1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

9K330 Tor (SA-15 "Gauntlet")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - AIM-120 által indítva @ 2013. január 13..

1. boki

boki Well-Known Member

Az.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egyedül nincs vagy korlátozottan. A Growler elvi szinten képes lehet erre. JSTAR-ral és más EW gépekkel meg méginkább.

3. molnibalage

Csak nagyon közelről, amikor már késő, kivéve Growler és talán a Rafale. Annak a hírek szerint az EW+RWR package tartalma félúton van a klasszik 4+ gen. gépek és dediklt SOJ/SEAD gépek között. (Growler, Prowler, F-16CJ HTS poddal)

4. molnibalage

Ez így önmagában félelmetesen nem igaz minőség terén. Példák.

A oroszoknak pl. Iglára tenni a közelségi gyújtót majdnem 20 éves késéssel sikerült, mint a C Stigeren már ott volt.

A Patriot evolúciót vestd össze a Sz-300-zal. Semmiféle elhanyagolás nincs sőt, az Sz-300/400 minden változatánál - még az Sz-300V-nél is - a kezelő a radar alatt csücsül. Nesze neked személyet túlélése SEAD ellen...

NASAMS? ASTER? Mindkettő aktív radaros központi tűzvezető radar nélkül. Ahány rakéta, annyi célcsatorna. Izé...

AEGIS rendsze képességnövelése és AWACS MCG adása horizonton levő cél alá?

A K-30 BIHO önjáró AAA, ami kétéltű is.

Stb, stb.

5. boki

boki Well-Known Member

Tor-M2U
    https://www.youtube.com/watch?v=ZJLQLQujjPc

6. nyugger

nyugger Well-Known Member

7. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

8. nyugger

nyugger Well-Known Member

Tor-M2U tüzel

9. boki

boki Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?v=YihtuPsokcQ

10. boki

boki Well-Known Member

TOR M2-U
    https://www.youtube.com/watch?v=9MZtnqJLf4c

11. boki

boki Well-Known Member

TOR-M2KM
    angolul
    TOR-М2КМ (9К331МКМ) is the new modification - created in modular design (towed variant weight reduced to 15 tons), to accommodate various types of chassis. In the composition includes: an autonomous fighting machine 9А331МК-1 and antiaircraft missile module 9М334 with four anti-aircraft guided missiles 9М9331. At MAKS-2013 was presented on the chassis of the Indian TATA. The affected area expanded to height - 10 km, distance - 15. The crew of 2 persons. Chance to destroy any target 98% as a minimum. Significantly improving penetrating power of fragments of warhead. The system is fully automated. Modules weighing 15 tons are installed on ships of the Russian Navy.
    Short description: The TOR missile system (Russian: ТОР; English: torus) is an all-weather low to medium altitude, short-range surface-to-air missile system designed for engaging airplanes, helicopters, cruise missiles, precision guided munitions, unmanned aerial vehicles and short-range ballistic threats (Anti-Munitions). Originally developed by the Soviet Union under the GRAU designation 9K330, the system is commonly known by its NATO reporting name, SA-15 Gauntlet. A navalized variant was developed under the name 3K95 "Kinzhal", also known as the SA-N-9 "Gauntlet". TOR was also the first air defence system in the world designed from the start to shoot down precision guided weapons like the AGM-86 ALCM day and night, in bad weather and jamming situation. TOR can detect targets while on the move. The vehicle must stop intermittently when firing, although trials are being conducted to eliminate this restriction.

12. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

13. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Nekem a Tor meg a Panczyr/Tunguska elég párhuzamos fejlesztésnek tűnnek.

14. molnibalage

A Pantsir ezred vagy ho. szintű légvédelmi cucc?

15. tarzaan

16. molnibalage

10-12 kg felett a harci rész nem számít. Ha ez harcászati gép vagy heli mellett robban egyszámjegyű százalékban kifejezhető a túlélés esélye. Még, ha haza is megy a gép igen nagy eséllyel gazdasági totálkáros lesz, nem éri meg javítani. Ha igen, akkor is hónapokra vagy akár éves távlatban kiesik a rendszerből.

Számomra a szerepe a lényeges. A csapatlégvédelemben tényleg redundanciát látok. Ahogy én tudom.
    zászlóalj. szint - MANPAD
    ezred szint - Tunguska (Sztrlea-10 és ZsSzU-23-4-et váltotta le "egyszemélyben")
    hadosztály szint - Tor (Kub és Oszát váltotta le, de még nem mindenhol)
    hadsereg szint - Buk
    front szint - Sz-300V

Hol van itt a helye a Pantsirnak? Vagy az Sz-300/400 vonal mellé tették point defense légvédelemnek, amerre éppen nem dolgozoik az Sz-300/400 és jöhet a HARM?

endre likes this.
  17. beta

beta Well-Known Member

A Wikipédiás adatok azért némileg mások:

Tor: 2,9m, 167kg, 15kg, 12.000m, 6.000m
    Pantsir: 3,2m, 74kg, 20kg, 20.000m, 15.000m
    Tunguska: 2,56m, 57kg, 9kg, 8-10.000m, 3.500m

Érdekes, hogy a Pantsir és a Tunguska mérete és képessége arányos, de a Tor elég nagy tömegű a képességéhez képest. Bár lehet valami képességet még nézni kéne. Ami különbség még van, hogy az előző kettő az kétlépcsős rakéta, a Tor meg mintha csak egy. Ez talán a hatékonyságbeli különbséget magyarázhatja.

18. beta

beta Well-Known Member

Amúgy jól látom, hogy a Tor-nál vagy a rakéta tár körül forog a torony, vagy a toronnyal együtt forog az összes rakéta?

19. tarzaan

A Pantsir elvileg - ha jól tudom - a Tunguska könnyített változataként lett tervezve, de végül teljesen más rakétákat kapott (azt nem tudom kompatibilis-e Tunguskáéval.

Ezzel együtt nem látom az okát két (három) kb. azonos képességű rendszer párhuzamos fejlesztésének.

Tor:

Weighing in at 167 kg (368 lb), the 9M330 missile is 3 m (10 ft) long, carries a 15 kg (33 lb) warhead and has a peak speed of around Mach 2.8.

A Tunguskára nem tudom honnan vettem az 5000m-es hatásos magasságot.

Viszont van egy iylen is:
    2K22M with 57E6: Complete upgrade of system with new 57E6[citation needed] missile and new radar system, with detection range of 38 km and a tracking range of 30 km. Missile range is increased to 18 km.

Ez ugye elvileg a Pantsir rakétája.

Szerintem mindegy, mindkettő 5letes.

20. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A toronnyal együtt forog az összes rakéta.

Ezen oldal megosztása