A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Ez dícséretes, értelmes dolgok a késeket leszámítva. A kés az egyik utolsó dolog lenne amire 32milliot költenék.


No, az attól függ... Ha egy fejlett ország katonája vagy, akkor oké, Na de, ha "Metro 2033-style" szitu van, sok évig? :D

Az egyik eljárás keretei között 1800 darab Black KABAR serrated edge harci kést szereztek be a Milipol Zrt-től, meglehetősen kedvező áron, hiszen a becsült 54 millió forint helyett mindössze 32 millió forintba fog kerülni, ami alapján a darabár messze a piaci ár alatt marad.

De amúgy a Milipol bekaphatja. Kb. laza fél éve nem képesek megcsinálni a webshopjukat... A XXI. században... Pedig akartam tőlük vásárolni. :(

Értem én, melyik a jó, na de mégis e kettő közül?


Fallkniven. A pengeformája univerzálisabb. Anyaguk, legalábbis az élé, mert a Fallkniven VG-10-et (az A1Pro-nál meg Cobalt Special-t) használ középső/élrétegként, az Extrema Ratio meg homogén N690-est, amik kb. ugyanaz az acél. De a laminált penge miatt a Fallkniven erősebb. Viszont a nyele mindkettőnek szar (az én szempontomból). Mármint nem eléggé tartósak, sem az ER által használt forprene, sem a FK által használt kraton/thermorun, mert nem kopásállóak és nem igazán jó a szilárdságuk sem ezeknek a műgumiknak. "Tapadnak" a kézbe az igaz, de hosszabb távon szerintem nem éri meg. A Fallkniven A1Pro már legalább normális "keresztvasat" használ, vagyis az fémből van már ennél a modellnél. Amúgy megfelelően textúrázott G10-es epoxy/üvegszálas műanyag nyéllel szerintem sokkal jobb lehetne a Fallkniven is. Talán nem lenne annyira "kényelmes", viszont sokkal erősebb-tartósabb lenne a markolata.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

torsen

Guest
Mindeközben...

"Balatonkenesén a Honvédüdülőben magas rangú katonai vezetők, parancsnokok és parancsnokhelyettesek, helikopterhajózók, és több katonai alakulat ejtőernyős állománya közös vízi ugrással „búcsúztatta” a honvédségnél rendszeresített RS-4/4 LA típusú deszant ejtőernyőket. Az ejtőernyők használhatóságának ideje hamarosan ugyanis lejár, és a raktári polcokra kerül a honvédség kiképző- és gyakorló ejtőernyő típusa úgy, hogy közben új ejtőernyők még nem állnak rendelkezésre…"

https://www.facebook.com/pg/lhsn.hu/photos/?tab=album&album_id=2294914877200287
 
T

torsen

Guest
Évek óta nem tudják kiválasztani a váltó típust....

Nem tudják kiválasztani? Tudnám javasolni az ecc-pecc-kimehecc- gyermek kiszámolót!
Vagy nem is akarják? Hát úgy tényleg nehéz....
De nem leszek rosszmájú és azt mondom, valaki elfelejtett valamit! De ki? És mikor vágják már fültövön? Rendre ez megy, lejárnak az üzemidők, szakszolgálati engedélyek, elmúlnak képességek...mint egy szaros kupiban! Ki a felelős?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Nem tudják kiválasztani? Tudnám javasolni az ecc-pecc-kimehecc- gyermek kiszámolót!
Vagy nem is akarják? Hát úgy tényleg nehéz....
De nem leszek rosszmájú és azt mondom, valaki elfelejtett valamit! De ki? És mikor vágják már fültövön? Rendre ez megy, lejárnak az üzemidők, szakszolgálati engedélyek, elmúlnak képességek...mint egy szaros kupiban! Ki a felelős?

Nem felejtették le csak megy a huzavona egy amcsi meg egy másik közt.Az amcsi olcsó de szar,ezt akarják fejesek a másik meg drágább de jó ezt akarják az ejtőernyősök.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 380
113
Igen ez a huzavona mar igen regota megy ha jol emlekszem mar evekkel ezelott is ment /hogy az ami sz.r es azt eroltetik/ azthiszem pont te dudi vilagositottal fel minket ezen a teren/
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Ja, ezt hallottam én is. Valaki gondolom megkapta lobbizsugát.

Az amerikaiak nagyon lobbiznak nem véletlen ugrattak egy halom ejtőernyőst pár éve folyamatosan a saját ernyőikkel.A baj csak,az,hogy az ejtőernyős állomány oldaláról nagy az elutasítás közkatonától tábornokig mindenki részéről a felajánlott amerikai ernyővel szemben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Az amerikai csak nem a T-10?

Nem vagyok ejtőernyős szóval nem tudom.Az az ernyő amit alig lehet irányítani mert arra találták ki,hogy egy halom embert kiszórjanak vele rövid idő alatt viszonylag alacsonyról.Azt szokták felróni legjobban neki,hogy nem arra való mint amire mi használnánk.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
247
43
Nem vagyok ejtőernyős szóval nem tudom.Az az ernyő amit alig lehet irányítani mert arra találták ki,hogy egy halom embert kiszórjanak vele rövid idő alatt viszonylag alacsonyról.Azt szokták felróni legjobban neki,hogy nem arra való mint amire mi használnánk.
Akkor az valószínűleg az a "szögletes" típus lesz, amivel pár éve volt itthon egy amerikai-magyar gyakorlat is. Mondjuk akkor elrontottam előbb, mert az a T-11. Mit akarnak az ejtőernyősök?
 

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
247
43
Ja, azt elfelejtettem, hogy az RS-4/4-et gyártja még valaki? Miért kell egyáltalán cserélni, csak mert lejárt az élettartama?