1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A második világháború magyar vonatkozású katonai eseményei

Diskurzus a(z) 'Magyar hadtörténelem' témában - Terminator által indítva @ 2013. szeptember 7..

1. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

A németektől kaptunk 2 darabot 15db H-35 és H-39 harckocsival együtt. A megszálló alakulatok 101. önálló harckocsi-százada alkalmazta őket.

endre, rappali_ and szpg9 like this.
  2. Sharid

Sharid Well-Known Member

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

4. antigonosz

Az ott egy légvédelmi állás a lánchíd elején. Mikor gyerek voltam lakott a második szomszédban egy akkor már idős bácsi. Mivel az öregek akkoriban összejártak és én amúgy is öreganyámra voltam bízva sokat hallgattam őket a szokásos bab,uborka válogatás,diótörés közepette. Emlékszem hogy mesélt a háborús élményeiről és említette hogy Budapesten volt légvédelmi tüzér és a lánchídban voltak elszállásolva. Még annyi rémlik hogy később kivezényelték őket onnét valami hegybe vagy hegységbe. Fogalmam sincs hogy úszta meg a végét, arra sajnos már nem emlékszem. Viszont a Rákosi korban csősz volt kint a szőlőhegyben, puskával persze, és kommunista párttag lehetett mert ő szabotálta el öreganyámék kitelepítési parancsát. Addig húzatta az időt az indulással, míg másnap reggel elment a vonat a szomszéd falu állomásáról a nagyszüleim nélkül. Utána meg nem sokkal leállították a kitelepítéseket.

[​IMG] [​IMG]

endre, Kurfürst and fapp_supervisor like this.
  5. boki

boki Well-Known Member

rappali_ likes this.
  6. antigonosz

Ezen oldal megosztása