A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 106
113
Elvileg az Ausztrália elleni, 1942-es támadási terv.

144019974_3572184946222206_3100037461062540737_n.jpg
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Egyszerűsítsük le a dolgot. Nem tudom, hogy révületben nyomod-e az idegen világod minden fröcsögő magyarellenes nyomorát teljes fórumos letámadásban, vagy csak meló és valakinek akinek nincs agya és értelme, ezt is el kell végeznie, ha már pénzt adnak érte(biztos a fehérnácik, azok tesznek ilyen gonosz dolgokat). Nem is érdekel. Lehet alijázni mindenkinek, akinek fáj, hogy Magyarhonban magyar szimbólumok vannak és magyar történelem, és érdek és szemlélet. Felesleges amit csinálsz, mert nem leszel uralkodó. Kihányhatod a gyűlöleted, miközben nem érted, hogy ez pont ugyanaz a gyűlölet, amit ellened éreztek a történelemben mindig és nem történik semmi. Menj haza, vívj meg egy harcot a fejkendősökkel, telepedj le, alapíts családot, írj valamelyik jónevű lapba cikkeket a gonosz magyaronáci turulokról, amik a jövőben kiborgizálva jelentenek halálos fenygetést a szárnyaik alatti bombákkal, ott tapsolni fognak neked.

Te egyszerűen rossz helyen vagy, de a lehetőséged megvan rá, hogy a megfelelő helyre kerülj. Nem ennek a népnek szól a mondanivalód, nem ennek a nemzetnek. Tedd helyre a dolgot, neked is jobb lesz, mert elengedheted a gyűlöletedet és végre talán olyan közegbe kerülhetsz, ahol jól érzed magad. Senki nem fog ebben akadályozni szerintem. Ahogy senki mást sem, akinek fáj egy turul.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Egyszerűsítsük le a dolgot. Nem tudom, hogy révületben nyomod-e az idegen világod minden fröcsögő magyarellenes nyomorát teljes fórumos letámadásban, vagy csak meló és valakinek akinek nincs agya és értelme, ezt is el kell végeznie, ha már pénzt adnak érte(biztos a fehérnácik, azok tesznek ilyen gonosz dolgokat). Nem is érdekel. Lehet alijázni mindenkinek, akinek fáj, hogy Magyarhonban magyar szimbólumok vannak és magyar történelem, és érdek és szemlélet. Felesleges amit csinálsz, mert nem leszel uralkodó. Kihányhatod a gyűlöleted, miközben nem érted, hogy ez pont ugyanaz a gyűlölet, amit ellened éreztek a történelemben mindig és nem történik semmi. Menj haza, vívj meg egy harcot a fejkendősökkel, telepedj le, alapíts családot, írj valamelyik jónevű lapba cikkeket a gonosz magyaronáci turulokról, amik a jövőben kiborgizálva jelentenek halálos fenygetést a szárnyaik alatti bombákkal, ott tapsolni fognak neked.

Te egyszerűen rossz helyen vagy, de a lehetőséged megvan rá, hogy a megfelelő helyre kerülj. Nem ennek a népnek szól a mondanivalód, nem ennek a nemzetnek. Tedd helyre a dolgot, neked is jobb lesz, mert elengedheted a gyűlöletedet és végre talán olyan közegbe kerülhetsz, ahol jól érzed magad. Senki nem fog ebben akadályozni szerintem. Ahogy senki mást sem, akinek fáj egy turul.
Ebbe most ne menjünk bele. Maradjunk annyiban, hogy nincs igazad, az a véleményem.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Ebbe most ne menjünk bele. Maradjunk annyiban, hogy nincs igazad, az a véleményem.
Nézd. Egyértelműen van kötődésed, gondolom származás okán. Nem hinném, hogy bárki is ostorozott volna ennek okán itt, legalábbis nem láttam nyomát. Az első párbeszédünk egy villongás volt, egyből törölték is, de érdekes módon azóta is tudunk normálisan kommunikálni egymással is, a többiekkel is. Mégis egész más, ha téged vetlek össze, meg a fenti delikvenst. Nem vagy egy beteg ideológia rabja, nem az erőltetett bűnbánat és büntetés és itt minden és mindenki szar, aki nem progresszív/magyarellenes árad belőled. Szerintem igazam van a vele való dologban. Szerintem te is tudod.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Nézd. Egyértelműen van kötődésed, gondolom származás okán. Nem hinném, hogy bárki is ostorozott volna ennek okán itt, legalábbis nem láttam nyomát. Az első párbeszédünk egy villongás volt, egyből törölték is, de érdekes módon azóta is tudunk normálisan kommunikálni egymással is, a többiekkel is. Mégis egész más, ha téged vetlek össze, meg a fenti delikvenst. Nem vagy egy beteg ideológia rabja, nem az erőltetett bűnbánat és büntetés és itt minden és mindenki szar, aki nem progresszív/magyarellenes árad belőled. Szerintem igazam van a vele való dologban. Szerintem te is tudod.
Rosszul gondolod. Az a véleményem - többek között - , hogy az akkori szélsőjobb miatt nem élnek velünk a határon túliak, és szenvedett felelegesen annyit ez az ország. Nem utolsósorban, hiába halt meg a háborúban a nagyapám.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Egyszerűsítsük le a dolgot. Nem tudom, hogy révületben nyomod-e az idegen világod minden fröcsögő magyarellenes nyomorát teljes fórumos letámadásban, vagy csak meló és valakinek akinek nincs agya és értelme, ezt is el kell végeznie, ha már pénzt adnak érte(biztos a fehérnácik, azok tesznek ilyen gonosz dolgokat). Nem is érdekel. Lehet alijázni mindenkinek, akinek fáj, hogy Magyarhonban magyar szimbólumok vannak és magyar történelem, és érdek és szemlélet. Felesleges amit csinálsz, mert nem leszel uralkodó. Kihányhatod a gyűlöleted, miközben nem érted, hogy ez pont ugyanaz a gyűlölet, amit ellened éreztek a történelemben mindig és nem történik semmi. Menj haza, vívj meg egy harcot a fejkendősökkel, telepedj le, alapíts családot, írj valamelyik jónevű lapba cikkeket a gonosz magyaronáci turulokról, amik a jövőben kiborgizálva jelentenek halálos fenygetést a szárnyaik alatti bombákkal, ott tapsolni fognak neked.

Te egyszerűen rossz helyen vagy, de a lehetőséged megvan rá, hogy a megfelelő helyre kerülj. Nem ennek a népnek szól a mondanivalód, nem ennek a nemzetnek. Tedd helyre a dolgot, neked is jobb lesz, mert elengedheted a gyűlöletedet és végre talán olyan közegbe kerülhetsz, ahol jól érzed magad. Senki nem fog ebben akadályozni szerintem. Ahogy senki mást sem, akinek fáj egy turul.
Mindig is csodálkoztam, hogy a sok turbómagyarnak honnan van ez a határtalan bátorsága és önbizalma egy egész nép nevében nyilatkozni....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Rosszul gondolod. Az a véleményem - többek között - , hogy az akkori szélsőjobb miatt nem élnek velünk a határon túliak, és szenvedett felelegesen annyit ez az ország. Nem utolsósorban, hiába halt meg a háborúban a nagyapám.
Ezt rosszul látod szerintem. Mi lett volna, ha nem ők vannak hatalmon a háború egy rövid idejére? Mi lett volna, ha a másik oldal, ha máshoz csatlakozunk? Lerohanás, megszállás, korábbi deportálások. Megúszta volna a nagyapád? tett volna bármelyik másik ideológia(nézd végig mit képviseltek aztán) a revízió gondolatáért?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 826
31 832
113
Egyszerűsítsük le a dolgot. Nem tudom, hogy révületben nyomod-e az idegen világod minden fröcsögő magyarellenes nyomorát teljes fórumos letámadásban, vagy csak meló és valakinek akinek nincs agya és értelme, ezt is el kell végeznie, ha már pénzt adnak érte(biztos a fehérnácik, azok tesznek ilyen gonosz dolgokat). Nem is érdekel. Lehet alijázni mindenkinek, akinek fáj, hogy Magyarhonban magyar szimbólumok vannak és magyar történelem, és érdek és szemlélet. Felesleges amit csinálsz, mert nem leszel uralkodó. Kihányhatod a gyűlöleted, miközben nem érted, hogy ez pont ugyanaz a gyűlölet, amit ellened éreztek a történelemben mindig és nem történik semmi. Menj haza, vívj meg egy harcot a fejkendősökkel, telepedj le, alapíts családot, írj valamelyik jónevű lapba cikkeket a gonosz magyaronáci turulokról, amik a jövőben kiborgizálva jelentenek halálos fenygetést a szárnyaik alatti bombákkal, ott tapsolni fognak neked.

Te egyszerűen rossz helyen vagy, de a lehetőséged megvan rá, hogy a megfelelő helyre kerülj. Nem ennek a népnek szól a mondanivalód, nem ennek a nemzetnek. Tedd helyre a dolgot, neked is jobb lesz, mert elengedheted a gyűlöletedet és végre talán olyan közegbe kerülhetsz, ahol jól érzed magad. Senki nem fog ebben akadályozni szerintem. Ahogy senki mást sem, akinek fáj egy turul.

Ez kicsit olyan, mint hogy az erdélyi magyarok követelhetnék, hogy az oláh vegye le Avram Iancu szobrait a főterekről, nevezzék át az utcáit, mert magyarokat gyilkoltak a martalócai, és erre emlékezteti őket (naná, épp erre a célra állította őket az oláhság, nem másért). A turult vagy az árpádsávos zászlót önmagában önkényuralmi jelképnek kinevezni is ilyesmi. A XII. kerületi önkormányzat annak idején állított egy emlékművet a Budapest ostromában elesett kerületi katonák és civil halottak emlékére, talán nem volt a legjobb ötlet így (és nagyjából ugyanakkor állítottak egy emlékfalat is a zsidókat bújtatóknak). Ha felkerültek rá civileket kínzó, gyilkoló nyilasok nevei, akkor azokat eltávolítani is méltányolandó követelés (akár elestek később, akár nem). De a ballibek nem akarnak ennyinél megállni, kezdettől fogva azt követelték, hogy a turulszobornak el kell tűnnie onnan, ettől kezdve viszont ha a jobbos önkormányzat elviteti, az egy "becsicskulási" gesztus lenne. A szimbolikus politizálás, az identitáspolitika meg nem állhat le. Én egyébként úgy gondolom, hogy semmi baj a Ságvári emléktáblájával, vagy legyen Kádárnak is szobra valahol, ahogy Horthynak is, Szabó Ervinről ugyanúgy nem baj ha el van nevezve valami, mint Wass Albertről vagy Hómanról, nem egydimenziósan, binárisan kellene a múltat és személyeit megítélni. Pokorny Zoltán pedig példásan szembenézett az apja múltjával (bár nem ő hozta azt nyilvánosságra), míg Bauer Tamás viszont valóságos elégiát írt az ávós apjához a 100. születésnapjára.
Egyébként meg nagyon nem értek egyet azzal, hogy valakit el akarnál innét küldeni, aki itt született, és magyar állampolgár, magyar anyanyelvű és így tovább. Ez egy visszataszító dolog, még ha értem is, hogy miért mondod. De nem állok a másik oldalon sem, meg tudom érteni ugyan empatikusan, hogy milyen lehet a történelem talán legutáltabb népéből (ennek okait ne boncolgassuk) származva identitási kérdésekkel szembenézni, de a "Szeretned kell Nagy Testvért!" módszer nem működik, csak egyre orwellibb gondolatbűnözés-fogalmakkal, szájzártörvényekkel megtámogatva (vagy egy totalitárius digitális gulágban esetleg). Az, amit meg tudtak tenni a németekkel (megérdemelték vagy sem) az egy dolog (bár ott is forronganak indulatok a mélyben, ebben teljesen biztos vagyok - lásd a német hadseregnél kirobbant "náci botrányokat" -, csak épp megtanulták mit szabad nyilvánosan mondaniuk). "Normális" emberből, akiben még maradt egy csepp önbecsülés, ugyanúgy, ahogy kijön a gálája az amerikai szobordöntésektől, térdepeltetésektől, négerek bakancsának csókoltatásától, "bűnbánatból" rabláncban, igában parádézó fehér emberektől, a holotéma túltolása is kiválthatja ezt az érzést. Bizonyos személyek nem ismernek határt a provokatív viselkedésben, ezt a mentalitást jól leírja a "hücpe" fogalma. Az ilyeneknek semmi elég, minden "győzelmük" után újabb rohamokra indulnak újabb rituális megalázkodásokat követelve a bűnös népektől. Persze egyesek szerint ez csupán egy "biznisz".
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Ez kicsit olyan, mint hogy az erdélyi magyarok követelhetnék, hogy az oláh vegye le Avram Iancu szobrait a főterekről, nevezzék át az utcáit, mert magyarokat gyilkoltak a martalócai, és erre emlékezteti őket (naná, épp erre a célra állította őket az oláhság, nem másért). A turult vagy az árpádsávos zászlót önmagában önkényuralmi jelképnek kinevezni is ilyesmi. A XII. kerületi önkormányzat annak idején állított egy emlékművet a Budapest ostromában elesett kerületi katonák és civil halottak emlékére, talán nem volt a legjobb ötlet így (és nagyjából ugyanakkor állítottak egy emlékfalat is a zsidókat bújtatóknak). Ha felkerültek rá civileket kínzó, gyilkoló nyilasok nevei, akkor azokat eltávolítani is méltányolandó követelés (akár elestek később, akár nem). De a ballibek nem akarnak ennyinél megállni, kezdettől fogva azt követelték, hogy a turulszobornak el kell tűnnie onnan, ettől kezdve viszont ha a jobbos önkormányzat elviteti, az egy "becsicskulási" gesztus lenne. A szimbolikus politizálás, az identitáspolitika meg nem állhat le. Én egyébként úgy gondolom, hogy semmi baj a Ságvári emléktáblájával, vagy legyen Kádárnak is szobra valahol, ahogy Horthynak is, Szabó Ervinről ugyanúgy nem baj ha el van nevezve valami, mint Wass Albertről vagy Hómanról, nem egydimenziósan, binárisan kellene a múltat és személyeit megítélni. Pokorny Zoltán pedig példásan szembenézett az apja múltjával (bár nem ő hozta azt nyilvánosságra), míg Bauer Tamás viszont valóságos elégiát írt az ávós apjához a 100. születésnapjára.
Egyébként meg nagyon nem értek egyet azzal, hogy valakit el akarnál innét küldeni, aki itt született, és magyar állampolgár, magyar anyanyelvű és így tovább. Ez egy visszataszító dolog, még ha értem is, hogy miért mondod. De nem állok a másik oldalon sem, meg tudom érteni ugyan empatikusan, hogy milyen lehet a történelem talán legutáltabb népéből (ennek okait ne boncolgassuk) származva identitási kérdésekkel szembenézni, de a "Szeretned kell Nagy Testvért!" módszer nem működik, csak egyre orwellibb gondolatbűnözés-fogalmakkal, szájzártörvényekkel megtámogatva (vagy egy totalitárius digitális gulágban esetleg). Az, amit meg tudtak tenni a németekkel (megérdemelték vagy sem) az egy dolog (bár ott is forronganak indulatok a mélyben, ebben teljesen biztos vagyok - lásd a német hadseregnél kirobbant "náci botrányokat" -, csak épp megtanulták mit szabad nyilvánosan mondaniuk). "Normális" emberből, akiben még maradt egy csepp önbecsülés, ugyanúgy, ahogy kijön a gálája az amerikai szobordöntésektől, térdepeltetésektől, négerek bakancsának csókoltatásától, "bűnbánatból" rabláncban, igában parádézó fehér emberektől, a holotéma túltolása is kiválthatja ezt az érzést. Bizonyos személyek nem ismernek határt a provokatív viselkedésben, ezt a mentalitást jól leírja a "hücpe" fogalma. Az ilyeneknek semmi elég, minden "győzelmük" után újabb rohamokra indulnak újabb rituális megalázkodásokat követelve a bűnös népektől. Persze egyesek szerint ez csupán egy "biznisz".
Emlékeztetnék a "..ha nem tetszik, el lehet innen menni..." Gyurcsány féle fröcsögésére. A delikvensünk ebből a szemléletből él itt, ezt osztja, ezt támogatja, támadva a terület és a nemzet minden alapját, gyökerét. Ugyanezt javasoltam a számára, egye meg amit az ideológiai vezetője főzött neki, modhatnám. De igyekeztem arra is rávilágítani, hogy az ideológiai vonzalma mélye abból fakad, hogy egy másik területen élő másik nemzet szellemi vezérfonala az ő önmeghatározó lelki alapja.

Egészen egyszerűen tehát nem ott él, ahol jó neki, mert a többség azokból áll, akiket el akartak küldeni. Ha nem tetszik. És mivel létezik az ő országa és az ő nemzete, szükségszerűen ott nem a lelkében háborgó gyűlöletben kellene tobzódnia ellenszélben, hanem hazára találna. Van hely és van lehetőség rá, hogy megtegye. Persze esélyesen, ahogy Dániel Péter is, úgy ő is visszakullogna, mert kiderülne, hogy csak egy szemellenzős ideológiai fröcsögés tölti ki az agykapacitását és ott ezzel nem lehet létezni ilyen egyszerűen.

Nem hinném, hogy becsicskulnánk annyira, hogy ne védjük meg a turulunkat, hiszen az a fő célpont már a felállítása óta. Nem hiszem, hogy ne védenénk meg a hőseinket. Aki szar ember volt, legyen, kaparják le, de ha csak egy külső szemlélet látja annak, akkor el lehet menni, nincs itt semmi látnivaló. Kádárnak meg ne akarjunk szobrot. Maga ez az egalitárius megfelelési gondolat már egy becsicskulás. Ne.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Csak hogy tisztán lássunk, a magyar társadalom egésze (beleértve Horthyt és a magyar politika egészét) utálta a nyilasokat, ugyanolyan felforgató elemnek tartották őket, mint a kommunistákat (Szálasi nem kevés időt volt börtönben), nem is beszélve a proli bűnöző elemekről, akik a Lenin-fiúkhoz hasonlóan terrorizálták az embereket.
Azt állítani, hogy a konzervatív politika bármikor is romantizál a nyilasokkal és a hozzájuk köthető csőcselékkel, nettó hazugság (a Tanácsköztársaság és a baloldali értelmiség kapcsolata már más tészta). Az ilyen jellegű megnyilvánulásokkal azt akarják elhitetni, hogy nemzeti jelképeink, történelmi önazonosságunk olyan csökevények, amelyek burkoltan kapcsolódnak a nyilasokhoz és embertelen tetteikhez.