1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

9K720 Iszkander (SS-26 "Stone")

Diskurzus a(z) 'Ballisztikus és taktikai nukleáris, biológiai és v' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Jeno

Jeno Member

2. boki

boki Well-Known Member

Ma a német sajto kozolte, hogy titkos kémmuholdak képei szerint Oo. 10 Iszkander "M" taktikai rakéta komplexumot telepített a Kalinyingrádi korzetbe, ezenkívul a lett, litván, észt határ kozelébe is.
    u.i. Érdekes idozítés.

3. boki

boki Well-Known Member

Ma az orosz honvédelmi minisztérium sajtonyilatkozatában reagálva a német lapokban megjelent informáciot , kozolte: " Oroszorszság a Nyugati-katonai korzet teruletére telepített rakétákkal nem sértett meg semmilyen nemzetkozi egyezményt."

4. boki

boki Well-Known Member

Tegnap a Déli-katonai korzetbe (Krasznodar) megérkezett az I. divízió Iszkander-M TRK.
    http://tvzvezda.ru/news/forces/content/201312172309-iqt4.htm

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Tessék, egy újságcikknek is jó englishrussia poszt az Iszkanderről:http://englishrussia.com/2014/02/16/russian-warrior-ballistic-missile-system-iskander/

6. ijasz

ijasz Well-Known Member

A finnek az MGM-140 ATACMS helyett az Iskander irányába kezdtek érdeklődni az oroszoknál. Sok tekintetben érdekes lépés, főleg a mai politikai viszonyok tükrében.

http://www.defensenews.com/article/20140403/DEFREG/304030022/Finns-May-Turn-Russia-Tactical-Missile-System

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egyenlőre semmi komoly. A Lockheed drágán méri a kissé avétos cuccot, így a finnek belengették, hogy az oroszoknak is van ilyen, ráadásul sokkal újabb.

8. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Azért én kicsit potensebbnek tudom a Locheed portékáját. Szerintem pontosabb, igaz wiki szerint az iszkanerd-m 5m szórással dolgozik.

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Miben állna a potensebb volta?

10. dudi

dudi Well-Known Member

gacsat

Képzelj el egy olyan ballisztikus rakétát ami nem ballisztikus pályán repül(kvázi nincs ma az a rendszer aminek esélye van lelőni).

11. Kuruc71

Kuruc71 New Member

A lagymatag Carter utan jott a lemenytoku Reagen es rendbetette az oroszokat.
    Remelem hogy a mostani balfek Obama utan is valami kaliber elnok lesz majd.

12. joker

joker Well-Known Member

- kell neked egy újabb világháború? Kicsit egyoldlúan nézed a dolgokat. Az oroszok nem lépnének ilyeneket, ha nem basztatnák őket folyamatosan. Amíg az amcsik megültek németországnyi távolságra, addig nem volt az oroszoknak sem bajuk. Most hogy Ukrajnába tették be a lábukat azzal átléptek egy határt. Ugyanilyen alapon az oroszok is telepíthetnének rakétaelhárító rendszereket Kubába meg Venezuelába, és melléjük atomfegyvereket. Esetleg Mexikóba is néhányat. És folyamatosan nyomathatnák ott a gyakorlatokat. Ezután Oroszország szarrálőhetné és elfoglalhatná Szaudarábiát és az öböl menti államokat a terrorizmus megfékezésére hivatkozva, és ezzel pont ugyanazt csinálná, mint az USA. Ez mennyire tetszene neked Kuruc?

13. Roni

Roni Well-Known Member

"A lagymatag Carter utan jott a lemenytoku Reagen es rendbetette az oroszokat."

Babám! azok szovjetek voltak!
    Azt se feledd el hogy akkor a szovjetunió szuperhatalom volt aki hasonlóan viselkedett mint most a jenki vagy még rosszabbul.
    Ma már a saját házuk táján sepregetnek vagyis próbálnak és nincs ideológia sem Varsói szerződés mind ezek persze ellenére a NATO nyomul és te még erre azt mondod hogy tegyék rendbe őket ?
    Miért is?
    ja értem!!!! hisz Boki mondta hogy a russzofóbia egy betegség

14. joker

joker Well-Known Member

Ja és Reagen nem elnök volt, hanem egy harmadosztályú színész, a szó szoros értelmében. Égy bábu volt, azt tette és mondta, amit a főnökei parancsoltak neki. Hogy milyen politikát folytatott és milyen hangnemet ütött meg, ahoz neki volt a legkevesebb köze.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Na ja. Csakhogy az Iszkander is pont ezt csinálja.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

A közeli országoknál meg tapasztalat.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Reagan már McCarthy alatt is szaxervezeti vezető volt. Ha tudod egyáltalán ki az.

18. dudi

dudi Well-Known Member

gacsat

Az Iszkanderről beszéltem.

19. joker

joker Well-Known Member

Reagan már McCarthy alatt is szaxervezeti vezető volt. Ha tudod egyáltalán ki az.</blockquote>

http://www.youtube.com/watch?v=J9IcbVDTVls

20. shornet24

shornet24 Active Member

"Ja és Reagen nem elnök volt, hanem egy harmadosztályú színész, a szó szoros értelmében. Égy bábu volt, azt tette és mondta, amit a főnökei parancsoltak neki. Hogy milyen politikát folytatott és milyen hangnemet ütött meg, ahoz neki volt a legkevesebb köze."

Ja és ez a harmadosztályú színész szerintem Amerika eddigi legjobb elnöke volt! Inkább Obama az igazi bábu!

Finnek miért ne vehetnének Iszkandert ha egyszer katonailag független ország!

Ezen oldal megosztása