1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Napi humor.

fishbed, szuvorov, arcas and 7 others like this.
  2. honved

honved Well-Known Member

Hallottam régebben egy történetet, ami vagy igaz, vagy nem igaz. Miszerint, amikor szóba került 120 db Leopard 2 harckocsi átadása esetleg a németek részéről, Szentendrén volt tiltakozás. Egy kiérdemesült, tisztjelölteket oktató hadfi, mondotta, nehogy már ide hozzák azt a német tankot, mikor ő már vagy 20 éve oktatja a T-72-est. Még vénségére tanulnia kellene megint, ha meg akarja tartani az állását nyugdíjig. Mardjon csak a T-72, semmi új nem kell, a régit tudja, újat meg nem akar már tanulni. Nem tudom igaz-e ez, vagy csak legenda. El tudom képzelni, hogy a hozzáállás ott ilyesmi lehet.

antigonosz and ravenlord like this.
  3. honved

honved Well-Known Member

Lehet, nem tudom. A dróton túl, azt hiszem ez a blogja, lehet hogy még megvan a cikk.

4. krisss

krisss Well-Known Member

Tisztjelölteket oktató hadfi ilyet nem mondott az tuti....
    De ennyire senki sem hülye....

5. Sharid

Sharid Well-Known Member

az megvan hogy mit mondtak a tüzérség magyar oktatói az USA akadémiáján végzett, hazatért tisztnek, aki szólni mert jogy a magyar tisztképzésben oktatott anyag, elavult és hiányos?

Közölték vele hogy Magyarországon van, és sürgősen felejtse el West Point-ot.

Ennyi.

antigonosz likes this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Az megvan, hogy ezzel az oktatók is eléggé tisztában vannak/voltak? Az oktatás az eszközrendszer teljes hiánya/ vagy elavultsága miatt olyan, amin viszont az oktató nem tud változtatni. Max könyöröghet az eszközökért, amire nem adnak pénzt neki és nem szerzik be. Főleg, hogy az egyetemen még a modernebb eszközökből mutatóba sincs mert nem adtak az intézménynek, a hallgatók csak az alakulatoknál tudják gyakorlatban kipróbálni ezeket.

tonyo, Spartan.asfv and sirdavegd like this.
  7. Sharid

Sharid Well-Known Member

j. nem arról volt szó, hogy hogyan alkalmazza a honvédség az MLRS-t az Bakonyban a pirézek ellen, hanem pld az egy óra alatti tűzgyorsaságot oktatják még mindig etc...

8. dudi

dudi Well-Known Member

Csak azt árulja el nekem valaki,hogy elavult eszközökkel és azokra épülő eljárásokkal hogyan lehet jólképzett tisztet "termelni"?
    Jah sehogy....

fip7, sirdavegd, endre and 3 others like this.
  9. Sharid

Sharid Well-Known Member

például így, IDF, páncélos-iskola.
    A gyakorlatok egy része. HMWV-re, épített harckocsiattrappokkall, M-113, al a rendszerből kivont M-60-kal folynak.
    ez itt egy t-72 szimulátor:

d

sirdavegd likes this.
  10. honved

honved Well-Known Member

Akkor csak legenda, semmi több.

11. honved

honved Well-Known Member

marton likes this.
  12. Spartan.asfv

Spartan.asfv Active Member

2014-ben tartott a CZ próbalövészetet a rendvédelmi szerveknek.Ott volt a Tek,Nak,Bv,Orfk,Brfk,stb.Eléggé sok darab és féle pisztolyt kihoztak,de hogy pontosan miket,arra már nem emlékszem.A P-09,a P-07 tuti kint volt.Annyit löhettünk vele,amennyit akartunk,nem volt megkötés.Volt kint Scorpio Evo is.Nekem pl nagyon tetszett,de többen ugy gondoltuk,hogy a nagy tűzgyorsaságához túl kicsi a tárbefogadó képesség.Kint volt a Bren is.Hogy most melyik változata,passzolom.Az egyik rövid,a másik hosszabb csővel.Nagyon kis kezes dögök.Csehektől hallottam viszont hogy afgánba voltak vele gondok,de késöbb azokat megoldották.Meg volt kint egy mesterlövészpuska,ha jol emlékszem talán a 750-es,mert 308-as volt.Az is bitang jó volt.
    Ezután mi vártuk,hogy mi lesz,mert mindenki pozitiv véleménnyel hagyta ott a lőteret,de késöbb kiderült,hogy a Glock megtámadta a fegyvertendert.Ezután hosszu ideig csönd volt.Aztán azt hallottuk,hogy egyes "nagynevü" lőkikek tesztelnek egy SIG tipust.De ezután megint nagy csend.És most egyszer csak feltüntek a CZ-k....

krisss, marton, sirdavegd and 2 others like this.
  13. Luthero

Luthero Well-Known Member

Azért egy korszerűsített felújítót AMD karabély és egy soft-point lőszer páros sem lenne rossz választás.
    De nem vagyok a Skorpió ellen sem , örülök ha lesz belőle valami.

marton and tonyo like this.
  14. tonyo

tonyo Active Member

A rendőrségnél mennyi amd-65 van még raktáron? Gondolom pár ezer db tól nem több. Én azokat átalakítanám 22 es kaliberre. Megtanulni a fegyverhasználatot ideális lenne a lőtereken. Egyébként ha ha szereznek majd be új fegyvert,néztem a honlapjukat. Az 5.56 os karabélyváltozat 2000 usa dolcsiért megyen? Kicsit sokkalom érte az árat. Ha nagy tételben kéri a vásárló akkor bő 20-25% lehet alkudni az árból. Ez 6000 db esetében kb 4-5 millárd ft lenne.

15. tonyo

tonyo Active Member

A döntéshozók se végtelenségik halogathatják a fegyvertendert. Elvileg már alig van karabélyunk raktáron. Másrészt tudjuk hogy a rendőrség prioritást élvez. Már ép ideje lenne a V-4 gyártói kapacitását is kihasználni. Mert az északi szomszédaink bizony az utóbbi időben belehúztak rendesen a fejlesztésekbe. Saját tőke+külfi tőke. Mert mire megalapoznánk bármiféle fegyvergyártást itthon .......................

blitzkrieg likes this.
  16. Loken

Loken Active Member

Ha a rendőrség új géppisztolyokat kapna, akkor a régi AMD-65-ket odaadhatnák legalább az "objektumokat" őrző ÖVT-seknek, vagy az ÖTT-seknek gyakorlatozni.

tonyo and tomsinner like this.
  17. krisss

krisss Well-Known Member

Azzal nincs gond van az egyetemnek 2 db tökéletes működő (csoda) 72-ese de azok attól még ugyan olyan régi dögök mint a többi. Vagyis amíg nincs modern eszközrendszer addig arra képzik a tiszteket is ami van.

18. dudi

dudi Well-Known Member

CSak itt nem áll meg a képzés hanem mennek tovább Merkava Mk IV-re...

sirdavegd, fip7, svajcibeka and 3 others like this.
  19. Shed

Shed Active Member

Nem pár ezer. Az összes egyenruhás rendörnek van a helyi, kapitánysági fegyverraktárakban. Kb 20,000 db tuti van. Plusz az objektumvédelmi és csapaterös fegyverek. Ez nálunk pl. 2 db. PKM és egy Dragunov.Meg van ahol az üti objektumör is éjszaka, vagy egyedül van bent a szolg irányito. Ott pl van hogy állandoan az iroasztal mellett van egy AMD.

20. marton

marton Active Member

Itt már foglalkoztunk valami magyar cég által modernizált AMD-vel. Elég jó formát hoztak ki belőle, meg ugye marad is a lőszer (szétkapná a terroristát lazán, még mellényben is), aztán arról is csend lett. Ha tényleg ilyen sok AMD van még a rendőrségnél, akkor már csak a magyar ipar erősítése miatt (gondolom az alkatrészek importáltak) én foglalkoznék egy olyan mennyiség modernizációjával, amely a területvédelmi tartalékosoknak legalább elég legyen.
    Persze ha a színfalak mögött megállapodtak a Skorpio3 és a Bren rendszeresítéséről, nem fogok duzzogni ;)

krisss, tonyo and tomsinner like this.

Ezen oldal megosztása