1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

9K37/9K317 Buk (SA-11 "Gadfly")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Már ne is haragudjál, minden tiszteletem ellenére, de neked is még fejlődnöd kell ezen a téren, elég sokat. Nem csak konkrétan a BUK-ról írtam, hanem légvédelmi rendszerről, ami lehet osztály, vagy ezred, dandár. Ennek a parancsnokáról van szó. A tűzalegységet is ez alapján értsd, üteg, vagy osztály szinten.
    Azon mi nem világos, hogy a célokat veszélyességük alapján osztályozzák. Ebben benne van a váratlanul? indított REL is, de egyáltalán nem biztos, hogy ezt a támadott tűzalegységnek kell semlegesítenie, mert a másik tűzalegység erre alkalmasabb. A Patriot attól semmivel sem fejlettebb, hogy minden adatot oda küldenek neki. Ez csak felfogás kérdése.

Olvasd Te is vissza, hogy mire reagáltam Dudinak. A kölcsönös oltalmazásba kötött bele, utána ment el a vita az önvédelemről, ami egy másik kategória. Még ha haditechnikai fórumról van szó, akkor is maradjunk már meg a szakmánál.
    Ugye Te sem szereted, hogyha a műszaki szakzsargont telibe szarják?

Különben ez a témakör, mint ahogyan írtam, egy kisdoktorit is megérne, nem pár mondatban letudva.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

És azt láttam, hogy szavakon és nem a képességeken lovagoltál. Most is.

3. ghostrider

Dudi,
    Itt nem a szovjet/orosz szisztéma a lényeg, nem a többrétűség. Egy BUK (homogén) rendszerre, ugyanúgy vonatkozik, mint egy Patriot rendszerre. Ott sem csak cowboy módjára lövöldöznek össze-vissza.

Molni,
    Mi a különbség az automatizált és automatikus rendszerek között. Neked tudni kell, mert szó volt róla a HTÖ irása közben.

4. ghostrider

Csodálkozom rajtad, nagyon.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Ha rossz szót használtam ám legyen elfogadom.De akkor mondd meg mi a jó kifelyezés arra,hogyha egy TELAR lő arra a légi célra ami az adott TELART akarja megsemmisíteni.

6. ghostrider

Dudi, már válaszoltam rá. Ellen-tevékenység, amennyiben a képesség megvan rá.

Molnival azt értsétek már meg, hogy nem a szavakon való lovaglás a célom, hanem az, ami a HTÖ-nek is a feladata, hogy szakmailag olyan ismeretekre tegyenek szert, akik olvassák, hogy helyén tudják kezelni, értelmezni az olvasottakat.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Rendben köszönöm.Én nem szoktam ellene lenni a szavakon való lovaglásnak!

8. molnibalage

Miért?
    Igen, tudom mi a különbség. Az Sz-300PT és PSz automatizált volt, a Patriot semi-auto és full auto.

9. ghostrider

Úgy ismerlek, mint akinek fontos, hogy a dolgok a helyükön legyenek. A fogalmak is.

Az automatizált rendszerekben a döntés mindig az ember (pk.) kezében van. Vagy jóváhagyja, vagy nem, (másik alternatívát kér) amit a rendszer kidolgoz.
    Az automatikus rendszerekben az ember már nem avatkozhat bele a döntésbe, a rendszerre van bízva. (!!!)

10. molnibalage

Ez ebben a formában nem igaz, mert a Patriotnál full auto módban is bele lehet nyúlni emlékeim szerint a TBEQ módba, de kb. ennyi lehetséges.
    Attól, hogy a parancsnok döntése, attól miben nem igaz az, hogy a Buk-M1 osztály képes REL/ARM ellen védeni magát? Ez volt az egész vita kiinduló pontja.

11. ghostrider

Mi nem igaz? Hogy mi a különbség az automatizált és automatikus között. A Patriot-nál én konkrétan nem tudom, így állást sem tudok foglalni.
    Nem ez volt a vita kiinduló pontja, már leírtam. Különben miért ne tudná semlegesíteni, én ilyet soha sem mondtam.
    Különben, a BUK tűzalegység (üteg) honnan tudja, hogy indítottak rá, ha nem a TELAR sávjából indítanak. Csak az osztálytól. De ezt már kiveséztem.

12. molnibalage

Hogyne lenne. Tud, hiszen nincs gyorsító fokozata. Persze amíg el nem ér egy bizonyos sebességet nem tud. A min. HMZ értékét nézd meg mekkora.

13. ghostrider

9K317M Buk-M3 ADMS 9A317M TELAR járműve előlről
    hátulról
    Indítási helyzetben
    A felderítő-tűzvezető lokátora,
    amelyik megegyezik a 9Sz36M jármű kitolható lokátorával

fishbed, fip7, arbalest and 3 others like this.
  14. molnibalage

Egy hülye kérdés. A jármű vezetőállásánál a jobb oldali csapóajtón a piros kereszt funkciója mi lehet? Az valami mérési pont megálláskor tájoláshoz?

15. ghostrider

A Buk-M1-2 osztály 3 üteges felépítése

Molni
    Megnéztem több képet a kiállításon (ahol mindegyik járművön van) kívűl, de egyiken sincs jelzés.

16. ghostrider

A Buk SA-11/17 ADMS-ről néhány információ

fishbed likes this.
  17. ghostrider

A 9M38 rakéta 9E50M1 lokátora (SA-11)
    és a 9M317 rakéta 9E420 lokátora (SA-17)

18. ghostrider

Miben korszerűbb ADMS a Buk-M3 Viking, mint a Buk-M2 Grizzly?
    - Harmadik generáció PESA fázisvezérelt tűzvezető lokátor,
    - Teljesen új digitális számítógép,
    - Nagy sebességű adat átjátszó rendszer,
    - Hőképalkotós célkövető rendszer az optikai helyett
    - Függőlegesen indítható, konténerben tárolt 9M317ME (9R31M) rakéta, amely aktív zavarás mellett is képes leküzdeni a nagy manőverező képességű célt.
    - A nagy manőverezési képességű 9M317ME (9R31M) rakéta a pálya középső szakaszán pálya korrekciós parancsjelek alapján manőverez és végfázisban kapcsol át a félaktív radar irányításra. A megnövelt megsemmisítési zónán (2,5-70km, 0,015-35km, 3km/s célsebesség) belül végig teljes teljesítménnyel repül. Az elméleti megsemmisítési valószínűség akár 99,99% repülőgépek és 80% rakéták ellen. Tengeri és szárazföldi célok ellen is bevethető.
    - Moduláris újratöltés
    Az üteg egyszerre 36 célt képes aktívan követésben tartani, ebből 12 célra szimultán tevékenykedni egyidőben. Integrálható hozzá az Sz-300VM ADMS és képes a parancsnoki jármű a nem orosz lokátorokkal is együttműködni.
    HMZ-k különböző célok esetén:
    Aerodinamikai célok - 70km,
    Stealt repülőgépek - 40km,
    Harcászati ballisztikus rakéták - 25km,
    Robotrepülőgépek - 20km,
    Radar által detektáható földi és vizfelszini célok - 15km,
    Helikopterek - 12km;
    Reakció idő: 10-12s.,
    Telepítési idő kevesebb, mint 5min.,
    Rakéta tömege: 581kg, konténerrel együtt 795kg
    Tűzelési szektor (tűzív) - vizszintesen 120fok (az M2-höz képest 50%-al nőt) / függőlegesen 85fok.
    9K317M - GRAU kód.

fip7 and fishbed like this.
  19. ghostrider

20. ghostrider

9A317 TELAR Buk-M2 "СОУ 9А317 ЗРК Бук-М2"

fishbed and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása