1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A II. világháború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - joker által indítva @ 2015. június 22..

1. thomashewitt

thomashewitt Member

Hozzászólva a Kurszki csatához, szükségszerűség volt, mert Hitler is tudta, hogy az utolsó csendes békeév nyugaton, amíg döntést csikarhat ki az oroszok ellen. Maga Hitlernek is kétségei voltak a kimenetellel kapcsolatban, a szemben állók fölényben voltak minden téren, úgy kellett támadniuk, hogy a 3x mennyiségi fölény nem állt rendelkezésre, a nyugati szövetségesek átadták a támadás tervét, ilyen feltételekkel, Mainstein sem tudott csodát tenni.

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A keleten hagyott német technikából egy hadsereg felszerelhetett volna szerintem...

3. antigonosz

4. Sharid

Sharid Well-Known Member

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

6. jani22

jani22 Well-Known Member

7. molnibalage

Igen, és fel vagyok iratkozva. Az egyik legjobb bejegyzés az első transzkontinentális expedícióról volt. Az eseményről egyébként a HTKA-n is volt cikk.

jani22 likes this.
  8. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

Ez egy igen tetszetos kep! :)

rappali_ and antigonosz like this.
  9. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Szerintem is! De mintha egy rendes magyar bakát látnék! Nem?

antigonosz likes this.
  10. torsen

torsen Well-Known Member

Kissé túlkoros, nem?

11. antigonosz

Szerintem megjárta ő az elsőt is anno. Kétlem hogy túlélte, nyugodjék békében.
    Egy ízig vérig tipikus magyar baka.

LMzek and rappali_ like this.
  12. reich_und_roll

Szerintem annyira nem oreg. Ha megjarta az elsot 18-20 evesen akkor 50 korul kellene lennie. Hiaba tesz ra par evet a bajusz en nem hiszem, hogy 50 korul vagy felette lenne.
    Az viszont biztos, hogy izig verig magyar katona. Mintha a dednagyapamat latnam...

13. molnibalage

Honnan tudjuk, hogy magyar? Én a kép alapján nem tudnám megmondani, hogy milyen, mert az egyenruhát nem ismerem fel, a vállán meg mintha MG.42 lenne... Nem csak Mo-n volt divat a bajusz... Cseheknél is pl...

14. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Abban a időben rohadtul nem számított hogy ki mennyi idős. A "rendes" korosztályok iszonyatos veszteségeket szenvedtek.

15. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Nagy valószínűséggel az. A Bocskai-sapka és a zubbony is magyar, az MG nem kizáró ok, ui a nagyapámék alakulatai a Körösök völgyében 42-essel védték az erdélyi településeket, amit istenített szegény. Rettenetesen hatékony és nagy veszteségeket okoztak a szovjetnek és a románoknak. Csak akkor vonultak mindig vissza amikor megérkezett a ruszki tüzérség. A Vécsey-gránát szintén magyar (székely) katonára utal.
    Bár akkoriban nem ragaszkodtak a saját felszereléshez, németek rohangáltak PPS-el a hátukon, némelyiken orosz csizma is volt, stb, amit az elesettekről lehuzigáltak...
    A háború törvénye sok mindent felülírt.

16. ambasa

ambasa Member

Pl. mert bocskait visel, és a zubbonyzseb is jellegzetesen magyar szabású. Azonkívül nagy valószínűséggel 42M. Vécsei kézigránát van nála, mivel másoknál nem volt divatban a kézigránátok három csíkkal való jelölése.

A német megszállás után a német megszüntették minden számukra felesleges ítélt magyar haditechnika gyártását és megkezdték a Magyar királyi Honvédség átfegyverzését német technikára, az egyszerűbb logisztika miatt. Ez nem volt új, ezt már korábban megkezdte a magyar katonai vezetés, mivel a magyar hadiipar különböző szerződéses okokból nem tudta ellátni a magyar fegyveres erőket még kézifegyverrel sem, úgy, hogy ez teljesített a legjobban ebben a szektorban. Továbbá a fronton bevetett egységek lőszerellátása is könnyebb volt a német készletekből. Ezt a folyamatot a németek a megszállás után csak folytatták, beteljesítették. Többek között, pl ezért megvásároltuk az MG 42 gyártási licencét. A folyamatot siette, a 1944-es bombatámadások és a maradék még ép üzemek leszerelése és evakuálása, amelynek következtében a magyar hadiipar összeomlott és már nem volt képes pótalkatrésszel ellátni a magyar gyártású fegyvereket.

TG

molnibalage likes this.
  17. molnibalage

Köszi.

18. reich_und_roll

Nos, elottem mar ketten is megvalaszoltak. :)

19. torsen

torsen Well-Known Member

1943. január 12. Pont 75 éve volt....

20. antigonosz

Ez amúgy milyen PzIV? Valami replika? Olyan angolos/svájcias beütése van annak a futóműnek.

[​IMG] [​IMG]

Ezen oldal megosztása