1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A II. világháború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - joker által indítva @ 2015. június 22..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Erről se hallottam eddig.

Rotten878 and emel like this.
  3. phaidros

phaidros Well-Known Member

Uraim, segítséget szeretnék kérni. Olvastam a 2005/2-es Pro Modell magazin 41.-oldalán az alábbiakat:
    A lengyelek "... 1939 februárjában nekiláttak egy új haditerv kidolgozásához, melynek célja egy megelőző csapás mérése lett volna Németországra a brit és francia erőkkel szorosan együttműködve. A felkészülési és átszervezési időpontokat figyelembevéve az offenzíva megindítását 1939. október 2-ára tervezték."
    Erről esetleg van valakinek valami forrása?

Egyébként érdekes a cikk, írja, hogy a 20-as években készítettek arra is stratégiát a lengyelek, hogy egyszerre kell a németek és a szovjetek ellen harcolni, illetve később arra, hogy Franciaország és Romániára számíthatnak.

blitzkrieg likes this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Októberben haborút indítani?A románokravszámítan?Nem Mórickát olvastál?

5. phaidros

Gondolod én nem lestem? (Mondjuk a németek is szeptemberben indították, mindössze 1 hónap különbség.)

6. dudi

dudi Well-Known Member

Az azért nagyon sok.Ennyin csúszott el 41-ben Hitler az oroszok ellen.

blitzkrieg likes this.
  7. phaidros

Igaz, de már szeptember is necces, főleg ha nem sikerül ilyen gyorsan lerendezni.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Az ért a lengyelwk nyilvánvalóan nem voltak 1 ligában a németekkel,bár ha jól emlékszem pont azért csúsztak mert vártak a gyáraktól a technikára.

9. phaidros

A legnagyobb hátrányuk a németekkel szemben az iszonyat hosszú és nem jól védhető határ, ha meg ezt feladják, akkor a lengyel iparvidéket adják fel. Nyilván így nem tudtak mélységi védelmet felállítani. A technikájuk meg nagyon sokféle volt, minőségben is. A 20-as években élmezőnyben voltak a harckocsik terén, aztán lelassult a fejlesztés, beszerzés, mire meg újra teret nyert volna a harckocsi alkalmazása, addigra már jött a háború. Főleg francia és francia licence (helyi igényekre adaptálva) technikájuk volt. (800 db harckocsi, 100 páncélautó; 3/4-edük bevethető)

10. aquarell

aquarell Well-Known Member

Állitólag 2 óra. Chieftain szerint. Fő előny: egyszerűen kicseréltèk egy újra, nem javitgattak. És gondoskodtak eleg csere alkatrészről. Német barátaink nem.

11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valahol hallottam mar par eve, vagyis olvastam. De hogy mennyire volt komoly, vagy ez csak egy volt a szokasos vezerkari tervek kozul passz. Szamoltak egy nemet tamadassal csak mar elkestek vele, nem volt eleg ido, vagy lassan reagaltak, raadasul a Wermacht paradezott lengyelben a vart teljesitmenyen felul.

phaidros likes this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

A német határ sem volt a lengyelek felől védhető.

aquarell and phaidros like this.
  13. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Szerintem itt az utóbbi a kulcsa mindennek. A jenkiknél relatív kevés, koncentráltan elhelyezett harckocsira volt bőséges alkatrész utánpótlás. A németek meg folyamatosan tűzoltottak, folyamatosan harcban álltak, és eleve elkövették azt a hibát is, hogy relatív kevés kapacitást kötöttek le tartalék alkatrészekhez. Persze az is lehet, hogy ez részben tapasztalat is volt, t.i. veszteségként leírt harckocsik kannibalizásával számoltak.

aquarell likes this.
  14. fonak9

fonak9 Well-Known Member

15. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

A másik oldalon:

ogretankHU likes this.
  16. Szittya

Szittya Well-Known Member

https://privatbankar.hu/cikkek/makr...n-hadserege-a-vegen-london-ellen-fordult.html
    Rovidke iras ami erdekes szamomra hogy 2,5 millio imdiai garcolt a briteknel. Azzal eddig is tisztaba voltam hogy az afrikai es europai hadszinteren is jelentos embermemmyiseget tettek ki a gyarmati lakosok koztuk india de a 2,5 millios szam meg sem fordult a fejembe..ha tippelnem kellett volna az osszes gyarmatrol szarmazo katonat tippeltem volna ennyire.

17. ulippo

ulippo Well-Known Member

Kiszínezett lengyelországi képek.

alfa74, HAndrás, Galthran and 2 others like this.
  18. megazez

megazez Well-Known Member

Ha emlékszel még, volt itt egy Pal nevű fórumtárs, Ő lengyel-magyar vegyescsaládból való volt ha jól emlékszem, írt erről a dologról, hogy a lengyelek elkezdték ezt csak kifutottak az időből mert a német-orosz elhárítás gyorsabb volt.

alfa74 and phaidros like this.
  19. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

te
    Tegnap láttam már ezeket az "eredeti" helyükön, az utolsó a legdurvább.

20. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Dzsúlia ha ilyeneket tolnál az agitprop helyet még istenúccse lehet kedvelnélek is !

LMzek 2.0 likes this.

Ezen oldal megosztása