1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A II. világháború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - joker által indítva @ 2015. június 22..

1. megazez

megazez Well-Known Member

Szerintem írd be a keresőbe a 43m turánt és hasonlítsd össze annak a lövegét ezzel.
    40M-ben volt 40mm-es löveg amit kicseréltek rövid 75mm-es lövegre meg raktak rá kötényt és megszületett a 41M ami a képen is látható.

endre, Hegylakó and bartinieffektus like this.
  2. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Az a moszkvai béke egy diktátum volt, semmi más. Az oroszok eredetileg csak a komcsi báb Kuuselával tárgyaltak volna, aztán pedig provokátor kormánynak nevezték azokat, akikkel végül is aláíratták. Finnország kimerült, kénytelen volt belemenni a szerződésbe, különben egyszerűen megszállták volna őket. Ezek után talán nem csoda, hogy egy stratégiailag ennyire kiszolgált állam részt vett a területei visszaszerzésében. Csak abban! Azt nem értem, hogy te most a szovjeteket véded vagy a finneket támadod vagy próbálsz objektív lenni, mert utóbbi esetén nehéz a dolgod, hisz nem lehet az előzményeket figyelmen kívül hagyni.

3. jani22

jani22 Well-Known Member

fishbed and bartinieffektus like this.
  4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Haat... Tulajdonkepp o csinalja a tortenelmet.

Wilson and dudi like this.
  5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Persze hogy az, maskepp hogy lett volna belole az aki?

torsen likes this.
  6. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

lol

Ne nevettesd már ki magad...

endre, torsen and molnibalage like this.
  7. Schurrer

Az rendben , csak ne írja át utólag.

torsen and Bleroka like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

Mit nem értesz?

9. honved

honved Well-Known Member

1939 november 30-án támadta meg a SZU, Finnországot.

endre and tarzaan like this.
  10. boki

boki Well-Known Member

Tudom, ezért írtam-hogy területi viták- túl közel volt a finn határ többek között Leningrádhoz a szovjetek szerint.
    1941-ben pedig vissza támadtak a finnek. 1941. június 22-én indult a Barbarossa hadmüvelet, mely során a náci Németország és szövetségesei megtámadta a Szovjetúniót. Csak azért írom mert már volt olyan is, hogy a SZU támadta meg Németországot.

11. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Igen! Hú de ciki...
    Megzavarodtam... :rolleyes:

12. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Úgy látom nem fogadtad meg a tanácsomat.

endre likes this.
  13. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Az a háború egy békeszerződéssel le lett zárva, a nyugati hatalmak még meg is lepődtek, hogy a szovjetek nem szállták meg az egész országot.
    Sőt 45-ben is csak a korábban elvett területeket követelték vissza, Finnország megúszta a kelet-európai államok sorsát.

jani22 likes this.
  14. jani22

jani22 Well-Known Member

Légelhárító tűzben, Nekik sem volt könnyű az életük ...

fishbed likes this.
  15. papi

papi Well-Known Member

A Téli háborúban a szovjet fél volt az agresszor, finnek kifáradtak, Moszkvai Béke. Kicsit több mint 1 évig nyugi volt, aztán a finnek az elvesztett területek visszaszerzésére háborút indítottak, tehát a Folytatólagos Háború esetén ők voltak az agresszorok. Ez független attól, hogy mi volt az előzmény, a békeszerződés milyen módon született meg, vagy attól, hogy hol álltak meg a finn csapatok a területszerzéssel.
    Értem, hogy nem komálod a komcsikat, ugyanakkor emiatt ne ferdítsük már az igazságot.

16. Schurrer

Bonyolult dolgok ezek, az biztos. Mi is egyesek szerint agresszorok voltunk, mások szerint védtük a hazánkat. Amúgy komcsiztak már le itt engem fórumban, szóval ez is nézőpont kérdése. :cool:

papi likes this.
  17. ornagy

ornagy Well-Known Member

egy, a kurszki csataban kilott Tigris tornya

fishbed likes this.
  18. Schurrer

19. arbalest

arbalest Well-Known Member

A teljes amerikai flotta 1939-ben (korabeli Life magazinból). Itt még csak a "régi" hajók voltak meg, az új fejlesztésű típusok, osztályok első tagjai ekkor még csak építés alatt álltak.

jurgenbauer, Roni, fishbed and 2 others like this.
  20. arbalest

arbalest Well-Known Member

Az Essex-osztályú USS Princeton és teljes legénysége, 1947-ben. :D

fishbed, emel and Pocok75 like this.

Ezen oldal megosztása