A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 004
113
Lehetnek jó fegyverek, meg minden, de nem mindenki akar egy munkahelyért, mert ne szépítsük, a MH is csak egy munkahely, két megyével arrébb költözni albérletbe, stb-be, miközben van saját. Vegyük egy egyszerű mondjuk borsodi ember példáját. Szerényen, de el éldegél, alap szinten, de kb mindene megvan, kocsi, saját családi ház. Na most ha ő menne, mi a legközelebbi laktanya? Debrecen, Szolnok? Először meg nyilván Szentendre. Ha eladja mindenét, legjobb esetben is csak egy másfél szobás panelre fogja futni ezeken a helyeken. Így kinek vonzó? Annak akinek nincs semmije meg senkije, nincsenek gyökerei, neki is csak ideig-óráig. Most nem azt mondom, hogy Miskolcon kéne laktanyát nyitni, de amiket még működésre lehet bírni, és relatíve nem olyan rég zárták be, mint pl Egert, igazán megnyithatnák. Biztos sokan mennének, ha már "jó minden" és viszonylag közel maradnának az otthonhoz.
A gond az, hogy az üzemelőket sem tudjuk megtölteni tartalommal! Az a pár jelentkező az új laktanyák környékén, max az őrzésre, fenntartásra lenne elég, és fegyverek híján max. homokzsák pakolásra, vagy migriket hajkurászni lennének jók!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amúgy jól gondolom, hogy te teljesen depressziós lettél április óta?


Most ezt csak az így, olcsón begyűjthető like-ok miatt írtad, vagy tényleg érdekel a közérzetem? Ha érdekel képzeld nem lettem depressziós. Igazándiból, ha normális emberek lakta országban élnénk, nem is lenne szabad senkinek sem depisnek lenni egy választási eredménytől. Tudom, nem mindenki értelmiségi itt, ami a hsz-ek színvonalából lemérhető, de szeretnék értelmiségi oldalról reagálni azokra a dolgokra, amiket társadalmilag károsnak tartok.. Sok ilyen van....Én bármi is lesz ebben az országban, túl fogom élni -ha meg nem halok-, és ráadásul jól. Dolgozok az államnak, a magáncégeknek, külföldieknek, így igazából nem is kellene foglalkoznom a közélettel, mert el lehetnék magammal. (Most is egy könyv olvasása helyett írok, de akit érdekel a téma olvassa el, a címe: Koppány Tibor: Kastélyok a végvárak mögött, Balassi Kiadó, 2014, de pdf-ben is elérhető.) Amit itt kommentelgetés címén csinálok, az az én önként vállalt társadalmi munkám. Kinek tetszik, kinek nem...Azért csinálom, mert látom amit látok és zavar az, ha itt úgy tesznek sokan, mintha ezek a dolgok nem is léteznének, , mert akik nem látják, azt hiszik nincs. Meg van sok dolog, amire én jobban rálátok mint más, ha máshogy nem, hát a társaságomon keresztül, így néhány gondolat butaságára rá tudok mutatni. Ezzel is már segíteni tudok egyeseknek a dolgok megértésében. Viszont annyi ellenszenvet kiváltott bennem a központi gyűlőlet propaganda, a választás előtt, közben és után, hogy elhatároztam, nem hagyom szó nélkül pld. azokat a megnyilvánulásokat, amik ennek a következményei. Mert lehet itt élcelődni mindenen, de közben azt nem látjátok, hogy sikeresen szét lett verve az a fajta szolidaritás is magyar és magyar között, ami közösséget teremtett köztünk azon kívül, hogy mindenkinek "magyar" állampolgárság szerepel az irataiba. Ennek a káros hatásait felmérni ma még nem is lehet, de az biztos, ez nem a kohéziót, hanem a széthúzást erősítette csak az emberek között. (Néhány politikus hatalomvágyában tönkrevágta, mert nem gondol a holnapra.) És itt van elég sok ember, aki csak ezt képes szajkózni, mert azt hiszi mennyire menő, de eközben észre sem vesz, hogy pont olyan embertársait címkézi pejoratívan, akikkel egy krízishelyzetben akár együtt kellene működni. Annak örüljetek, ha nem lesz valamilyen súlyosabb krízis, válság MO-n, mert ha lenne, akkor a NER-esek és a közpénzt magánosítók lépnének le először, mert ők a pénzt élvezni szeretnék. És a nagy magyarkodás is csak annyira menő, amíg aktuálpolitikai célokat szolgál. De itt is azok, akik csak-csak még belerúgnak azokba, akik más véleményen vannak (ami ugye nem szélsőség), biztosan nem számíthatnának azokra, akiket csak köpködnek lépten nyomon és nem is a törpe minorítást képviselik. Az meg hogy a nagyszájúak közül ki hogyan viselkedne egy krízishelyzetben, az is megérne egy misét, de azért elég sok az arcvitéz. Egyszóval azt látom, sikeresen van szét verve az a szolidaritás, ami az állampolgárok összességét országlakosokká teszi. Ilyen körülmények között pedig honvédségről, honvédelemről beszélni elég megalapozatlan, hiszen az ehhez szükséges kohézió lett szétverve... Kérdeztél, válaszoltam. Szeretném, ha a más véleményen lévők is elgondolkodnának ezen, bár tudom, sokaknak ez a nehezére esik...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A gond az, hogy az üzemelőket sem tudjuk megtölteni tartalommal! Az a pár jelentkező az új laktanyák környékén, max az őrzésre, fenntartásra lenne elég, és fegyverek híján max. homokzsák pakolásra, vagy migriket hajkurászni lennének jók!
Azért nem, mert azokon a helyeken már nincs munkaerő-felesleg, meg egyébként sem vonzó mindenki számára a téma.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
@szpg9 Ne sajnáltasd már magad. Mindig is azt csináltátok, és most is azt csináljátok, amiért most itt sírsz. Nem ismerősek az ok nélkül másokra aggatott "szélsőségesek" "antiszemiták" "homofóbok" "oroszbérencek" "populisták" stb szlogenek, amiket elég volt annyival megnyerni, hogy nem egy véleményen volt veletek az illető? Bánt, hogy visszanyalt a fagyi?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zeal

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 004
113
Szomszédaink nem kerültek államcsőd közeli helyzetben én nem pusztított Gyurcsány Fleto féle alak náluk. Szekeres félék nem lángvágóztak mindent ami nehéz fegyver vagy Iraknak adományoztak.
Bejelentés igen meg volt utána jöttek a hátér tárgyalások. Mint minden ilyen programoknak van politikai előkészítő fázisa ha csak nem bemondásra mi ezt vesszük mert ez védelmi pénz is egyben.
pl: Román GDP nem éri el a miénket pedig népességileg 2 akkor állam területileg is sokkal nagyobb. Ergo hasonló költség vetés mégis sokkal többet kel költeniük alap szolgáltatásokra. Ha csak ugyan olyan egészségügyet akarnak biztosítani mint a magyar az kétszer annyi ember 2 akkor összeg stb.
Hagyjuk már a múltat. Mindenki tudja, hogy elqrták, nem kicsit, nagyon. Ha már visszafelé mutogatunk, már a Viktorék idejében, a cseheknek is elpasszoltunk hetvenegynéhány t72-őt, hagytuk rohadni a koptereket, hogy drágán felújíttassuk őket, az Albák is 2010-ben lettek kivonva, eltüntetve, Sidewinder rakéta üzemidő lejárt....!
A BMP-k, Gvozgyikák és a többi még a térségben használt fegyver a közeljövőben kerül kivonásra, illetve tartalékba. Ott már megvan a váltótípus, itt meg a nagy semmi!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
@szpg9 Ne sajnáltasd már magad. Mindig is azt csináltátok, és most is azt csináljátok, amiért most itt sírsz. Nem ismerősek az ok nélkül másokra aggatott "szélsőségesek" "antiszemiták" "homofóbok" "oroszbérencek" "populisták" stb szlogenek, amiket elég volt annyival megnyerni, hogy nem egy véleményen volt veletek az illető? Bánt, hogy visszanyalt a fagyi?


Csak azért reagálok neked, mert korábban volt néhány olyan kommented, amivel egyet tudtam érteni. De ez, amit ide írtál sajnos az értelmetlen, indulatos fröcsögésen nem mutat túl. Jó lenne, ha magadba szállnál, mert lehet a kocsmában két feles után így beszélsz a haverjaiddal, de sem az, sem az ivócimborád nem vagyok. A hangnem nemcsak téged minősít, hanem azokat is, akik erre stimulálják az arctalan tömegeket. Mindig rácsodálkozom az internetre, milyen jó, hogy virtuálisan összehoz olyanokkal, akikkel valszeg nem találkoznék soha, de szóba biztosan nem állnék, márcsak a köztünk lévő nagy kulturális különbség miatt....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 936
18 421
113
Hagyjuk már a múltat. Mindenki tudja, hogy elqrták, nem kicsit, nagyon. Ha már visszafelé mutogatunk, már a Viktorék idejében, a cseheknek is elpasszoltunk hetvenegynéhány t72-őt, hagytuk rohadni a koptereket, hogy drágán felújíttassuk őket, az Albák is 2010-ben lettek kivonva, eltüntetve, Sidewinder rakéta üzemidő lejárt....!
A BMP-k, Gvozgyikák és a többi még a térségben használt fegyver a közeljövőben kerül kivonásra, illetve tartalékba. Ott már megvan a váltótípus, itt meg a nagy semmi!

Példaértékű a Honvédség házon belüli megsemmisítése. Tanítani kell majd, hogy hogyan nem szabad haderőt működtetni. Erre a Honvédség a példa. Most észbe kaptunk, vagy valami hasonló. Azonban ami megsemmisült, eltűnt, nincs, azt már nem lehet még tartalékba tenni sem, lekonzerválva. Közös a felelősség, minden a rendszerváltás óta regnáló hatalom, ellenzék és katonai felső vezetés között. Mindenki benne volt abban, ami most van.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Most ezt csak az így, olcsón begyűjthető like-ok miatt írtad, vagy tényleg érdekel a közérzetem? Ha érdekel képzeld nem lettem depressziós. Igazándiból, ha normális emberek lakta országban élnénk, nem is lenne szabad senkinek sem depisnek lenni egy választási eredménytől. Tudom, nem mindenki értelmiségi itt, ami a hsz-ek színvonalából lemérhető, de szeretnék értelmiségi oldalról reagálni azokra a dolgokra, amiket társadalmilag károsnak tartok.. Sok ilyen van....Én bármi is lesz ebben az országban, túl fogom élni -ha meg nem halok-, és ráadásul jól. Dolgozok az államnak, a magáncégeknek, külföldieknek, így igazából nem is kellene foglalkoznom a közélettel, mert el lehetnék magammal. (Most is egy könyv olvasása helyett írok, de akit érdekel a téma olvassa el, a címe: Koppány Tibor: Kastélyok a végvárak mögött, Balassi Kiadó, 2014, de pdf-ben is elérhető.) Amit itt kommentelgetés címén csinálok, az az én önként vállalt társadalmi munkám. Kinek tetszik, kinek nem...Azért csinálom, mert látom amit látok és zavar az, ha itt úgy tesznek sokan, mintha ezek a dolgok nem is léteznének, , mert akik nem látják, azt hiszik nincs. Meg van sok dolog, amire én jobban rálátok mint más, ha máshogy nem, hát a társaságomon keresztül, így néhány gondolat butaságára rá tudok mutatni. Ezzel is már segíteni tudok egyeseknek a dolgok megértésében. Viszont annyi ellenszenvet kiváltott bennem a központi gyűlőlet propaganda, a választás előtt, közben és után, hogy elhatároztam, nem hagyom szó nélkül pld. azokat a megnyilvánulásokat, amik ennek a következményei. Mert lehet itt élcelődni mindenen, de közben azt nem látjátok, hogy sikeresen szét lett verve az a fajta szolidaritás is magyar és magyar között, ami közösséget teremtett köztünk azon kívül, hogy mindenkinek "magyar" állampolgárság szerepel az irataiba. Ennek a káros hatásait felmérni ma még nem is lehet, de az biztos, ez nem a kohéziót, hanem a széthúzást erősítette csak az emberek között. (Néhány politikus hatalomvágyában tönkrevágta, mert nem gondol a holnapra.) És itt van elég sok ember, aki csak ezt képes szajkózni, mert azt hiszi mennyire menő, de eközben észre sem vesz, hogy pont olyan embertársait címkézi pejoratívan, akikkel egy krízishelyzetben akár együtt kellene működni. Annak örüljetek, ha nem lesz valamilyen súlyosabb krízis, válság MO-n, mert ha lenne, akkor a NER-esek és a közpénzt magánosítók lépnének le először, mert ők a pénzt élvezni szeretnék. És a nagy magyarkodás is csak annyira menő, amíg aktuálpolitikai célokat szolgál. De itt is azok, akik csak-csak még belerúgnak azokba, akik más véleményen vannak (ami ugye nem szélsőség), biztosan nem számíthatnának azokra, akiket csak köpködnek lépten nyomon és nem is a törpe minorítást képviselik. Az meg hogy a nagyszájúak közül ki hogyan viselkedne egy krízishelyzetben, az is megérne egy misét, de azért elég sok az arcvitéz. Egyszóval azt látom, sikeresen van szét verve az a szolidaritás, ami az állampolgárok összességét országlakosokká teszi. Ilyen körülmények között pedig honvédségről, honvédelemről beszélni elég megalapozatlan, hiszen az ehhez szükséges kohézió lett szétverve... Kérdeztél, válaszoltam. Szeretném, ha a más véleményen lévők is elgondolkodnának ezen, bár tudom, sokaknak ez a nehezére esik...
Azért azt közbevetném,hogy a kasztszemléletű magyar "értelmiség" sokszor bizony jocskán alulmulja a jozan paraszti észt.És talán a józan araszti ész hiánya az eggyik legnagyobb roblémám.Különben trianon utén dédapám a vendvidéken minad a hét szilvafára kiterjedő birtok elvesztése után Csákányban telepedet le,szegényparasztként.6 kemény hold szántó,és 800 négyszögöl szölő büszke tulajdonosaként.Amit aztán a még életben lévő 4fia nem tudot kárpotlásban visszaigényelni,mert az öregnek nem volt beszerezhető az anyakönyvi kivonata,mivel 1879ben még nem volt olyan,plusz nem a mai ország területén,a nemesi levelet meg nem fogadták el.Nagyfaterék 14en voltak testvérek,bár 6an meghaltak a háboruban(7katona korú fiubol csak 1tért haza).De gyerekkoromban még éltek rokonaim arrafelé több faluban is.Ma már egysem.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
A BMP-k, Gvozgyikák és a többi még a térségben használt fegyver a közeljövőben kerül kivonásra, illetve tartalékba
Inkább már tartalékba! Állítólag a kivonást későbbre halasztották. Pénz és az új geo helyzet miatt.Megjegyzem hogy nekünk nem e lenne érdemes pár zászlóaljnyi modernizált (legalább torony részről) beszerezni. A lengyeleknél még mindig kazlakban állnak. Igen modern IFV ek is kellenének. De kellenének a modern mellé valami felkészülő/gyakorlást is segítő kilós árú IFV. Ha már tartalékos rendszerben is gondolkodunk akkor azokat is valahogy fel kellene készíteni illetve ellátni. Elsősorban műveleti/részben területi tarcsisokra gondolok. Mert egy dolog hogy van egy szép 2-3 zszl nyi modern IFV én. Ahhoz még valamilyen "mennyiségi" tartalék is kellene. Elég egy nagyobbacska konfliktus és máris ott állunk hogy jó esetben az új IFV harmada elfüstölt. Ahogy pár bejegyzéssel megjegyezték. Ugyan úgy fogunk állni mint a 2 ik világégesben.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Akkor nem értem, miért kellene új laktanyákat nyitni. Felesleges pénzkidobás lenne a felújításuk, őrzésük! Most saját magad cáfoltad meg!
Kétlem. Mint mondtam, nyilván akad sok helyen olyan ember, aki menne katonának, de nem hajlandó 200 km-eket utazni ezért, vagy költözni. Őket feltudná szívni az újra megnyitott laktanya. Pl Egerben is sok felderítő maradt, aki nem volt hajlandó új életet kezdeni Debrecenben azért, mert oda vitték az alakulatot. Akár még ők is újra jelentkeznének, azóta meg már egyébként is van egy új generáció. Nem értem miért cáfoltam meg fentebb magam. Egyértelmű, hogy ha az adott helyőrség már nem tud új embereket megszólítani, mert nincs kit, akkor onnan kell toborozni, ahol van, és úgy, hogy nekik is megérje. Megint szóba hoznám az Indexet, írták, hogy mennek el innen a multik, mert nincs ember. Az anyjuk szentségit, ha minden cég csak Nyugat-Magyarországra települ, jó hogy munkaerőhiány lesz, ellenben keleten meg nincs semmi. Miért nem mennek akkor oda? Kb ugyanez érvényes a Honvédségre is. Toborozzanak ott, ahol eddig nem voltak jelen, vagy már nincsenek, ha kell a létszám.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Kétlem. Mint mondtam, nyilván akad sok helyen olyan ember, aki menne katonának, de nem hajlandó 200 km-eket utazni ezért, vagy költözni. Őket feltudná szívni az újra megnyitott laktanya. Pl Egerben is sok felderítő maradt, aki nem volt hajlandó új életet kezdeni Debrecenben azért, mert oda vitték az alakulatot. Akár még ők is újra jelentkeznének, azóta meg már egyébként is van egy új generáció. Nem értem miért cáfoltam meg fentebb magam. Egyértelmű, hogy ha az adott helyőrség már nem tud új embereket megszólítani, mert nincs kit, akkor onnan kell toborozni, ahol van, és úgy, hogy nekik is megérje. Megint szóba hoznám az Indexet, írták, hogy mennek el innen a multik, mert nincs ember. Az anyjuk szentségit, ha minden cég csak Nyugat-Magyarországra települ, jó hogy munkaerőhiány lesz, ellenben keleten meg nincs semmi. Miért nem mennek akkor oda? Kb ugyanez érvényes a Honvédségre is. Toborozzanak ott, ahol eddig nem voltak jelen, vagy már nincsenek, ha kell a létszám.
Pontosan. Pl itt Szabolcsban na jó ha a Nyírtelkit már ha annak lehet venni. Még mindig nincs egy normális laktanya. Ép ezért kellenének azok a kisebb "tartalékos-szerződéses" laktanyák. Max zászlóalj szinten! Azokra a megyeszékhelyekre vagy vonzáskörzetükbe,ahol nincs kiépítve. Aki meg többre vágyik. Mert ilyennek is akadnak. Azoknak meg biztosítani a nagyobb laktanyáknál a beosztásokat. Máris jó pár embert meg lehetne így fogni.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 320
76 947
113
Pontosan. Pl itt Szabolcsban na jó ha a Nyírtelkit már ha annak lehet venni. Még mindig nincs egy normális laktanya. Ép ezért kellenének azok a kisebb "tartalékos-szerződéses" laktanyák. Max zászlóalj szinten! Azokra a megyeszékhelyekre vagy vonzáskörzetükbe,ahol nincs kiépítve. Aki meg többre vágyik. Mert ilyennek is akadnak. Azoknak meg biztosítani a nagyobb laktanyáknál a beosztásokat. Máris jó pár embert meg lehetne így fogni.

Az egész Dél-Dunántúlon meg az Északi-közélphegységben nincs normális laktanya nehogy már Szabolcsba akarjatok amikor ott van Debrecen nem túl messze.Kapjatok már a fejetekhez!!!
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az egész Dél-Dunántúlon meg az Északi-közélphegységben nincs normális laktanya nehogy már Szabolcsba akarjatok amikor ott van Debrecen nem túl messze.Kapjatok már a fejetekhez!!!
Ja, amúgy pont te szoktad írni, hogy keletről elég sokan vannak. Most képzeld el, mi lenne, ha a borsodiaknak is lenne saját laktanyájuk.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért azt közbevetném,hogy a kasztszemléletű magyar "értelmiség" sokszor bizony jocskán alulmulja a jozan paraszti észt.És talán a józan araszti ész hiánya az eggyik legnagyobb roblémám.Különben trianon utén dédapám a vendvidéken minad a hét szilvafára kiterjedő birtok elvesztése után Csákányban telepedet le,szegényparasztként.6 kemény hold szántó,és 800 négyszögöl szölő büszke tulajdonosaként.Amit aztán a még életben lévő 4fia nem tudot kárpotlásban visszaigényelni,mert az öregnek nem volt beszerezhető az anyakönyvi kivonata,mivel 1879ben még nem volt olyan,plusz nem a mai ország területén,a nemesi levelet meg nem fogadták el.Nagyfaterék 14en voltak testvérek,bár 6an meghaltak a háboruban(7katona korú fiubol csak 1tért haza).De gyerekkoromban még éltek rokonaim arrafelé több faluban is.Ma már egysem.


Józan paraszti ész meg műveltség az én nézetem szerint nem zárja ki egymást. Viszont a nettó parasztkodásnak meg semmi köze a józan paraszti észhez. Egyébként szép az a környék, amiről néhány gondolatot váltottunk. Szívesen kirándulnék arra, csak nem merek. És az illetékes acsarkodóknak fel kellene hogy tűnjön ez is. Mert nem tartom normálisnak, hohy egy magyar ember nem mer elmenni MO-n akár egy fél megyényi területre, mert nem szeretné, ha kirabolnák vagy megvernék.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 004
113
Kétlem. Mint mondtam, nyilván akad sok helyen olyan ember, aki menne katonának, de nem hajlandó 200 km-eket utazni ezért, vagy költözni. Őket feltudná szívni az újra megnyitott laktanya. Pl Egerben is sok felderítő maradt, aki nem volt hajlandó új életet kezdeni Debrecenben azért, mert oda vitték az alakulatot. Akár még ők is újra jelentkeznének, azóta meg már egyébként is van egy új generáció. Nem értem miért cáfoltam meg fentebb magam. Egyértelmű, hogy ha az adott helyőrség már nem tud új embereket megszólítani, mert nincs kit, akkor onnan kell toborozni, ahol van, és úgy, hogy nekik is megérje. Megint szóba hoznám az Indexet, írták, hogy mennek el innen a multik, mert nincs ember. Az anyjuk szentségit, ha minden cég csak Nyugat-Magyarországra települ, jó hogy munkaerőhiány lesz, ellenben keleten meg nincs semmi. Miért nem mennek akkor oda? Kb ugyanez érvényes a Honvédségre is. Toborozzanak ott, ahol eddig nem voltak jelen, vagy már nincsenek, ha kell a létszám.
Hát nem 2 fillér elhagyott laktanyákat felújítani, használatba venni, fenntartani. Ezzel még inkább csökkenne a fejlesztésekre maradó pénz. Anélkül pedig nem lesz vonzó a katonaság.
Munkaerő felesleg már szinte sehol sincs. Aki nem talál munkát, az általában katonának is alkalmatlan. Biztos lenne egy néhány ember, aki feladná a jelenlegi állását a katonaságért, de az édeskevés! Mint mondtam, kb. laktanya őrzésére lenne elég. Az meg csak ablakon kidobott pénz.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Munkaerő felesleg már szinte sehol sincs
A munkaerő felesleg
egy része már csak azért is lelép külföldre,mert az divat!
egy része a "vonzó" fizetés miatt lelép.Általában a jó 25-30% egy éven belül vissza szál. Mert átk..ták kint. A jó hazai és egyéb szeretett közvetítők.
egy része a kinti fizetéséből tartja fent az élvezetét. pl hollandia
egy része meg a fizetését hazautalja, (utána sok esetben valahogy nyoma vész. Főként az asszonynépi szórás miatt) Szerencsére még a hitel és megélhetés fizetése van többségben.
A mai munkavállalók főként a fiatal generáció. Nem akar dolgozni. Tisztelet a "sok" kivételeknek. Mert a szülők részint ezt mesélték beléje,részint a szülői háttértől jóval tovább akarja vinni. Részint Ő nem ezért tanult. Hát akkor meg minek? Kérdem én?
Akik pedig időközben segélyekből,potyákból szépen elédegéltek. Azok a büdös életbe nem fognak elmenni sehová.
Lehetne még ragozni a mai abszurd főnöki,középszintről felfelé abszurd pökhendi,beképzelt, arrogáns,0 probléma megoldó vezetéssel. A cégek 90% ra ez jellemző. De ez már jócskán kantin théma.
Na így toborozzon ősze egy toborzó sikeresen embert,úgy hogy szinte minden ellene szól.