A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Ja es ne jojjon senki azzal hogy a kes csendes fegyver... Ha megyszur valaki valakit es nem sziven szurja. Meg fogja huzni az elsutobillentyut. Ennyi erovel meg akar agyon is loheto. Ha meg szivenszurja szembol...nem holliwood./ torokatvagasnal is szerintem simankibiztosit es elsut egy haldoklo... /nem esik ossze abba a pillanatba./ emellett egy katona nem katona hogy ez tokeletesen 2 en 2 ellen vegrehajtsak igen csak eselytelen...
Plane egy sima lovesz katona... Na meg azert nezzuk az emberi tenyezot is azzal a bumszli vastagpenges bajonettel atvagja valaki a masik torkat... Hat szerintem az a katona kuka... Mert hogy normalis ember nem lessz belolle az tuti.

Szerintem a bajonett és a kés két külön fogalom.
Egy tanto-kaiken, az igen, az veszélyes, de nem is 220 dollár, hanem 220 ezer. Illetve azt forgatni is tudni kell (ett) (első és második vh)
De egy életlen bajonett, amit a régi idők hadművészetében is csak roncsolásra, döfésre használtak, mert éle nem sok és nem is tartja, a mai harcokban már nem játszik.
Egy korunkbéli konfliktusban sem volt látható feltűzött bajonett... az AK-é is max gyűjtői értékkel bír, használatival nem igazán.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
.
Ja es ne jojjon senki azzal hogy a kes csendes fegyver... Ha megyszur valaki valakit es nem sziven szurja. Meg fogja huzni az elsutobillentyut. Ennyi erovel meg akar agyon is loheto. Ha meg szivenszurja szembol...nem holliwood./ torokatvagasnal is szerintem simankibiztosit es elsut egy haldoklo... /nem esik ossze abba a pillanatba./ emellett egy katona nem katona hogy ez tokeletesen 2 en 2 ellen vegrehajtsak igen csak eselytelen...
Plane egy sima lovesz katona... Na meg azert nezzuk az emberi tenyezot is azzal a bumszli vastagpenges bajonettel atvagja valaki a masik torkat... Hat szerintem az a katona kuka... Mert hogy normalis ember nem lessz belolle az tuti.
De miert vagni kell a torkot? En szurnak, kevesbe naturalista, hamarabb megvan, kevesbe veszem a lelkemre es nem hal meg a torkonszurt sem kevesbe mint a vagott.... Vagy ugy tanitjak, hogy vagni kell? Amugy egy haboruban ahol mar par baratodat (es remeljuk csak oket...) megoltek, talan nem lelkizne az ember a hosszabb, lassabb, undoritobb vagas eseten sem, nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 205
33 612
113
.

De miert vagni kell a torkot? En szurnak, kevesbe naturalista, hamarabb megvan, kevesbe veszem a lelkemre es nem hal meg a torkonszurt sem kevesbe mint a vagott.... Vagy ugy tanitjak, hogy vagni kell? Amugy egy haboruban ahol mar par baratodat (es remeljuk csak oket...) megoltek, talan nem lelkizne az ember a hosszabb, lassabb, undoritobb vagas eseten sem, nem tudom.

Tanitanakvalamit. De inkabb vedekezest a szuras ellen.
Sokkot mindig kaptak katonak minden haboruba. Egy ilyen gyilkossag csak ra tesz egy lapattal amikor mas verebe furdik...erzi a szagat halja a halalhorgeset nyoszorgeset mikozbe a langyos vere lassan hul a kezen./
Haboru utan az ilyennek komoly nyomai maradnak./regen is maradtak./ nyakon szuras eseten meg fix hogy meghuzza az aldozat az elsutobillentyut. Ergo tok foloslegesen lett tonkreteve egy sajat katona kesobbi civil elete... Meghalt bajtarsak vagy barmi hasonlo egy dolog azokra valaszul van tuzfegyver./
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pal

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 205
33 612
113
Raloni valakire 300 rol egy haboruba egy dolog. Nyakonszurni valakit vagy atvagni a torkat egy masik. En pl nem lennek ra kepes. Es elkepzelni nem tudok olyan helyzetet hogy az eletem muljon azon hogy torkotvagjak. Ha van tuzfegyverem hasznalom ha fogyoba a loszer szerzek vagy elszakadok... Ha nincs eselyem elszakadni es mar csak par skulom van inkabb megadnam magam. Mert aki inkabb kesel az utanna biztos halott lesz hamar...
Es egy elo fogoly meg mindig hasznosabb az orszagnak mint egy halott nevtelen hos.

Nem vagyok gyava de az aki onkent vallalja a halalt orult fanatikus vagy teljesen osszeomlott lelkileg.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Raloni valakire 300 rol egy haboruba egy dolog. Nyakonszurni valakit vagy atvagni a torkat egy masik. En pl nem lennek ra kepes. Es elkepzelni nem tudok olyan helyzetet hogy az eletem muljon azon hogy torkotvagjak. Ha van tuzfegyverem hasznalom ha fogyoba a loszer szerzek vagy elszakadok... Ha nincs eselyem elszakadni es mar csak par skulom van inkabb megadnam magam. Mert aki inkabb kesel az utanna biztos halott lesz hamar...
Es egy elo fogoly meg mindig hasznosabb az orszagnak mint egy halott nevtelen hos.

Nem vagyok gyava de az aki onkent vallalja a halalt orult fanatikus vagy teljesen osszeomlott lelkileg.
En tuti nem adnam meg magam, inkabb felrobbantom a kezemben az utolso granatot, hatha viszek magammal parat. Ahhoz meg en nem vagyok eleg bator hogy a hadifogsagot megkockaztassam, amikor jo esellyel nem nyugati hanem keleti vagy deli ellenfelunk lesz. Az utolso golyoval inkabb magammal vegeznek, minthogy szerbek, pravoszlavok elve elegessenek mint foglyot...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 205
33 612
113
En tuti nem adnam meg magam, inkabb felrobbantom a kezemben az utolso granatot, hatha viszek magammal parat. Ahhoz meg en nem vagyok eleg bator hogy a hadifogsagot megkockaztassam, amikor jo esellyel nem nyugati hanem keleti vagy deli ellenfelunk lesz. Az utolso golyoval inkabb magammal vegeznek, minthogy szerbek, pravoszlavok elve elegessenek mint foglyot...
Jo hallani hogy ilyen bealitozsagu ember is van koztunk. Egy ilyen tettel posztomus megkapnad az epp aktualis legmagasabb katonai kituntetest. /de megjegyzem az ilyen kituntetes nem veletlen olyan ritka./
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Jo hallani hogy ilyen bealitozsagu ember is van koztunk. Egy ilyen tettel posztomus megkapnad az epp aktualis legmagasabb katonai kituntetest. /de megjegyzem az ilyen kituntetes nem veletlen olyan ritka./
Hehe, en meg azt hittem gyava vagyok hogy a halalba menekulnek, de jo hallani, koszi. Persze ha mondjuk Ausztria ellen kellene harcolni, akkor lehet bevallalnam a hadifogsagot, de sajnos mar a nyugati orszagok is egyre kevesbe europaiak, szoval a nyugati ellenfelekben sem igazan biznek meg elegge a hadifogsag bevallalasahoz azt hiszem.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hehe, en meg azt hittem gyava vagyok hogy a halalba menekulnek, de jo hallani, koszi. Persze ha mondjuk Ausztria ellen kellene harcolni, akkor lehet bevallalnam a hadifogsagot, de sajnos mar a nyugati orszagok is egyre kevesbe europaiak, szoval a nyugati ellenfelekben sem igazan biznek meg elegge a hadifogsag bevallalasahoz azt hiszem.
Azért a nyugati országoknál sem volt leányálom hadifogolynak lenni, a franciák konkrétan barbárokként viselkedtek, és ezek a nyugati országok a háború óta nem civilizálódtak semmit, sőt, ahogy látjuk csak elhülyültek. Szóval ha van más mód, én nem adnám meg magam senkinek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 470
113
http://www.uton.cz/moderni-noze-acr/acr-805/
220 dollár
Hát a franc se tudja. Kb 14 centi az érdemleges része, (19 a penge) közelharcra (?) szerintem ez elég kevés. Dísznek esetleg.
f4db269f14b5176dafb971d01e8b3e7c.jpg
A régi kínai megoldás nekem nagyon bejön.:)
IMG_00023.JPG
 

senki

Active Member
2018. július 27.
304
229
43
Nem volt egységes szinvonalon a Néphadsereg kiképzése, ezt itt is kitárgyaltuk már többször. Én Szombathelyen, szinte megállás nélkül harcászkodtam, lőttem, gyakorlatoztam. 1 hónap alap kiképzés után jött az úgynevezett 4 hónapos báziskiképzés. Ez volt a szakkiképzés. Utána a maradék egy évemben folyamatos volt az amit az elején írtám. Egyszer volt néhány hét mezőgazdasági munka, a többi mind csak katonai tevékenység. Nyílván ez nem volt jellemző minden alakulatra, csak a kiemelt magasabbegységekre. De ezeknél képződött az évek során annyi jól képzett, leszerlet katona, hogy elég szép számú, kiképzett tartalékosa volt a Néphadseregnek.
Jó a meglátásod, az 5. hds alárendeltjei más mélységű kiképzést kaptak, mint a sivatagi dandárjaink, vagy a HVOP alárendeltjei. A tematika miegymás uaz volt, a mélysége és a gyakorlások voltak mások.