1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Inno

Inno Member

Na. Tehát ha lenne itthon tetterő, technológia, gyártókapacitás akkor el lehetne indulni. Pont az egyszerűsége miatt ugrottam erre a sisak dologra. Mint tervező én nekikezdenék és ezt nem csak elvi síkon gondolom. Nagyon gyorsan össze tudnék rántani egy olyan csapatot, ahol a többek között pl.: az orvosi szakértelem és az ipari tervezői és gyártói háttér is megvan. Nyilván nem a témában világszínvonalú harci sisak szakértőkről beszélek, de egy megfelelő fejlesztési fázissal biztosan jó terméket tudnánk letenni az asztalra.

Loken, Luthero, tomsinner and 3 others like this.
  2. krisss

krisss Well-Known Member

Én az infrabakos verziót tartom a legjobbnak.

3. LMzek

LMzek Well-Known Member

Példának mutattam meg, hogy az elavultnak tartott eredeti konstrukcióból olyan eszközt tudtak fejleszteni, ami korának egyik legjobb tankját -a T-34-t!!!- ritkította!

Amikor a nagyar hadi-ipari fejlesztés-gyártást esélyt kapott a döntéshozóktól, több élenjáró eszközt hozott létre!!!

Ezt most is megtudná tenni a hazai ipar.

4. Telak2

Telak2 Well-Known Member

ez a régi időkön siránkozáshogy a II VH-ban meg a Néphadseregben milyen jók voltunk olyan mint a fociban még mindíg az Aranycsapatról áradozni. Igen jók voltunk, aránylag, de most a béka feneke alatt vagyunk két méter mélyen elásva, és ahogy nézem arcal lefelé kaparunk, úgyhogy nem hogy kifelé jönnénk a szarból de...

Loken, endre, fip7 and 3 others like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Le kell venni minden karbantartásnál az is egy retek.

6. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Jelen állapotában nem tudná

7. dudi

dudi Well-Known Member

Ugye minden magára valamit is adó álmoskönyv úgy kezdődik,hogy belőtt optikát fegyverről nem veszünk le!

endre likes this.
  8. LMzek

LMzek Well-Known Member

LMzek said:
    Példának mutattam meg, hogy az elavultnak tartott eredeti konstrukcióból olyan eszközt tudtak fejleszteni, ami korának egyik legjobb tankját -a T-34-t!!!- ritkította!

Amikor a magyar hadi-ipari fejlesztés-gyártást esélyt kapott a döntéshozóktól, több élenjáró eszközt hozott létre!!!

Ezt most is megtudná tenni a hazai ipar.

"Épp most" születik újjá! ( ;) )

9. krisss

krisss Well-Known Member

A zrínyi sikeressége 1 dolgon múlott, páncélos elhárító szerepkörben ami tényleg kiemelkedő volt. Ez pedig a Páncélrobbantó gránát, ami viszont egy nagyon jó képességű kumulatív lőszer volt. A magyar ipar képtelen volt a világháború alatt 1942-től már eléggé alapvetőnek számító 75mm -es páncéltörő ágyú licenc alapú gyártására.

endre likes this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Igen, ez is igaz, Pedig ez lenne a legstabilabb az összes megoldás közül.

11. Telak2

Telak2 Well-Known Member

És az orvos felsírt :D

alfa74, krisss and LMzek like this.
  12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ja hogy ezek tartalékosok, nem voltam benn biztos. Gondoltam vagy tartalékosok vagy a szolnokiak, nem igazán volt tiszta a képek alapján.

13. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

A vége felé képes volt, pár darab elkészült, de akkor jött a nyersanyaghiány és a "demokratizálás"...
    Egyébként inkább az iparszervezés, gyártásszervezés volt katasztrofálisan rossz.

14. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

15. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Meg a Weiss Manfréd túltolása a többi vállalat kárára. Pedig akkor még volt több üzem, pl. a GANZ, Mávag, Rába, Hoffher traktorgyár, Uhri fivérek karosszériagyára, stb.
    Jobban szét kellett volna osztani a gyártási feladatokat, így gyorsabban, többet lehetett volna gyártani, de sok gyár csak a németeknek szállított be alkatrészeket, komplett kocsiszekrényeket.

blitzkrieg likes this.
  16. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ma nemtudnánk semmi ilyesmit gyártani.Kézifegyver gyártás is meghaladja a képességeinket.Az összeszerelés a maximum amire képessek vegyunk.Egy polgári ipartol független hadiipar kiépitése meg egy bődületessen drága marhaság volna.Eggyenlőre nekünk csak olyat szabad gyártani,ami polgári technolgiával,a polgári iparfejlődésbe beleillik

Loken, Telak2 and emel like this.
  17. Inno

Inno Member

18. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Ezt mondom én is.

19. Telak2

Telak2 Well-Known Member

20. krisss

krisss Well-Known Member

A kézifegyver menne, CNC aztán kész, a csőhöz való acélt kéne importálni valószínüleg de azon kívül menne minden.

Loken, endre and rejsz felügyelő like this.

Ezen oldal megosztása