A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 465
113
Ki az a hülye aki csőre töltve hordja a PA-t? Nem is szabad csőre töltve szolgálatban fegyvert hordani emlékeim szerint.

Tudom, és nem is azt mondtam, a PA és a CZ bármelyik típusa között fényévben mérhető a különbség.
Amúgy normális helyeken csőre töltve hordják (rendvédelmi szervek, és nem a PA-t). Egy esetleges szitu esetén nem biztos hogy tudsz csőretölteni. A magya PA- tok meg egyenesen halál....
Ez nem Bogota, Budapest. A szolgálati szabályzat szerint tilos csőre töltve hordani.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 465
113
Ezt vitatom.
Volt pár cég amit reorganizáltunk sikeresen.
Kisebb méretben megtartva a bázist, lehetett volna. Csak senkinek nem fűződött érdeke hozzá.
Ezzel etetik a népet hogy, nem lehetett volna mit kezdeni vele.
A csehek is szubvencionálták - nem is kicsit - a saját (fegyver) iparukat.
Az állami akarattól függött, az impotens Antall és a hazaáruló ávós nem is akart érte tenni.
Sőt amint láttátok, az összes stratégiai ágazati szereplőt eladták, (energia, bank, könnyűipar) amelynek bevételeiből kifizették az esedékes államadósságot is, így a nagy része visszavándorolt a privatizőrökhöz.
Na ez az ami a bombaüzlet, minimum 2x húzták le Mo-t.
Most nem lehet mit kezdeni vele, mert eldózerolták, megszűnt. Bocs ha nem volt elég egyértelmű. Nem akarok összeesküvés elméletekbe bocsátkozni de tényleg érdekes hogy a stratégiai ágazatok mentek külföldi kézbe vagy halódtak el. Egyébként az utóbbi 10 évben szúrt szemet a mezőgazdasági termelő területek beépítése lakóparkokkal, bevásárló központokkal, na és az új gyorsforgalmi utakkal , amikkel frankón szét lehet szabdalni a tájat. Érdekes, mert ugye tovább gondolja ezt is az ember.
 
D

danielblack

Guest
A Cz75 nem jó,a P-09-et nem ismerem,nem is nyilatkoztam róla.



Megnyugtatlak van Glockom.



A Glockot meg minden modern pisztolyt nyugodtan hordhatod tűzkész állapotban ugyanis ettől modernek!
Céges pisztoly? Vagy katonaként van egyáltalán esély, hogy engedélyt szerezz otthoni fegyvertartásra?
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Igazad is van meg nem is. Azzal hogy eldózerolták a FÉG-et már nem lehet sajnos mit kezdeni. Mi választottuk (...velünk választtatták meg...)ezeket a politikusokat annak idején. Másrészt a CZ jóval komolyabb cég volt már a szoci idők alatt és előtte is mint a mi fegyvergyáraink. A CZ cseh tradícionális vállalat. Természetesen a rendszerváltás óta eltelt 30 év lehetőséget adott volna arra hogy a FÉG-et felzárkóztassuk mellé, vagy akár elé. A semmiből jöttek elő ez alatt az idő alatt mostanra elfogadott ismert fegyver gyártó cégek. Nem így történt.


Dudi, most akkor ez se jó?


Belejavítottam (aláhúzott, vastaggal) , töröld, ha másképp látod ;) !
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and Pal

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Napközben tudom olvasni telómról miket írtok, de laptopon vagyok bejelentkezve, ezért esténként csak innen írok (bocs, csak azért magyarázkodom, mert korábbi témához ugranék vissza.).
CZ versus Ruag.
Blogen nagyon kampányolt a Ruag mellett, sokban igazat is tudok neki adni, mert ha már ide hozzák a gyártást, illene belőle rendelni. Ha mondjuk rendőrség/MH állományát sikerül egységesíteni, CZ, és egyébb cseh cuccokra, sezrintem az igen hasznos, főleg, ha tényleg idehoznák az összeszerelésüket legalább.
Írtátok milyen fényes a helyzet a BV-nél, ezért mondjuk én felszerelném őket Ruag-gal, meg talán a NAV-osokat, viszont nem félek én attól, hogy a Ruag az elmaradó MH üzlet miatt inkább mondjuk a bocskorosokhoz megy, egy olyan komoly dolog miatt mint a társasági adó, ami jelenleg (illetve újabban, mert nemrég modosították) az EU-ban a legkedvezőbb, csodálom is, hogy még nem aggatták ránk a "adóparadicsom" jelzőt.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

alfred

Active Member
2018. január 17.
47
102
33
Azt lehet tudni, hogy mi a szigorítás oka, honnan fúj a szél?
Vhol a BM/Rendőri felső vezetésben. A oka jó kérdés vagy a politika nem akarja vagy néhány fejesnél becsípődött valami.

De a sport fegyver tartása (nyílván néhány feltétel után) könnyen lehetséges. És sportfegyverknek szinten minden fegyver megfelel.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 902
113
Meg azért nehogy már megint egy 1200 grammos acéltokos fegyvert rendszeresítsenek, mikor ott a műanyag tokos. Elég baj az hogy belső szánvezetéses és külső kakasos, legalább ólomsúlyú ne legyen. A belső szánvezetésű fegyvert meglátjuk a csajok hogy fogják csőre tölteni a keskeny szán miatt.

"A súly a megbízhatóság jele"

Tele vagyunk információkkal urak. Csak jó lenne valami hivatalos álláspont is.

Legalábbis információnak tűnő valamivel. A hivatalos álláspontot meg lesheted. Sunnyognak, mint rendesen.

A magyar PKM modernizáció épp olyan szar mint a modernizált AK. spanyol hatvanasból meg nincs olyan egetverő mennyiség.

Százas, ezres nagyságrend? Mi lenne az optimális?

Ehyebkent a legnagyobb hibaja a lengyelen meg nagyobb hiba a magyar ahhoz kepest jo megoldas

Míí???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 605
113
A sin felszerelt allapotba lehetettlenne teszi a csapott celgombel valo celzast. /megoldas a sin lesuerelese/ ami nem gyors. /a lengyel valtozatnal ez a muvelet ezerszer bonyolultabb./ahogy nato gpuk nagy resuenel is /modernizaltak/ a nezoket egy minimi hez hasonlo megoldassal lehetne megoldani igy nem kellene sinheu nyulni.

A masik nagy "hiba" hogy minden modernizalt pkm hez 3 optika tartozik egy nappali es ket elyszakai. /egy infra es egy hokamera/ velemenyem szerint mint az infrat mimt a hokamerat meg kellene tartani de kulon kulon /ertsd a raj 1 gpusanak infra a masiknak hokamera/ igy rengeteget lehetne sporolni...

Jo dolog a nappali optika tudom nagy divat foleg natoba de pkmmel nem gond a csapott celgombel celozni es tuzelni.

Velemenyem szerint a pkm et tenyleg csak az elyszakai harc miatt erdemes modernizalni... A fegyver nagyon pontos csapottcelgombel is . mivel gpu sorozatlovesre lett kitalalva de olyan pontos egyes loveseket lehet vele leadni hogy az valami hihetetlen...

Nehez az igaz de meg lehet szokni /56 kg vagyok masfel honapon keresztul minig nallam volt a bakonyba wc zuhanyzas alvs kajalas kozben is. A masodik heten mar fel se tunt...

Futni is "jo" vele. Egyedul felkelni lassabb harchoz menni viszont nem nehezebb mint karabelyal.

Eleinte az ák t jobban szerettem de utanna a pkm volt a kiraly
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
A sin felszerelt allapotba lehetettlenne teszi a csapott celgombel valo celzast. /megoldas a sin lesuerelese/ ami nem gyors. /a lengyel valtozatnal ez a muvelet ezerszer bonyolultabb./ahogy nato gpuk nagy resuenel is /modernizaltak/ a nezoket egy minimi hez hasonlo megoldassal lehetne megoldani igy nem kellene sinheu nyulni.

A masik nagy "hiba" hogy minden modernizalt pkm hez 3 optika tartozik egy nappali es ket elyszakai. /egy infra es egy hokamera/ velemenyem szerint mint az infrat mimt a hokamerat meg kellene tartani de kulon kulon /ertsd a raj 1 gpusanak infra a masiknak hokamera/ igy rengeteget lehetne sporolni...

Jo dolog a nappali optika tudom nagy divat foleg natoba de pkmmel nem gond a csapott celgombel celozni es tuzelni.

Velemenyem szerint a pkm et tenyleg csak az elyszakai harc miatt erdemes modernizalni... A fegyver nagyon pontos csapottcelgombel is . mivel gpu sorozatlovesre lett kitalalva de olyan pontos egyes loveseket lehet vele leadni hogy az valami hihetetlen...

Nehez az igaz de meg lehet szokni /56 kg vagyok masfel honapon keresztul minig nallam volt a bakonyba wc zuhanyzas alvs kajalas kozben is. A masodik heten mar fel se tunt...

Futni is "jo" vele. Egyedul felkelni lassabb harchoz menni viszont nem nehezebb mint karabelyal.

Eleinte az ák t jobban szerettem de utanna a pkm volt a kiraly

Nehéz a faszt!A világ egyik legkönnyebb géppuskája!Nem éjszakai irányzék kell rá hanem lézercélzó vagy hőkamera de az fixen.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 605
113
Igen azert irtam hogy csak elyszakai kepesseg miatt tartom szuksegesnek a modernizaciot. /csupan nappali kepessegek miatt folosleges. Also "markolat" sinrendszer felszerelese nem rossz dolog de nekem kenyelmes volt a behalytott allapotba labaknal fogni. Ki meg ossze csukni se volt gond azzon az 2-3 mp mar semmi nem mullik plane ha egy pkm van az embernel
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and antigonosz