beszámolókban, ne feledjük hogy mindannyian felelősségteljes munkát végző emberek. Wood könyvében külön hangsúlyt kap az, hogy tapasztalt tűzoltók ilyen jelenséget még soha nem láttak.

A kiugráló emberek jelensége és a beszámolók együtt ad(hat)nak egy mozaikdarabot a történtek során felmerülő „miért”-ek megválaszolására. A többi fejezetben még vissza-visszautalunk az itt leírtakra.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
2. A betonteknő (bathtube)

Külön fejezet foglalkozik a WTC komplexum alapját adó betonmedence/teknő funkciójával és a tragédia utáni állapotáról.

Ez a betonmedence volt a WTC kvázi alapozása, ugyanakkor ennek falai védték elsősorban a Hudson folyó felől a komplexumot és a metrót a vízbetöréstől, beszivárgástól. A betonozás 21 méterre ment a vízszint alá (70 láb), 7 emelet mélyen egészen a geológiai kőágyig, amire végül is az egész épületegyüttes telepítve lett.

A 911 napja után igen sokan foglalkoztak azzal, hogy lett e valami sérülése a vízzáró betonfalnak, mely végül is nemcsak a WTC-t, hanem alsó Manhattan jó részét is védte a vízbetöréstől. Wood azt fejtegeti, hogy hogyan tudott ellenállni a betonalapozás kétszer kb félmillió tonna anyag leomlásának és becsapódásának (már ha ilyen bekövetkezett) több száz méter magasságból. New York nem földrengésveszélyes zónában fekszik, ezért a betonteknőt nem úgy építették hogy ekkora erőknek ellenálljon.

Hivatalosan az ikertornyok alapozása az egész terrortámadást felületi sérülésekkel megúszta, szerkezeti kár sehol nem keletkezett. Egyetlen helyen maradt ideiglenesen támaszték nélkül a vízzáró fal.

Vízbetörés nem történt, bár a metró járatai valamelyes elárasztódtak vízzel, az nem a fal sérülésein át érkezett, hanem az oltáshoz használt víz volt a tűzoltótömlőkből.

New York Times:” A 7 szintes mélygarázs (basement csak így érthetőbb a fordítás) rész vizsgálatakor –az ikertornyok némely alsó részei teljesen épen maradtak, némely részek viszont teljesen megsemmisültek.(...)A mérnökök úgy döntöttek hogy egyesével kell az alsó szintek bontását végezni ahhoz hogy a vízzáró fal ne mozduljon illetve sérüljön mondta Mr Tamaro. A munkák időtartamát 4 és 12 hónap közé teszi.”

Hamarosan azonban kiderült, hogy az alapozás még a munkagépek súlyát sem képes elviselni rongálódás nélkül, emiatt új szabályokat kellett bevezetni. Nagyobb munkagépek az alapokra nem hajthattak be, másoknak pedig külön védőlemezeken kellett közlekedniük.( egy sérülés itt: https://kepkuldes.com/image/erdDyi) A nagyobb gépek 1000 tonnás daruk voltak.

Igen nagy jelentőségű információ, hogy a csaknem egymillió tonna lezuhanó tömeg (plusz elvileg a kontrollált robbantások, ha voltak) semmilyen kárt nem tesz az alapozásban, de a megjelenő munkagépek szinte azonnal megrongálják az alapzatot úgy, hogy azon repedések jelennek meg. Ezt még toldjuk meg azzal, hogy annyira elővigyázatosak voltak bontásnál, hogy a megmaradt WTC 6 os épület részeit nem is robbantással távolították el, hanem az oszlopok „kihúzásával”, kábelekkel. Még így is nagyon vigyáztak arra, hogy a mindössze 8 emelet magas ház dőléskor az általuk kiválasztott helyre csapódjon.

Ízlelgessük csak: 8 emeletes épülettel teszik ezt, miközben az alapok sértetlenül átvészelték a 250 szer akkora tömegű rombolást!

Összefoglalva, az alapozás sértetlensége egy ekkora méretű rombolás után bizonyíték arra, hogy se nem kontrollált robbantással sem sima összeomlással semmisültek meg az ikertornyok szeptember 11.-én. Mindezt alátámasztja a munkagépek által okozott kár a takarítás megkezdésekor, mígnem a károkozást a munkagépek mozgásának leszabályozásával és limitálásával megszüntették.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
3. A Bankers Trust épület története (Deutsche bank)


Deutsche bank

A Bankers trust egy 41 emeletes épület volt, mely a betonteknőn kívül, de épp a WTC 2 vel szemben helyezkedett el a Liberty street átellenes oldalán. Deutsche bank épületnek is nevezték, mert a német bankóriás tulajdona és székháza volt.

Az építményről azért lesz szó, mert bár nem semmisült meg a tragédia napján, komoly sérülés érte. Helyreállítási munkálatok kezdődtek rajta, de nem sokkal később a lebontása mellett döntöttek. Nem idézek mindent a könyvből, mert más források is behatóan foglalkoztak ezzel a témával.

A Wikipedia doksi ( https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Bank_Building ) részletes, de elfelejti megemlíteni, hogy az egész hiányzó struktúra újjá lett építve, és ezután kezdődött csak el a bontás a Bankers Trustban. Miért?. Hivatkoztak toxikus szennyeződésre, de sok penészgomba- szennyezettségről szóló korabeli cikkel is találkoztam, miszerint annyira ellepte a penész (damp) miután a sérülés miatt tárva nyitva állt az épület oldala, hogy nem lehetett megmenteni. Ezen én csodálkoztam, de ilyen ott állítólag van, és bontanak le épületet miatta...

Menjünk tovább:

Itt egy ott élő hölgy videoblogbejegyzése a Bankers Trustról, nagyon érdekes:

Beszámol arról, hogy már a bontás idején (2007)tűz ütött ki az amúgy teljesen üres épületben, amiről a Wiki is emítést tesz. Ez egy 7 alarm fire, azaz hetes kategóriájú tűz volt, ami elég komoly, főleg ha azt nézzük hogy a legtöbb városban (a tengerentúlon) az ötös a legmagasabb. A Wiki szerint a dohányzó munkások okozták az amúgy 10 szinten elterjedő tüzet. Itt két tűzoltó meghalt a mentésben.

A videoblog másként tudja : Idéz egy 2009 es cikkből, miszerint az épületben leállt a bontás, mert az ott elhelyezett ˝szerkezet mely arra volt hivatott hogy megakadályozza a füst felgyülemlését ˝ (jól kitekerték), nem működött. Vajon mitől volt ott megint füst ? A videóban mellékelve az eredeti cikk.

A füstölgő romokról még lesz szó bővebben, egy nagyon fontos –és dokumentált- bizonyítéka annak, hogy valami nem ˝ normális ˝ dolog történt ott. A fenti videóban van egy kép a 2002 szeptember 11.-ikén tartott megemlékezésről a helyszínen : konkrétan még mindig füstölögnek a romok a díszegyenruhások alatt (nem a felvert por). Ezt egyébként az ott élő blogger is megerősíti, mármint az állandó füstölést.

Foglalkozzung egy kicsit a Bankers Trust épület sérülésével ! Ugye a hivatalos álláspont az, hogy a lehulló törmelék (vagy a kontrollált robbantás) a WTC 2 ből okozta azt a jópár emeletes kimarást a felhőkarcoló homlokzatából. Elég hihetetlenül hangzik, hogy több emeletnyi acélgerendázatot lehulló törmelék csak úgy átvág, még akkor is, ha több százezer tonnáról beszélünk.

Beszédesebb viszont a fénykép – a legismertebb: https://upload.wikimedia.org/wikipe...el_Rieger_taken_on_09-21-2001_in_New_York.jpg

…melyen több helyen is megkunkorodó (kicsit megbarnult) acélgerendákat látunk. Tűz nem tehet ilyet pláne ilyen combos gerendákkal, de igazából ott nem is volt tűz. Akkor mi okozta ezt a sérülést ?

Nézzük csak meg az egyik belülről készült képen a középen belógó gerendadarabvéget:

(figure 6-10 a linken)

http://911research.wtc7.net/mirrors/guardian2/wtc/WTC_ch6.htm

Mitől fodrozódik így meg egy acélgerenda ?

Fotók a könyvből itt, némelyik job minőségben máshol is fellelhető:

https://kepkuldes.com/album/66OL7

Wood leírja, hogy 2004-re teljesen helyreállítják mind a 41 emeletet, de még ebben az évben el is döntik (Alsó Manhattan Fejlesztési Testület és a Deutsche bank) hogy az épületet le kell bontani. A bontás indoklásakor a toxikusságot, és az azbesztet nevezik meg (többek közt) okként. Az első cég 45 millió dollárért vállalja el a bontást , a határidő 2005 vége. Ezt később a Környezetvédelmi Ügynökség leállíttatja, avval az indokkal hogy a levegő minősége nem megfelelő a munkálatok közben (??? Na ez érdekes). 2005 elején egy 75 milló dolláros, két éves szerződést kap a bontásra egy másik cég. 2006 Decemberében az alvállalkozók levonulnak félbehagyva a munkát. A cég több pénzt kér a munkálatokra (al és fővállalkozó is), ezt részben meg is kapják. Így 2007 ben indul végül a bontás, amit 2008 ra akartak volna befejezni. Több baleset, többek közt a fent említett tűz hátráltatja a munkát.

A nem sokkal azelőtt újjáépített részen teljesen elrozsdásodott acélgerendákat fedeztek fel. Ezek a gerendák úgy néznek ki Wood szerint, mintha évekig az óceán fenekén pihentek volna. A teljes lebontás végül 2011-re készül el.

A könyv nem írja, de szerintem a sztorihoz hozzátartozik, hogy 2005.-ben a tetőn emberi csonttöredékeket találtak, több mint 750 (!!!) darabot! Más források még többről beszélnek. (http://www1.ae911truth.org/faqs/596-wtc-bone-fragments-still-surface-a-decade-after-911.html)

Hogy hogyan kerültek a Bankers Trust tetejére ezek a pár centis darabok, nem tudja senki. A WTC területén több mint 22 ezer maradványt gyűjtöttek be, volt olyan áldozat akinek 300 különböző darabját tudták azonosítani.

Itt fel kell emelnünk a fejünket, és felismerni a jelenség tömeges voltát: az áldozatok igen nagy része egyszerűen darabokra robbant (két hüvelyknél kisebb darabokról beszélünk).

Ezekre a lényeges bizonyítékokra még visszatérünk a mozaikdarabok összeillesztésekor.


A Bankerst Trust története nagyon fontos bizonyítékként és megerősítésként fog szolgálni annak felfedésében, hogy mi is történt valójában a WTC komplexum megsemmisítésekor. Az évekig füstölgő romok és darabok, az elkorrodáló vadonatúj acélszerkezet, a vasbeton struktúra lángra lobbanása, és a miniatűr emberi maradványok visszamaradása a tetőn egy teljesen másik történet illetve magyarázat körvonalait rajzolják elénk.

Ahhoz, hogy minél jobban ráláthassun erre, tobább kell haladnunk a visszamaradt bizonyítékok vizsgálatával , melyek elvezetnek a történtek megismeréséhez.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 340
10 707
113
3. A Bankers Trust épület története (Deutsche bank)


Deutsche bank

A Bankers trust egy 41 emeletes épület volt, mely a betonteknőn kívül, de épp a WTC 2 vel szemben helyezkedett el a Liberty street átellenes oldalán. Deutsche bank épületnek is nevezték, mert a német bankóriás tulajdona és székháza volt.

Az építményről azért lesz szó, mert bár nem semmisült meg a tragédia napján, komoly sérülés érte. Helyreállítási munkálatok kezdődtek rajta, de nem sokkal később a lebontása mellett döntöttek. Nem idézek mindent a könyvből, mert más források is behatóan foglalkoztak ezzel a témával.

A Wikipedia doksi ( https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Bank_Building ) részletes, de elfelejti megemlíteni, hogy az egész hiányzó struktúra újjá lett építve, és ezután kezdődött csak el a bontás a Bankers Trustban. Miért?. Hivatkoztak toxikus szennyeződésre, de sok penészgomba- szennyezettségről szóló korabeli cikkel is találkoztam, miszerint annyira ellepte a penész (damp) miután a sérülés miatt tárva nyitva állt az épület oldala, hogy nem lehetett megmenteni. Ezen én csodálkoztam, de ilyen ott állítólag van, és bontanak le épületet miatta...

Menjünk tovább:

Itt egy ott élő hölgy videoblogbejegyzése a Bankers Trustról, nagyon érdekes:

Beszámol arról, hogy már a bontás idején (2007)tűz ütött ki az amúgy teljesen üres épületben, amiről a Wiki is emítést tesz. Ez egy 7 alarm fire, azaz hetes kategóriájú tűz volt, ami elég komoly, főleg ha azt nézzük hogy a legtöbb városban (a tengerentúlon) az ötös a legmagasabb. A Wiki szerint a dohányzó munkások okozták az amúgy 10 szinten elterjedő tüzet. Itt két tűzoltó meghalt a mentésben.

A videoblog másként tudja : Idéz egy 2009 es cikkből, miszerint az épületben leállt a bontás, mert az ott elhelyezett ˝szerkezet mely arra volt hivatott hogy megakadályozza a füst felgyülemlését ˝ (jól kitekerték), nem működött. Vajon mitől volt ott megint füst ? A videóban mellékelve az eredeti cikk.

A füstölgő romokról még lesz szó bővebben, egy nagyon fontos –és dokumentált- bizonyítéka annak, hogy valami nem ˝ normális ˝ dolog történt ott. A fenti videóban van egy kép a 2002 szeptember 11.-ikén tartott megemlékezésről a helyszínen : konkrétan még mindig füstölögnek a romok a díszegyenruhások alatt (nem a felvert por). Ezt egyébként az ott élő blogger is megerősíti, mármint az állandó füstölést.

Foglalkozzung egy kicsit a Bankers Trust épület sérülésével ! Ugye a hivatalos álláspont az, hogy a lehulló törmelék (vagy a kontrollált robbantás) a WTC 2 ből okozta azt a jópár emeletes kimarást a felhőkarcoló homlokzatából. Elég hihetetlenül hangzik, hogy több emeletnyi acélgerendázatot lehulló törmelék csak úgy átvág, még akkor is, ha több százezer tonnáról beszélünk.

Beszédesebb viszont a fénykép – a legismertebb: https://upload.wikimedia.org/wikipe...el_Rieger_taken_on_09-21-2001_in_New_York.jpg

…melyen több helyen is megkunkorodó (kicsit megbarnult) acélgerendákat látunk. Tűz nem tehet ilyet pláne ilyen combos gerendákkal, de igazából ott nem is volt tűz. Akkor mi okozta ezt a sérülést ?

Nézzük csak meg az egyik belülről készült képen a középen belógó gerendadarabvéget:

(figure 6-10 a linken)

http://911research.wtc7.net/mirrors/guardian2/wtc/WTC_ch6.htm

Mitől fodrozódik így meg egy acélgerenda ?

Fotók a könyvből itt, némelyik job minőségben máshol is fellelhető:

https://kepkuldes.com/album/66OL7

Wood leírja, hogy 2004-re teljesen helyreállítják mind a 41 emeletet, de még ebben az évben el is döntik (Alsó Manhattan Fejlesztési Testület és a Deutsche bank) hogy az épületet le kell bontani. A bontás indoklásakor a toxikusságot, és az azbesztet nevezik meg (többek közt) okként. Az első cég 45 millió dollárért vállalja el a bontást , a határidő 2005 vége. Ezt később a Környezetvédelmi Ügynökség leállíttatja, avval az indokkal hogy a levegő minősége nem megfelelő a munkálatok közben (??? Na ez érdekes). 2005 elején egy 75 milló dolláros, két éves szerződést kap a bontásra egy másik cég. 2006 Decemberében az alvállalkozók levonulnak félbehagyva a munkát. A cég több pénzt kér a munkálatokra (al és fővállalkozó is), ezt részben meg is kapják. Így 2007 ben indul végül a bontás, amit 2008 ra akartak volna befejezni. Több baleset, többek közt a fent említett tűz hátráltatja a munkát.

A nem sokkal azelőtt újjáépített részen teljesen elrozsdásodott acélgerendákat fedeztek fel. Ezek a gerendák úgy néznek ki Wood szerint, mintha évekig az óceán fenekén pihentek volna. A teljes lebontás végül 2011-re készül el.

A könyv nem írja, de szerintem a sztorihoz hozzátartozik, hogy 2005.-ben a tetőn emberi csonttöredékeket találtak, több mint 750 (!!!) darabot! Más források még többről beszélnek. (http://www1.ae911truth.org/faqs/596-wtc-bone-fragments-still-surface-a-decade-after-911.html)

Hogy hogyan kerültek a Bankers Trust tetejére ezek a pár centis darabok, nem tudja senki. A WTC területén több mint 22 ezer maradványt gyűjtöttek be, volt olyan áldozat akinek 300 különböző darabját tudták azonosítani.

Itt fel kell emelnünk a fejünket, és felismerni a jelenség tömeges voltát: az áldozatok igen nagy része egyszerűen darabokra robbant (két hüvelyknél kisebb darabokról beszélünk).

Ezekre a lényeges bizonyítékokra még visszatérünk a mozaikdarabok összeillesztésekor.


A Bankerst Trust története nagyon fontos bizonyítékként és megerősítésként fog szolgálni annak felfedésében, hogy mi is történt valójában a WTC komplexum megsemmisítésekor. Az évekig füstölgő romok és darabok, az elkorrodáló vadonatúj acélszerkezet, a vasbeton struktúra lángra lobbanása, és a miniatűr emberi maradványok visszamaradása a tetőn egy teljesen másik történet illetve magyarázat körvonalait rajzolják elénk.

Ahhoz, hogy minél jobban ráláthassun erre, tobább kell haladnunk a visszamaradt bizonyítékok vizsgálatával , melyek elvezetnek a történtek megismeréséhez.
Lehet homokba dugni a fejünket, csak túl sok a zavaró részlet...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A füstölgő romokról még lesz szó bővebben, egy nagyon fontos –és dokumentált- bizonyítéka annak, hogy valami nem ˝ normális ˝ dolog történt ott. A fenti videóban van egy kép a 2002 szeptember 11.-ikén tartott megemlékezésről a helyszínen : konkrétan még mindig füstölögnek a romok a díszegyenruhások alatt (nem a felvert por). Ezt egyébként az ott élő blogger is megerősíti, mármint az állandó füstölést.

Ha füstölt volna, pláne annyira, mint amennyire a kamu kép sugallja, akkor nyilván jól bezavarják a megemlékező emberek tömegeit a mérgező füstbe... Hát persze.
De, az a szél által felvert por. Semmi nem füstölt már ott akkor.

Tessék, itt van a videó:

Foglalkozzung egy kicsit a Bankers Trust épület sérülésével ! Ugye a hivatalos álláspont az, hogy a lehulló törmelék (vagy a kontrollált robbantás) a WTC 2 ből okozta azt a jópár emeletes kimarást a felhőkarcoló homlokzatából. Elég hihetetlenül hangzik, hogy több emeletnyi acélgerendázatot lehulló törmelék csak úgy átvág, még akkor is, ha több százezer tonnáról beszélünk.

Beszédesebb viszont a fénykép – a legismertebb: https://upload.wikimedia.org/wikipe...el_Rieger_taken_on_09-21-2001_in_New_York.jpg

…melyen több helyen is megkunkorodó (kicsit megbarnult) acélgerendákat látunk. Tűz nem tehet ilyet pláne ilyen combos gerendákkal, de igazából ott nem is volt tűz. Akkor mi okozta ezt a sérülést ?


Az általad betett képen is látszik a WTC fő tornyáról (a leírás szerint a déliről) származó masszív pártucat tonnás acél törmelékdarab, na többek között pont az okozta (meg azok, amik már nem álltak meg az épület oldalában, hanem leestek a becsapódás után).
https://en.wikipedia.org/wiki/Deuts...el_Rieger_taken_on_09-21-2001_in_New_York.jpg

De ki is jelöltem szép pirossal, hogy könnyebb legyen észrevenni.

wtc1_zpssrj72hec.jpg


Persze lehet, hogy a titokzatos energiafegyver pont ott és éppen ott rongálja meg az épületet, ahová a törmelék amúgy is becsapódott. Ja, a mesékben kb.

A nem sokkal azelőtt újjáépített részen teljesen elrozsdásodott acélgerendákat fedeztek fel. Ezek a gerendák úgy néznek ki Wood szerint, mintha évekig az óceán fenekén pihentek volna. A teljes lebontás végül 2011-re készül el.


Nos, nem tudom, hogy Wood szerint hogyan kéne kinézniük és pontosan melyik gerendákról beszél, de a szerkezeti acélok bizony eléggé hajlamosak a korrózióra. Már a beépítéskor gyakran így néznek ki:

5f74b3f26089eef2bb2d9456b9cbfe95--i-beam-stock-photos.jpg

D1028_84_155_1200.jpg


steel-building-frame-construction-stock-picture-957948.jpg


Összefoglalva, ha nekem halt volna meg hozzátartozóm ott, akkor már rég bepereltem volna ezt a Wood-ot a hazudozásaival elkövetett kegyeletsértés miatt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
3. A Bankers Trust épület története (Deutsche bank)


Deutsche bank

A Bankers trust egy 41 emeletes épület volt, mely a betonteknőn kívül, de épp a WTC 2 vel szemben helyezkedett el a Liberty street átellenes oldalán. Deutsche bank épületnek is nevezték, mert a német bankóriás tulajdona és székháza volt.

Az építményről azért lesz szó, mert bár nem semmisült meg a tragédia napján, komoly sérülés érte. Helyreállítási munkálatok kezdődtek rajta, de nem sokkal később a lebontása mellett döntöttek. Nem idézek mindent a könyvből, mert más források is behatóan foglalkoztak ezzel a témával.

A Wikipedia doksi ( https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Bank_Building ) részletes, de elfelejti megemlíteni, hogy az egész hiányzó struktúra újjá lett építve, és ezután kezdődött csak el a bontás a Bankers Trustban. Miért?. Hivatkoztak toxikus szennyeződésre, de sok penészgomba- szennyezettségről szóló korabeli cikkel is találkoztam, miszerint annyira ellepte a penész (damp) miután a sérülés miatt tárva nyitva állt az épület oldala, hogy nem lehetett megmenteni. Ezen én csodálkoztam, de ilyen ott állítólag van, és bontanak le épületet miatta...

Menjünk tovább:

Itt egy ott élő hölgy videoblogbejegyzése a Bankers Trustról, nagyon érdekes:

Beszámol arról, hogy már a bontás idején (2007)tűz ütött ki az amúgy teljesen üres épületben, amiről a Wiki is emítést tesz. Ez egy 7 alarm fire, azaz hetes kategóriájú tűz volt, ami elég komoly, főleg ha azt nézzük hogy a legtöbb városban (a tengerentúlon) az ötös a legmagasabb. A Wiki szerint a dohányzó munkások okozták az amúgy 10 szinten elterjedő tüzet. Itt két tűzoltó meghalt a mentésben.

A videoblog másként tudja : Idéz egy 2009 es cikkből, miszerint az épületben leállt a bontás, mert az ott elhelyezett ˝szerkezet mely arra volt hivatott hogy megakadályozza a füst felgyülemlését ˝ (jól kitekerték), nem működött. Vajon mitől volt ott megint füst ? A videóban mellékelve az eredeti cikk.

A füstölgő romokról még lesz szó bővebben, egy nagyon fontos –és dokumentált- bizonyítéka annak, hogy valami nem ˝ normális ˝ dolog történt ott. A fenti videóban van egy kép a 2002 szeptember 11.-ikén tartott megemlékezésről a helyszínen : konkrétan még mindig füstölögnek a romok a díszegyenruhások alatt (nem a felvert por). Ezt egyébként az ott élő blogger is megerősíti, mármint az állandó füstölést.

Foglalkozzung egy kicsit a Bankers Trust épület sérülésével ! Ugye a hivatalos álláspont az, hogy a lehulló törmelék (vagy a kontrollált robbantás) a WTC 2 ből okozta azt a jópár emeletes kimarást a felhőkarcoló homlokzatából. Elég hihetetlenül hangzik, hogy több emeletnyi acélgerendázatot lehulló törmelék csak úgy átvág, még akkor is, ha több százezer tonnáról beszélünk.

Beszédesebb viszont a fénykép – a legismertebb: https://upload.wikimedia.org/wikipe...el_Rieger_taken_on_09-21-2001_in_New_York.jpg

…melyen több helyen is megkunkorodó (kicsit megbarnult) acélgerendákat látunk. Tűz nem tehet ilyet pláne ilyen combos gerendákkal, de igazából ott nem is volt tűz. Akkor mi okozta ezt a sérülést ?

Nézzük csak meg az egyik belülről készült képen a középen belógó gerendadarabvéget:

(figure 6-10 a linken)

http://911research.wtc7.net/mirrors/guardian2/wtc/WTC_ch6.htm

Mitől fodrozódik így meg egy acélgerenda ?

Fotók a könyvből itt, némelyik job minőségben máshol is fellelhető:

https://kepkuldes.com/album/66OL7

Wood leírja, hogy 2004-re teljesen helyreállítják mind a 41 emeletet, de még ebben az évben el is döntik (Alsó Manhattan Fejlesztési Testület és a Deutsche bank) hogy az épületet le kell bontani. A bontás indoklásakor a toxikusságot, és az azbesztet nevezik meg (többek közt) okként. Az első cég 45 millió dollárért vállalja el a bontást , a határidő 2005 vége. Ezt később a Környezetvédelmi Ügynökség leállíttatja, avval az indokkal hogy a levegő minősége nem megfelelő a munkálatok közben (??? Na ez érdekes). 2005 elején egy 75 milló dolláros, két éves szerződést kap a bontásra egy másik cég. 2006 Decemberében az alvállalkozók levonulnak félbehagyva a munkát. A cég több pénzt kér a munkálatokra (al és fővállalkozó is), ezt részben meg is kapják. Így 2007 ben indul végül a bontás, amit 2008 ra akartak volna befejezni. Több baleset, többek közt a fent említett tűz hátráltatja a munkát.

A nem sokkal azelőtt újjáépített részen teljesen elrozsdásodott acélgerendákat fedeztek fel. Ezek a gerendák úgy néznek ki Wood szerint, mintha évekig az óceán fenekén pihentek volna. A teljes lebontás végül 2011-re készül el.

A könyv nem írja, de szerintem a sztorihoz hozzátartozik, hogy 2005.-ben a tetőn emberi csonttöredékeket találtak, több mint 750 (!!!) darabot! Más források még többről beszélnek. (http://www1.ae911truth.org/faqs/596-wtc-bone-fragments-still-surface-a-decade-after-911.html)

Hogy hogyan kerültek a Bankers Trust tetejére ezek a pár centis darabok, nem tudja senki. A WTC területén több mint 22 ezer maradványt gyűjtöttek be, volt olyan áldozat akinek 300 különböző darabját tudták azonosítani.

Itt fel kell emelnünk a fejünket, és felismerni a jelenség tömeges voltát: az áldozatok igen nagy része egyszerűen darabokra robbant (két hüvelyknél kisebb darabokról beszélünk).

Ezekre a lényeges bizonyítékokra még visszatérünk a mozaikdarabok összeillesztésekor.


A Bankerst Trust története nagyon fontos bizonyítékként és megerősítésként fog szolgálni annak felfedésében, hogy mi is történt valójában a WTC komplexum megsemmisítésekor. Az évekig füstölgő romok és darabok, az elkorrodáló vadonatúj acélszerkezet, a vasbeton struktúra lángra lobbanása, és a miniatűr emberi maradványok visszamaradása a tetőn egy teljesen másik történet illetve magyarázat körvonalait rajzolják elénk.

Ahhoz, hogy minél jobban ráláthassun erre, tobább kell haladnunk a visszamaradt bizonyítékok vizsgálatával , melyek elvezetnek a történtek megismeréséhez.

Köszönet a kivonatért! Judy Wood könyve nekem is bakancslistán van!
Az önmegtámadás fizikai kivitelezésének mikéntjét szépen elemzi!
..
Engem egyébként az egész akciónak a okkult, (misztériumvallási??) háttere az, ami felkeltette anno az érdeklődésemet és igazán kíváncsivá tett. Olvasgattam ezt-azt ebben a témában, de valahogy egyik ilyen elemzést sem tartottam eddig kerek, kompakt magyarázatnak. Ha lesz időm összegezni egyszer, amit én gondolni vélek, hogy milyen okkult összefüggések húzódhatnak meg a háttérben megírom. Egy biztos. Sokkal többről volt itt szó, mint egy szimpla akcióról csak azért, hogy aztán háborút lehessen indítani Afganisztánban október 7-én, meg holmi terrorellenes törvényeket be lehessen vezetni. Ez világos!
Meggyőződésem, hogy olyan irracionális okok is vannak 911 mögött, amit a hétköznapi ember és a profán nagyközönség el sem hinne, sőt egyenesen nevetségesnek tartaná, hogy ilyen egyáltalán létezik, létezhet. De hát nem az számít, hogy erről mi mit gondolunk, hanem hogy a "beavatott irányítók" miben hisznek, s mit tud(hat)nak.
..
Ez a munka pl. sok mindent pedzeget, de csak nagyon a felszínen...
Na meg van, ami kimondottan fals benne szerintem. Mindenesetre kezdő impulzusnak megteszi a kutakodáshoz!
http://simardartizanfarm.ca/ARK/9-11 As A Mass Ritual.pdf
https://www.amazon.com/S-K-Bain/e/B00KLEV248/ref=dp_byline_cont_book_1
..
Nem azért vajúdnak a hegyek, hogy egereket szüljenek!
Egy ilyen horderejű és összetettségű akciót NEM SZERVEZNEK MEG ÉS NEM BONYOLÍTANAK LE a semmiért vagy szimpla pillanatnyi előnyökért...!
Ez a helyes origó, ebből kell kiindulni, ha egyszer meg akarjuk érteni a "miért"-et!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Gyerekek van még lejjebb?
Mert én mindig azt hiszem, hogy van az pont....
Aztán az igen ritka, és különben nemkevésbé érdekes :p:D mazohista pillanataimban bepillantok ide, és ez fogad.... :eek::rolleyes: