Laikus kérdés: amikor az USA belépett a háborúba, és a gyárak elkezdték a nagy tömegű haditermelést, akkor érvényesült az a piaci logika, hogy ettől olcsóbbak lettek az egyes darabok, mint a háború előtt? Egyszerűbb fegyverek, járművek, felszerelési tárgyak esetén ez lenne a logikus, de talán még a komolyabb eszközök esetén is. Tudtok erre vmilyen forrást? Előre is köszi.
Ha jól emlékszem egy fix költség + 10% haszon rátával dolgoztak/dolgozhattak az amcsi gyárak. Konkrét árváltozás nem nagyon láttam (nincs elég adat), bár a munkaóraszám jelentősen csökkent egyes repülők esetében.
Köszi! Az autó hozzá: Kapcsolódó linkek : http://ww2f.com/threads/tank-crews-what-equipment-did-they-use.15323/ http://www.theshermantank.com/tank-...-what-they-were-issued-and-what-they-carried/
Más témában már elsütötték csak akkor nem volt visszhangja. Más helyen ennél sokkal sokkal több korból és haderőből is megvan. https://www.alloutdoor.com/2014/08/03/edc-history-soldier-gear-kits-time/ Pl itt. https://www.telegraph.co.uk/history...s-from-the-Battle-of-Hastings-to-Helmand.html Ennek egyik eredménye ez a kép.
Én régebben találkoztam ezzel naponta! Nem volt könnyű kikerülni, de nagyon hatásos volt. Több hónapon keresztül konyhaügyis is voltam.
Mindig elgondolkoztam azon, hogy mi lőszert puffogtattak el az égen a II. vh alatt és annak csak töredéke talált. Ami leesett, azt később háború után megtalálták vagy az természet simán bedolgozta a földbe?
A kutya nem szedi össze azokat a lövedékeket meg a hüvelyeket sem biztos.Ha kimennél egy lőtérre és eborotválnád a felső 30cm-et multimiliomossá válnál...
Voltak effélékre valami számítgatások, de inkább a szárazföldi haderőkre, valami hihetetlenül gyenge hatás fokkal működtek. Ez jó, mert így voltak hadifoglyok, így volt esélye a télélésre, vagy legalábbis még élnie kicsit. Gondolom, hogy ez csak egy költői kérdés volt. Ha jól emlékszem (?) Vietnámban is sokan ebből éltek meg egy darabig és a különféle fémek mentek Japánba. keresgélés közben nagyon sokan életüket vesztették, megnyomorodtak. MO-is kiemelt had műveleti terület volt a II. VH-ban, a mai napig előjönnek emlék fémtárgyak.
Kiskalibert egy lőtéren akkor sem találod meg, ha keresed, a gépágyú lövedék pedig - legalábbis a németeknél a robbanó gránátok - sokszor önmegsemmisítővel volt szerelve, ami úgy 1,5 km után pukkant, pont ezért, hogy apró pici darabokban érjen földet.. De iszonyatos szám lehetett, anno Il2ben ha 5%-os találati aránnyal dolgoztunk már sólyomszemnek gondoltuk magunkat.
A Konteósoknak a Német hadi bázisnak az Antarktiszon való kialakításának annyi! Bár az UFO-s? Elvetélt gondolat volt már a háború előtt és nem is jöhetett össze, Hogy gondolhattak effélét? Semmi összefüggés keresés nem volt? Nagyon elvakultak! https://index.hu/tudomany/til/2019/10/16/miert_kuldott_hitler_titkos_expediciot_az_antarktiszra/ Jó, el kell olvasni!
Megtalálták a Kaga roncsait. https://www.washingtonpost.com/nati...98f046-f161-11e9-bb7e-d2026ee0c199_story.html
Én meg azon gondolkoztam már sokszor, hogy vajon hány embert öltek meg a sűrűn lakott nagyvárosokban visszahulló lövedékek?
Valószínűleg hagyták a fenébe. A helyiek egy részüket összeszedték, tárgyakat készítettek belőle vagy beolvasztották. Én gyerekkoromban sokszor nyaraltam a Börzsöny lábánál élő rokonoknál. Ott a dombokba meg hegyekbe ásott pincék tele voltak hadianyaggal, a helyi srácok tudták hol voltak a lejáratok. Odamentünk egy-egy ásóval meg lapáttal és kitermeltük 1-2 ásónyom mélyen a talajt, szereztünk lőszereket*, késeket, mélyebbre ásva övcsatot, jelvényeket meg még a franc tudja mit. A lőszerek egy részében volt lövedék, gyakorlatilag élesek voltak, így utólag baromi veszélyes volt. Engem annyira nem izgatott, sokkal jobban örültem egy Kar 98 szuronynak. Ezt egy ideig használtam aztán nagyfater eltörte a nyelét és egy leírhatatlanul undorító bugyirózsaszín műanyag nyelet tett rá. Később el is köszörülte az élét. Visszaemlékezve, nagyfater öccsénél volt pl egy veder ami egy német rohambili volt, levágták a nyakvédő lemezt és fúrtak rá 2 lyukat a lánc rögzítésének. Beszéltek még az öregek erről-arról, mivel szegény környék volt sokmindent összeszedtek amit csak hasznosnak találtak. Szóval a kérdésedre válaszolva; valószínűleg a lehullott hüvelyeket elnyelte a föld, töredékét szedhették össze a lakosok.