1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A II. világháború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - joker által indítva @ 2015. június 22..

1. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

A srác egy "kissé " elfogult, de attól még szerintem érdekes a videó:

A román vasgárda története:

Szerintem nagyon jól bemutatja a két világháború közötti politikai viszonyokat Romániába

Bár ide raktam, szerintem megállna a helyét a románia topicban is.

(a srácnak amúgy van pár mas érdekes videója is)

Bleroka likes this.
  2. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

3. boki

boki Well-Known Member

Nemerson, fishbed and nyugger like this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

5. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

6. honved

honved Well-Known Member

Az első helikopter ???

7. honved

honved Well-Known Member

8. ulippo

ulippo Well-Known Member

Inkább ez:

9. arbalest

arbalest Well-Known Member

Japán katona tesztel egy Type 100-as lángszórót egy csapatszállítón, valamikor 1941-ben.

Rotten878 likes this.
  10. Redgreg

Redgreg Well-Known Member

Ezekkel a gyorselemzésekkel mindig az a bajom, hogy a németek egyetlen fölénye, az átlagban marha magas képzettség, és a legendás német fegyelem volt. Persze értem, hogy a Panzerkraftwagen VI Tiger micsoda fölény volt. Csak nem technológiai. Mivel h nagyon csúnyán elavult volt a T-34eshez képest. A németeknek volt pár területen technikai fölénye, meg a szovjeteknek is, meg a szövetségeseknek is. De összességében senki nem volt fölényben.

11. fonak9

fonak9 Well-Known Member

A Tiger megette a T-34-est vacsorára, és miben volt elavult hozzá képest? A döntött páncélnak is vannak hátrányai. (A németek is használták vékonybőrű féllánctalpasokon pl.) Mondjuk '41-ben még nem volt Tiger, sőt hosszú csövű 75mm-es ágyús Pz. IV sem...

12. Redgreg

Ez remek, csak Tigerből jutott 1 db 50 T 34re, az is lassú volt, a műutat nem nagyon hagyhatta el, és melléksesen még a benzinfalók között is külön karegóriát képviselt. De ugye a tiger ellenfele nem a T-34 volt, még ha legtöbbször azzal találkozorr, hanem az IS 1-2 azok ellen meg már a tiger legénysége se ugrált örömében. Minden mást meg reggelire evett a T-34 kivéve a Phantert, de abból is kevés volt. Amúgy diesel motor, mozgékonyság, döntött páncél, öntött torony, futószallagon gyárthatóság. Csak így első körben. Avagy ne felejtsük, lehet 1vs 1ben egy SSD lenyom egy MC80ast. Csak az utóbbiból 10-15 db kijön egy SSD árából...

13. aquarell

aquarell Well-Known Member

Ezt a tèmát mintha màr kivesèztük volna különböző topikokban. Tévednék?

14. Redgreg

Bocsánat, befejeztem. Igazad van. Én csak az alsóbrendű szovjet/nyugati technikára akartam reagalni, nem flamewart indítani.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Miért ne hagyhatta volna el?Semmi baj nem volt a talajnyomásával a Tigernek.A Tigernek(meg minden harckocsinak)az volt az ellenfele ami szembe jött, nem pedig az amit valaki egy kategóriaba rakott vele.Ezen kívül a szovjet harcászatban a nehézharckocsi marhára nem arra volt,hogy harckocsik ellen harcoljon(ellenben a némettel) szóval a páncelvadászok mellett pont,hogy a T-34-nek volt a feladata a harckocsi elleni harc.

honved likes this.
  16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A Norvégia semleges marad, akkor aki fizet, oda megy a vasérc.
    Az még egy igen érdekes kérdés, hogy mi lett volna, ha UK megszállja Norvégiát úgy, hogy a németek nem támadnak...

17. dudi

dudi Well-Known Member

Ez csak a vasérces részre lehetett volna megoldás és erősen akadémikus mert támadtak az angolok is.

18. rudi

rudi Well-Known Member

Nem titok mi lett volna...
    Plan R4
    Az angol -francia támadási terv Narvikon keresztül a Svéd vasérc bányák megszállására.
    Svédországot azért kellett volna megtámadni hogy a bányàk elfoglalásával az amúgy sokkal kisebb kapacitású K.i szállítási útvonalat lezárják (az az útvonal az év 4 hónapjában a Bothia öböl be fagyàsa miatt nem használható)

vata, Kurfürst and molnibalage like this.
  19. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Norvégia semlegességében az angolok és a németek is kételkedtek, az Altmark-incindes után pedig Hitler arra a meggyőződésre jutott, hogy az angolok nem fogják tiszteletben tartani a norvég semlegességet.

20. rudi

rudi Well-Known Member

És lássuk be ebben igaza is volt.
    Benzint még csak-csak csináltak szénből (amiből volt elég), de jó minőségű vasércet máshol nem igazán találtak volna.
    Az angolok ekkora ziccert nem hagytak volna ki.
    A tanulság: a semlegesség annyit ér amennyi katonai erőd van megvédeni azt.

fishbed, Kurfürst, arbalest and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása