A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Nekem vísszérműtéttem volt. A munkahelyi állás jótékony hatása. Hozzáteszem azt is hogy 18 évesen már 3 műszakba jártam. Sajnos akkoriban ezt a hozta a sors. A lényeg bevittem a papírokat és mivel írták hogy másodfokú van az ÖTT ez arra kis időre tökéletesen megfelel. Ha munkahelyem oké (vérmes egy üzemorvosunk van :) ) Hozzáteszem nem ha nem hanyagolja el az ember magát bármilyen műtét után,sztem ha kisebb mértékben is de ugyanolyan életet élhet előtte mint utána. Én pl okárét ha nem is minden nap a munka miatt de két három kört lefutok a háztömbek között. Egy kör kb 400-450 méter. Jó teszt a keringésnek Egyébként saját tapasztalatom de szerintem a többieké is. Aki sportol vagy nagy arányú fizikai megterhelés pl nehéz munka éri a testét,szervezetét az előbb utóbb megmutatja a fogát az emberen.Sérv,kopás stb formában. Elég ha csak szétnézzünk az ismeretségi körünkben. A fater 15 évig tekézett versenyszerűen. Meg is látszott a térdén rendesen.:(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Nekem volt egy teljes keresztszalag szakadásom részleges porcleválással megműtettem elküldtek FÜV 2-re ott azt mondták,hogy alkalmas vagyok és nem kellett leszerelnem miatta.Évente van kötelező orvosi azon megkérdezik,hogy van-e panaszom a térdemmel és enny.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Azt hozzátenném hogy az a 2 es típusú pszichológiai fegyvertartás felmérésen páran elesnek. Én amikor mentem egy ember esett el rajta. A következőn amikor a kollégám ment szintén egy ember elcsúszott rajta. Ebből is látszik hogy ezt az egyet szigorúan veszik. Ami érthető is. A többit ha nincs egyéb panaszod akkor minden gond nélkül alkalmas lennél. Érződik hogy kell az ember.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
2017....
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146090806&t=9098576
először azt hittem, valami hagyományőrzők,,,
Erre szokták azt írni hogy LOL ikszdé. Tipikusan olyan kép, amit ha én lövök, a címlapterveknél gondosan elrejtek. Mindenki tudja, mi a helyzet a MH háza táján, miket kapnak a kopaszok stb. De könyörgöm, legalább címlapon ne közölnék ezeket a képeket, mikor a hivatalos médiából csak a sikertörténet árad. Ha nincs más, akkor tessék reklámozni a különlegeseket, meg a KR-eseket, a cikkek közé meg mehet a valóság, de ez így annyira taszító, hogy valami eszméletlen.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113

"Felidézte, hogy már ebben az évben beszereztek Zlin típusú felderítő gépeket, s ugyanebből a típusból további gépek beszerzése is folyamatban van.

Elmondta továbbá, hogy a honvédségi autóbuszpark modernizálása is megkezdődött, 4 milliárd forintból a HM Currus és az Ikarus együttműködésében készülő buszokat vásároltak.

Céljuk a Magyar Honvédség erősítése, ami Magyarország biztonságát a legmagasabb szinten tudja garantálni."

Ezek szerint a Zlinek felderítőgépek, (fel is derültem :) ) a honvédség új buszai pedig az ország biztonságát a legmagasabb szinten garantálják. Ejjha
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
hát..ahogy olvasom lesz Mi-24-ünk migráncsriogatásra. Horrribilis üzemeltetési költségért. Csak jó idős képességekkel. Már csak szólni kell a vándoroknak, hogy csak nappal, jó látási viszonyok között jöjjnek:(((

(bár olvasom a pirézek új rakétaelhárító rendszert vesznek..)

images



más ..444 és tsai... tessék megtanulni a sorok között olvasni.
abból a szar cikkből is lejön a felső vezetés iránti korlátlan szervilizmus, az ostobaság, a hozzá nem értés, a töketlenség, minden oldalról..

na most ilyen környezetben érdemi haderőreformról álmodni...

Azért csak jó látási viszonyok között lesznek használhatók migráncsriasztónak, mert ha ali nem látja nem is ilyed meg tőle. Ez tök logice
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
A tartalékosokkal csak papírron lehet a létszámot bővítenni. A valóságban mivel feladatok is vannak ezáltal a mozgáskőrük jobban meg van kötve. Igen kellenek tartalékosok! De egészséges létszám is kellene. Tehát a tervezett 20 ezer fő tartalékos állománynàl szükség lesz egy stabil 7-10 ezer fős szerződéses/hívatásos állományra is. Mindazonáltal a civilekről nem is beszélve. Tehát egy közel 35-40 ezres létszámra kellesz majd büdzsét tervezni. 2020 után lesz e anyagi forrás rá? Mert már valami fejlesztést is vagy terveket fel kellesz addigra mutatni. Vagy maradunk a magyaros tűzoltásnál.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Valaki egyébként elmondaná, vagy forrást adna hogy tételesen mi is a Zrínyi 2026? Mert Simicskó úgy hangoztatja minden mondandójában mint a püspök Jézus nevét, de jelenleg legalább annyi valóságalapja is van, amennyire én látom. Tényleg tudni valami konkrétumot, vagy bármit, valamit?
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A tartalékosokkal csak papírron lehet a létszámot bővítenni. A valóságban mivel feladatok is vannak ezáltal a mozgáskőrük jobban meg van kötve. Igen kellenek tartalékosok! De egészséges létszám is kellene. Tehát a tervezett 20 ezer fő tartalékos állománynàl szükség lesz egy stabil 7-10 ezer fős szerződéses/hívatásos állományra is. Mindazonáltal a civilekről nem is beszélve. Tehát egy közel 35-40 ezres létszámra kellesz majd büdzsét tervezni. 2020 után lesz e anyagi forrás rá? Mert már valami fejlesztést is vagy terveket fel kellesz addigra mutatni. Vagy maradunk a magyaros tűzoltásnál.
Miert ne lenne ra forras? 5 eve folyamatosan emelkedik a GDP es csokken a munkanelkuliseg. Nem beszelve az rengeteg egyeb hozadekarol annak, hogy csokkent a liberalizmus es erosodott a kozpontositas.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Valaki egyébként elmondaná, vagy forrást adna hogy tételesen mi is a Zrínyi 2026? Mert Simicskó úgy hangoztatja minden mondandójában mint a püspök Jézus nevét, de jelenleg legalább annyi valóságalapja is van, amennyire én látom. Tényleg tudni valami konkrétumot, vagy bármit, valamit?
Ha te magad nem tudsz legalabb 10 lepest, fejlesztest, korabbi hibak kijavitasat, uj dolgok megalapozasat felsorolni a program elso evebol, akkor leulhetsz, egyes.
(azzal meg ne jojjon mar nekem senki se a 21. szazadban, Europa kozepen, hogy a kormany miert nem mondja meg elore, hogy kitol es mikor es mennyiert veszunk tankokat!)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
További 3,7 milliárd forinttal lépheti túl a tárca a terrorellenes intézkedésekre kapott keretet, írja a Magyar Közlöny alapján a Magyar Nemzet. Az azonnali hatályú, Orbán Viktor által aláírt határozattal már 90,5 milliárd forintra nőtt az engedélyezett kerettúllépés.

A kormány csak 2017-ben 150 milliárdot forintot költött a tömeges bevándorlással járó válsághelyzet kezelésére. Tavaly közel 55 milliárdos pluszt hagytak jóvá, amit a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, a Terrorelhárítási Központ, a Honvédség és Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat kapott meg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
További 3,7 milliárd forinttal lépheti túl a tárca a terrorellenes intézkedésekre kapott keretet, írja a Magyar Közlöny alapján a Magyar Nemzet. Az azonnali hatályú, Orbán Viktor által aláírt határozattal már 90,5 milliárd forintra nőtt az engedélyezett kerettúllépés.

A kormány csak 2017-ben 150 milliárdot forintot költött a tömeges bevándorlással járó válsághelyzet kezelésére. Tavaly közel 55 milliárdos pluszt hagytak jóvá, amit a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, a Terrorelhárítási Központ, a Honvédség és Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat kapott meg

A honvédségnél ez az összeg kb arra megy el,hogy tudjon kaját meg szállást* biztosítani a határon lévőknek a Honvédség...Semmilyen fejlesztés nem jön ki ebből.

*Meg kifizetik a túlórákat,üzemanyag a gépekbe stb.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Egy nettó 150 ezer ft os átlagfizetés után az ősz munkaadói bérköltség 280 ezer ft! Nem a bruttód hanem amit a munkaadónak kell kigazdálkodnia. Tehát közel 100 ember után az éves bérköltséged 336 millió ft. És ez csak az altiszti (tisztes) átlagbér. Erre számoljunk rá még a cafatériát + egyéb pótlékokat. És máris az 450-500 misit nyeldesel annál a száz embernél. A munkadói bérköltség függetlenül attól hogy állami szervezet és a bruttó házon belül marad,mert a levonások más állami büdzsébe vándorolnak "nyugdij" tb stb. Na ezt egésszétsük ki 1000 főre,valamint a nettó átlagot nyomjuk fel 230 ezerre. Vegyük figyelembe a tiszti fizetéseket is. Bizony kemény milliárdokra jönne ki.