A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tévedések elkerülése végett.A fegyvercső sorozatgyártásához speciális fegyvercsőkovácsoló gépsor kell.Nem annyibol áll,hogy furok egy lukat hosszába.A FÉG egyébbként CNC vezérlésű,80as évek végén beújitott hidegenkovácsoló gépsora ma is működik-Szerbiában,a Zasztava fegyvergyárban.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Szerintem az a lényeg, hogy bármilyen technikát is veszünk külföldről. Legyen az egyszerű kézi fegyver, harckocsi, vagy repülő az olyan legyen, ami már jócskán bizonyított harctéri körülmények között.
Lásd negatív példa török leo2-es...betlizése a török-kurd konfliktusban, Afrinban.

Érdekes meglátás...
akkor minek szórakozunk az "esendő" 24-esekkel/72-vel?

A Gripenek hol bizonyítottak?
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Továbbá tök felesleges kitalálni a spanyol viaszt amikor a nyugati országokban erre hatalmas tőkéjű cégek működnek K+F osztályokkal olyan hadseregekhez amik kicsit többet háborúztak mint mi és aminek a vezetése eléggé máshogy áll hozzá a személyi felszerelés kérdésköréhez mint a hazai úgy, hogy 50 évvel le vagyunk maradva mindenben.
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
A cső a lelke a fegyvernek.Ha nem tudsz önnállóan fegyvercsövet gyártani,nincs fegyvergyártásod.
Azt a fajta acélt nem tudjuk itthon jelenleg gyártani ami egy modern precíziós fegyvercsőhöz kell. Ahhoz nagyberuházás lenne szükséges ilyen téren. Lehetségesnek lehetséges, csak akarat kell meg tőke.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2 and Loken

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
Kimondtad a varázsszót a kormányzati támogatással ;)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
Felejsd el.Jelenleg nálunk ami állami,az marhadrágán szemetet gányolunk kategoria.Ahoz elöbb forradalmat kéne csinálnod,hogy valóban műköödjn a dolog
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Felejsd el.Jelenleg nálunk ami állami,az marhadrágán szemetet gányolunk kategoria.Ahoz elöbb forradalmat kéne csinálnod,hogy valóban műköödjn a dolog
Volt ez az elmúlt 30+ évben bármikor is másképp?
De semmi sem tarthat örökké. Addig is jó cserkész módjára: Légy résen!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
A zrínyi sikeressége 1 dolgon múlott, páncélos elhárító szerepkörben ami tényleg kiemelkedő volt. Ez pedig a Páncélrobbantó gránát, ami viszont egy nagyon jó képességű kumulatív lőszer volt. A magyar ipar képtelen volt a világháború alatt 1942-től már eléggé alapvetőnek számító 75mm -es páncéltörő ágyú licenc alapú gyártására.

Kering a neten egy tanulmány, szerintem annak valamelyik változatát olvasta.
http://www.kre.hu/portal/doc/studia/Cikkek/2006.3_4.szam/p-fary.pdf

mondjuk ezt se ártana látnia:

http://mek.oszk.hu/12900/12993/pdf/12993_2.pdf
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
Csak az a picike problema, hogy manapság aki kormányzati támogatást kap bármi termékre, az már nem maga dönti el hogy kit/milyen céget von be a gyártásba hogy minőség legyen, hanem azt is kapja - minőségtől függetlenül, és még a fővállalkozó is a másik cég lehet!! Így is tudod a minőséget garantálni?!!
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Loken

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 558
113
Érdekes meglátás...
akkor minek szórakozunk az "esendő" 24-esekkel/72-vel?

A Gripenek hol bizonyítottak?
Hát ez az...Tudtommal egyik üzemeltető ország sem vetette be még éles harctéri alkalmazásban (Svéd Királyi Légierő, Cseh Légierő, Magyar Légierő, Dél-Afrikai Légierő, Thai Királyi Légierő).
https://hu.wikipedia.org/wiki/JAS_39_Gripen
Ebben az utóbbi kettő ország éles harctéri alkalmazásáról nincs adat.
Pedig a típusa alapján harcászati vadászbombázó. Tehát kétféle szerepkörben is bizonyítani kellene hogy megállja a helyét...Mégis megvettük.
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Csak az a picike problema, hogy manapság aki kormányzati támogatást kap bármi termékre, az már nem maga dönti el hogy kit/milyen céget von be a gyártásba hogy minőség legyen, hanem azt is kapja - minőségtől függetlenül, és még a fővállalkozó is a másik cég lehet!! Így is tudod a minőséget garantálni?!!
Ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, nem is nagyon értem.... Neked volt? Milyen jellegű kormányzati támogatásra gondolsz pl: pályázat, közvetlen támogatás?
Volt olyan EU-s támogatási lehetőség ahol szinte hasonló volt a felállás: magyarán add az ötleted és majd mi eldöntjük, hogy ki fogja gyártani... Brrrr!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, nem is nagyon értem.... Neked volt? Milyen jellegű kormányzati támogatásra gondolsz pl: pályázat, közvetlen támogatás?
Volt olyan EU-s támogatási lehetőség ahol szinte hasonló volt a felállás: magyarán add az ötleted és majd mi eldöntjük, hogy ki fogja gyártani... Brrrr!
Nem igen tudod hogy működik a közbeszerzési rendszer igaz?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Volt olyan EU-s támogatási lehetőség ahol szinte hasonló volt a felállás: magyarán add az ötleted és majd mi eldöntjük, hogy ki fogja gyártani... Brrrr!
Na látod, elég ha értékeled a saját tapasztalataidat. Miért gondolod hogy ha nem EU-pénzről (amit ráadásul még ellenőrizhetnek is) hanem költségvetési állami támogatásról van szó (amit meg csak itthon "ellenőriznek") azt másképpen csinálnák?!!
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
598
2 558
93
Én az építő iparban dolgozom elég sok pályázat végigcsináltam ,magamnak is nyertem már pályázatot ,de mindig pontosan arra kaptunk támogatást amire pályáztunk, senki nem döntött el semmit se helyettünk.
Csak a pályázat kezelője azt ,hogy ad-e pénzt vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek and zeal

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Én az építő iparban dolgozom elég sok pályázat végigcsináltam ,magamnak is nyertem már pályázatot ,de mindig pontosan arra kaptunk támogatást amire pályáztunk, senki nem döntött el semmit se helyettünk.
Csak a pályázat kezelője azt ,hogy ad-e pénzt vagy nem.
Itt a közbeszerzésekre gondolhattak. Ha felmerül az állami finanszírozású szervezetnél az igény valamire akkor az illetékes Állami szerv kiírja a közbeszerzést. Min 3 ajánlat.. stb. Normális esetben ez működhetne is, de a rendszer szerintem alapvetően kizárja a legjobb ár-érték arányú beszerzéseket...
Az más tészta lehet, ha csak te rendelkezel az adott termékkel.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd