1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Inno

Inno Member

Üdvözlet az Uraknak! Még nem posztoltam semmit ide a fórumba, de mindennapi olvasója vagyok.
    A bennfenteseket és hozzáértőket szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség arra , hogy az egyéni felszerelésként a sisakokat itthon gyártsák le, vagy esetleg ez már eldőlt és valamilyen külföldi forrásból szerzik majd be a teljes a szortimentet. Úgy gondolom, hogy meglenne a hazai tervezésre és legyártásra a technológia. Egy egyedülálló sisak eléggé meg tudná különböztetni a magyar katonákat a többi nemzetétől. Van- e bárkinek infója a dologgal kapcsolatban. Előre is köszönöm!

2. Sharid

Sharid Well-Known Member

nem tudom kivenni...
    de mi az az elefántfogó karabiner az AK hevederén?

és az a sátorlap... epic...:(
    propagandaosztály ugye....?

antigonosz likes this.
  3. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Szerintem megint te keversz valamit. Én pontosan arra gondoltam, amit írtam, hogy a segélyként kapott amerikai karabélyokra tervezett magasított red-dotok nem megfelelőek AK-kra. Alacsony sínnel annál inkább. Egy szóval sem említettem azt amivel most te jössz, hogy arra tervezték-e vagy sem az AK-t.

4. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Tudom, hogy gyűlölöd a magyart, azért epicezel folyton stb, úgyhogy eni kvescsön? (A hevederrel kapcsolatban igazat adok neked, valóban nevetséges azzal a karabínerrel. A többi képen a szokásos bőrszíjak vannak.)

5. Sharid

Sharid Well-Known Member

figyelj: ez egy nyilvánosságnak szánt kép akar lenni, 2018!!!-ban...
    (most szép lenni katonának..)

erre odatesznek tartalékos kiképzést hirdetve egy kb kutyapórázzal felspilázott AK-t, az ezeréves második VH-óta kb változatlan sátorlapot..... röhej... és ezért valaki pénzt kapnak...

Na jó pozitívum is van: látni hogy letartóztatják Palpatine császárt...

(Egyébként elmondtam Xszer: ez a magyar tartalékos rendszer önámítás, közpénzből fenntartott blöff, az ezért felelősöket bíróság elé kellene állítani)

Nagy Csaba, endre, alfa74 and 2 others like this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Nem igazán gyárt itthon senki ballitszikus anyagot. Amúgy egyedülálló sisakdizájn nem igazán van má mióta szovjet stílusú golyó alakú siskakok kivesznek már az oroszoknál is . Ami extrább az a különleges egységes sisakjai de a hagyományos lövészalakulatoknál egy kaptafára mennek.

blitzkrieg, endre and fip7 like this.
  7. krisss

krisss Well-Known Member

Általában nem szoktam egyetérteni veled, de ezt a véleményt osztom.

8. krisss

krisss Well-Known Member

Továbbá tök felesleges kitalálni a spanyol viaszt amikor a nyugati országokban erre hatalmas tőkéjű cégek működnek K+F osztályokkal olyan hadseregekhez amik kicsit többet háborúztak mint mi és aminek a vezetése eléggé máshogy áll hozzá a személyi felszerelés kérdésköréhez mint a hazai úgy, hogy 50 évvel le vagyunk maradva mindenben.

endre likes this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

A Comp M3 meg hozzá az optika nem segély hanem mi vettük.Múgy a szerelékek hozzá B&T gyártmányúak szóval valaki kitett magáért rendesen!

endre likes this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

"Mit nézzünk, Gyulám?"

11. Inno

Inno Member

Köszi a választ krisss!

Ahogy én látom a hazai lehetőségeket a hazai "kompozit" iparban le lehetne gyártatni. Mint kreatív szakember elég nagy különbséget látok pl. egy brit MK sisak és bármelyik másik között. Végül is a design egy dolog, de szerintem könnyen tudnánk gyártani magunknak bármilyen verziót. Érdemes lehet ezen gondolkodni?

Loken, zeal and LMzek like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Na szóval!A modernizált AK-kon(mindkét változaton)nincs segélyben kapott cucc mindent mi vásároltunk ráadásul prémium minőséget szóval mint írtam ezt kivételesen hozzáértő vette.Arról meg nem a beszerző tehet,hogy ragaszkodik a cég a flip side mounthoz emiatt pedig nem lehet csak ilyen magas ringet venni a red dothoz.Amúgy ez nem számít magasnak ez a szabvány méret* csak az AK-n lesz túl magas.

*Ez a magasság van pl az összes(pár kivételtől eltekintve) ACOG-nál,holosightnál vagy bármilyen más olyan redot/optikánál ahol egybe van építve a a felfogatás a redottal/optikával.

endre, LMzek and krisss like this.
  13. LMzek

LMzek Well-Known Member

A "nagy-tőkeerős-multi-... CÉG" tankjai(bizony, a Leo 2-k) pont most "égnek" minden szempontból Szíriában!

A "meglepő" hír: a magyar ipar tudott a II. V.H-ban gyártani T-34-"killer"-t, amely 18:6 arányban nyert a torda-i csatában: Zrínyi rohamtarack!​

https://www.masodikvh.hu/haditechnika/tuzerseg-legvedelem/magyar-tuzerseg/1286-zrinyi-rohamtarack

;)

Ne legyünk feltétlen "külföldi(termék)-hívők" ! ( :eek: )

Egy "sisak" olyan high-tech technikás termék???? (A lóf@szt!)

U.i: carbon-üvegszálas sportrepülőt gyártunk Kínába!
    ...

blitzkrieg, Luthero, tindalos and 4 others like this.
  14. arpikav

arpikav Well-Known Member

marton, antigonosz and therob like this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

A fene se tzdja,hogy szarabb-e.Én nem bízok a mart alumínium tokfedélben...

16. Inno

Inno Member

Pont erről próbálok udvariasan puhatolózni. Pontosan tudom melyik cég tudná Magyarországon legyártani a sisakokat. Az egyedi de ergonómikus design csak ráadás lenne.

LMzek likes this.
  17. Telak2

Telak2 Well-Known Member

nem lenne azokkal sem gond ha lenne belőlük raktáron megfelelő állapotban, és lenne ipar ami tud velük mit kezdeni (a MÉH telepeken kívül), de mivel nincs, így értelmetlen ezen vetyengeni. Amúgy a kínai VN-11-est, ami szintén egy T-55 klón átépítés IFV-é is én posztoltam annak idején, de szintén csak mint érdekességet, hogy kis fantáziával, és megfelelő háttérrel mit lehet kihozni az elfekvő készletekből, de páran rögtön úgy gondolták, hogy ez a szent grál a MH fejlesztéséhez. :D

LMzek likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

Az ergonómia az egyik legfontosabb egy sisaknál!

19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ugye azt tudod,hogy cseh licencen alapult,német motorok hajtották,és az akkori gyártóbázisbol ma már semmi sincs meg?

endre likes this.
  20. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Már bocsánat de a Turán/Zrínyi motorja nem volt azonos egy német motorral sem. A Turán alapját adó T-21 240 lóerős motorjának javított, 280 lóerőre tuningolt változata volt, és csak magyar páncélosokat hajtott. Német motor csak a Toldik első szériáit hajtotta. A Tarack hazai volt, a páncél is hazai kohászati termék. Ma ennek a negyedére sem vagyunk képesek.

Loken, blitzkrieg, endre and 5 others like this.

Ezen oldal megosztása