A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Esetleg a sisak típusát meg tudná valaki határozni?
Engem luftschutz sisakra emlékeztet, de nem találtam pont ugyan ilyen modellt. Láttam hasonlót (modell megjelölés nélkül), de azon két szellőző volt, ezen meg egy van.
sh.jpg

A kép a háború utolsó napjaiban készült filmanyagból van.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Az acélhiány nagy úr. Gondolom, ha ellenőrizni akarta a motorolaj szintet, akkor az kisebb gondokat okozott. :D

Hasonló téma a betonhajó. A betonhajókkal már az I. világháborúban is kísérleteztek. A másodikban is futottak újabb köröket.


 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 353
113
Elég lett volna, ha olyan agresszívek és kemények, mint a britek, amikor összetalálkoztak. 1 kivétellel álladóan hátra arcot csináltak, a parancsaik szerint konkrétan kerülniük kellett a konfrontációt az RN-el. Pedig többször voltak előnyös helyzetben.

A tipikus példája volt a katonák rémálmának, amikor a (katonai-/politikai-)vezetés nem az eszköz eredményes használatát várja el a haderőtől, hanem, hogy "eredményesen" vigyázzon rá!!! ...mert drágán és keveset vett!!!

A --"eredményes katonai alkalmazás" katonai elvárás / "óvni a technikát" elsődleges politikai elvárás-- :
kettő kizárja egymást!!!


Lásd: Zrínyi20xx kettős elvárás!!! :mad: :mad: :mad:

Rosszat sejtek, ha a Zrínyi nem lesz a realitásokhoz igazítva.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 451
113
Elég lett volna, ha olyan agresszívek és kemények, mint a britek, amikor összetalálkoztak. 1 kivétellel álladóan hátra arcot csináltak, a parancsaik szerint konkrétan kerülniük kellett a konfrontációt az RN-el. Pedig többször voltak előnyös helyzetben.
Csak azt nem értem, mit nem ért ezen Sir H. :)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 353
113
Elég lett volna, ha olyan agresszívek és kemények, mint a britek, amikor összetalálkoztak. 1 kivétellel álladóan hátra arcot csináltak, a parancsaik szerint konkrétan kerülniük kellett a konfrontációt az RN-el. Pedig többször voltak előnyös helyzetben.

A "semmit nem csinálás" esetén semmi esélye van a véletlen sikernek is!

Előtte --és azóta is-- kb. "Isteni szerencse" kategóriába sorolva emlegetik a --konstrukciós szempontból kb.-- I.V-h-s "maradék", kétfedelű Swordfish-ek sikeres torpedó-támadását --korának egyik, (ha nem) legmodernebb csatahajója-- a Bismarck ellen.

Ha nem próbálták volna meg, nem is sikerülhetett volna!

Egy "tengeri-Guderian" szintű vezetés és szemlélet nagyon hiányzott a német (felszíni-)haditengerészettől!
... Guderián volt azon kevesek egyike, aki ellent mert mondani Hitler-nek, szaktudásával kivívott tekintélye folytán!

Hozzá hasonló szemléletű vezetéssel a kritikus pillanatokban meg is nyerhették volna az "Angliai-csata" szakaszt, ha kiegészítik akkor a --napokon múló túl egyoldalú légicsapásokat-- felszíni és tengeralattjáró hadműveletekkel, megosztva és felőrölve az angol katona potenciált!

...és utána PL:
Egy angol bábkormánnyal az USA hadba-lépés és folytatás is más lett volna!
...egy ilyen "Ha" sok más lehetséges folytatást/eredményt tett volna lehetővé!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Csak azt nem értem, mit nem ért ezen Sir H. :)
Értem én, csak ki akartam provokálni, így meg tudom írni
@arbalest -nek, hogy ez a különbség és a felsőbbség fő oka a Royal Navy javára, hogy parádés/volt az emberanyaga :p :D

És még ha nem is volt győztes az összecsapás, olyan hősies fegyvertényeket hajtottak végre, amik örökre bekerültek a
tengeri hadviselés legfényesebb lapjaira: pl. HMS Glowworm :rolleyes:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Elég lett volna, ha olyan agresszívek és kemények, mint a britek, amikor összetalálkoztak. 1 kivétellel álladóan hátra arcot csináltak, a parancsaik szerint konkrétan kerülniük kellett a konfrontációt az RN-el. Pedig többször voltak előnyös helyzetben.
Ez egyébként az olaszokra is illik.
És kb mindenkire, aki szembe került a RN-vel.
Pedig azok az olasz hajók... mikre lettek volna képesek pl brit legénységgel, vagy akár csak brit tisztekkel
/az olaszok szvsz jó emberanyag voltak a berögzült későbbi bullshitelés ellenére is/ !
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 098
113
Értem én, csak ki akartam provokálni, így meg tudom írni
@arbalest -nek, hogy ez a különbség és a felsőbbség fő oka a Royal Navy javára, hogy parádés/volt az emberanyaga :p :D

És még ha nem is volt győztes az összecsapás, olyan hősies fegyvertényeket hajtottak végre, amik örökre bekerültek a
tengeri hadviselés legfényesebb lapjaira: pl. HMS Glowworm :rolleyes:
Nem értelek, úgy írod, mintha nem tudnám, vagy bárhol az ellenkezőjét írtam volna. Jól képzett legénységből a németeknél sem volt hiány, rátermett tisztekből már inkább, a felső vezetésük meg... no comment.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
337
1 717
93
Elég lett volna, ha olyan agresszívek és kemények, mint a britek, amikor összetalálkoztak. 1 kivétellel álladóan hátra arcot csináltak, a parancsaik szerint konkrétan kerülniük kellett a konfrontációt az RN-el. Pedig többször voltak előnyös helyzetben.
És azon egy kivétel következményeként menesztették Wilhelm Marshall-t, annak ellenére hogy elsüllyesztették a Glorious hordozót, és két rombolót. Mondjuk itt is a hülye angol döntések vezettek a hajók elvesztéséhez.