A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 511
113
Ez egy héttel ezelőtti hír....

Majd az Aranysasból kiderül, mi lesz ebből.




https://www.youtube.com/channel/UC3vggdAfFLkv5dtzUtMVPGw



"UAViator is showing how you can do many different tasks with one UAV We talked to Andras Gyarmati, Managing Director, UAViator Drones."



"The 7-metre wingspan Hammerhead drone has VTOL (vertical take-off and landing) capability and can carry up to 25kg of payload, either inside its inner storage room (50cmX30cmX20cm) or outside on different, combinable pods as under carriage. "


http://www.janes.com/article/73839/unmanned-innovations-dsei17d2
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egy - szerintem -érdekes cikk arról hol is tart az Insitu cég RQ-21 Blackjak drónja a fejlődésben
http://www.thedrive.com/the-war-zone/20862/marine-rq-21-blackjack-drones-are-flying-three-times-more-than-expected-in-iraq-and-Syria

Azért ebbe a topicba teszem, mert a MH lemaradását ezen a téren (taktikai felderítő képesség) nem is igazán lehet mérni mert ez a fegyver kategória (drónok) - néhány primitív eszköz kivételével - egyszerűen még meg sem jelent az MH alkalmazásában.
Annál is inkább érhetetlen számomra mert nem milliárd USD-os eszközökről van szó. A Lengyelek most vásároltak RQ-21 rendszert 11 millió USD-ért.

Mi tud az RQ-21?
Tactical Electro-optical/Infrared (EO/IR) Ez az alapváltozat EO/IR kamerával
BlackJack%20UAV%202%20June%202016.jpg.scale.LARGE.jpg

Ez elsősorban a célpontok kijelölését végzi a tüzérségnek és a többi PGM fegyvernek. Több mint 16 óra az őrjárati ideje.

Tactical Nighttime Wide Area Surveillance (TNWAS) Ez egy taktikai éjszakai üzemmódra kihegyezett széles spektrumú nagy terület megfigyelésére, mozgó célpontok követésére alkalmas változat
image


Spectral and Reconnaissance Imagery for Tactical Exploitation (SPRITE) Ez is egy speciális taktikai hirszerzésre, felderítésre kihegyezett változat.

AN/PDY-2 Split Aces radar. Egy SAR radarral felszerelt változat amely rossz időjárási körülmények között is alkalmas SAR képek készítésére mozgó célpontok azonosítására, követésére.

AN/DSY-4 Spectral Bat. SIGINT/ES feladatú változat. Képes a aktív elektronikus eszközök észlelésére pozíciójuk bemérésére valamit légi relé állomásként működhet.

Ezen kívül fel is fegyverezhető két db kisméretű (20 kg-os) GBU-44/B Viper Strike bombával
m02011121200005.jpg


A fenti képességek en bloc hiányoznak a MH ből. A MH jelenleg taktikai szinten vak és süket. Ilyen taktikai felderítési képesség nélkül szerintem a tüzérség fejlesztésének sincs sok értelme.
A legszebb a dologban hogy Trump most oldotta fel a USA drónok külföldi eladására vonatkozó elég szigorú korlátokat úgyhogy most kéne felszállni erre a vonatra...
Szerintem meg az a legszebb, hogy az USA/Izrael/Szaúd-Arábia által pénzelt terroristák vígan bombázgatnak orosz bázisokat e-bay-es drónokkal, nekünk meg olyan sincs, A mérsékelt kannibálok ebben is előttünk járnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
Ja hogy gyalogtiszti M1861, adtam volna eredetit is nekik ebből a valtozatbol ennyiért. A régi kardokkal mi történt egyébként? Igaz én meg tízenegyket éve olyannal tiszteletem amin a Kádár címer volt, igazából minden az volt, talán tényleg ideje lecserélni ha azokon is az szerepel. Ha belegondolok most mennyibe kerülne felszerelni kardokkal az egész sereget, ráadásul régen még aránylag normalisakat csináltak, Weyersberg&Stamm. Bár a dísznek valók közül már azokból is készült biliacel valtozat száz éve is.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
Mondjuk felotlott, a velük való vívást oktatják a tiszt uraknak? Mert a Horthy korban még nagy divatja volt, előtte még évszázadokig kötelező volt tudni velük bánni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 983
113
Ja hogy gyalogtiszti M1861, adtam volna eredetit is nekik ebből a valtozatbol ennyiért. A régi kardokkal mi történt egyébként? Igaz én meg tízenegyket éve olyannal tiszteletem amin a Kádár címer volt, igazából minden az volt, talán tényleg ideje lecserélni ha azokon is az szerepel. Ha belegondolok most mennyibe kerülne felszerelni kardokkal az egész sereget, ráadásul régen még aránylag normalisakat csináltak, Weyersberg&Stamm. Bár a dísznek valók közül már azokból is készült biliacel valtozat száz éve is.
Az avatandó hadnagyok kapnak egyet névre gravírozva. Van nekem is.
 

Siedonn

Active Member
2016. szeptember 5.
121
112
43
Egyébként ezen megakadtam:
"Simicskó azt is mondta, a magyar honvédelemnek három pillére van: a Magyar Honvédség, a NATO szövetségi rendszere, és a magyar állampolgárok áldozatkészsége. Szerinte ebből a háromból az első és a harmadik repedezett, ezért a hazafias nevelésre kell hangsúlyt fektetni."

Az eszme nemes, csak ott hibádzik, hogy a jelenlegi nemzetért (mind politikai és kormány színvonal és mind a lakosság színvonala miatt) én nem áldoznám fel az életem a legkisebb örömmel vagy elszántsággal sem. Mondom ezt úgy, hogy anno még én is a katonatiszti suli hallgatója voltam... Annyira csalódtam az egész országban és az emberekben, a butaságban, az igénytelenségben és a mindent átszövő trógerságban, hogy így érzek, sajnos. Talán nem csak a nevelést kellene előtérbe tolni, hanem egy élhető(bb) országot kellene létrehozni!
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
806
767
93
Igen csak azzal se mentünk semmire. Légi tankolás is 1-2 volt, talán 2 gépnél valósult meg, aztán azóta se. Az együttműködésben most kezdenek felnőni a feladathoz, egyébként meg iszonyat drága projekt volt, csak azért. Aránytalanul sok pénzt visz el. A lengyelek a kezdetektől simán üzemeltetik a 29est, a bolgárok meg tologatják már ezer éve a cserét. Tagállamként.
Az eredeti parlamenti használt repülőgép beszerzés Nato hadműveletekben együtt működésre alkalmas gépről szólt. A légi utántöltés nélkül ez nem megy. Az hogy a légierő nem használja minket minősít.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
M

molnibalage

Guest
Igen csak azzal se mentünk semmire. Légi tankolás is 1-2 volt, talán 2 gépnél valósult meg, aztán azóta se. Az együttműködésben most kezdenek felnőni a feladathoz, egyébként meg iszonyat drága projekt volt, csak azért. Aránytalanul sok pénzt visz el. A lengyelek a kezdetektől simán üzemeltetik a 29est, a bolgárok meg tologatják már ezer éve a cserét. Tagállamként.
Tetszett olvasni a Gripen FAQ-t? Nem a légitankolás miatt lett drága a C EBS HU... Lényegében mintha egy F-16 Block 25 helyett egy Block 50+ gépet vettünk volna, akkor a difi a két gép között.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Egyébként ezen megakadtam:
"Simicskó azt is mondta, a magyar honvédelemnek három pillére van: a Magyar Honvédség, a NATO szövetségi rendszere, és a magyar állampolgárok áldozatkészsége. Szerinte ebből a háromból az első és a harmadik repedezett, ezért a hazafias nevelésre kell hangsúlyt fektetni."

Az eszme nemes, csak ott hibádzik, hogy a jelenlegi nemzetért (mind politikai és kormány színvonal és mind a lakosság színvonala miatt) én nem áldoznám fel az életem a legkisebb örömmel vagy elszántsággal sem. Mondom ezt úgy, hogy anno még én is a katonatiszti suli hallgatója voltam... Annyira csalódtam az egész országban és az emberekben, a butaságban, az igénytelenségben és a mindent átszövő trógerságban, hogy így érzek, sajnos. Talán nem csak a nevelést kellene előtérbe tolni, hanem egy élhető(bb) országot kellene létrehozni!
Ha baj lesz, leszünk elegen akik megvédik a hazát.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Ha baj lesz, leszünk elegen akik megvédik a hazát.
Lovas huszárokkal, harci buszokkal, Suzuki Vitarákkal, víztisztító, hímző, rendezvényszervező és hasonló képességekkel felvértezve. Mondjuk a túlméretezett honvédkórházi rendszernek akkor igen nagy hasznát vennénk. És emlékműveket is lehet majd utána koszorúzni, mert abban is jók vagyunk! :(
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ha baj lesz, leszünk elegen akik megvédik a hazát.

Abban senki sem kételkedik, hogy a jelenleg szolgálók mindent megtesznek a Haza védelme érdekében. Azt meg neked kellene látnod hogy a jelenlegi TELJES politikai elitünk sz..rik az egészre és teletolja a Zrinyi 2026 címszóval futó valami jelentékeny részét látszat beruházásokkal, amik jól eladhatóak, de a Honvédség katonai alap képességeit illetően semmire sem jó....
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Relax, ez akadémikus vita. Én (mi) mindenesetre megyünk, azzal ami van. Nem kötjük feltételekhez.
Ja, és akkor is mennék, ha GyF vagy VG lenne a miniszterelnök, pedig egyik sem komálom.
Ez mind szép és jó, de kevés, mint medve sajtban a brummogás! Erről az jut eszembe, amikor jópár évvel ezelőtt egy gyakorlaton vettek részt a katonáink Romániában, és kapákkal, kaszákkal felszerelt parasztok indultak meg feléjük, mert azt gondolták, lerohantuk Romániát. Nem gondolom, hogy túlságosan megszeppenne a megszálló az ilyen Hazafiktól. Bár lehet, hogy halálra röhögnék magukat.