1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Tisztelettel kérdem,ugyan miért is támadna meg minket bármelyik szomszédunk?
    Tele vannak a bankajink aranyrudakkal?Vagy európát megváltó mennyiségű olaj,gáz x y nyersanyag a van a seggünk alatt?
    Talán nem tévedek nagyot,de max a románok utálnak minket annyira,hogy még,de onnan is milliók vezetik a kamionokat nyugaton,nem fognak ők már háborúzni,még velünk sem,nagyobb hitelkártyát,meg laposabb tévét,ájabb fónt akarnak ők,nem háborúzni.
    Az ukránoknak kisebb gondjuk is nagyobb annál,hogy megtámadjanak minket,vagy bárkit,inkább a keleti rész átugrik az Oroszokhoz,mint háborúzzon velünk.
    A többi szomszédunk meg sem lakosságban,sem haderőben nem áll úgy,hogy megtámadjon minket.
    Nyugodjon le mindenki a p@csába.
    Ha meg valamelyik nagyhatalom akarna minket megtámadni,akkor is logikai bukfenc,mert a yenkik itt vannak,szövetségesek,ők nem fogják az Oroszokat megtámadni,az Oroszok sem őket,mi sem akarjuk megtámadni az Oroszokat,sem a yenkiket.
    Az nagy eszmék mentén indított háborúk,pl élettér,izmus,nyersanyag érdeklődés hiányában elmaradnak már errefelé,egyszerűen kifújtunk emberanyagban,forrásban,haditechnikában,motivációban,mindenben,mármint itt kke-ben.
    Az ukránok,Lengyelek,Románok sokkal zsírosabb falatok nálunk-nagyhatalmi szempontból-senkinek sem kellünk annyira,hogy háborúzzon ellenünk.
    Csinálok is egy párizsis szendót magamnak.
    :)

alfa74, Sulaco, endre and 9 others like this.
  2. honved

honved Well-Known Member

Jönnek az agresszorok kamionnal.

alfa74, endre, fip7 and 3 others like this.
  3. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Nem tévedsz. Ezt már írtam egyszer: bármi történjen, a román nem alszik!

4. rudi

rudi Well-Known Member

Ne felejtsd el hogy a történelem nagy mókamester…
    Ha visszanézel a múltba - nem sokat, csak 100 évet - akkor látod hogy a Románok ez idő alatt kétszer támadtak hátba minket.
    1916 Aug.26-áig u.azon szövetségi rendszer tagjai voltunk, Aug.27-én már Román katonák masíroztak Erdélyben majd Bp.en
    1944 Aug.23-ig ismét csak fegyvertársak voltunk, Aug.25.-re meg már meg is jött a hadüzenet.

Ilyen történelmi előzmények után azt mondani hogy "nyugodjon le mindenki a p@csába" szerintem súlyos felelőtlenség.
    Nem kell pánikolni de ha egy ilyen szomszéd több mint 10 milliárd USD költ (eddig!!) fegyverkezésre akkor azt szerintem illik komolyan venni.

Nyilvánvaló hogy a Románok maguktól soha nem támadnának, de tény hogy Ők is és mi is nagyhatalmak érdekszférájának a peremén élünk.
    Az hogy ma azonos szövetségi rendszerhez tartozunk nem jelent semmit. A fenti történelmi példák bizonyítják hogy ez napok alatt gyökeresen megváltozhat.

A háborúk pedig nem feltétlen természeti kincsek megszerzéséért folynak. Bőven elég ha két atomhatalom nem direktben akar megvívni egymással hanem úgy gondolják hogy jobb lesz a csatlós államok területén tesztelni az új haditechnikájukat...

alfa74, Luthero, Loken and 8 others like this.
  5. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Belso konfliktusok lecsillapitasara mindig kitino lehetoseg egy haboru. Lasd beke Nobel dijas Obama.

arcas and svajcibeka like this.
  6. rumcajsz

rumcajsz Well-Known Member

Ezért veszélyes a személyes okokból bárkinek nekimenő nagyon demokrata baloldal. Ahogy annak idején Károlyiék nem akartak magyar honvédet látni, a mai ellenzékről is feltételezem ugyanezt. Félre ne értsetek, nem vagyok "narancs-lázas". Sokszor és sok helyen kritizáltam a Fidesz-kormány tékozló és néha bizony korrupt politikáját, de igyekszem tanulni a történelemből amikor Károlyi gondolkodás nélkül eladta a saját fajtáját. A kor Károlyi-ai meg ott ülnek az EU-ban, és alig várják, hogy ismét ne láthassanak magyar honvédet. Amikor a LEO-2A4 árán megvehető belső árulókra gondoltam, pont a nemzetet szétforgácsolni akarókra utaltam.
    Ezért lenne fontos, hogy – legalábbis honvédelmi kérdésekben – Magyarország egységes legyen és egyes pártok felül tudjanak emelkedni saját önös érdekeiken. Mert igazad van: egy egészségesen nacionalista nemzet, amelyik összezár ha kell ( Stromfeld hadseregében például ott volt mindenki. akinek a piros-fehér-zöld fontosabb volt,mint a Szentkorona, a veres-rongy vagy a Kossuth-címer) itt ma többet ér mint a páncélosok, helikopterek, Grippenek és társaik.

alfa74, Luthero, Loken and 2 others like this.
  7. rumcajsz

rumcajsz Well-Known Member

Csak nem a rakományt, hanem az értékét hozzák. Svájci számlán, euróban , bemutatóra szóló kötvényekben. És kamion sem kell hozzá csak egy bróker egy aktatáskával.

8. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

A víz és az élelmiszer lesz az, amiért háborúk törhetnek ki a jövőben. Most nem is kell izgulni, de mi lesz 20-50 év múlva a gyerekemmel, már aggodalommal törlt el. "Ha békét akarsz, készülj a háborúra!"

misinator, Loken and honved like this.
  9. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Nem értünk egyet. Az elmúlt időkben (25 év) minden kormány így viselkedettÉs legjobban éppen a narancsosok csökkentették a honvédelmi költségvetést. Viszont most legalább jó irányba kezdtek el változtatni a dolgon. Ha nem agyatlanul alakítjuk át (építjük le) a honvédséget, hanem megfontoltan változtatunk, mint a lengyelek, most nem kellene (minimum) 10 milliárd USD-t költeni a sereg újrafegyverzésére.
    Ebben egyetértünk.

Nagy Csaba, Robur and Sulaco like this.
  10. megazez

megazez Well-Known Member

Szerintem még legalább 15 évig nyugi lesz, én valószínűbbnek tartom, hogy itt európában a szíriaihoz hasonló, külső gerjesztésű polgárháborúk lesznek, nem pedig nemzetek közötti háborúk. (Mondjuk a romulánokban én sem bízok, hiszen tudjuk az ördög nem alszik). Silurusglanis szcenáriójában látok fantáziát, de elég merész egy olyan országtól ahol a kurv@ vonat nem várja meg a csatlakozást sem, egy ilyet kivitelezni így elég nagy fejtörő lehet a románoknak.

11. borisz

borisz Well-Known Member

OK, elengedlek, erre nincs időm, whatever

Ha belegondolsz, hogy van X ország, amit a Duda-hegység mértanilag ketté vág, és csak két vasúti hídon oldható meg a Kelet-Nyugat irányú szállítás...

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

2018. július 24.

A japán nagykövetet fogadta a honvédelmi miniszter

Bemutatkozó látogatáson fogadta Sato Kunit, japán rendkívüli és meghatalmazott magyar nagykövetét dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter július 24-én, kedden.

Na, akkor csak veszünk Kawasaki P-1 tengerészeti járőrgépet is? :rolleyes: :)

alfa74, Luthero, borisz and 2 others like this.
  13. Fennek

Fennek Well-Known Member

Úgy tűnik mégiscsak lesz Japán-Magyar közös határ. :)

Amúgy tényleg mit akarhattunk tőlük? Esetleg a bevándorlási törvényüket elkértük, hogy hogyan lehet évi 26 befogadással megúszni ensz szankciók nélkül?

alfa74, Luthero, borisz and 4 others like this.
  14. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Bemutatkozó látogatás!!! Na meg tényleg mit is akarhatunk egy Japantol mikor az a béka segge alatt van mindenben hozzánk képest.

15. fip7

fip7 Well-Known Member

Laci1970

"Bemutatkozó látogatás!!! Na meg tényleg mit is akarhatunk egy Japantol mikor az a béka segge alatt van mindenben hozzánk képest."

Félre érted Fennek-t. Tudtommal Japán az alkotmánya értelmében nem exportálhat fegyvert. Szóval olyat amivel lőni lehet elvileg nem vehetünk tőlük....

Fennek likes this.
  16. Telak2

Telak2 Well-Known Member

És a kibervédelmi cuccok?

17. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

Akkor szamuráj kard lesz...

18. fip7

fip7 Well-Known Member

Telak2

"És a kibervédelmi cuccok?"

Azt nem tudom. Nem ismerem mélységében a törvényt. De rakétát, tankot, repülőt tuti nem vehetünk tőlük.

19. krisss

krisss Well-Known Member

Elvileg 2017-ben megváltoztatták a törvényt.

antigonosz and honved like this.
  20. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Márcsak azért mert elvileg nem fegyver, így jogilag kieshet a törvény alól. Amúgy is volt már szó róla, hogy mérséklik a szigort.

Ezen oldal megosztása