9/11 elméletek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Érdekes, hogy ilyen puha tárgyakat hiányoltok, de az, hogy pl. az elektromos vezetékekkel mi van? Azt sem látni? Hát azok elteleportálódtak?
Igen, én is írtam a kábelekről, és asszem az épületgépészetről is. Vajon a liftek motorjait megtalálták? Mekkora erő kell, hogy porrá zúzzon egy akkorra villanymotort? És azokra nem zuhant rá az összes emelet, mert eleve fent voltak.

És mitől lenne a kupac tetején? Mert csak?
Azért, mert ha egyetértünk abban, hogy a felső emeletek zuhanás közben nem előzték meg az alsókat, akkor a felső emeletek értek le utoljára. A nehezebb tárgyak, pl. pont a villanymotorok is, nyilván mélyebben fognak megállni a törmelékhalomban a becsapódás után. De a felső emeletek könnyű törmeléke, pl. a bútorzat, a kábelezés, a számítógépek jó estéllyel a kupac felső rétegében, részben a telején kellene legyenek.

De ezek azért visznek félre, mert lehet, hogy ott is voltak, esetleg meg is találták az összeroncsolódott motorok maradványait stb., csak mi nem tudunk róla. A vita alapját szolgáló könyv állítása, hogy nem volt ilyen törmelék. Én egyelőre szkeptikus vagyok a tekintetben, hogy bármennyi rázuhanó beton a felsimerhetetlenségig elporlasztana egy kábelköteget, vagy akár egy komolyabb "főnöki" forgószéket. Tehát sztem ezek vagy ott voltak a kupacban, vagy a könyv ezügyben téved, esetleg hazudik. De ha jól értem, hová igyekszik a történet, akkor valamilyen porlasztásos attak lesz a megfejtés. Én kíváncsi vagyok, te meg ne idegesítsd magad rajta, mert fölösleges. :)

Végül egy személyes kérés: kérlek, ne halmazolj be toldalékokkal ("hiányoltok"). :D Én úgy látom, hogy a hivatalos verzióban kételkedők elég sokfélék, és – a HTKA-alapszínvonalát figyelembe véve – a legtöbben nem hisznek minden laposföldes színvonalú baromságban. Én sem. Kételyeim vannak bőven, pl. én is hiányolom a központi acélszerkezet kimagasodó maradványait a romok közepéből, nehezen fogadom el hogy ennyire precíz véletlenek hoszú sorozata az összeomlás, alig hiszem el a pilótakiképzést és a megtalált útleveleket, zavarnak az ellentmondó nyilatkozatok és a gyanús egybeesések, túl valószínűtlennek látom a 7-es épület összemolását stb. De az, hogy összeesküvést orrontok, még nem jelenti azt, hogy hinnék bármelyik más magyarázatban. Személyes meggyőződésem, hogy soha nem fogjuk megtudni az igazságot – és ha pár év múlva egy CIA-ügynök kamerába mondja az igazságot a halálos ágyán, azt sem fogom elhinni. Szerintem ez a konteózás lényege. Úgyhogy jöjjön csak a könyv a porlasztógépezettel, engem érdekel, szedjük szét, értsük meg, hogy mi hihető belőle, és mi baromság. Nekem hiányzik a Konteóblog, remek viták voltak.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, én is írtam a kábelekről, és asszem az épületgépészetről is. Vajon a liftek motorjait megtalálták? Mekkora erő kell, hogy porrá zúzzon egy akkorra villanymotort? És azokra nem zuhant rá az összes emelet, mert eleve fent voltak.
Ez az egész kezd már kicsit félremenni... Folyamatosan arról megy a duma, hogy akkor minek és hol kéne lennie, de mire érv ezek hiánya? Az, hogy egy kupac építési törmelékben ki mit látott és milyen eséllyel az mire érv...?
Most akkor rom eltakarítunk, régészkedünk vagy mi...?

Ez egy nagy kép. Van rajta minden. Csőszerű dolgok, acélidomok, ami kell. Egy nagyfelbontású kép alapján nemigen lehet megmondani, hogy mit látsz, de egyesek meg azon rugóznak, hogy mentés közben ki mit tapasztalt vagy mit érzett furának nem utána gondolva...? Ez miben és hol relváns?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/WTC-Fireman_requests_10_more_colleagesa.jpg

Azért, mert ha egyetértünk abban, hogy a felső emeletek zuhanás közben nem előzték meg az alsókat, akkor a felső emeletek értek le utoljára. A nehezebb tárgyak, pl. pont a villanymotorok is, nyilván mélyebben fognak megállni a törmelékhalomban a becsapódás után. De a felső emeletek könnyű törmeléke, pl. a bútorzat, a kábelezés, a számítógépek jó estéllyel a kupac felső rétegében, részben a telején kellene legyenek.
Ez akkor lenne igaz, ha nem mászkálták volna össze a helyszínt a mentés miatt. Akkor meg amit kell és tudnak odébb tesznek. Ergo nem releváns, hogy mit látni későbbi fotókon. Ez nem egy izolált helyszín volt, ami úgy maradt mindörökké ámen...

De ezek azért visznek félre, mert lehet, hogy ott is voltak, esetleg meg is találták az összeroncsolódott motorok maradványait stb., csak mi nem tudunk róla. A vita alapját szolgáló könyv állítása, hogy nem volt ilyen törmelék. Én egyelőre szkeptikus vagyok a tekintetben, hogy bármennyi rázuhanó beton a felsimerhetetlenségig elporlasztana egy kábelköteget, vagy akár egy komolyabb "főnöki" forgószéket. Tehát sztem ezek vagy ott voltak a kupacban, vagy a könyv ezügyben téved, esetleg hazudik. De ha jól értem, hová igyekszik a történet, akkor valamilyen porlasztásos attak lesz a megfejtés. Én kíváncsi vagyok, te meg ne idegesítsd magad rajta, mert fölösleges. :)
Egészen egyszerűen arról van szó, hogy egy felismerhetetlen mocskos törmelékkupac az egész, aminek a fotón meg kb. a tetejét láttad.. Eleve nem értem az egészet. Ki és miért keresne ott bármit és lásd fent, ez mire érv...?

A képen látható ívek magasságáig is ért helyenként a törmelék és a föld alá is. A felszín alapján ebből extrapolálni mondjuk úgy a hülyeség csúcsa.

wtcbase.jpg


Végül egy személyes kérés: kérlek, ne halmazolj be toldalékokkal ("hiányoltok"). :D Én úgy látom, hogy a hivatalos verzióban kételkedők elég sokfélék, és – a HTKA-alapszínvonalát figyelembe véve – a legtöbben nem hisznek minden laposföldes színvonalú baromságban. Én sem. Kételyeim vannak bőven, pl. én is hiányolom a központi acélszerkezet kimagasodó maradványait a romok közepéből, nehezen fogadom el hogy ennyire precíz véletlenek hoszú sorozata az összeomlás, alig hiszem el a pilótakiképzést és a megtalált útleveleket, zavarnak az ellentmondó nyilatkozatok és a gyanús egybeesések, túl valószínűtlennek látom a 7-es épület összemolását stb.
Bakker az egyik videón még az is látszott, hogy elképesztő módon néhány másodpercig egy cérnavékony kis rész az épület szélén állva maradt, majd lekonyult az is.
Ha az egész teherviselő szerkezet leamortizálódott, akkor mit akarunk megtalálni? Az épület legaljából marad meg egy kicsi, de erről is tettek be képet, hogy az alsóbb szintekre is bezuhant egy rakás törmelék azt elég jól kitöltve..

A 7-es épület összeomlása meg miért valószínűtlen? Mert te annak tartod? Érdekes módon az érintettek nem tartották annak és inkább kiürítették. A linken el volt magyarázva a sérülés kiterjedtsége. Az épület meg eredeti tervezett terhelése felett dolgozott.

De az, hogy összeesküvést orrontok, még nem jelenti azt, hogy hinnék bármelyik más magyarázatban. Személyes meggyőződésem, hogy soha nem fogjuk megtudni az igazságot – és ha pár év múlva egy CIA-ügynök kamerába mondja az igazságot a halálos ágyán, azt sem fogom elhinni. Szerintem ez a konteózás lényege. Úgyhogy jöjjön csak a könyv a porlasztógépezettel, engem érdekel, szedjük szét, értsük meg, hogy mi hihető belőle, és mi baromság. Nekem hiányzik a Konteóblog, remek viták voltak.
De itt már megint arról van szó, amit mondtam fent úgy tízszer. Az, hogy egyes nem ismert emberi szándékok és célokról fantáziál valaki, az egy dolog. De amikor egy épület statikánál az egyetlen érve, hogy "szerintem", az erős. Vagy az, amikor azon rugózik, hogy a törmelék tömeg és térfogatarányos picsányi részét nem látta pár ember és fura volt neki, mert nem gondolta végig és ezek műszakilag statisztikailag cáfolhatóak, az szezon és fazon.

A fenti egész ez és az hiányzik faszság mögé az eredeti posztoló SEMMIT NEM TETT, hogy ez mire érv...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 658
113
molnibalage

"A kommented felét értelmezni sem tudom..."

Ezt sejtettem.

"1600 km egy irányba az út, az nem 4 óra, inkább kettő, mert nem P-51-gyel repülnek ma..."

Jól látod. Feltételeztem, hogy a hadműveletben részt vevő gépek nem csak oda úttal számolnak. És ez így legalább 4 óra. De nem is az óra számít igazán, hanem a km. Az meg elég nagy táv.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

"A kommented felét értelmezni sem tudom..."

Ezt sejtettem.

"1600 km egy irányba az út, az nem 4 óra, inkább kettő, mert nem P-51-gyel repülnek ma..."

Jól látod. Feltételeztem, hogy a hadműveletben részt vevő gépek nem csak oda úttal számolnak. És ez így legalább 4 óra. De nem is az óra számít igazán, hanem a km. Az meg elég nagy táv.
De maga az alepvetés is - már elnézést - de buta.

  1. Irán nem csak Teheránból áll.
  2. Hol vannak egyáltalán a fontos célpontok? Ezt is jó lett volna vigyálni.
  3. A CM-eket meg nem érdekli a táv. Te tényleg azt gondolod, hogy egy háború esetén repcsik támadnának bármit úgy, hogy odarepülnek Teherán fölé, ami eleve kockázatos....? Indítanak Trump módra 300 db Tomahawkot és 200 db JASSM-ot és nyasgem... Ezt csinálták 1991-ben is.
  4. Az meg külön érdekes, hogy úgy teszel, mintha Kuvait nem lenne USA barát.
  5. 1991-ben is voltak közelebbi támaszpontok Szaúdiban. Majd otthon teszek be róla képest, ha van rá igényed.
Szóval annyi helyen ment félre a kommented, hogy ehaj..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 658
113
molnibalage

Már elnézést, de szerintem az az alapvetés hibás, hogy CM-ekkel térdre tudsz kényszeríteni egy Iránhoz hasonló országot. Irak meg Afganisztán esetén se csak CM háború volt.
A Teherán-Rijád pedig egy szemléltetés volt, hogy értsd a távolság problémáját. Irán nagy ország és nehezen megközelíthető. Normális felvonulási terület nélkül érdemben nem támadható.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Már elnézést, de szerintem az az alapvetés hibás, hogy CM-ekkel térdre tudsz kényszeríteni egy Iránhoz hasonló országot. Irak meg Afganisztán esetén se csak CM háború volt.
A Teherán-Rijád pedig egy szemléltetés volt, hogy értsd a távolság problémáját. Irán nagy ország és nehezen megközelíthető. Normális felvonulási terület nélkül érdemben nem támadható.
Bocs, de nagyon nem figyelsz. Az első csapást mérnék CM-mel. Utána meg kit érdekel, hogy hány óra sétarepülés a harci zóna? Az utóbbi 20+ évben semmi extra nincs 6-7 órás bevetésekben vadászgéppel.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 328
24 529
113
És hol itt a műszaki érvelés...? Az egyetlen érved az, hogy "szerintem úgy néz ki". Zseniális.
Az, hogy a műszaki és természettudományos analfabéta számára sok a kérdés, azt elhiszem, mert semmit nem érteni nem lehet kellemes. Csak ebből levezetni hülyeségeket, majd "igazságokat" kikürtölni... Én ilyenkor szoktam kérdezni.

De akkor csak neked huszadjára is.

Mivel az épületek felső kb. 20-30 szintje elindult lefelé mégis mi a fenére számítottál te és a sok meg nem értett zseni is? Egy épületet lassan, egymáshoz illetve a darabokat felépítik és nem ráejtik egyik szintet a másikra.* Az épületek arra vannak tervezve, hogy statikusan tartsák meg a felső szinteket. Na, amikor a leggyengébb rész összeomlott valahol a becsapódások közelében (tegyük fel, hogy csak egyetlen szint), akkor a felette levő összes szint kvázi szabadesésben elindult lefelé, mert úgy rogyott össze az egész, mint ahogy egy ropi eltörik, ha túlterheled nyomással. Hogy ne erőltessed meg magad a számítással (középiskola, 2 osztály tája) itt van, csak be kell íri.
https://www.omnicalculator.com/physics/free-fall

*Egyszer láttam egy videót, ahol egy acélgerendát emeltek és leszakadt a kábelről. Úgy tarolta le az alatta levő kész szerkezetet, hogy öröm volt nézni...

Ha csak 3 méter zuhant a felső szintek, akkor azok laza cirka 7 m/s sebességet gyűjtöttek, amikorra azok elérték a utána következő alsót. Kíváncsian várom, hogy az Euler kihajlást és a törésmechanikai következményeket ismerve te mire számítanál, amikor egy statikus tömeg és szélterhelés elviselésére tervezett szerkezet, ami sérült, arra rázuhan ekkora sebességgel több tízezer tonna. Szerinted minek, ha nem függőleges ledarálásának kellene következnie..? Szerinted mi állít meg több tízezer tonna mozgó tömeget, aminek ekkora sebessége van és kemény is? Nézd meg mit művelnek a mólokkal a hajók, ha elbasszák. És azok egymáson el tudnak még csúszni.

Kb. olyan, mintha egy fogpiszkálóból álló toronyra ráejtenél egy sok kilós tömeget, amit statikusan persze, hogy elbír a sértetlen szerkezet. Aztán pöckölj ki egy szintet és összedől az egész a francba. Az teteje elindul és szépen leesve lerombolja az egészet. Ez történik, ha egy épületnek kvázi azonnali sebességgel kiveszed az altját, de a teteje meg egyben van. Ezt a videót úgy képzeld el, mintha a tetején lenne még egy jó tömör tömeg, mert ez csak a rácsszerkezetet mutatja. Jé, hát nem ezt láttad nagyban...?

Vagy tessék. Ez is irányított robbantás volt? Ja, nem. Mégis magába dőlt össze.

Vagy még emberközelibb példa. 50 kilót felteszem meg tudsz tartani a válladon, ennyi egy nagy lisztes vagy cementes zsák. Na, akkor kérj meg valakit, hogy ezt az 50 kilót dobja le rád 3 méter magasról. Majd értesíts a végeredményről a kórházból...

De akkor ezek szerint a fizikai modullul bíró blender is hülye? Vagy a fizika esetleg tudja a dolgát...?

Ja, és az egyik torony teteje zuhanás közben oldalra dőlt, tehát nem volt tökéletes a történet. De erről is persze jó dolog hallgatni és szajkózni a hülyeséget, hogy irányított robbanás...

Egyesek az üvegekkel is jöttek. Tessék, ez történik egy üvegtáblával egy nagy ütésnél. Apró darabokra tört. Amikor az épület elindult lefele, akkor a benne levő levegőt kinyomta és az ablakokat is, ezek a kilövelléseket is lehetett látni, amire a sok konteós persze közölte, hogy robbantás.



Valahol sajnálatos, hogy a stílus ennyire túlértékelt, de az, hogy terjed a természettudományos és műszaki ökörség és fake news, az simán jó, hadd menjen csak. Vastaps. Éljen a XXI. század polkorrektsége, hadd butuljon csak a nép...


Basszus linkelték, hogy mi történt. A leomlott tornyok közül az egyik ledarálta annak oldalát, csak az még olyan konstrukció volt, hogy annak teherviselő szerkezete nem a magban volt. Olvasni smafu...? A károk láttán kiürítették az épületet, mert félő volt, hogy össze fog dőlni, ami meg is történt.


  1. Fogalmam sincs, hogy dragonette nő vagy sem, de igazából nem is érdekel...
  2. Ez az egyik legszánalmasabb kifogás. Mondhatnám pont olyan pinaflepni, mint amikor a kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális bűncselekményeknél amiért 10-20-30 évre leültetik és tököt levágni akarnak férfinál egyesek, ott a nőket egy szigorúbb dádával elengedik sokszor pl. a jenkiknél.

Akkor ugyanezen vonal mentén, csak azért, mert valaki nő szerinted kevésbé irritáló az ostobasága, amivel telekürtöli a világot? Vagy csak azért, mert nő, akkor őt másként kell kezelni? Ebben a fenenagy meetooo egyonjogúsodó világban nem találok erre szavakat.


Nem tudom, hogy ez min alapul - tekintve, hogy semmit sem tudsz magánéletemről - meg miben releváns.
Off: Na még 1× !

Engem nagyon, de nagyon irritálnak a minősíthetetlen szóhasználataid, és nem lehet elfogadni az erre adott öntelt magyarázkodásaid! Ha innen hiányoznak neked jelzők, - ha akarod, gondolj hozzá a repertoáradból. :D

On: A témához kapcsolódóan van még 3 link azt olvas ki belőle bárki, amit akar :)

https://index.hu/kulfold/911_cnsp_wtc/
http://www.magyartudat.com/911-tizennyolc-ev-tavlatabol-az-igazsag-nyomaban/
https://humbug.blog.hu/2016/09/11/a_10_legnagyobb_9_11_osszeeskuves-elmelet_cafolata
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 328
24 529
113
És hol itt a műszaki érvelés...? Az egyetlen érved az, hogy "szerintem úgy néz ki". Zseniális.
Az, hogy a műszaki és természettudományos analfabéta számára sok a kérdés, azt elhiszem, mert semmit nem érteni nem lehet kellemes. Csak ebből levezetni hülyeségeket, majd "igazságokat" kikürtölni... Én ilyenkor szoktam kérdezni.

De akkor csak neked huszadjára is.

Mivel az épületek felső kb. 20-30 szintje elindult lefelé mégis mi a fenére számítottál te és a sok meg nem értett zseni is? Egy épületet lassan, egymáshoz illetve a darabokat felépítik és nem ráejtik egyik szintet a másikra.* Az épületek arra vannak tervezve, hogy statikusan tartsák meg a felső szinteket. Na, amikor a leggyengébb rész összeomlott valahol a becsapódások közelében (tegyük fel, hogy csak egyetlen szint), akkor a felette levő összes szint kvázi szabadesésben elindult lefelé, mert úgy rogyott össze az egész, mint ahogy egy ropi eltörik, ha túlterheled nyomással. Hogy ne erőltessed meg magad a számítással (középiskola, 2 osztály tája) itt van, csak be kell íri.
https://www.omnicalculator.com/physics/free-fall

*Egyszer láttam egy videót, ahol egy acélgerendát emeltek és leszakadt a kábelről. Úgy tarolta le az alatta levő kész szerkezetet, hogy öröm volt nézni...

Ha csak 3 méter zuhant a felső szintek, akkor azok laza cirka 7 m/s sebességet gyűjtöttek, amikorra azok elérték a utána következő alsót. Kíváncsian várom, hogy az Euler kihajlást és a törésmechanikai következményeket ismerve te mire számítanál, amikor egy statikus tömeg és szélterhelés elviselésére tervezett szerkezet, ami sérült, arra rázuhan ekkora sebességgel több tízezer tonna. Szerinted minek, ha nem függőleges ledarálásának kellene következnie..? Szerinted mi állít meg több tízezer tonna mozgó tömeget, aminek ekkora sebessége van és kemény is? Nézd meg mit művelnek a mólokkal a hajók, ha elbasszák. És azok egymáson el tudnak még csúszni.

Kb. olyan, mintha egy fogpiszkálóból álló toronyra ráejtenél egy sok kilós tömeget, amit statikusan persze, hogy elbír a sértetlen szerkezet. Aztán pöckölj ki egy szintet és összedől az egész a francba. Az teteje elindul és szépen leesve lerombolja az egészet. Ez történik, ha egy épületnek kvázi azonnali sebességgel kiveszed az altját, de a teteje meg egyben van. Ezt a videót úgy képzeld el, mintha a tetején lenne még egy jó tömör tömeg, mert ez csak a rácsszerkezetet mutatja. Jé, hát nem ezt láttad nagyban...?

Vagy tessék. Ez is irányított robbantás volt? Ja, nem. Mégis magába dőlt össze.

Vagy még emberközelibb példa. 50 kilót felteszem meg tudsz tartani a válladon, ennyi egy nagy lisztes vagy cementes zsák. Na, akkor kérj meg valakit, hogy ezt az 50 kilót dobja le rád 3 méter magasról. Majd értesíts a végeredményről a kórházból...

De akkor ezek szerint a fizikai modullul bíró blender is hülye? Vagy a fizika esetleg tudja a dolgát...?

Ja, és az egyik torony teteje zuhanás közben oldalra dőlt, tehát nem volt tökéletes a történet. De erről is persze jó dolog hallgatni és szajkózni a hülyeséget, hogy irányított robbanás...

Egyesek az üvegekkel is jöttek. Tessék, ez történik egy üvegtáblával egy nagy ütésnél. Apró darabokra tört. Amikor az épület elindult lefele, akkor a benne levő levegőt kinyomta és az ablakokat is, ezek a kilövelléseket is lehetett látni, amire a sok konteós persze közölte, hogy robbantás.



Valahol sajnálatos, hogy a stílus ennyire túlértékelt, de az, hogy terjed a természettudományos és műszaki ökörség és fake news, az simán jó, hadd menjen csak. Vastaps. Éljen a XXI. század polkorrektsége, hadd butuljon csak a nép...


Basszus linkelték, hogy mi történt. A leomlott tornyok közül az egyik ledarálta annak oldalát, csak az még olyan konstrukció volt, hogy annak teherviselő szerkezete nem a magban volt. Olvasni smafu...? A károk láttán kiürítették az épületet, mert félő volt, hogy össze fog dőlni, ami meg is történt.


  1. Fogalmam sincs, hogy dragonette nő vagy sem, de igazából nem is érdekel...
  2. Ez az egyik legszánalmasabb kifogás. Mondhatnám pont olyan pinaflepni, mint amikor a kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális bűncselekményeknél amiért 10-20-30 évre leültetik és tököt levágni akarnak férfinál egyesek, ott a nőket egy szigorúbb dádával elengedik sokszor pl. a jenkiknél.

Akkor ugyanezen vonal mentén, csak azért, mert valaki nő szerinted kevésbé irritáló az ostobasága, amivel telekürtöli a világot? Vagy csak azért, mert nő, akkor őt másként kell kezelni? Ebben a fenenagy meetooo egyonjogúsodó világban nem találok erre szavakat.


Nem tudom, hogy ez min alapul - tekintve, hogy semmit sem tudsz magánéletemről - meg miben releváns.
Már nem tudtam szerkeszteni az előző HSz-t, de még annyit az általad műszaki érvelésnek mondottakhoz, amely alsó fokon sem éri el, mint ha azt mondom - netre hivatkozva - 4.000 fő tőlem más vallású nem vette fel a munkát akkor a célkörzetben. :)
 
M

molnibalage

Guest
Már nem tudtam szerkeszteni az előző HSz-t, de még annyit az általad műszaki érvelésnek mondottakhoz, amely alsó fokon sem éri el, mint ha azt mondom - netre hivatkozva - 4.000 fő tőlem más vallású nem vette fel a munkát akkor a célkörzetben. :)
Ez a kijelentés megint olyan, hogy értelmezhetetlen, mert ha ez +/- néhány százalék, akkor stat. hullámzás.
Egészen elképesztő, hogy mennyire nullák az emberek agyban...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 328
24 529
113
Ez a kijelentés megint olyan, hogy értelmezhetetlen, mert ha ez +/- néhány százalék, akkor stat. hullámzás.
Egészen elképesztő, hogy mennyire nullák az emberek agyban...
Off: Ez sima mellé duma. Mostanában valakinek beismerted már, hogy nem biztos, hogy igazam volt, másoknak nem tűnik fel, hogy ez a bizonyítási kényszered nem túl jó?
Kérlek olvasd el:
http://real.mtak.hu/6702/1/Életünk Egy Versengő Világban Fülöp-Nagy.pdf
https://www.google.com/search?rlz=1...1......0....1..gws-wiz.......0i71.d_uyJY3Zw9o

On:

2000px-world_trade_center_ny_2001-09-11_debris_impact_areas_svg.png


:(

https://tinkmara.com/2017/09/19/911-ma-is-gyilkol/
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 794
35 208
113
A New York-i térség tűzbiztosai elfogadtak egy 9/11 határozatot
https://www.lawyerscommitteefor9-11...rea-fire-commissioners-adopt-9-11-resolution/

"Whereas, the overwhelming evidence presented in said petition demonstrates beyond any doubt that pre-planted explosives and/or incendiaries — not just airplanes and the ensuing fires — caused the destruction of the three World Trade Center buildings, killing the vast majority of the victims who perished that day;"

"Mivel az említett petícióban bemutatott elsöprő erejű bizonyítékok minden kétséget kizáróan bizonyítják, hogy az előre telepitett robbanóanyagok és / vagy gyújtószerkezetek - nem csak a repülőgépek és az azt követő tüzek - okozták a Világkereskedelmi Központ három épületének megsemmisítését , megölve az áldozatok túlnyomó többségét, akik elhunytak azon a napon"
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Már nem tudtam szerkeszteni az előző HSz-t, de még annyit az általad műszaki érvelésnek mondottakhoz, amely alsó fokon sem éri el, mint ha azt mondom - netre hivatkozva - 4.000 fő tőlem más vallású nem vette fel a munkát akkor a célkörzetben. :)

Ezt nem igazán tudom értelmezni.
50000 ember dolgozott abban a két toronyban. Eleve ennyi ember közül minden egyes nap rengetegen hiányoznak betegség vagy egyéb személyes okok miatt.
A másik meg, hogy azokban a tornyokban nem szalagmunka folyt. Vagyis az ott dolgozók jelentős része nem volt non-stop minden nap bent 8 órán keresztül az irodában. Kiküldetés, tárgyalás partnerekkel, munkavégzés otthonról stb.
De fordítsuk meg. Tételezzük fel, hogy izazak a konteók.
4000 dolgozó a tornyokból tudott a merényletről.
Pár százan voltak azok akik felszerelték a robbanóeszközöket.
Az öngyilkos merénylőkkel szintén valakik fel kellett vegyék a kapcsolatot, hisz csak nem gondolja valaki, hogy 19 CIA-s ügynök megöli magát.
Ez legalább 5000 ember, akiknek meg több tízezres családja van. Mennyi arra az esély, hogy ennyi év alatt ennyi ember közül senki sem tálal ki?
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
@dragonette
Hát én kb. az láttam eddig tőled, hogy blabla...
Nekem ehhez nincs kedvem se erőm, hogy a géppuska "érveléses" téveszméiddel foglalkozzam. Inkább írok cikket légvédelemről, számokkal, modellekkel meg aztán másról. Hogy legyen értékelhető tartalom is az oldalon ne csak ilyen szutyok topik futóbolondokkal...

Igen, kurvára elegem van a műszaki analfabétákból.
Nekem meg a bunkó szakbarbárokból.
Neked blabla, másnak meg logikus gondolatmenet és információ.


Nem lehet mindenki természettudomány-végzettségű, de attól még érdekelheti. Pontosan ezért vannak a könyvek, mert vannak olyan emberek akik bizonyos területekhez jóval többet értenek (talán még nálad is), vagy esetleg sok időt rászántak az adott témára és jobban tudják, ennyi. Attól hogy nem vagyok fizikatanár, bőven meg tudok érteni és értékelni műszaki dolgokat is. Főleg akkor , ha azt a józan ész is diktálja. Ellenben a magadfajtával és a többi ellen-hívővel, akik a megtanult tudományotok falai közül már akkor sem tudtok kimozdulni ha valamiről ordít hogy az nem úgy van.

Judy Wood könyve NEM egy koncepció (konteó ha neked így jó)alátámasztására jött létre. Nem a bizonyítékokat és a konklúziókat torzította úgy, hogy a végén minden az általa elképzelt fikciót támassza alá, nem. Sok-sok év alatt végignyálazta az összes fellelhető dokumentumot, és a bizonyítékok (melyben rengeteg a fizikai számítás-nem tudom belinkelni) alapján kénytelen volt azt a következtetést levonni, hogy a tornyok NEM a repülőgépek és NEM is hagyományos robbantás eszközeivel lettek megsemmisítve (nem is mini nuki stb, ő a többi konteót is mind megcáfolja). Eljutott odáig, hogy a mai (hivatalos)tudomány és technika nem tud magyarázatot szolgáltatni egy sor jelenségre (nem csak az összeomlásra) ami itt történt, de túl mert lépni a természettudományos csőlátáson, miszerint más nem lehetett mert az tudományosan LEHETETLEN.

És itt jössz be te, és még jópár hasonló csodabogár (csak neked nagyobb az arcod ezért még unszimpi is vagy-bocsi)aki ugyanolyan elvakultan „hiszel” tudományod mindenhatóságában és univerzalitásában, és már azt sem veszed észre ami a szemed előtt történik.

Mert hát aki nem ért hozzá, és szólni mer, csak nyálcsorgató idióta lehet. Judy Woodot sokan támadják kijelentései miatt, de cáfolni őt még senki nem tudta. Kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen okoskának mint te menne-e. Képes lennél elolvasni egy kb 500 oldalas könyvet, megérteni a számításait, és cáfolni természettudományos szempontból? Szívesen küldök neked egyet, és akkor lássuk kinek az arca mögött lapul valami szürkeállomány is. Én például a számítások kis részét értettem csak meg a könyvből, de szerencsére nem ez a fajta bizonyíték az egyetlen benne.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
További információk a WTC épületek leomlásának mikéntjéről. Az ezelőtti bejegyzésekben rosszul írtam a szerzőt, természetesen nem Sue, hanem Dr Judy Wood. Elnézést, nem tudom hogy miért váltottam ár Sue-ra. Elnézést az elírásért.

Némi hozzátoldás a robbantás témához a könyvből: (7. Fejezet 96.-97. Oldal): Amikor egy épületet robbantás általi lebontásra jelölnek ki, előkészületeket kell tenni. Minden ami mozdítható, elkell hogy legyen távolítva, még a nem tartó falak is. Üvegablakok leszerelése, abból a célból, hogy ne váljanag halálos lövedékekké (a szilánkok). Amikor a robbanás bekövetkezik, (chunks) nagyobb törmelékdarabok repülnek szanaszét, és ebben a formában is maradnak, amíg el nem találnak valamit illetve elérik a talajt.(...) Amennyiben A WTC tornyokat irányított robbantással semmisítették volna meg, nagyszámú kivetődés lett volna az eredménye. De nem ezt láttuk. Ehelyett gyakorlatilag nincs bizonyíték arra, hogy kivetődő darabok megrongálták volna a környező épületeket. A 18. És 20. Emelet felett pedig semmiféle rongálódást nem látni. Hozzátéve, hogy gyakorlatilag nincsenek nagyobb darabból álló törmelékdarabok (szétrepülve), csak por.

Néhány szó ismét a Kingdom stadion bontásáról. Itt közel 2 tonna robbanóanyagot használtak fel, 21 mérföld volt a drótvezetékekhossza. Az előkészületek több mint 1 hónapot vettek igénybe. Robert E. Jamieson a Seattle Post-Intelligencer ben írta eme adatokat 2000 Február 4.-én:

Bev Devin traffic reporter:

„Az emberek még a Columbia Tower belváros(á)ban is hallották (a detonációt). Épp az asztalomnál ültem és meglepődtem. Amit a sok korán kelő (és a belvárosiak) hallottak reggel 7 kor, a Kingdom stadion teszt robbantása volt több blokkal odébb. Ez a tervezett mini robbantás, amelyre az autók riasztói beindultak, egy teszt volt annak kiderítésére, hogyan reagál a stadion betonja a robbanóanyagra. (túl sok, túl kevés).”

Judy Wood:Mindkét WTC torony tömege négyszerese volt a Kingdom stadionénak, de sokkal több robbanóanyagigényük lett volna, hiszen a stadion anyaga nem volt koncentrálva, hanem szétosztva több mint negyed mérföld alapterületre. Emiatt a drótvezeték hossza is többszöröse lett volna. Ennélfogva a WTC-k bedrótozása nem csak a nagyobb méret miatt igényelt volna több időt, de már azért is, mert titokban kellett volna csinálni! (még ha a bútortalanítást le is vonjuk). A lelepleződés esélye túl nagy lett volna egy ilyen vállalkozás levezényléséhez.

Akárhogy is , az 500 ezer tonna anyag becsapódása az alapokba (betonteknőbe), annak megsemmisülését vagy legalábbis súlyos megrongálódását vonta volna maga után, ami alsó Manhattan elárasztásához vezetett volna a Hudson folyó által, mivel e betonteknő a folyótól is védte a komplexumot (ezzel a belvárost).

A könyv sorra veszi a hagyományos robbanóanyagok gyulladási (robbanási) hőértékeit, és arra jut, hogy a C4 kivételével mindegyik reakcióba lép 484Farenheit (kb 250 celsius) körül, ez a kerozin égéshője. Semtexet nem ír, de Dynamit, nitroglicerin, TNT, RDX. Ha a JP4 repcülőgép üzemanyag táplálta a tüzet, akkor bizony ezeknek a hagyományos robbantási anyagoknak el kellett volna pukkanniuk. Ilyen másodlagos robbanásokat nem látni és nem is jelentettek.

A C4 nél kiszabaduló gázok terjedési semessége 18 ezer mérföld per óra, 26.000 láb másodpercenként (kb 8000 méter). Ha C4 robbant volna –akkora mennyiségben hogy a tornyokat megsemmisítse-akkor a tornyok hatalmas lökéshullámokat bocsátottak volna ki-leomlásuk közben. Valamint nagy törmelékdarabokat zúdított volna mindenfelé, ennél sokkal nagyobb pusztítást végezve.

Semmi ilyesmiről nem volt beszámoló az omlás közben. A fotókon sincs bizonyíték ilyen jellegű robbanási erőre. A WFC2 elvesztette a márványborítást a bejárat körül, de a fém épülethomlokzatnak nem lett sérülése az ablakok kitörésén kívül a 18.-ik emeletig.


Robbanás zörejek

Sok szemtanú jelentette hogy robbanást hallott. De a robbanás nem biztos hogy egy bomba detonációját jelenti. Gondoljuk csak el hogy mi lesz a tojással amit mikrosütőbe rakunk. A tojás felrobban a gőz nyomása miatt. A víz 1600 szorosára növeli térfogatát gőzzé válásakor.

Ez elvezet minket „ a felrobbanó Scott Paks tartályokhoz”

https://countyfiretactics.com/2012/01/23/air-packs-scba-what-options-do-you-like/

Patrick Sullivan, tűzoltó: „Egy Deputy Chief (parancsnok helyettes) kocsija lángokba borult, ami átterjedt a 113 as trailerre is . Volt ott egy nagy rohamkocsi, olyan mint egy céges teherautó, de nem (magán?)céges mentő volt. Biztos hogy voltak benne Scott palackok vagy oxigénpalackok. Ezek elkezdtek kiereszteni (they were going off). Lehetett hallani a sziszegést és aztán bumm felrobbantak. Így bekötöttünk egy tömlőt, és megpróbáltuk eloltani.(...)”

Todd Heanley tűzoltó: „Emlékszem hogy épp elindultam egy palack vízért a hűtőhöz(cooler), ekkor éppen csak elkezdtük eloltani az égő autókat, tűzoltótrailerek, rohamkocsik égtek. Úgy értem , hogy kellett hogy legyen ott 50 ezekből amik nagy lánggal égtek. A Scott palackok és az oxigénpalackok mind elszálltak. Robbantak balra és jobbra tőlem.”

René Davila hadnagy, szakképzett mentős: (riporter)(...): -És ekkor vesztette el a járművét?

RD: Alapjában véve csak járkáltunk körbe, de több időt vett igénybe, mert ebben a cuccban gázoltunk. Mint mikor mész és ez úgy kormoz mint valami tömény por.

Miközben mentünk (walking) észrevettem hogy csak két emberünk van. Láttam a kocsinkat. Az ülések ellepve/betakarva (covered). Még mindig megvolt a táskám. Szorítottam mint egy trófeát. Mint mikor valaki kosárlabdatrófeát gyűjt. Én nem érrintettem-bármilyen erőhatás is volt az , olyan erős volt hogy átütött a táskán. De még mindig ott voltunk. 219-es kocsi megsemmisült.

Riporter: Tűz ütött ki rajta?

RD:Mi?

Rip: Tűz ütött ki?

RD:Tűz? Láttuk ahogy felrobban a dugattyú (sucker). Hallottuk hogy bumm! A Fulton streeten gyalogoltunk felfelé. Nem tudom milyen messzire jutottunk, mikor valaki megszólalt hogy az épület omlik(...)


EMT Michael D Angelo: Emlékszem én is, ahogy az autók elkezdtek felrobbanni a parkolóban. Úgy értem hogy a kocsik elkezdtek kiégni (cooking off), elkezdtek elszállni bumm, bumm, bumm, (...)
 
M

molnibalage

Guest
Mert hát aki nem ért hozzá, és szólni mer, csak nyálcsorgató idióta lehet. Judy Woodot sokan támadják kijelentései miatt, de cáfolni őt még senki nem tudta.
Eddig azt sem tudtam, hogy ki ez a nő.
https://rationalwiki.org/wiki/Judy_Wood

Ha jól értem ez a nő azt a baromságot állítja, hogy irányított energiafegyverrel rombolták le a tornyokat....?
:confused:o_O:eek:

Aranyoskám, a tudomány úgy működik, hogy nem valaminek a nem létét, hanem létét kell bizonyítani. Ha a nő szerint energiafegyver volt, akkor mutassa már meg, hogy mekkora teljesítménye volt és hogyan használják. Az tudjuk, hogy ma is hol tartanak az energiafegyverek. Balsafa UAV-ket tudnak lelövöldözni, ha megteszik az a szívességet, hogy nem manővereznek és nem polírozott felültük van. Egy szutyok AIM-9 méretű rakétát sem tudnának lelőni ma stabilan.

Tehát nem nekem kell bizonyítanom, hogy nem az volt, hanem ő bizonyítsa be, hogy az. Mert akkor ennyi erővel bizonyítsad be, hogy nem a láthatatlan illúziósárkány volt. Hajrá.

Sanszosan ez az utolsó kommentem ebbe a balfasz topikba. Kb. annyi értelme van, mintha a falhoz beszélne az ember. Láthatólag mér arról kis halvány lila fingod sem, hogy mi az a falszifikálhatóság és mi a tudományos módszer, de osztani akarod az észt, ami láthatólag neked nincs.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93

Az AE911 egyetért J. Wooddal abban, hogy a hivatakos repcsis sztori nem áll a fizikai törvények megsértése miatt, de ők a kontrollált robbantást bizonyítják a saját módjukon.
Csak kettőt emelek ki abból, amit írtak:
-az elporosodó (acél) váz: A belinkelt vidókon látszik a megmaradó pár szál, ami lehullik kis idő múlva, az omló toronytól kissé lemaradva. Wood szerint itt elporosodik az acélgerenda a levegőben, majd lehullik.
Az AE911 szerint a robbanások után, a ( leaving behind, in mid-air, the pulverized concrete that had been resting on, or statically stuck to, the steel) a levegőben maradt betonport látni, amint kis késéssel követi a apró acéldarabokat amelyek gyorsabban estek le. Számomra azt mondják, hogy a robbanásban az acél lerobbant (szemmel látható darabokban így írták)a szintán porrá robbant betonoszlopról, és gyorsan leesett, Majd az elporosodott beton kis késéssel követte. Itt az első kép alján egy kameráról egy épület tetején(Épületet is tudjuk csak most fejből nem megy a neve).https://kepkuldes.com/australexpress a képek a könyvből vannak, persze némelyik máshol is látható.
Itt a videó amire ők hivatkoznak
. Hát eléggé belengenek néha azok a poroszlopok, nem tudom.

-A kiégett kocsik.
Itt csak bemutatják J Wood állítását (ami valóban vadnak hangzik), majd mondják is, hogy :
Lehulló be nem gyulledt Thermite , Thermate és/vagy nanothermite szálladékról van szó, ami azért közben ,még reakcióba lépett ahogy a levegőben szállt, és olvadt vas cseppeket eregetett a kocsikra. Ezek a termites (még mindig reakcióba lépő (still reacting)keverékek lecsorogtak a kocsikon leégetve a festést és felgyújtva egyes kocsikat. Hivatkozik hogy a lenti vidón a riporter és a tűzoltó és szerintük valószínűleg sokan mások -forrónak mondják a szálló port, Wood meg hidegnek.
Ez utóbbiban jópár csúsztatás van, mert Wood nem egészen ezt állította, de ezt is érdemes lenne kivesézni. Hár az olvadt vasesőt most olvastam először mint valakinek hipotézisét, de a dölöngélő poroszlopok sem rosszak. Lehet hogy tényleg elment az eszem és tényleg van ilyen. Wood szerint nincs.
Ehhez még annyit, hogy ezek szerint az AE911 állítja, hogy Thermit lett használva robbanóanyagként, de ezt Wood a könyvben kizárta.