A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Peldaul az amerikai hadsereg.
Nemtudom hol siklott félre,de a liberalismus eszmélye eredetileg arra épitett,hogy a jogok és kötelességek EGYFORMÁN érvényessek mindenkire.Függetlenül fajátol,vallásátol,származásátol.Azért tart ott a MH,meg az egész ország,mert nálunk a törvényalkalmazás,sőt,maga a törvénykezés sen igy müködik.Vannak előjogok,lejtőssebb pályák,nameg sogor koma,jóbarát.Felelőségrevonás meg nuku.Hogy idézzek:-Törvénytelen?Megcsináljuk!A jogászok majd elvitatkoznak rajta,oszt jónapot.
Még mindig csak Perjést tudom idézni?
-Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam.
Hiába veszed meg Luke Skywalker X-szárnyuját,ha hagyák lejárni a protontorpedó üzemideét,kilopják belöle az üzemanyagot,a karbantartási keretébol meg nyaralót vesznek Madeirán
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 397
113
Hogy visszakanyarodjak a topic témájához, ki tudja mi ez ? :)

PSZH_teszt_05.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and borisz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ha most jól értem arról meg a diskurzus, hogy a MH tagjainál erősen felülreprezentált a zavaros eszmékhez és árpádsávos, turulos, trianozosós, nagymagyarország kispárnás. turbós dalokat teli tolorkból énekelő egyének aránya?
Ha most én jól értem, neked meg az a bajod, hogy Magyarországon a Magyar Honvédség magyar tagjai magyar katonadalokat énekelnek? Szerinted mit kéne akkor énekelniük? Valami internacionalista nyavalyát, vagy magyarorsított amerikai indulót?
 
M

molnibalage

Guest
Ha most én jól értem, neked meg az a bajod, hogy Magyarországon a Magyar Honvédség magyar tagjai magyar katonadalokat énekelnek? Szerinted mit kéne akkor énekelniük? Valami internacionalista nyavalyát, vagy magyarorsított amerikai indulót?
Felőlem azt énekelnek, amit akarnak. Az egész vitát nem értettem. Mindenki azt énekel, amit tud és akar.

A problémám legfeljebb csak az, hogy ha ilyen mentalitású emberek adják az MH gerincét, akkor számomra csak enyén lenne taszító közeg, de ez egyéni szocproblem lenne.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Felőlem azt énekelnek, amit akarnak. Az egész vitát nem értettem. Mindenki azt énekel, amit tud és akar.

A problémám legfeljebb csak az, hogy ha ilyen mentalitású emberek adják az MH gerincét, akkor számomra csak enyén lenne taszító közeg, de ez egyéni szocproblem lenne.

Miért az MH ban mit énekeljenek? Aki felesküszik arra hogy, akár az életét adja a hazájáért, az ne legyem hazafi?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Felőlem azt énekelnek, amit akarnak. Az egész vitát nem értettem. Mindenki azt énekel, amit tud és akar.

A problémám legfeljebb csak az, hogy ha ilyen mentalitású emberek adják az MH gerincét, akkor számomra csak enyén lenne taszító közeg, de ez egyéni szocproblem lenne.
Meg milyennek kéne lennie akkor szerinted egy katona mentalitásának, ha nem hazafias? Szélsőbalos világforradalmár, hogy elvisszük a beteg ideológiánkat más országokba, és rájuk kényszerítjük ha teszik nekik, ha nem (Szovjetunió régen, USA ma)? Vagy egy kiégett belpesti liberális h*lyegyereké, hogy neki tökmindegy, megcsinálja amit meg kell, de ő bizony nem fog meghalni ezért az országért (Orbánért stb) ami amúgy se adott neki semmit? Őszintén nem értem a problémádat, de szerintem mindenkinek jobb is így, hogy te nem a Honvédség háza tájékán keresed a helyed.
 

ic400bk

New Member
2017. július 11.
10
12
3
Miért az MH ban mit énekeljenek? Aki felesküszik arra hogy, akár az életét adja a hazájáért, az ne legyem hazafi?
Azért a katonadalokra ráférne egy reform. Idejét múlta már a fiatalabb állomány körében a MN dalai. Kárpátia meg...stílusában ugyan az.
Hol lehet "vagány" egy mai fiatalnak az, hogy Százados úr sejehaj százados úr ha felül a lovára?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Meg milyennek kéne lennie akkor szerinted egy katona mentalitásának, ha nem hazafias? Szélsőbalos világforradalmár, hogy elvisszük a beteg ideológiánkat más országokba, és rájuk kényszerítjük ha teszik nekik, ha nem (Szovjetunió régen, USA ma)? Vagy egy kiégett belpesti liberális h*lyegyereké, hogy neki tökmindegy, megcsinálja amit meg kell, de ő bizony nem fog meghalni ezért az országért (Orbánért stb) ami amúgy se adott neki semmit? Őszintén nem értem a problémádat, de szerintem mindenkinek jobb is így, hogy te nem a Honvédség háza tájékán keresed a helyed.
Hm.A katona legyen Hazafi.Szolgálja a Hazát.Ne az államot(nem ugyanaz),ne a kormányt,és végképpen ne egy ideologiát.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Azért a katonadalokra ráférne egy reform. Idejét múlta már a fiatalabb állomány körében a MN dalai. Kárpátia meg...stílusában ugyan az.
Hol lehet "vagány" egy mai fiatalnak az, hogy Százados úr sejehaj százados úr ha felül a lovára?
Nem kell semmilyen reform, a kalocsai mintát sem rajzolják át tízévente hogy megkedvelje az aktuális huszonéves korosztály. A kultúránk része. Újat viszont bárki írhat.
Szerintem.

PC-alkotás.
Ihlette a BTR-80-as.
Csak a tornyot hátrébb rakták,
8x8, a deszantoló, külső kapaszkodók helye erre utal.
Viszont vízturbina nincs.
Szerintem a PSZH-2 rajzai alapján készítette valaki de a torony nagyon nem sikerült. :)
 

ic400bk

New Member
2017. július 11.
10
12
3
Nem kell semmilyen reform, a kalocsai mintát sem rajzolják át tízévente hogy megkedvelje az aktuális huszonéves korosztály. A kultúránk része. Újat viszont bárki írhat.
Szerintem.

1000 éves katonadalokat is énekelhetünk, az is a kultúránk része. Persze értelek mire gondolsz és jogosnak is érzem, viszont engem spec. nem motiválnak ezek a nóták. Nem az én időmben íródtak és nem nekem szólnak.
 
M

molnibalage

Guest
Meg milyennek kéne lennie akkor szerinted egy katona mentalitásának, ha nem hazafias? Szélsőbalos világforradalmár, hogy elvisszük a beteg ideológiánkat más országokba, és rájuk kényszerítjük ha teszik nekik, ha nem (Szovjetunió régen, USA ma)? Vagy egy kiégett belpesti liberális h*lyegyereké, hogy neki tökmindegy, megcsinálja amit meg kell, de ő bizony nem fog meghalni ezért az országért (Orbánért stb) ami amúgy se adott neki semmit? Őszintén nem értem a problémádat, de szerintem mindenkinek jobb is így, hogy te nem a Honvédség háza tájékán keresed a helyed.
Ki mondta, hogy baj a hazafias. Csak valahogy bizonyos faktorok metszete valahogy túl gyaran tendál egy felé...
(Meg 1-2 Kárpátia dalnak hogyan is fogalmazzam, elég érdekes szövege van...)
 
M

molnibalage

Guest
Hm.A katona legyen Hazafi.Szolgálja a Hazát.Ne az államot(nem ugyanaz),ne a kormányt,és végképpen ne egy ideologiát.
Akkor ezen gondolatmenet mentén miért nem volt még egy puccs sem az elmúlt 20+ évben?
Ez ideolgóiai maszlagnak megfelel, de a valóság ennél picit komplexebb. Mert ugyebár a forradalmak alapvetően úgy kezdődnek, ahogy és a hadsereg beavatkozásától vagy be nem avatkozásától függ.

Ezért a fenti kijelentés kvázi pátoszos blabla... A realitások talaja meg ennél mocskosabb és sokkal inább véráztattabb...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Akkor ezen gondolatmenet mentén miért nem volt még egy puccs sem az elmúlt 20+ évben?
Ez ideolgóiai maszlagnak megfelel, de a valóság ennél picit komplexebb. Mert ugyebár a forradalmak alapvetően úgy kezdődnek, ahogy és a hadsereg beavatkozásától vagy be nem avatkozásától függ.

Ezért a fenti kijelentés kvázi pátoszos blabla... A realitások talaja meg ennél mocskosabb és sokkal inább véráztattabb...
Miért,van hadseregünk?A MH a török ccsendörség szintjén vegetál.Még ott se,Képtelen lenne végrehajtani eg puccsot.És a katona a Hazát szolgálja,ne változó kormányt,államformát.Csak az én életemben ez a 3.állam,(Népköztársaság,III.-,IV Magyar Köztársaság)Apósom életében az 5.Ugyanaz az ország,de nem uganaz az állam(bár én nemnagyon látom a különbbséget).89ben talán fel kellet volna lázadniuk?Megszúnt az az állam,amire felesküdtek.Hogy a világ nem olyan,mint elvileg lennie kéne?Hát azt látom.....