1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A II. világháború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - joker által indítva @ 2015. június 22..

1. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Maradhatunk a Királytigris/Párduc vonalon is. A munkaóra ráfordítás 2:1 volt ezeknél. Többek szerint érdemes lett volna a királytigris program helyett a párducokból, helyettük kétszerannyit gyártani. Mert a Királytigris harcértéke nem volt a kétszerese a párducénak. Csak hát Hitler szerette a monstrumokat.

2. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Nem hiszem hogy kétszer annyi munkaóra lett volna, csak amig a Panthert a MAN futószalagos rendszerben gyártotta, a Tiger II-t a Henschel gyártotta relative manufaktúrális eszközökkel. Az előbbi a háború elott teharutot gyártott sorozatban, a másik meg mozdonyt egyedileg.

En nehezen tudom elképzelni, hogy 2x annyi munkaóra lett volna. Két majdnem tökugyanolyan teknőről, motorról, futóműről stb beszélünk pl, miért lett volna sokkal, sokkal több összerakni egyiket vág másikat...? Mert teszem azt a Tigrisen egy 2x olyan vastag, de kb azonos számú, alakú páncéllemezt heggesztettek hozzá a másikhoz?

Inkabb gyártásszervezés lehet a dolog, egyébként meg ami adatot láttam, legyártott harckocsiból a háború második részében nemigen volt hiány, sőt. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy a SS páncélos csapatokat Normandia és a tavaszi ébredés között ugy legalább háromszor töltötték fel fullosan a nulláról..

3. dudi

dudi Well-Known Member

Alakulatból volt kevés...

4. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Addig, míg T-34-ből a SZU 1940-1943 között 35 eDb-ot gyártott, addig a német hadiipar ennél nagyságrendileg kevesebb páncélost állított elő. Nem mindegy hogy egy alakulatot mondjuk háromszor kell feltölteni, vagy egyidőben háromszor annyi páncélos alakulatod van. Persze a németeknek a háború vége felé ez már mindegy volt, mert üzemanyag kevés volt és ez alapvetően bénítólag hatott még a meglévő páncélosok offenzív tevékenységére is. De a SZU és az angolszász hk-k nyomasztó mennyiségi fölénye elvitathatatlan.

Berakok egy linket a témában, kérlek olvasd el, szerintem tanulságos és így jobban látni a Tigris/Királytigris/Párduc problémakört!

http://mhtt.eu/hadtudomany/2008/2008_elektronikus/2008_e_10.pdf

A legyártott német hk. mennyiségekről meg itt is olvashatsz:

https://haboruk.blog.hu/2017/02/25/a_nemet_hadsereg_pancelosai_a_ii_vilaghaboruban

Lator likes this.
  5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Azt a második linket, a blogot inkább hanyagold...

6. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Én szoktam olvasni, jó témák vannak benne, igaz kicsit vonalasan feldolgozva, még akkor is, amikor tudom, egyes adatai csak tájékoztató jellegűek...

7. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

8. molnibalage

9. molnibalage

10. molnibalage

11. molnibalage

Ez baromi érdekes volt, pedig csak rohambiliről szól.

12. Szittya

Szittya Well-Known Member

Az oroszok mikor leptek haboruba a japanok ellen? A 2. Vilaghaboruba?

13. arbalest

arbalest Well-Known Member

Igen, Oroszország hivatalosan is a Szovjetunió jogutódja, így a mai napig fennálló hadiállapotot is "megörökölte".

Szittya likes this.
  14. arbalest

arbalest Well-Known Member

T-34-es egy Elefánt irányzékában, valahol a keleti fronton.

15. wankel

wankel Well-Known Member

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    A nyár folyamán olajat szivattyúztak ki az 1946-ban elsüllyedt (kisérleti atomrobbantásnál sérült meg, de csak később süllyedt el) Prinz Eugen nehézcirkálóból.

16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A kedvenc hajóm... Még nem láttam eeket a képeket, nem gondoltam volna hogy így kilátszik. Barbár jenkik. :mad::mad::mad:

17. wankel

wankel Well-Known Member

A kép 1942 szeptember 15-én készült és a második világháború legsikersebb tengeralattjáró támadása látható rajta. Az elkövető a japán I-19-es tengó, a helyszín Guadalcanal környéke. A japánok hat Type-95-ös torpedót lőttek ki az USS Wasp repülőgép-hordozóra, melyből 3 el is találta, megpecsételve ezzel a hajó sorsát ( a háttérben lángol) De a célt tévesztett torpedók sem vestek kárba,melyek közül egy eltalálta a képen éppen a torpedó becsapódását elszenvedő USS O`Brien rombolót. Egy másik pedig az USS North Carolina csatahajót, mely az ellentétes oldalon lévő kamrák elárasztásával 25 csomós sebességgel tudott tovább haladni. A japán tengeralattjáró a heves amerikai vízibombázás ellenére sikeresen elhagyta a támadás helyszínét, de csak a Wasp elsűllyesztését jelentetták, a többi találatról nem volt tudomásuk.

18. Szittya

Szittya Well-Known Member

Azert kivancsi lennek a labor eredmenyekre. Marmint olaj kapcsan.

Azer durvan kaphatott a kraftbol ha abba a sekely vizbe atfordulva sulyedt el.

19. dudi

dudi Well-Known Member

A második atomozás utáni os javítható állapotban úszott a víz felszínén csak annyi sugárzást kapott,hogy világított így hagyták elsüllyedni.

20. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Faja képek, nem tudtam hogy Jenő herceg ennyire jó állapotban van meg mindig és a felszínen fogad látogatókat :)

Ezen oldal megosztása