A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 516
113
Igen egy iveco nyerges csupaszon netto magyar papirok nelkul... De egy nyergeshez futo is kell... Potalkatreszt se kapsz hozza miutan a garancia lejart jobban mondva kapsz csak penzert itt is penzert kapod csak vas vasarlasakor van fiztve es nem akkor amikor cserelni kell.../ egyebkent igen a raba /man nem a legolcsobb... /az hogy a nyerges tobbet elvisz nem szamit mert ez meg terepen jar./ megjegyzem ural parti vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 516
113
Jo es mennyi ugyan ez man ba ugyan ilyen feltetelekkel felszereltseggel? Bruttoba magyar papirokkal? /egy draga vas license lett megvasarolva. Persze mint minden hm beszerzes tul van arazva./ de maga a man is igen draga. /ahogy egy hk ert is iszonyatosan sok az 1 mrd vagy egy modern ifv jert a 750 misi/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 369
113
A Magyar Honvédség folyamatosan fejlődik, minden eszközbeszerzés az ország és a magyar emberek biztonságát növeli
"Dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök azt mondta: a mintegy 3 milliárd forint értékű beszerzésben összesen huszonhét Rába tehergépjármű, nyolc készlet mobil ellenőrző-áteresztő pont, négy készlet drótakadály gyors telepítésére szolgáló utánfutó és egy emelővillás targonca szerepel. A Rába H14-esekkel huszonöt-harminc éves, régi tehergépjárműveket cserélnek le. A beszerzésnél figyeltek arra is, hogy az eddigiektől eltérően ne több, hanem csak egy gyártó terméke kerüljön rendszerbe, így ugyanis sokkal egyszerűbb a fenntartás és az üzemeltetés. A mobil ellenőrző-áteresztő pontokat elsősorban missziós feladatokban használják majd, de azok egy esetleges terrortámadás idején is alkalmazhatók."
https://honvedelem.hu/cikk/109291_a...eszkozbeszerzes_az_orszag_es_a_magyar_emberek
1000x667@tun_7968.jpg
Nem tudom mi lehet az a mobil EÁP, de ez az EÁP csak katonáéknál őshonos. Se a rendőrök, se egykor mi Határőrök nem hívtuk így. Igazából azt se tudom mi kellhet hozzá? Pár beton elem, sorompó, táblák, közlekedési lámpa, tárcsa, rúdlámpa, okmány ellenőrző berendezés, híradó eszközök, fényvisszaverő mellények, fémdetektorok, tükrös vizsgálók, bombakereső kutyák eszközök, páncélozott járművek? Valójában nem kell hozzá más mint 2-3 fő plusz egy rúdlámpa, bár egyszer megcsináltam egyedül anno, kis ideig senki nem ment sehova. Szóval szívesen megnézném mit tartalmaz ez a mobil csomag. Ilyenkor csak az egyik volt parancsnokom gyakran ismételt mondata jut eszembe: A Honvédségnél csak gyakorlatoznak, itt minden nap élesben megy. Valójában egy rendőr, de még egy polgárőr is jóval több ellenőrzésben vesz részt mint egy honvéd.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 516
113
Szerintem ma mar elvaras hogy legyen ha mar majd minden uj civil autoba van. Egyebkent pont a hutheto futheto plato miatt ment itt a siras valaki reszerol es bezzeg svedezett... Meghallottak /amugy eddig is volt minden3-4 en/ 14 nel
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 369
113
3 milliárd 27 teherautóra (ráadásul a legkisebb kéttengelyes verzió), 8 összerakható sorompós házra, négy dróthúzó pótkocsira, meg egy targi...
Az átlagosan 75 millió per darab. Gondolom nincs két-háromszorosan túlárazva semmi....
Lassan a Rába csak az évi néhány teherautóból meg fog élni :eek:
Asszem a Rábák valahol 130 körül kezdődnek. Pláne klímával meg plüsskárpittal. :) Az a dróttorony volna az EÁP? Elég gyér, mondhatnám szellős. Viszont amin felhúztam magam az a tré szendvicspanel a tetején. Ennyi pénzért nem igaz hogy nem lehetett volna rendesen megcsinálni , leburkolni a széleit plusz némi lejtést adni neki. Így pár év és megeszi a nap meg a fagy és a szél. Utána meg megy az egész a rosszvasba mert nem tesznek rá másikat a szétmállott helyére. A szendvics panel a meleg miatt lehet sejtelmem szerint. Na de mi van a hideggel? Pláne ha fúj a szél. Némi páncélozás is belefért volna mert a torony az elsődleges célpont.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 369
113
Szerintem ma mar elvaras hogy legyen ha mar majd minden uj civil autoba van. Egyebkent pont a hutheto futheto plato miatt ment itt a siras valaki reszerol es bezzeg svedezett... Meghallottak /amugy eddig is volt minden3-4 en/ 14 nel
Eszem megáll azon amit írtál. Persze ha valaki kényszerűen kiszabadul a klímás irodából annak lehetnek sirámai. Fogalmam sincs hogy bírtuk ki klíma nélkül anno. Ráadásul én egy dobozos Zilben laktam hónapokig 99 nyarán az Alföldi prérin. Elvileg az még melegebb. Igaz kinyitottuk az ajtót meg papucsban és trikóban nyomtuk de a tábornok is ilyen szerkóban mászkált akkoriban a szerdzsó csajok meg toplessben napoztak mindenki előtt. Mai napig se használok klímát autóban, de épületben se szeretem.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 422
113
3 milliárd 27 teherautóra (ráadásul a legkisebb kéttengelyes verzió), 8 összerakható sorompós házra, négy dróthúzó pótkocsira, meg egy targi...
Az átlagosan 75 millió per darab. Gondolom nincs két-háromszorosan túlárazva semmi....
Lassan a Rába csak az évi néhány teherautóból meg fog élni :eek:

Egy Iveco Stralis úgy 50 millió körül kezdődik, csak traktor, pótkocsi nélkül. Új gyártású természetesen.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Kinek kellett volna átadni?
Átadni? Normális seregben ez nem hír. Alakulat illetékese átveszi, ennyi...

Itt meg.... mintha a sikerült volan 27 AT-AT lépegetőt beszerezni, a világon először, meg mellé egy csillagrombolót, akkora a banzáj...

Mielőtt rákérdeznél, Izraelben ilyen felhajtás utoljára az első F-35-ök érkezésekor volt...
 

ic400bk

New Member
2017. július 11.
10
12
3
Átadni? Normális seregben ez nem hír. Alakulat illetékese átveszi, ennyi...

Itt meg.... mintha a sikerült volan 27 AT-AT lépegetőt beszerezni, a világon először, meg mellé egy csillagrombolót, akkora a banzáj...

Mielőtt rákérdeznél, Izraelben ilyen felhajtás utoljára az első F-35-ök érkezésekor volt...
Bocs már, hogy bemutatják/átadják, mire verdesnek el 3 milliárdot.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 516
113
Eszem megáll azon amit írtál. Persze ha valaki kényszerűen kiszabadul a klímás irodából annak lehetnek sirámai. Fogalmam sincs hogy bírtuk ki klíma nélkül anno. Ráadásul én egy dobozos Zilben laktam hónapokig 99 nyarán az Alföldi prérin. Elvileg az még melegebb. Igaz kinyitottuk az ajtót meg papucsban és trikóban nyomtuk de a tábornok is ilyen szerkóban mászkált akkoriban a szerdzsó csajok meg toplessben napoztak mindenki előtt. Mai napig se használok klímát autóban, de épületben se szeretem.
En ural platon utaztam nagy ritkan raban amin nem volt klima. De wgyaltalan nem tartom ordogtol valonak hogy van ha mar a technologia annyira elorehaladott hogy lehet... Nem azt mondtam hogy e nelkul nem lehet de ha van kloima szerintem abszolut nem problema.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Átadni? Normális seregben ez nem hír. Alakulat illetékese átveszi, ennyi...

Itt meg.... mintha a sikerült volan 27 AT-AT lépegetőt beszerezni, a világon először, meg mellé egy csillagrombolót, akkora a banzáj...

Mielőtt rákérdeznél, Izraelben ilyen felhajtás utoljára az első F-35-ök érkezésekor volt...

Ha saját zsebből fegyverkeznétek, egy 40 éves moszkvics beszerzésénél is katonai "parádét" tartanátok. Így örök segíííílyesként igazán nincs mit villogj.