A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 104
1 975
113
A folyami atkelesi kepesseg is nato vallalasunk tehat a maradek ket dd bol az eggyiknek kepesnek kell erreerre lennie. Masik vallalas amit surget a nato az az orvosi vonal /a viztisztito nnato vallalt kepesseg kipipalva./ honi legtervedelem teren 2020 ba jonnek a kozepeshatotavu magyar lengyel felylesztesu kozepes hatotavu mobilradarok a mistralok modernizalasa az osszes 3 as szintre es az atlasz lecserelese egy jarmu belselyebol iranyitott valtozatra szinten 2020 tajekan kezdodik a kub ok cserelye ezek utan kezdodik valamikor csak. AA dron/uav zaavaro ami magyar felylesztes is 2020 ra varhato /megjelenese/
Rajtunk kívül eddig senkit sem érdekelt, hogy mit vár el a NATO, de úgy legyen, ahogy leírtad.
Első lépésként én biztos az egyenruha ellátást tenném rendbe, mert lehetetlen helyzet alakult ki itt is.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
A tavalyi 10 milliárdokból is lehetne már valami, legalább bejelentés. (tüzérség, atgm, radarok)

Nagyon toboroznak, feltöltés megy, az sokat el fog vinni. Plusz a képzések, több szaki, háttér, infrastruktúra, laktanyák, reptér-felújítás. A tüzérséget nem hallottam konkrétba csak hogy lesz, de hogy milyen irányba .... ha tippelni lehet, a lengyel vonalra voksolnék. Nem kapkodnak az biztos. Zárójelben, nem is tanácsos.

Ha meg csak 3 kat. szállítót vesznek az is borsos, kérdés, használt vagy új ?
 
  • Tetszik
Reactions: marton

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 192
113
Nagyon toboroznak, feltöltés megy, az sokat el fog vinni. Plusz a képzések, több szaki, háttér, infrastruktúra, laktanyák, reptér-felújítás. A tüzérséget nem hallottam konkrétba csak hogy lesz, de hogy milyen irányba .... ha tippelni lehet, a lengyel vonalra voksolnék. Nem kapkodnak az biztos. Zárójelben, nem is tanácsos.

Ha meg csak 3 kat. szállítót vesznek az is borsos, kérdés, használt vagy új ?

Pár oldallal ezelőtt írta valaki, hogy újat akarnak. Meg kellene fordítaniuk, újabb eszközökkel könnyebben lehetne toborozni
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Egyen ruha teren mar nem anmyira lehetetlen a helyzet /terjed lassan de terjed mar. Ruhazatiba is jutott/

Nem nem gondolom hogy tata lenne majd a kozepes dd en legalabbis nem szeretnem. /a jelenlegi tuzer es pct osztaly es hk zaszloalj helyett lovesz zaszloaljakat meg igy se tidna kiallitani.//

Tata mindent elkovet a felszinen maradasert. Volt egy hosszu kommentem amit kitoroltem mielott kiposztoltam volna nagy vonalakba hogy hogy is csinalja a dd es hogy tenyleg milyen szinten probalja megfogni a penzt es a szarbol is varfalat epiteni... Neha igazi lelemenyes videki embert meghazudtolo talalekonysaggal. De nem posztoltam azthiszem nem posztolhatom.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha meg csak 3 kat. szállítót vesznek az is borsos, kérdés, használt vagy új ?

Szállítógéppet szerintem nem szabad használtat venni, arra mindenütt nagy szükség van, mindegyik sokat repül, így csak akkor adják el mikor már nagyrészt "szétrepülték", és kezd horror-drága lenni a karbantartásuk. Magyarán csak konzerválnánk a mai problémát méghozzá jó drágán, és 10-15 év múlva ugyanúgy szenvednénk mint most az egy szál Ancsával.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Az hogy Horvath Gabor ddtb t is folyamatosan eltavolitjak a dd elerol atvezenylesekkel se veletlen elsonek az ohp torzsbe szemlelonek majd most boszniai missziopk nak... Meg szerencse hogy Sipos ezredes is vagja a pitet /csak a bokkeno hogy o akkor is csak ezredes./ de modjuk ahogy dandibat ismerem tuti kijatsza hogy tata nagyobb letszamba vegyen reszt a boszniai manoverszazad allomanyanak biztositasaban. Ezzel is a dandar fontossagat jelezve.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 104
1 975
113
Egyen ruha teren mar nem anmyira lehetetlen a helyzet /terjed lassan de terjed mar. Ruhazatiba is jutott/

Nem nem gondolom hogy tata lenne majd a kozepes dd en legalabbis nem szeretnem. /a jelenlegi tuzer es pct osztaly es hk zaszloalj helyett lovesz zaszloaljakat meg igy se tidna kiallitani.//

Tata mindent elkovet a felszinen maradasert. Volt egy hosszu kommentem amit kitoroltem mielott kiposztoltam volna nagy vonalakba hogy hogy is csinalja a dd es hogy tenyleg milyen szinten probalja megfogni a penzt es a szarbol is varfalat epiteni... Neha igazi lelemenyes videki embert meghazudtolo talalekonysaggal. De nem posztoltam azthiszem nem posztolhatom.
Ruházatiban van cucc? Ez új nekem. Nagyon sokan nem kaptak semmit még, ill. akik kaptak, azoknak nagyon hiányos (nem tud felöltözni), kivéve ezredestől felfelé. A boci gyakorló/bakancs teljesen eltűnt a rendszerből. Lehet, hogy a tartalékost fontosabb beöltöztetni (akiknek 1/3-a nő és egy px ládát nem tud megemelni, de ebbe most nem megyek bele).
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
En nem ugy latom hogy ezredestol felfele jobb lett volna az ellatottsag uj gyakorloval kapcsolatba. Tatan pl a friss alapkikepzettek mar az uj gyakorloba vannak ahogy a missziobol hazatertek egy resze is /kforosok tavaj meg az atszabott bovit kaptak/ irakosok mar az ujjat ahogy a mostaniak is mar az ujba vannak. A torzsbe se volt sokaig senkinek uj gyakorloja /ha volt is nem hordta /jolvan ez tata probaljak a torzstisztek elkerulni az kulon banasmod kimutatasat/ a kalocsi ruhazatiba mar lattam az uj gyakorlobol a multheten nagyot is lestem./ mondjuk itt is keszul egy kissebb menyiseg a varosba / az ujjak mar uj gyakorloval vannak szerelve a regiek kozul a missziosok is ujba jarnak ahogy a kulonbozo bemutatokra jaroknak is uj van mar./ a torzsbe is most kezd csak terjedni/ de mar eleg jol terjed. Kovetkezo oltozkodei szabajzat szerinti valtasnal mar mindenkki az ujra valt. Tehat megoldodott a problema. /es mint irtam tata igen elhanyagolt az ohp szemebe es feljebb/
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
A hianyossagot nem igazan ertem nallunk az ellatos ugy osztott ruhat hogy vagy mindenbol mindent vagy semmit. Vegyes oltozet nem volt. Osztasba. Ha erdei mintas zubbonyt osztott erdei mintas nadrag is volt cserelve. Ket minta kozott szemmel lthato elteres csak a szakavatott szemeknek volt erre megis mindig oda volt figyelve...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Bakancs teren annyi volt hogy homokszint csak missziot megjart ember hordhatott. /meg ha magadnak vetted se engedtek hordani/ egyebkent ez mar megszunt/ /olyan volt ez mimt a bakonyok szam /nem szamitott a beosztas vagy a rendfokozat csak az hogy hany bakonyt jart meg/
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
Laktanya bezárások biztossan nem lesznek. Inkább bővítések, felújítások. A toborzás az elsődleges feladat! Nyomni kell ezerrel. plusz megfogni a fiatalokat, programokkal, bármivel. Legalább tartalékosként. Ha van létszám ahhoz hely is kell. Még ha tartalékos is. középiskolák is kezdenek ráharapni a katonai alapismeretek ismertetésére. Lásd Miskolc és a nagyobb városokat.
Én nem várok bezárást. Jól is nézne ki pl egy toborzási kampányban egy bezárás. Gondolom csak úgy fogják engedni...
Megyei szinteken 2026 ra a tartalékos (aktív) állomány érezhetően fel legyen töltve. Ahhoz meg úgyan úgy háttér kell. Ja és ember. A legfontosabb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Nem is bezaras ami a legfenyegetobb tatara hanem a visszaeses. Most dandar raadasul az orszag leg utokepessebb dandarja... Ez forog kockan es forgott mar egy idelye... Tata elhamagolt az is volt mar jo idelye de mint mindenhol a szolgalatot teljesitok buszkek ra hogy ott vannak... /en is kaptam felkeresest az eggyik bakony utan hogy mennyek a kmz be /akkor megmeg az volt/ /hat hulye lettem volna...bezzeg alapkiken szo nelkul vallaltam volna.../ sokaig 24 et terveztem felderitonek meg par hettel ezelottig is aztan megis csak hittel becsulettel lett a vege... /pedig tutom jol hogy a 24 most prioritast elvez es konnyu lenne az elomenetel is a munkakorulmenyekrol nem is szolva/ de ez van en tatan lettem alapkikepezve tatan lettem katona ott kaptam a legnagyobb fizetsegem a kikepzesem. Hat ennyyi a minimum hogy...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Off:
Falunapon most kint van a Honvédség meg a Hadipark is hardverrel. Elsőre nem tűnt fel, hogy melyik ződ vas hova tartozik, csak szemet szúrt: mióta van nekünk ismét lánctalpas gépágyús harcjárművünk?! Ja, ez a múzeumé :confused:
On