A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Az Air Force One-t meg az USAF kapta, mégis President Trumpli utazgat rajta. Szemét egy világ, de mégis ki legyen a példakép?!! Lehet(ne) sorolni azokat a külföldi politikusokat, államfőket akik menetrendszerű géppel utaznak külföldre államközi ügyeket intézni?
Én speciel pont leszarom hogy azzal mentek, menjenek, de cserébe nem kell 32 órát koszóvóba buszoznom. Istenem repüljenek vele közbe, azért is vették.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én speciel pont leszarom hogy azzal mentek, menjenek, de cserébe nem kell 32 órát koszóvóba buszoznom. Istenem repüljenek vele közbe, azért is vették.
Nekem is ez a véleményem, egy állami szállítógép-flotta pont ERRE IS való. Tőlem előbb is vehettek volna gépet ilyen célra, de most pont jól jött hogy olcsón az ölünkbe pottyant.
 
M

molnibalage

Guest
Az Air Force One-t meg az USAF kapta, mégis President Trumpli utazgat rajta. Szemét egy világ, de mégis ki legyen a példakép?!! Lehet(ne) sorolni azokat a külföldi politikusokat, államfőket akik menetrendszerű géppel utaznak külföldre államközi ügyeket intézni?
Ez így nem egészen pontos. Az USAF üzemelteti - ki más üzemeltesse - de ettől függetlenül nem az USAF parancsol nekik. A USMC CVN-ről üzemelő századait is a US Navy fuvarozza, de a USMC-nak tudommal 0 beleszólása van, hogy merre mozog a CVN...

Komolyan ezzel foglalkoztok ? Igazi kis emberek vagytok, szánalamas.....
Inkább azon gondolkozzatok, milyen Izraeli védelmi együttmüködésre gondoltak.
Felhívnám figyelmet ez nem a társalgó , hogy azon puffogjatok hogy Orbán hogy merészeli egy magasrangú Magyar delegációs tárgyalásra az Magyarország repülőgépét használni, hanem ez egy HADITECHNIKAI FORUM. Kérlek fáradjatok át valamelyik erre fenntartott oldalra 444.hu, 24.hu stb....
Köszi
Gondolom Izraelből vehetünk ezt-azt, remélhetőleg végre a szárazföldieknek. Rádiók, ATGM, ilyesmik. Vagy mire másra akarsz célozni?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Szerintem kisebb tételekre gondolhatunk amugy csak Izraelből beszerzendő fegyverekbe, max Spike stb... Kiváncsi lennék mikben gondolkoznak.
Valami Eltas biznisz inkább, akár civil akár katonai. Bár én kétlem hogy katonai biznisz lesz. Minden esetre mi akarunk tőlük valamit azért mentünk oda. Hacsak ez nem valami visszahívás volt Netanjau részéről a pesti vendeglatasert. Ott miről is dumcsizott? Mert gondolom alá is írnak valamit , anélkül nem megy. Meg lesz szó a migransokrol is valamilyen formában szerintem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Az Air Force One-t meg az USAF kapta, mégis President Trumpli utazgat rajta. Szemét egy világ, de mégis ki legyen a példakép?!! Lehet(ne) sorolni azokat a külföldi politikusokat, államfőket akik menetrendszerű géppel utaznak külföldre államközi ügyeket intézni?
Olvastad az index témával kapcsolatos címet? :D
 
T

torsen

Guest
Ha vesznek még egy business jetet +ba erre a célra jobban örülnétek? Lassan kezdünk elmenni a hogy merészelnek 100 milliárdért helikoptert venni index, 444 kommentszekció felé.

Pont nem ezt írtam. Óriási hiátusok vannak, amiket meg kellene szüntetni! Felsorolni is nehéz lenne. Támogatom, hogy vegyünk alkalmiáron A319-t,támogatnám, hogy próbáljuk megszerezni Dél_Afrikától a leállított Gripeneket, lehet hogy még az auszi Tigerek környékén is lenne keresnivalónk és a többi.... de. Ez olyan mint mikor apika vágyik a kisvasútra és belemagyarázza hogy Karácsonyra biztos örülne neki a 3 éves kislánya.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 114
113
Pont nem ezt írtam. Óriási hiátusok vannak, amiket meg kellene szüntetni! Felsorolni is nehéz lenne. Támogatom, hogy vegyünk alkalmiáron A319-t,támogatnám, hogy próbáljuk megszerezni Dél_Afrikától a leállított Gripeneket, lehet hogy még az auszi Tigerek környékén is lenne keresnivalónk és a többi.... de. Ez olyan mint mikor apika vágyik a kisvasútra és belemagyarázza hogy Karácsonyra biztos örülne neki a 3 éves kislánya.
A példád csak akkor jó, ha egy öt éves kisfiúra cseréled a három éves kislányt, aki tényleg örül a kisvasútnak.
Hasznos ez nekünk is, fogadjátok el.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez így nem egészen pontos. Az USAF üzemelteti - ki más üzemeltesse - de ettől függetlenül nem az USAF parancsol nekik. A USMC CVN-ről üzemelő századait is a US Navy fuvarozza, de a USMC-nak tudommal 0 beleszólása van, hogy merre mozog a CVN...
Nana, persze hogy nem az USAF alsóbb szintjén parancsolnak neki, hanem az USA fegyveres erőinek főparancsnoka, aki az amerikai jog szerint a mindenkori Mr. President - aki így az USAF-nak is főparancsnoka. Persze nem szakmai parancsokat ad ki, de ő jelöli ki az elérendő célokat és a felhasználható eszközöket (lásd Vietnam ahol ennek sok tábornok és ezredes nagyon nem örült - ellenkező esetben viszont atomháború is lehetett volna belőle, mint ahogy McArthur is majdnem azt csinált Koreából, ami csak egy helyi háború volt). Az USMC meg persze hogy nem adhat parancsot közvetlenül egy hordozó kapitányának, de adhat közvetve a Vezérkari Főnökök Egyesített Bizottságán keresztül ha ott rábólintanak az igényére.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Ez így nem egészen pontos. Az USAF üzemelteti - ki más üzemeltesse - de ettől függetlenül nem az USAF parancsol nekik. A USMC CVN-ről üzemelő századait is a US Navy fuvarozza, de a USMC-nak tudommal 0 beleszólása van, hogy merre mozog a CVN...


Gondolom Izraelből vehetünk ezt-azt, remélhetőleg végre a szárazföldieknek. Rádiók, ATGM, ilyesmik. Vagy mire másra akarsz célozni?

Csak ilyenekben gondolkodok Én is , ne álmodozzunk túl nagyokat ( merkava meg ilyesmi) még amiben Én mernék nagyobbat álmodni esetleg a légvédelem.
Mert arról is szó volt hogy megújítják és kéne valami jobb és fejletebb mint a KUB-ok, de hát itt minden árérzékeny nálunk.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Csak ilyenekben gondolkodok Én is , ne álmodozzunk túl nagyokat ( merkava meg ilyesmi) még amiben Én mernék nagyobbat álmodni esetleg a légvédelem.
Mert arról is szó volt hogy megújítják és kéne valami jobb és fejletebb mint a KUB-ok, de hát itt minden árérzékeny nálunk.
Légvédelmi rendszerekben (is) elég jók, valóban elgondolkodhatnánk a KUB-ok lecserélésén (is).
 
T

torsen

Guest
Nem értem a többes számot (fogadjátok el)! Nem tartozom senkihez, nem mások véleményét szajkózom...lehet hogy Te egy szekértábor tagja vagy, de én szuverén egyén.

Mellesleg nem sikerült megérteni a mondandómat a nagy hazafias felindulásodban. Alaposan körülírom, hátha úgy menni fog. A seregnek szüksége van szállítógépekre (kevéssé népszerű téma) és a kormánynak VIP gépre (népszerűtlen téma) Van egy lehetőség (olcsó repülő), nagyon helyesen lecsapnak rá, de a gépvásárlás céljainak egyikét (ami népszerűtlen) elhazudják. Nálam itt bukik a történet. Felőlem vehettek volna 4db A319-t is, ha ki tudjuk használni (lsd. Kriss érvei), sőt ha a Kedves Vezető hajlandó beülni egy katonai gépbe, akkor használja, mert biztos olcsóbb,mint egy bérelt luxus. Sőt vegyenek egy feladathoz illeszkedő VIP jetet! Támogatom, kell egy kormánygép! De mondjanak igazat! Akkor is, ha kicsit népszerútlen a téma! Ezért titkosak nálunk a fegyveres erőkhöz kapcsolódó döntések,mert ezzel a csóró, napi gondokkal küzdő szavazót nem lehet megnyerni, sőt ellehet veszíteni! Inkább elhallgatják. Az ellenzéki sajtónak meg ez a muníció, ezt lehet felfújni az értelmesebbnél sokkal nagyobbra. Én ha honv. min. lennék, kiállnék és azt mondanám: honfitársaim! Az MH jelenleg 15db 40 éves harckocsival rendelkezik. Ez maximum ekevontatásra jó! Ha nem akar az ország letolt gatyával állni egy esetleges konfliktus esetén (lsd. Ukrajna) vagy nem akar teljesen idegen segítségre szorulni, akkor bizony tankot kell vennünk! Ára xxx Milliárd Ft. Ez egyenes, és a következmények vállalása is benne van. Ami most folyik egyszerűen gerinctelenség.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Pont nem ezt írtam. Óriási hiátusok vannak, amiket meg kellene szüntetni! Felsorolni is nehéz lenne. Támogatom, hogy vegyünk alkalmiáron A319-t,támogatnám, hogy próbáljuk megszerezni Dél_Afrikától a leállított Gripeneket, lehet hogy még az auszi Tigerek környékén is lenne keresnivalónk és a többi.... de. Ez olyan mint mikor apika vágyik a kisvasútra és belemagyarázza hogy Karácsonyra biztos örülne neki a 3 éves kislánya.
Az ausztrál Tigereket inkább ne! Nem véletlenül mennek a levesbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008