A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Értem, de minek ez a kavalkád. Nem lehetne kikötni egy típusnál ? Még azt értem, hogy a különleges erőknek van saját sisakjuk, olyan amerikai, amilyen. Viszont azt nem nagyon fogom fel, miért kell szinte minden alakulatnak más, más, típus. Mert lassan ez a helyzet.
Szerintem az egyendizajn hianya jelenleg a legkisebb problema. Remeljuk, majd ha a komolyabb dolgok rendben lesznek akkor az eltero , kisdarabszamu cuccok mennek a tartalekba/inkurrenciaba es csak ott marad meg az elteres, ahol jogos.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
maguk a program lebonyolítói is jól tudják, hogy a modern háborúk korában mennyi gyakorlati értelme van egy ilyen önkéntes területvédelmi hadseregnek.
Ez hulyeseg. A napjainkban zajlo sziriai vagy iraki haboru eleg modern szerintem. Es nagyjabol minden torzs sajat maga szervezi meg a sajat terulete vedelmet. Aztan eldonti, hogy Asszaddal vagy a dzsihadistakkal mukodik egyutt hivatalosan. A gyakorlatban meg mindneki sajat magat vedi. Pl: a keresztenyek mar nem leteznenek Sziriaban/Irakban, ha nem vedenek meg magukat, de nekik is ugyanugy megvannak a sajat, onszervezodo alakulatai mint a szunniknak, sitaknak, stb. Csak nincsenek a nyugati hirekben, hiszen az nem lenne jo, ha a nyugat latna, hogy keresztenynek is opcio az onvedelem.Nyilvan nem kapnak a kozponti hatalomtol tankokat/legierot, de karabelyokkal/... is megvedik magukat.
Irak: http://shoebat.com/2015/03/12/six-h...put-on-their-foreheads-the-mark-of-the-beast/
Sziria: http://propheticwitnessmovementnewp...5/11/an-amazing-report-from-syria-as-500.html
 
  • Tetszik
Reactions: marton and tonyo

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Egy ILYEN területvédelmi hadseregnek...
kiemelés tőlem.

De engedd csak össze a szíriai, iraki önkényeseket egy valóban modern, nem az emberi jogvédők, és a rossz értelemben liberális média/politika kegyeit keresően harcoló hadsereggel.

A fenti két link pedig...khmmmm
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Egy ILYEN területvédelmi hadseregnek...
kiemelés tőlem.

De engedd csak össze a szíriai, iraki önkényeseket egy valóban modern, nem az emberi jogvédők, és a rossz értelemben liberális média/politika kegyeit keresően harcoló hadsereggel.
Az ILYEN területvédelmi egységek is jók az esetleges fosztogatók ellen. Nem tudom miért vizionálod hadseregnek? Az meg, hogy egy modern hadsereggel hasonlítod össze az iraki/szír önkénteseknek a képességeit , azzal magadról állitól ki gyenge bizonyítványt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Na öntsünk egy kis tiszta vizet a pohárba.
Igen biztosan vannak PR önkéntesek is megbízási alapon mivel a propagandának működni kell. Megj. szinte mindenhol van ilyen. Igaz lehet hogy mások okosabban csinálják. A papír mindenhol papír.
November 21 én tettük le a Nyíregyi hadkiegen az esküt. Egyenlőre 6 an illetve 7 fő volt Egy srác nem írta alá mert őrvezetői ranggal nem akart menni sofőrnek/gépkocsivezetőnek. Szerződéses volt és anno annak idején szakaszvezetői rangig vitte. Szerintem érthető hogy ragaszkodott a korábbi rangjához. Mivel eddig kurva kevesen vagyunk, biztosan hogy megegyeztek valamiben. Mert jövőhéten megy a kollégám másodmagával és elvileg eddig 9 fő van.
Igen kevés a létszám. De tavaszig legkésőbb nyárig talán meglesz az a létszám Tervezett 29 fő. Hogy miért vagyok ebbe biztos. Egyrészt a volt kollégám aki most "postásként" gürizik őt is nagyon érdekli. Megj: Utolsó sorkatonáként szerelt. Tehát még ideális korban van. Ha aszt nézzük:D Másrészt a cégen belül is páran érdeklődnek iránta. Nekünk szerencsénk van. Mert a vezetőnk a 10 ből az az értelmes egy aki nem csak kér hanem meg is hallgatja az embert. Elmagyaráztuk neki és meg is értette hogy miről van szó. Igaz jelezte hogy csak pár embernek járul hozzá. Létszámilag mi sem vagyunk eleresztve. A táppénzt szabadságolásokat nekünk is meg kell oldani.
Igen döcögősen nyögvelősen indul be a rendszer. Lehetne még nagyon sokat finomítani rajta. Akik eddig jelentkeztek azok régebben vagy voltak valamely fegyveres testületnél vagy sorkatonák voltak. Tehát az a 120 órás modul amit a nyárra terveznek a fiataloknak az egyrészt hogy a felhívják a figyelmet a rendszerre. Másrészt ha az is beindul/na akkor lassan de biztosan el fogják érni legalább a megyei szinteken azt az egy két teljes századot. A többit elbírja a papír.
Egyébként a mai harci tapasztalatokból okulva. Láttuk jól felszerelt egységeket is pillanat alatt ki lehet ütni. Az IQ meg a kreativítás a mai napig megállja a helyét a harcmezőn. Tegyük hozzá a motivációt is. Megj: egy 70-80 as átlag IQ bajnokra rakhatunk bármit. Attól a hülye az még hülye marad. Ebből következően ez a területi dolog nevezzük amatőr szintnek vagy bárminek láthattuk van jelentősége. Sajnos elnézve nyugat europát és elhallgatva egy két élménybeszámolót. (kamionosok is tudnak mesélni) A helyzet belátható idő belül itt is az lesz mint ami megyen a közel keleten.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Na öntsünk egy kis tiszta vizet a pohárba.
Igen biztosan vannak PR önkéntesek is megbízási alapon mivel a propagandának működni kell. Megj. szinte mindenhol van ilyen. Igaz lehet hogy mások okosabban csinálják. A papír mindenhol papír.
November 21 én tettük le a Nyíregyi hadkiegen az esküt. Egyenlőre 6 an illetve 7 fő volt Egy srác nem írta alá mert őrvezetői ranggal nem akart menni sofőrnek/gépkocsivezetőnek. Szerződéses volt és anno annak idején szakaszvezetői rangig vitte. Szerintem érthető hogy ragaszkodott a korábbi rangjához. Mivel eddig kurva kevesen vagyunk, biztosan hogy megegyeztek valamiben. Mert jövőhéten megy a kollégám másodmagával és elvileg eddig 9 fő van.
Igen kevés a létszám. De tavaszig legkésőbb nyárig talán meglesz az a létszám Tervezett 29 fő. Hogy miért vagyok ebbe biztos. Egyrészt a volt kollégám aki most "postásként" gürizik őt is nagyon érdekli. Megj: Utolsó sorkatonáként szerelt. Tehát még ideális korban van. Ha aszt nézzük:D Másrészt a cégen belül is páran érdeklődnek iránta. Nekünk szerencsénk van. Mert a vezetőnk a 10 ből az az értelmes egy aki nem csak kér hanem meg is hallgatja az embert. Elmagyaráztuk neki és meg is értette hogy miről van szó. Igaz jelezte hogy csak pár embernek járul hozzá. Létszámilag mi sem vagyunk eleresztve. A táppénzt szabadságolásokat nekünk is meg kell oldani.
Igen döcögősen nyögvelősen indul be a rendszer. Lehetne még nagyon sokat finomítani rajta. Akik eddig jelentkeztek azok régebben vagy voltak valamely fegyveres testületnél vagy sorkatonák voltak. Tehát az a 120 órás modul amit a nyárra terveznek a fiataloknak az egyrészt hogy a felhívják a figyelmet a rendszerre. Másrészt ha az is beindul/na akkor lassan de biztosan el fogják érni legalább a megyei szinteken azt az egy két teljes századot. A többit elbírja a papír.
Egyébként a mai harci tapasztalatokból okulva. Láttuk jól felszerelt egységeket is pillanat alatt ki lehet ütni. Az IQ meg a kreativítás a mai napig megállja a helyét a harcmezőn. Tegyük hozzá a motivációt is. Megj: egy 70-80 as átlag IQ bajnokra rakhatunk bármit. Attól a hülye az még hülye marad. Ebből következően ez a területi dolog nevezzük amatőr szintnek vagy bárminek láthattuk van jelentősége. Sajnos elnézve nyugat europát és elhallgatva egy két élménybeszámolót. (kamionosok is tudnak mesélni) A helyzet belátható idő belül itt is az lesz mint ami megyen a közel keleten.

Köszi tonyo!! Végre valaki leírta a lényeget. Itt mint tudjuk alapból minden csak sz@r lehet, mindenkinek egyböl Delta Force-osnak kéne lenni,,,, legalábbis sokak szerint. A "mi fajtánk" meg csak örül az ilyen kisebb eredményeknek is! :)
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
533
2 451
93

Na ezek legalább nem pocakos öregek! Kérdés közülük hányan teljesítik ténylegesen a kiképzést és teszik le az esküt! Mert attól, hogy jelentkeztek még nem lettek önkéntesek!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 563
113
Tényleg öntsünk tiszta vizet a pohárba!
120 óra = 5*8*3, azaz három hét. Már az eredetileg 5 hetes tartalékosoknak szánt kiképzésből is engednek kettőt.
Mégis mire számítotok, mit vártok el?
Az hagyján, hogy nem egy rambóképző, de ez egyszerűen siralmas!
Anno én az utolsó előtti behívott állományban voltam, 4 hetes alapkiképzés volt.
Egyöntetű vélemény szerint egymásra nagyobb veszélyt jelentettünk, mint a feltételezett ellenségre.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and tonyo

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Az még haggyán hogy egyenruhát adnak rájuk - mert kormánymeghízottként vannak a védelemmel kapcsolatos munkaköri kötelességei is - de könyörgöm...EZREDESI rendfokozatot adni nekik? Miért nem mindjárt tábornok?
Tartalékos ezredesként nyugodtan hordhatja az egyenruháját, a rangjelzését és nem lesz rá írva Haha...Én csak egy biodíszlet vagyok és "tényleges katonai szolgálatra nem vagyunk behívhatók, honvédelmi alegységek nem kerülhetnek parancsnokságunk alá".
Szerintem ez az intézmény lejáratása. Milyen már, hogy más katonáknak akik évekig keményen gürizneg egy magasabb rendfokozatért, legközelebb tisztelegniük kell az aktatologató kislánynak, aki még azt sem tudja hogy a puska melyik végét kell megfognia...

Korabban volt egy olyan elkepzeles hogy ezek a PR katonak cimzetes tartalekosok lesznek egyenruhaviseles nelkul vagy egyertelmuen mas allomany jelzovel.

Hat igy sikerult.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Mert vagy adomány vagy valami olcsó alkalmi vétel.Ne gondold már azt a butaságot,hogy itt bárki bármit koncepcionálisan csinál.

Ugy van adomany.

A honvedelem ugyevel egyik rendszervalto part sem foglalkozott mert az volt a velemeny hogy haboru errefele mar soha tobbet nem lesz.

Az hogy a hadsereg masra is jo az nem ment at.

Meg sz sem hogy Fukuyama us tevedhetett es nincs itt a tortenelem vege.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Tényleg öntsünk tiszta vizet a pohárba!
120 óra = 5*8*3, azaz három hét. Már az eredetileg 5 hetes tartalékosoknak szánt kiképzésből is engednek kettőt.
Mégis mire számítotok, mit vártok el?
Az hagyján, hogy nem egy rambóképző, de ez egyszerűen siralmas!
Anno én az utolsó előtti behívott állományban voltam, 4 hetes alapkiképzés volt.
Egyöntetű vélemény szerint egymásra nagyobb veszélyt jelentettünk, mint a feltételezett ellenségre.
Na akkor még egyszer:
Első körben az ÖTT hoz "főleg" azokra vadásztak akik valamely módon voltak katonák (nyugállományú hivatásosok,szerződésesek, sorosok) Valamint belügyi szolgálatban voltak. Igaz a létszám miatt azokat is várják akik nem voltak egyik szolgálatnál sem.
A 120 órás módul ha figyelmesen végignéztük a miskolci előadást azt a célt szolgálja hogy megismertesse a jelentkezőt a honvédségről és egy jó képet alakítson ki a jelentkezőben. Kérdezünk már meg egy fiatalt hogy most mi a véleménye a honvédségről. Némelyik biztosan mondana olyanokat hogy biztosan lefordulna a székről aki halja.
Ha ez a jó képszemlélet megvan benne. Utána jelentkezhet ÖMT nek vagy ÖTT ez, vagy esetleg szerződésesnek. Gondolom későbbiekben ha ÖMT megyen vagy ne adj isten elmegy szerződésesnek akkor további kiképzéseket,átképzéseket fog kapni. Persze legyen rá kapacitás a honvédség részéről is. Kiképzők,hely,eszközök. Az ÖMT szolgálat mivel 2/3 ban polgári szolgálat lesz (polgár-védelem) ahhoz lehet hogy elég az a 120 órás gyalog galop. Legfeljebb ha jelentkezik az első 5 napban kap egy 40 órás továbbképzést,képzést.
Tehát a 120 órás modult inkább a megismertetésre a fiatalok megszólítására,bevonására tervezik. Legyen bennük egy pozitív kép (még fiatal be lehet .........) Ne az legyen hogy ne már hagyál már ezzel a hülyeséggel. Sajnos 10 ből 7-8 ...........
Végezetül: PR katonák minden seregben vannak. Az mást tészta hogy mi szarul tálaltuk. PR en még javítani kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Tényleg öntsünk tiszta vizet a pohárba!
120 óra = 5*8*3, azaz három hét. Már az eredetileg 5 hetes tartalékosoknak szánt kiképzésből is engednek kettőt.
Mégis mire számítotok, mit vártok el?
Az hagyján, hogy nem egy rambóképző, de ez egyszerűen siralmas!
Anno én az utolsó előtti behívott állományban voltam, 4 hetes alapkiképzés volt.
Egyöntetű vélemény szerint egymásra nagyobb veszélyt jelentettünk, mint a feltételezett ellenségre.
Te a liberalizmus kezdeten voltal behivva, amikor az volt a cel, hogy egymasra legyetek veszelyesek es soha tobbet ne akarjatok katonak lenni. Ma meg mar nem liberalizmus van. 3 het rendes kepzes alatt tobbet lehet tanulni mint 4 het unatkozas alatt. Raadasul innen tovabb lehet lepni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ugy van adomany.

A honvedelem ugyevel egyik rendszervalto part sem foglalkozott mert az volt a velemeny hogy haboru errefele mar soha tobbet nem lesz.

Az hogy a hadsereg masra is jo az nem ment at.

Meg sz sem hogy Fukuyama us tevedhetett es nincs itt a tortenelem vege.
Ez a tortenelem vege nem csak egy vicc volt? Ilyen fukuyama tenyleg van? En meg nem olvastam tole semmit. Akkora meretes baromsag, hogy azt hittem valami vicc mint a britt tudosok, csak Japanban.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 495
113

Na ezek legalább nem pocakos öregek! Kérdés közülük hányan teljesítik ténylegesen a kiképzést és teszik le az esküt! Mert attól, hogy jelentkeztek még nem lettek önkéntesek!


Na, tessék lezizzenni a pocakról :D,szerintem jó ötlet,lassan elindul,és majd kialakul,10 éves programról van szó,addig még van idő.:rolleyes:
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
A létszám meglesz, mert kiadta Párt utasításba.
2019-re meg az egész eltűnik a süllyesztőbe, mint a nyugdíj megvédése, meg a stadionépítés.


A mást vizionálóknak meg.....

"Aki nyitott szemmel álmodik, elütik a zebrán"
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba