1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Az S70 családbol szerintm kifejezetten az AH60 valamelik jobbféle variációja kéne(én az Arpia IVet javallom.Kolumbiának készült az Arpia sorozat,harcban jol bevált.A IVes változat még nem került legyártásra,mert közben lényegében megverték a FARCot.Gá-t,teljes körű harci elektronikát tartalmaz,de lehet kérni erősebb hajtóművel,továbbfejlesztett elektronikát,bármien NATO szbvány fegyverzettel)
    1 százdnyi ilen harci-rohamdesszant gép mellé kéne 1szd szállitó.Logisztikailag a természetes párja az S92Superhawke.De ennek még nem készült felfegyverzet változata.Tervbe vették,ccsak megrendelés hiányában jegelték a tervet.Mi171 nyugatizált változata is megfelel,csk tudjon bekapcsoldni a linkrendszerbe.Meg van még pár tipus,ami szóba jöhet.

sirdavegd likes this.
  2. honved

honved Well-Known Member

Telik nekik, de eddig naivitásukban azt hitték ilyesmi soha többé nem kell. Most meg vakarják a buksijukat, hogy milyen balfékek voltak.

sirdavegd and tonyo like this.
  3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mi a bajod a Nivaval? Épp mostanában akarok venni egyet mert nincs más hozzá hasonló, tudasban árban és egyszerusegeben. Még a Cherokie esetleg, de egy xar automata gönc mind és a kettő hetes is majd kétszer annyit eszik.

tonyo likes this.
  4. joker

joker Well-Known Member

Vehetsz Forestert, én már rég szemezek eggyel.

5. alfred

alfred Member

Bocs a floodért!

wolfram, sirdavegd and Luthero like this.
  6. alfred

alfred Member

7. krisss

krisss Well-Known Member

Már egy jó éve gyártják itthon nem ? (meg nem ezt rendeszeresítik, pedig jó fegyver)

8. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Szemből glock, a hátsó irányzék nagyon magas, kíváncsi lennék mibe akad bele és mi szükség rá, ha úgyis CZ lesz.

Mondjuk azért kipróbálnám

9. alfred

alfred Member

A gyártósor kész van, de még nem gyártják. A kodolgozása teljesen rendben van, ergonómikus is, de a sütése nekem szárazon kicsit nyúlós. Minden esetre teljesen rendben van, de a CZ is ugyanígy!

endre, sirdavegd and krisss like this.
  10. alfred

alfred Member

A gyártót nem különösebben izgatja a magyar piac. Amerikába viszik az összeset, mint minden más gyártó is. Az irányzék gyaníthatóan a hangtompító lehetősége miatt lett ennyire magas, de egyébként egyáltalam nem zavaró.

Ha USA-ban élnénk vennénk egy hosszabb csövet hozzá és kész is a hangtompítós verzió. Ha meg nem kell csendben lenni vissza bele a régit és rejthetőbb lesz.

fip7, endre, sirdavegd and 2 others like this.
  11. krisss

krisss Well-Known Member

Én is jókat hallottam róla, egypár ismerősöm már próbálta és nekik tetszett.

12. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Sajna az összes strikeres pisztolynak ugyanez a problémája. Én H&K P30-al lőttem és nehezen bírtam megszokni.

Azt meg hogy valaki felszerel egy gyártósort, de nem termel, eléégé furcsának találom.

13. alfred

alfred Member

A P30 sütését direkt barmolták el a gyártók, hogy legyen biztonságosabb (szerintük), a strikeres sütések azonban rengeteget fejlődtek az elmúlt 1-2 évben. A Walther PPQ, Cz P10, HK SFP9 mind zseniális sütéssel készül, de Glockhoz is van rengeteg nagyon jó sütés.

14. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Honvédelmi K&F előadás a Stefánián, április 12-én (egyébként hova tűnt a Rendezvények fórum?):

15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Bakker,megint lemaradtam 36 oldallal,vettünk valamit amivel lőni lehet? :)

16. emel

emel Well-Known Member

Most folyik a 2018M mintájú nehezen azonosítható pozíciójú egyéni fegyverek és a hozzávaló lőszerek beszerzési folyamata (a népi szlengben csak csúzlinak és kavicsnak hívják, de az nem hangzik elég hivatalosan).

17. papajoe

papajoe Well-Known Member

Akkor nem kell visszaolvasnom...:(

18. Shed

Shed Well-Known Member

eevil, antigonosz and fishbed like this.
  19. torsen

torsen Well-Known Member

Személyesen nekem a kavics alternatív megoldása az M8-as anya volt...sokkal kiszámíthatóbban repül. Bár így könnyebb az ellentevékenység...talán mégis mégis jobb a kavics...A románok úgyis most vesznek kavicselhárító rakétaütegeket. NAAAAAAGGGyon nagy kavicsok ellen.

Nagy Csaba likes this.
  20. Sharid

Sharid Well-Known Member

Fenekező gömbólom a horgászboltból/öreg horgászládájából, , de kijelentem, élő célpontra sohase lőttem vele.

Ezen oldal megosztása