A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
A szárazföldi haderő felszámolása esetén sem tudták volna kivitelezni, mert a Royal Navy megkerülhetetlen akadályt képezett volna előttük. Ha valami isteni csoda hatására partra is szállnak, (ismét kérdezem - mivel?) nem tudták volna a Wehrmachtot tartósan ellátni angliában.
Ezt a nép is tudta, hisz a Royal Navy volt az, amiben mindenki feltétel nélkül bízott - és okkal. A németek rommá verhetik a brit erőket Európában, de amíg van RN, addig van nincs veszve semmi.

A royal navy aztán mégis mi a péklapátot csinált volna, ha a németek megszerzik a csatorna felett a légifölényt?
1940 júniusában a brit szigetek védelme iszonyatosan gyenge volt.. a déli radarhálózatuk még nem volt kész a RAF Franciország felett szintén komoly veszteségeket szenvedett...1940 júniusára alig maradt bevethető gépük
 
M

molnibalage

Guest
A royal navy aztán mégis mi a péklapátot csinált volna, ha a németek megszerzik a csatorna felett a légifölényt?
1940 júniusában a brit szigetek védelme iszonyatosan gyenge volt.. a déli radarhálózatuk még nem volt kész a RAF Franciország felett szintén komoly veszteségeket szenvedett...1940 júniusára alig maradt bevethető gépük

Első körben légyszíves nézd már meg a diagramokat...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Csatorna felett hogy harcolnak ki tartós légifölényt?
Írtam, hogy kiharcolnak?
Ideiglenest ki tudtak volna.

A Royal Navy eddig mit csinál?
Gondolkodik. Azt azért látni kell, hogy a home fleet nem lelkesedett az ötletért, hogy a német légierő hatókörén belül tevékenykedjen. A francia és német flotta ellen ráadásként nem nagyon tudott volna elegendő csatahajót kiállítani, rombbolókkal meg nem mész medvét vadászni.

jön a németeknek a tengeri szállító kapacitás?
Sehonnan. Én csak annyit írtam, hogy talán partra tudják tenni az erőket, és valami isteni csoda álltal kikötőt is szereznek. Aztán itt kifújt. Ha a kocka jól esik elég egy tüzszünethez. Ha nem a hazarendelt Navy bedarálja őket.
Ennyi.
Merthogy egyetértünk.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Suerinted az mit jelent,hogy az eszaki meg a déli hdcs a szárnyat védi?41-ben okyan állapotban volt a szovjet haderő,higy kb semmire nem vokt alkalmas.A friss szibériai hadoaztál,ok meg a tél okozta a németek vesztét.
Dudi fogd már fel, a németek ide oda dobálták a hkkat, mert máshogy nem tudták felszámolni a katlanokat se. Nem azért, mert gittler azt mondta, hogy most itt támadjatok, vagy ott, hanem mert muszáj volt. Ha elveszed az eleve kevés használható egységet a déli és északi hadseregcsoporttól nem verik meg a Vörös Hadsereget. Ha meg nem, akkor megint ugyanitt vagyunk...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Suerinted az mit jelent,hogy az eszaki meg a déli hdcs a szárnyat védi?41-ben okyan állapotban volt a szovjet haderő,higy kb semmire nem vokt alkalmas.A friss szibériai hadoaztál,ok meg a tél okozta a németek vesztét.
Semmire nem volt képes? Moszkva alatt megállította, majd visszaverte a németeket azután, hogy katonák millióit az összes fegyverükkel együtt elvesztette, elvesztette európai területeinek, gyárainak, mezőgazdasági területeinek nagy részét.
Az általad elképzelt helyzetben az elveszett élőerő, hadianyag, gyártási kapacitás nagy része megmarad és konszolidálódni tud. Ez a konszolidálódott hadsereg támadhatott volna.
Olyan hatásosak lennének, mint 44-ben, vagy akár egy évvel később 42-ben? Nem. De ha csak olyan hatásosak, mint azok a csapatok, amelyek kiverték moszkva alól a németeket, akkor ott pusztul el az egész közép hadsereg csoport '41 telén.
 
  • Hűha
Reactions: Bleroka
S

speziale

Guest
Megannyi tévedés...
  • ha ottveszett a nagy része, akkor mi volt az a 300 ezer + evakuált? A fegyverzetük veszett oda.
  • a megállásnak logisztikai oka is volt, a németek támadtak és megállították őket, az evakuációt ugyebár az ottmaradt franciák fedezték
  • semmiféle késlekedés nem volt, a LW sem rendelkezett végtelen erőforással és a reptereket is meg kellett építeni a Csatorna partján
  • negédes álom volt a LW siker, a csata mélypontján is 300 angol vadász volt harcképes


Pontosan. 0 esély volt kikötő elfoglalására ÉPSÉGBEN annak az erőnek, amit egyesek inváziós erőnek képzelnek el. Vicc volt az egész ötlet.
A D nap sikerét is csak azt tette lehetővé, hogy volt egy részlegesen ép Mulberry és az, hogy a németek akkor még azzal a régleges logisztikájú erővel sem tudtak már mit kezdeni.

Az, hogy 1940-ben kikötőt menetből foglaljon el a német akkora sci-fi, amihez képest a holdraszállás pizsamában is hihető esti mese.

1) miről beszélsz? a fegyverzetük veszett oda...pontosan..nem is állítottam mást

2) von Kleist 3 páncéloshadosztállyal május 24. - én reggel 15 kilóméterre volt Dunkerqe-től...és ekkor érkezett von Rundstend-től a parancs, hogy álljanak meg...és csak 26-án folytatták az előrenyomulást...ez tette lehetővé, hogy a francia gyalogoshadosztály benomyuljon Dunqerke-be és fedezzék a szövetséges csapatokat...ez meg már szinte egyenes következménye volt annak, hogy május 21-én a bajszos úgy döntött, hogy nem támadják meg direktben a briteket, mivel úgy is olyan kilátástalan a helyzetük, hogy megadják majd magukat

3) a dunkerqe-i kudarc annak is volt köszönhető, hogy Göring dicsőséget akart az LW-nek és azt mondta, hogy ő majd elintézi dolgot, ahelyett, hogy hagyta volna a szárazföldi haderőnek, hogy felszámolja a katlant. azért abban szerintem egyet érthetünk, hogy ha a németek eljutottak volna egy partraszálló hadművelethez, akkor nagyon nem mindegy, hogy lett volna-e 300ezer kiképzett katonád vagy sem

4) a csata mélypontján lehet volt 300 vadászgépük...csak 1940 júniusában meg kb. 50 bevethető gépük volt
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 072
31 007
113
Ideiglenest ki tudtak volna.
Ami azt illeti,a csatorna felett kiharcolták.Anglia felett nem tudták kiharcolni.Legfőbb gondjuk a Bf-109 csekély hatósugara volt.
A francia és német flotta ellen
Azért a francia flotta még Mers El Kebir után sem akart nagyon az angolok ellen fordulni,és igazábol nem is tudott volna.

Bajszos nem is akarta elfoglalni Angliát.Kontinentális birodalomként képzelte el a III. Birodalmat.

40ben semmi deszantfelszerelésük nem volt,de később lett.Érdekes mód és kevésbé közismert,de az egyik legjobb deszantnaszád sorozatot fejlesztették ki utána,ami nagyon sokoldalunak bizonyult,és még Mo-on is harcolt a Dunán.Az MFP sorozatot.
F-Lighter.png
 
M

molnibalage

Guest
1) miről beszélsz? a fegyverzetük veszett oda...pontosan..nem is állítottam mást

2) von Kleist 3 páncéloshadosztállyal május 24. - én reggel 15 kilóméterre volt Dunkerqe-től...és ekkor érkezett von Rundstend-től a parancs, hogy álljanak meg...és csak 26-án folytatták az előrenyomulást...ez tette lehetővé, hogy a francia gyalogoshadosztály benomyuljon Dunqerke-be és fedezzék a szövetséges csapatokat...ez meg már szinte egyenes következménye volt annak, hogy május 21-én a bajszos úgy döntött, hogy nem támadják meg direktben a briteket, mivel úgy is olyan kilátástalan a helyzetük, hogy megadják majd magukat

3) a dunkerqe-i kudarc annak is volt köszönhető, hogy Göring dicsőséget akart az LW-nek és azt mondta, hogy ő majd elintézi dolgot, ahelyett, hogy hagyta volna a szárazföldi haderőnek, hogy felszámolja a katlant. azért abban szerintem egyet érthetünk, hogy ha a németek eljutottak volna egy partraszálló hadművelethez, akkor nagyon nem mindegy, hogy lett volna-e 300ezer kiképzett katonád vagy sem

4) a csata mélypontján lehet volt 300 vadászgépük...csak 1940 júniusában meg kb. 50 bevethető gépük volt
  1. Összevissza beszéltél igazából, mert te magad írtad le, hogy a körülzárt helyett fogság kéne...
  2. talán mert kellett várni a többieket?
  3. a szárazföldiek támadtak, a védelem meg kitartott, de igen a dagadtnak a pofája nagy volt
  4. Forrást adnál ere a hülyeségre? Alant az enyém. Ez nekem elég hivatalos.
air-20-4174-enlarge.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
Dudi fogd már fel, a németek ide oda dobálták a hkkat, mert máshogy nem tudták felszámolni a katlanokat se. Nem azért, mert gittler azt mondta, hogy most itt támadjatok, vagy ott, hanem mert muszáj volt. Ha elveszed az eleve kevés használható egységet a déli és északi hadseregcsoporttól nem verik meg a Vörös Hadsereget. Ha meg nem, akkor megint ugyanitt vagyunk...
Pont ezt küszöbölte volna ki ha nem olyan széles arcvonalon támadnak.Mi olyan nehéz ezen?Nem kellett volna megverniük az egész szovjet haderőt.Franciaországban sem kellett megverni a teljes francia haderőt.Ugyan azt kellett volna csinálni csak nagyobba.
 
S

speziale

Guest
  1. Összevissza beszéltél igazából, mert te magad írtad le, hogy a körülzárt helyett fogság kéne...
  2. talán mert kellett várni a többieket?
  3. a szárazföldiek támadtak, a védelem meg kitartott, de igen a dagadtnak a pofája nagy volt
  4. Forrást adnál ere a hülyeségre? Alant az enyém. Ez nekem elég hivatalos.
air-20-4174-enlarge.jpg

Édes istenem,

leírom neked, hogy 1940 JÚNIUSÁBAN alig 50 bevethető gépük volt. erre te beraksz nekem egy 1940 július 10-i számot...amikor akkoriban napi 15-20 gépet gyártottak....

a többi hülyeségre most nem is reagálok...

a németek a csatorna feletti légifölényt elérték, a britek le is állították a hajózást...na szerinted a navy akkor mihez kezdett volna?

az augusztus 10-én indított sas hadművelet is majdnem elérte a célját mert szeptember elejére a RAF nagyon szar állapotban volt...London bombázása volt a fordulópont...akkor tudta magát összekaparni a RAF...meg nyilván ősszel már az időjárás is őket segítette...ha a németek csak 2 héttel korábban kezdik az egész légihadműveletet jó eséllyel már az is elég lett volna...meg persze nem kellett volna belemenni London bombázásába
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
Semmire nem volt képes? Moszkva alatt megállította, majd visszaverte a németeket azután, hogy katonák millióit az összes fegyverükkel együtt elvesztette, elvesztette európai területeinek, gyárainak, mezőgazdasági területeinek nagy részét.
Az általad elképzelt helyzetben az elveszett élőerő, hadianyag, gyártási kapacitás nagy része megmarad és konszolidálódni tud. Ez a konszolidálódott hadsereg támadhatott volna.
Olyan hatásosak lennének, mint 44-ben, vagy akár egy évvel később 42-ben? Nem. De ha csak olyan hatásosak, mint azok a csapatok, amelyek kiverték moszkva alól a németeket, akkor ott pusztul el az egész közép hadsereg csoport '41 telén.

Moszkváig mi történt?Megmaradt volna,épp csak főváros nem lett volna és gyakorlatilag kettészakították volna az ország európai területeit.Tudo hogy működött 42 ben a szovjet haderő?Nem tudtak stratégiai támadást végrehajtani egyetlen fronton sem,annak ellenére,hogy kedvére pakolgathatta az erőit ahová akarti.Ha az a szovjet haderő ami 42-ben kedvére pakolgathatta az erőit nem tudott egy épkézláb offenzívát indítani akkor nem kell hozzá túl nagy belátás,hogy egy kvázi kettévágot főváros nélküli szovjet haderő sem lett volna képes még úgy sem,hogy valóban nem szenvedtek volna akkor veszteségeket mint ahogyan megtörtént.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
  1. Összevissza beszéltél igazából, mert te magad írtad le, hogy a körülzárt helyett fogság kéne...
  2. talán mert kellett várni a többieket?
  3. a szárazföldiek támadtak, a védelem meg kitartott, de igen a dagadtnak a pofája nagy volt
  4. Forrást adnál ere a hülyeségre? Alant az enyém. Ez nekem elég hivatalos.
air-20-4174-enlarge.jpg
Abban azért igaza van,hogyha nem áll meg a 3 páncélos hadosztály akkor nem volt olyan erő Dunkerknél ami megállította volna őket.Még úgy sem sikerült megállítani,hogy 2 napjuk volt a védelem kiépítésére.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7
M

molnibalage

Guest
Édes istenem,

leírom neked, hogy 1940 JÚNIUSÁBAN alig 50 bevethető gépük volt. erre te beraksz nekem egy 1940 július 10-i számot...amikor akkoriban napi 15-20 gépet gyártottak....

a többi hülyeségre most nem is reagálok...

a németek a csatorna feletti légifölényt elérték, a britek le is állították a hajózást...na szerinted a navy akkor mihez kezdett volna?

az augusztus 10-én indított sas hadművelet is majdnem elérte a célját mert szeptember elejére a RAF nagyon szar állapotban volt...London bombázása volt a fordulópont...akkor tudta magát összekaparni a RAF...meg nyilván ősszel már az időjárás is őket segítette...ha a németek csak 2 héttel korábban kezdik az egész légihadműveletet jó eséllyel már az is elég lett volna...meg persze nem kellett volna belemenni London bombázásába
Ha szerinted egy hónap alatt lett 600 gép a semmiből...
Meg mi lenne elmélet gyártás helyett forrásokat keresni a gyártásra?
Az előző kommenthez gondoltam nem kell betenni, mert azt hittem, ennyire senki nem lehet ostoba a számokat látva. Tévedtem....
UK-RAF-I-7.jpg
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Moszkváig mi történt?
A világ legfelkészültebb hadserege egy gyengén feltöltött, teljes átszervezés és átfegyverzés közepén lévő vörös hadsereget támadott meg. Kellettek azok a hónapok, hogy összeszedjék magukat.

Megmaradt volna,épp csak főváros nem lett volna és gyakorlatilag kettészakították volna az ország európai területeit.
Ebben az elképzelt helyzetben kettészakítják, míg valójában elfoglalták, lerombolták, és több millió katonát öltek meg... Érzed a különbséget a két esemény és annak eredményei között?
Tudo hogy működött 42 ben a szovjet haderő?Nem tudtak stratégiai támadást végrehajtani egyetlen fronton sem,annak ellenére,hogy kedvére pakolgathatta az erőit ahová akarti. Ha az a szovjet haderő ami 42-ben kedvére pakolgathatta az erőit nem tudott egy épkézláb offenzívát indítani akkor nem kell hozzá túl nagy belátás,hogy egy kvázi kettévágot főváros nélküli szovjet haderő sem lett volna képes még úgy sem,hogy valóban nem szenvedtek volna akkor veszteségeket mint ahogyan megtörtént.
Igaz, 42-ben nem csináltak semmit, csak a 6. hadsereget kerítették be és semmisítették meg, meg a Kaukázus elfoglalásának reményét verték ki a németek fejéből...

42 tavaszán/nyarán Moszkva alatt is akartak támadást indítani az előző év téli offenzívájának sikereit kihasználva, de a németek megelőzték őket és felszámolták a jelentős szovjet betöréseket, mielőtt elindították volna az újabb offenzívát.
Harkovnál is volt kísérlet, csak hát éppen akkor indult a Fall Blau is.
A Sztálingrádi bekerítéssel egyidőben volt egy kísérlet Moszkvánál is, csak ott nem volt sikeres.
 
S

speziale

Guest
Ha szerinted egy hónap alatt lett 600 gép a semmiből...
Meg mi lenne elmélet gyártás helyett forrásokat keresni a gyártásra?
Az előző kommenthez gondoltam nem kell betenni, mert azt hittem, ennyire senki nem lehet ostoba a számokat látva. Tévedtem....
UK-RAF-I-7.jpg

Ne haragudj, de szerintem te nem látod a fától az erdőt.

1) május 21-én amikor már látható volt, hogy North Cape-től Biarritzig az egész tengerpart a németek kezén lesz záros határidőn belül volt egy találkozó Reader és Hitler között. Gyakorlatilag Hitler (valószínűleg Reader némi sugalmazására, aki mindig is fázott egy angol partraszállás gondolatától) ekkor döntött úgy, hogy nem kezdik meg a felkészülést Britannia megszállására, mert az angolok majd úgyis belemennek a békébe cserébe az expedíciós sereg "elengedéséért"

közvetve ez volt az a döntés ami miatt a németek késlekedtek dunkerque bekerítésével, és, hogy a Luftwaffe nem kezdett el időben készülődni az angilai csatára (na meg persze az, hogy Göring dicsőséget akart a Luftwaffe-nak - mivel a francia hadjárat alatt minden a Werhmacht-ról szólt, ami eléggé csípte Göring szemét - Dunkerqe-nél és rábeszélte Hitlert, hogy azt majd ő elintézi)

2) leírom neked, hogy 1940 JÚNIUS-ában alig maradt BEVETHETŐ gépe a RAF-nak...erre te ezt azzal akarod cáfolni, hogy beraksz egy július 10-i állapotot? Amikor napi 20 gépet gyártottak az angolok..ami egyébként tökéletesen látszik abból a chart-ból is amit beraktál....megjegyzem a te táblázatodból is csak annyi látszik, hogy július 10-én 570 bevethető vadászgépe volt a RAF-nak....

az a könyv amire én támaszkodok annyit írt, hogy június 4-én alig 50 bevethető gépe volt a RAF-nak...akkor számoljunk csak. az 36 nap*20=720 gépet tudtak a britek annyi idő alatt legyártani...nem látom az ellentmondást...

de mielőtt megint belekötnél: nem állítom, hogy a németek június 4-én már tudtak volna támadni...csak annyit, hogy a németek késlekedtek az angilai csata megindításával, és ebben a helyzetben a RAF-nak 1-2 hét csúszás is a túlélést jelentette

3) mégis nem tudom mire alapozod azt, hogy a németek inváziója biztosan sikertelen lett volna.
az angilai csata első szakaszát megnyerték, a csatorna fölött övék volt a légifölény. Az admiralitás be is tiltotta a csatornán a hajózást. A sas hadművelet, ami a dél-angilai feletti légifölény kivívását és a RAF megroppantását célozta augusztus 8-án indult...
nézd már meg a chart-jaidat hogyan ugrott meg a RAF vesztesége abban az időben...szeptember elején a RAF az összeomlás szélén volt, még egy olyan hetet, mint a szeptember első hete nem bírtak volna el...szóval nem túlzás azt állítani, hogy ha a németek nem fordulnak el az eredeti célkitűzésüktől és nem kezdik el Londont bombázni, akkor megnyerik az angliai csatát...

szóval elviekben adott lehetett volna egy olyan szituáció, hogy a britek nemcsak a szárazföldi technikájukat hanem az embereiket is elvesztik Franciaországban (ha nem késlekednek a németek Dunkerqe-nél), és a németeké lett volna a légifölény dél-angilai és a csatorna felett...

szerinted egy ilyen helyzetben a britek nem mennek bele a békébe úgy, hogy azért számukra egyáltalán nem voltak olyan elfogadhatatlanok a feltételek...vagy inkább megkockáztatják, hogy a Kriegsmarine egyszerűen áthajózik a csatornán a wehrmacht meg szépen átmasírozik Anglián és mindent elvesztenek...hát nem tudom...
 
M

molnibalage

Guest
Ne haragudj, de szerintem te nem látod a fától az erdőt.

1) május 21-én amikor már látható volt, hogy North Cape-től Biarritzig az egész tengerpart a németek kezén lesz záros határidőn belül volt egy találkozó Reader és Hitler között. Gyakorlatilag Hitler (valószínűleg Reader némi sugalmazására, aki mindig is fázott egy angol partraszállás gondolatától) ekkor döntött úgy, hogy nem kezdik meg a felkészülést Britannia megszállására, mert az angolok majd úgyis belemennek a békébe cserébe az expedíciós sereg "elengedéséért"

közvetve ez volt az a döntés ami miatt a németek késlekedtek dunkerque bekerítésével, és, hogy a Luftwaffe nem kezdett el időben készülődni az angilai csatára (na meg persze az, hogy Göring dicsőséget akart a Luftwaffe-nak - mivel a francia hadjárat alatt minden a Werhmacht-ról szólt, ami eléggé csípte Göring szemét - Dunkerqe-nél és rábeszélte Hitlert, hogy azt majd ő elintézi)

2) leírom neked, hogy 1940 JÚNIUS-ában alig maradt BEVETHETŐ gépe a RAF-nak...erre te ezt azzal akarod cáfolni, hogy beraksz egy július 10-i állapotot? Amikor napi 20 gépet gyártottak az angolok..ami egyébként tökéletesen látszik abból a chart-ból is amit beraktál....megjegyzem a te táblázatodból is csak annyi látszik, hogy július 10-én 570 bevethető vadászgépe volt a RAF-nak....

az a könyv amire én támaszkodok annyit írt, hogy június 4-én alig 50 bevethető gépe volt a RAF-nak...akkor számoljunk csak. az 36 nap*20=720 gépet tudtak a britek annyi idő alatt legyártani...nem látom az ellentmondást...

de mielőtt megint belekötnél: nem állítom, hogy a németek június 4-én már tudtak volna támadni...csak annyit, hogy a németek késlekedtek az angilai csata megindításával, és ebben a helyzetben a RAF-nak 1-2 hét csúszás is a túlélést jelentette

3) mégis nem tudom mire alapozod azt, hogy a németek inváziója biztosan sikertelen lett volna.
az angilai csata első szakaszát megnyerték, a csatorna fölött övék volt a légifölény. Az admiralitás be is tiltotta a csatornán a hajózást. A sas hadművelet, ami a dél-angilai feletti légifölény kivívását és a RAF megroppantását célozta augusztus 8-án indult...
nézd már meg a chart-jaidat hogyan ugrott meg a RAF vesztesége abban az időben...szeptember elején a RAF az összeomlás szélén volt, még egy olyan hetet, mint a szeptember első hete nem bírtak volna el...szóval nem túlzás azt állítani, hogy ha a németek nem fordulnak el az eredeti célkitűzésüktől és nem kezdik el Londont bombázni, akkor megnyerik az angliai csatát...

szóval elviekben adott lehetett volna egy olyan szituáció, hogy a britek nemcsak a szárazföldi technikájukat hanem az embereiket is elvesztik Franciaországban (ha nem késlekednek a németek Dunkerqe-nél), és a németeké lett volna a légifölény dél-angilai és a csatorna felett...

szerinted egy ilyen helyzetben a britek nem mennek bele a békébe úgy, hogy azért számukra egyáltalán nem voltak olyan elfogadhatatlanok a feltételek...vagy inkább megkockáztatják, hogy a Kriegsmarine egyszerűen áthajózik a csatornán a wehrmacht meg szépen átmasírozik Anglián és mindent elvesztenek...hát nem tudom...
Ne haragudj, de amikor megadtam a hadrendben levő gépeket és a gyártási mennyiséget, akkor innentől fogva talán általános iskolai matek.
Mikor jön már el az a pillanat, amikor forrásokkal állsz neki dolgozni te és sok mindenki más wall of text és durcizás helyett...?

Tisztán kimutatható, hogy egyesek csak azért pattognak, mert én kommentelem. Akkor is, ha forrással.
Így tartalmat gyártani feleslegesnek érzem sokszor.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
S

speziale

Guest
Ne haragudj, de amikor megadtam a hadrendben levő gépeket és a gyártási mennyiséget, akkor innentől fogva talán általános iskolai matek.
Mikor jön már el az a pillanat, amikor forrásokkal állsz neki dolgozni te és sok mindenki más wall of text és durcizás helyett...?

Tisztán kimutatható, hogy egyesek csak azért pattognak, mert én kommentelem. Akkor is, ha forrással.
Így tartalmat gyártani feleslegesnek érzem sokszor.

A témában ez lesz utolsó hsz-em, mert nagyon fárasztó vagy...

1) miután nem tudsz épkézláb választ adni az általam felvetett dolgokra, te veszed itt fel a hisztis primadonna pózt, hogy te így forással meg úgy forással, meg jössz itt ilyen szövegekkel, hogy wall of text....
holott szemmel láthatóan te nem vagy képes (vagyis inkább hajlandó) értelmezni a saját magad által berakott adatokat

2) nem tudom feltűnt-e de én nem lógok itt túl sokat, és nem vagy olyan fontos ám az életemben, hogy csak azért írkáljak, hogy neked válaszolgathassak...
nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy te írtál a "mindnekinél jobban tudok mindent stílusodban" az én hozzászólásomra (pl.: "Összevissza beszéltél igazából, mert te magad írtad le, hogy a körülzárt helyett fogság")
 
M

molnibalage

Guest
A témában ez lesz utolsó hsz-em, mert nagyon fárasztó vagy...

1) miután nem tudsz épkézláb választ adni az általam felvetett dolgokra, te veszed itt fel a hisztis primadonna pózt, hogy te így forással meg úgy forással, meg jössz itt ilyen szövegekkel, hogy wall of text....
holott szemmel láthatóan te nem vagy képes (vagyis inkább hajlandó) értelmezni a saját magad által berakott adatokat

2) nem tudom feltűnt-e de én nem lógok itt túl sokat, és nem vagy olyan fontos ám az életemben, hogy csak azért írkáljak, hogy neked válaszolgathassak...
nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy te írtál a "mindnekinél jobban tudok mindent stílusodban" az én hozzászólásomra (pl.: "Összevissza beszéltél igazából, mert te magad írtad le, hogy a körülzárt helyett fogság")
Mutas forrást. Ennyi.
Ameddig erre nem vagy képes, addig nem tudom mit kéne mondani.

Én megmutattam a termelési rátát és azt, hogy mennyi gép volt. A termelés sem a semmiből jött.