1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A-235 (Nudol)

Diskurzus a(z) 'Ballisztikus rakéta-elhárító rendszerek' témában - boki által indítva @ 2016. június 21..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Tudjuk milyen anyagokat használnak a rakéta szerkezeti elemeihez?
    100G.... :eek:

2. wolfram

wolfram Well-Known Member

Szerkezeti anyagként főleg alumíniumötvözeteket, meg kvarc-fenolgyanta kompozitokat, ez utóbbiakat az ablatív hőpajzshoz is.

https://www.osti.gov/opennet/servlets/purl/1177118.pdf

http://www.alternatewars.com/WW3/WW3_Documents/ABM_Bell/ABM_Ch9.htm

És a videó, amin látszik, hogy indítás után mindössze 10 másodperccel már fehéren izzik a Mach 10-zel repülő rakéta 3000+ °C-os burkolata.

gacsat, fip7, fishbed and 1 other person like this.
  3. gacsat

gacsat Well-Known Member

listed the Nudol mobile antisatellite complex and the Tirada-2S mobile satellite communications suppression complex among the slew of military hardware planned for fielding during a period from 2018 to 2027.
    Ezt épp tegnap tagadták az oroszok.

4. boki

boki Well-Known Member

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az azóta eltelt idő során 44 darab Ground-Based Midcourse Defense (GMD) elnevezésű rakétavédelmi rendszert telepített az amerikai kormányzat az országba.

Kb. itt hagytam abba az írás átpörgetését is.
    A mesékben van 44 db rendszer. 44 db rakéta talán, ha összesen van. A teljes USA területén csak Alaszkában van tudtommal ABM rendszer az ÉK-i rakéták ellen.
    A wiki 44 db interceptor részt sem sikerült lefordítani...? Mert erős volt a sejtésem, hogy durva félrefordítás van itten...
    Vagy akkor kíváncsi lennék, arra a 44 db rendszerre és helyszínre és hány rakéta tartozik hozzá...

A szuperszámítógépes rész is homályos. 1 mrd számolás / sec? Az ma nem szuperszámítógép. Kommersz szint... Legyen akkor lebegőpontos művelet. Ennék ma bármelyik sok éves konzol és PC sokkal többet tud...
    https://en.wikipedia.org/wiki/FLOPS#Cost_of_computing

6. dudi

dudi Well-Known Member

Hogy jön ki a 44?Nem 8 cellás VLS-be vannak a rakéták?

7. boki

boki Well-Known Member

Nem tudom milyen forrásból fordította az amerikai -rövid ismertető részt(orosz vagy angol), de a lényeg(cél) az orosz rakétavédelmi rendszer ismertetése.

nyugger likes this.
  8. wolfram

wolfram Well-Known Member

Nem. Ez nem az SM-3, hanem egy másik, nagyobb hatótávolságú (és méretű) rakéta, ami nem VLS-ben van, hanem "egyedi" silóban.

40 darab rakéta van Fort Greely-ben és 4 darab van a Vandenbergen, Kaliforniában.

fishbed, ghostrider and dudi like this.
  9. nyugger

nyugger Well-Known Member

Egy fegyverzetkorlátzó szervezet oldalát néztem ami magának az ABM szerződésnek a felbomlását taglalja. Utólag átfutva igen a 44 interceptort 44 rendszernek írtam el, de igazából az orosz rendszerre tettem a hangsúlyt ez csak említés szintjén akart lenni. Mea culpa. 40 van Ft. Greelyben Alaszkában és 4 a Vanderberg AFB-n telepítve.

A szuperszámítógép jelzőt meg az orosz források hivatkozzák mindenhol és ha a fejlesztéskori szovjet időket nézzük akkor annak számított. Az egy milliárd is innen van:
    Также известно, что функционирование станции обеспечивается вычислительным комплексом производительностью до миллиарда операций в секунду, построенным на основе четырех суперкомпьютеров "Эльбрус-2".

fishbed and molnibalage like this.

Ezen oldal megosztása