1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A II. világháború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - joker által indítva @ 2015. június 22..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Jó régen kerestem már ezt a diagramot.

blogen, migfun, endre and 1 other person like this.
  2. hayate

hayate Active Member

3. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

Női kezek alatt születnek a győzelem fegyverei (PPS gyártósor és T-34 gyárüzem):

4. molnibalage

Eléggé minőségi csatornának tűnik, de valamiért leállt a tartalomgyártással.

honved likes this.
  5. hayate

hayate Active Member

Sajnos, csakúgy mint Montemayor. A már-már alapmű videója a Midway-i csata volt már itt, de ez talán még nem:

6. molnibalage

Azt is követem, két részt tervezett , de ő sem tett fel semmit 1+ éve.

7. molnibalage

8. anonim999

anonim999 Well-Known Member

9. Heim

Heim Well-Known Member

Remélem megtalálják a feleségét vagy a gyermekeit. Amin fennakadtam, csak engem irritál egy ismeretlen özvegynek a letegezése, vagy ez normális dolog szerintetek?

antigonosz likes this.
  10. dkes

dkes Well-Known Member

Nem, nem normális dolog. Talán enyhítő körülmény lehet, hogy tulajdonképpen nem is a feleséget keresik, hanem esetleg olyan leszármazottat (az is leginkább csak unoka lehet már leginkább), aki közösségi hálót használva erre ráakad illetve esetleg szólnak neki.

Ehhez szerencsés véletlenek egész sorozata kellene ... Főleg azért, mert amennyiben a zászlóalj biztos (annak tűnik), akkor még ez alapján sem sikerült a nyomozás alapján kellőképpen szűkíteni a kört még úgy sem, hogy az érintett zl. ismert sorsú katonáit kizárták illetve azokat is, akiknél szintén kizárható, hogy nem 1942 körül házasodtak (illetve ismert levelezések, századnapló- és egyéb dokumentáció - itt pl. egy házasságkötésre lehet utaló bejegyzés, tanúvallomások stb. alapján is túl sokan maradhattak a körben) ...

11. Galthran

Galthran Well-Known Member

jani22 likes this.
  12. molnibalage

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nem tudom megtalaljak-e igy de nem hiszem. Gondolom csak volt valami lista az oda bevonultak adatairol. Nev, cim, szuletesi ido. Ebbol le kene huzni akikrol tudjak hogy nem ott haltak meg vagy tuleltek. Aztan a maradek nevekkel vegigjarni a parokiakat ahol laktak es a 42-es hazassagi anyakonyveket vegignezni. Csak akadna par Eszter, ha sok nem is.

14. Wilson

Wilson Well-Known Member

Mk 53 közelségi gyújtó

LMzek 2.0, Hegylakó and antigonosz like this.
  15. jani22

jani22 Well-Known Member

"Valódi színes felvétel"

fishbed, arbalest and emel like this.
  16. Wilson

Wilson Well-Known Member

Schützenpanzer (Sd.Kfz. 251) Magyarországon

Hetzer valahol Magyarországon

Turán Tokajban
    Német páncélosok 44 novemberében az Alföldön.

Hetzer Magyarországon

17. molnibalage

Na tessék, csak sírni kell... :)

jani22, emel, migfun and 1 other person like this.
  18. jani22

jani22 Well-Known Member

Talán ezt a kijelentést kellene értelmezned neked!
    "Na tessék, csak sírni kell... :)"
    Ki kellene bővebben kifejteni, ha már efféle kijelentés ...
    Miért is sírsz, de most komolyan!

Ha elragadott a hév, érthető valakiknek?

Több tucat embert lelőttek a rossz és általuk kitalált stratégia miatt a, a zuhanóbombázók eredményei ennek ez eredményei.

Nagyon bocsi, bementem a fürdőszobába sírni.
    "Na tessék, csak sírni kell.."

Azt kérem, hogy írjad le a végleges gondolatodat.

Ezeket, csak azért írtam, mint számtalanszor, hogy a normális hozzászólásaid elsőre

Jók.

19. molnibalage

Egy annyira egyszerű kijelentést nem sikerült értelmezni, hogy sajnálkoztam, hogy nem tesz fel semmit 1+ éve, majd egyszerre tett fel két videót.

Ennek ellenére teljes lendülettel szállsz bele egy jó ideje már azt sem tudom hány emberbe.
    Valami értelmezési zavarban szenvedsz vagy mi?
    Huszadjára írsz összevissza követhetetlen módon, és valami rejtélyes módon azt sem érteni, hogy kit, milyen alapon és mi a búbánatért akarsz rébusz bácsi módjára kioktatni...

Pocok75 likes this.
  20. jani22

jani22 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása