A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Abban hiszel amiben akarsz. De a spiritualisan nem igazolt hitet ne hozd be ide, ez szakmai forum. Vagy szerinted a BREN gyar is a vizfejnek kell? A H145M is a vizfejnek kell? A 100 busszal is az Orban fog jarni? Szoval amit te irsz azt a tenyek nem tamasztjak ala, csak a hited, ami meg mar vagy 2000 eve meghaladott, nincs itt helye.


Ide figyelj egy kicsit, valszeg akkor lehettem sorkatona, mikor még alig éltél, vagy meg sem születtél. Akkor is volt pld. egy ezrednek több busza, parancsnoki ladája, meg még egy-két személykocsija, de ezek békebeli civil használatú eszközök voltak. És akkor senki sem sztárolta sem a VSZ-t, sem a Déli Hadseregcsoportot, azért, hogy békehasználatú eszközei is voltak az MN-nek. Nem is voltak zöldre festve, hiszen nem volt velük szemben elvárás a csapatok követése. Arra ott voltak a BTR-50-es vezetési központok, 85-ben még működtek is, parancsnoki UAZ-ok. (Csak kérdezném, ma hány korszerű pk. gépkocsi és páncélozott vezetési pont van? Mert egy hadseregnek ezekre is szükség lenne, ha nem akarjuk, hogy a képességeink egy jobban szervezett szabadcsapat szintjéhez nivelláljanak...) Itt egy állítólagos szakmai fórumon meg pont csupa ilyen civil dolgokat sztároltok. Kis túlzással a buszokat is be lehetne állítani helyközi meg távolsági forgalomra... Akkor ezek a békében szükséges, de háborúzásra tökéletesen alkalmatlan eszközök még a futottak még kategóriában voltak. Azt hiszem nem sza@rt be a NATO az akkori IKARUS-októl és kockaladáktól...De a csúcs azért a nemrég jött "felderító" FALCON... Nektek kellene itt a saját súlya szerint kezelni a dolgokat. Persze az nem töltene meg néhányszáz lapot. Az egész arra hasonkít, mint mikor én mondjuk az üzememet akarom fejleszteni, de az igazgatói irodám luxus berendezésén és a saját használatú luxus gépkocsi beszerzésére költenék, míg a termelő eszközök rohadnak. Nem tudom mit végzel, azt hiszem bölcsész vagy, kis élettapasztalattal. Nem szeretnélek oktatgatni, ezért meséltem el az előző kis történetet. Összehasonlítás képpen...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Már többször elmondtam mire kell a személyautó a honvédségnek, meg miket cseréltek le (600 000 átlag km-es F astra).
Ha nem tudjátok feldolgozni agyban hát sajnálom.


"PAL"-nak válaszoltam. Tudod, képes vagyok felfogni, amit most is leírtál... meg nem is akarom ismételni önmagam...Nem az a baj, hogy VITARA-k vannak, meg buszok, meg szállítógépnek álcázott kormánygépek, hanem ezeket úgy kommunikáljátok köztük néha Te is, hogy hűha, dübörög a ZRÍNYI 2026, mert van már 500 VITARA. Remélem Te is elgondolkozol azon a néphadseregbeli példán, amihez hasonlítottam a jelenlegi zászlóshajókat. Talán látod, nem vagyok annyire hülye, mint esetleg mások itt gondolják, de azért naív se...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bele férsz, én is 30 éve voltam soros. ÖTT, ÖMT. Az autókra vissza kanyarodva van pl 20 megy, mindegyikben 1 VÉB titkár, járásonként szintén 1 katona, mlr ez több mint a fele. kórház, egyetem, AA, EiZrt.
Ja az ISIS-es hasonlattal szerintem sok barátot szereztél, köztük engem.


Nem barátokat keresek itt, de igazad van rossz az IS-es hasonlat, mert gyorsabban megennék az ISIS-esek a NH-et jelenleg, mint tették a szírekkel az orosz beavatkozás előtt....
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Jelentéktelen a vitarák száma. Rég ideje volt már a régi kocsik cseréjének, nem most, már rég kellett volna.

Nem ez volt a HSZ-om lényege. Azt most az előbb kifejtettem PAL-nak. Szerintem félre volt értve...vagy sokan nem gondolkoznok el akár távlatokban a dolgokról, hanem csak csípőből tüzelnek. De kb. ezt vártam...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bele férsz, én is 30 éve voltam soros. ÖTT, ÖMT. Az autókra vissza kanyarodva van pl 20 megy, mindegyikben 1 VÉB titkár, járásonként szintén 1 katona, mlr ez több mint a fele. kórház, egyetem, AA, EiZrt.
Ja az ISIS-es hasonlattal szerintem sok barátot szereztél, köztük engem.


Biztos nem mennék addig a bokorban ugrálni, amíg nulla katonai képzettséggel lettek kormánymegbízottak ezredesek. Erre aztán szervezeti szinten is igen nagy szükség volt. ...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem tudom mire célzol? Nem ugrik be erről most semmi.. Kérlek, ha gondolod, írjál úgy, hogy a címzett is értse...


Csak nem arra akarsz utalni, hogy ez az előbbi HSZ-em belpol volt? Pont ez a fórum az, ahol mehet a belpol, szigorúan csak a hadsereg fejlesztéséhez kapcsolódóan és ezen nem túlmenő mértékig. Én nem is akartam direkt politizálni, hanem csak kritikus voltam...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Arra célzok, hogy ott is nyafogtál aztán meg amikor megcáfolnak még jobban tolod fullba, miattad szűnt meg a belpol akkor is...


Szerintem nem nyomom fullba a kretént, főleg nem miután megcáfolnak. Nem cáfolt meg még senki, mert még meg se értette, hogy mire utaltam, de neked is leírom, PAL-nak leírtam az általam fontosnak vélt összefüggéseket, összehasonlítást a 34380 sz. hsz-ban... Kérlek, spongya a múltra, ha gondolod, inkább azzal kapcsolatosan reagálj, mert abba talán van egy pici tartalom is és nem csak a sorokat gyarapítja. De ez csak az én véleményem..

UI.: egyébként azért lett megtíltva újra jogosan- a belpol, mert a vita alpári gyalázkodásba fulladt. Annyit azért megjegyzek, nem miattam... De ahogy olvasom a témákat, elég gyakran tünedezik fel itt ott amott, belpol de nem éntőlem, mert mostanában, nyilván örömödre elég kevés időm van ide írogatni...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ide figyelj egy kicsit, valszeg akkor lehettem sorkatona, mikor még alig éltél, vagy meg sem születtél. Akkor is volt pld. egy ezrednek több busza, parancsnoki ladája, meg még egy-két személykocsija, de ezek békebeli civil használatú eszközök voltak. És akkor senki sem sztárolta sem a VSZ-t, sem a Déli Hadseregcsoportot, azért, hogy békehasználatú eszközei is voltak az MN-nek. Nem is voltak zöldre festve, hiszen nem volt velük szemben elvárás a csapatok követése. Arra ott voltak a BTR-50-es vezetési központok, 85-ben még működtek is, parancsnoki UAZ-ok. (Csak kérdezném, ma hány korszerű pk. gépkocsi és páncélozott vezetési pont van? Mert egy hadseregnek ezekre is szükség lenne, ha nem akarjuk, hogy a képességeink egy jobban szervezett szabadcsapat szintjéhez nivelláljanak...) Itt egy állítólagos szakmai fórumon meg pont csupa ilyen civil dolgokat sztároltok. Kis túlzással a buszokat is be lehetne állítani helyközi meg távolsági forgalomra... Akkor ezek a békében szükséges, de háborúzásra tökéletesen alkalmatlan eszközök még a futottak még kategóriában voltak. Azt hiszem nem sza@rt be a NATO az akkori IKARUS-októl és kockaladáktól...De a csúcs azért a nemrég jött "felderító" FALCON... Nektek kellene itt a saját súlya szerint kezelni a dolgokat. Persze az nem töltene meg néhányszáz lapot. Az egész arra hasonkít, mint mikor én mondjuk az üzememet akarom fejleszteni, de az igazgatói irodám luxus berendezésén és a saját használatú luxus gépkocsi beszerzésére költenék, míg a termelő eszközök rohadnak. Nem tudom mit végzel, azt hiszem bölcsész vagy, kis élettapasztalattal. Nem szeretnélek oktatgatni, ezért meséltem el az előző kis történetet. Összehasonlítás képpen...
Hat ha jol latom a kerdeseimre egyre sem valaszoltal, akkor meg miert erezted szukseget, hogy elkezdj mas dolgokrol hadovalni, ossze vissza beszelni, terelni? Pl.: kit erdekel a buszok szine? Ki irta le valaha is (ellenzeki politikusokon/netes trollokon kivul) hogy a Falcon felderito? Megint a vagyaidat/teveszmeidet szajkozod, adat meg nincs mogotte... ezt hivjak (neo)marxista mentalitasnak, csak ma mar a XXI. szazadban vagyunk, haho.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Biztos nem mennék addig a bokorban ugrálni, amíg nulla katonai képzettséggel lettek kormánymegbízottak ezredesek. Erre aztán szervezeti szinten is igen nagy szükség volt. ...
Jo, de a 45+12 ev szocializmusnak mar vagy 8 eve vege es ma mar nem lehet 4 altalanossal valaki kepviselo mint a szocik alatt. Sot az elso Orban kormany ota diploma nelkuli kormanytag sem lehet. Szoval ne izgulj, amig a konzervativ oldal van pozicioban, addig nem fordulhat elo megint hogy total kepzetlen emberek legyenek felelos pozicioban mint korabban.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and anonim999

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hat ha jol latom a kerdeseimre egyre sem valaszoltal, akkor meg miert erezted szukseget, hogy elkezdj mas dolgokrol hadovalni, ossze vissza beszelni, terelni? Pl.: kit erdekel a buszok szine? Ki irta le valaha is (ellenzeki politikusokon/netes trollokon kivul) hogy a Falcon felderito? Megint a vagyaidat/teveszmeidet szajkozod, adat meg nincs mogotte... ezt hivjak (neo)marxista mentalitasnak, csak ma mar a XXI. szazadban vagyunk, haho.


Sajna ha hússzor is tiltanak ki innen, akkor is az maradsz, ami... Nem írom le, hogy mire gondolok, mert kimerítené a durva személyeskedés kategóriáját. Egyébként melyik számú hsz-ban kérdeztél???. Hülyeséged nagyobb, mint gondolod Marx lenézésével. Nem kell az öreget sem éljenezni, de temetni se.. Nézz be a társadalmi folyamatok topicba...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Jo, de a 45+12 ev szocializmusnak mar vagy 8 eve vege es ma mar nem lehet 4 altalanossal valaki kepviselo mint a szocik alatt. Sot az elso Orban kormany ota diploma nelkuli kormanytag sem lehet. Szoval ne izgulj, amig a konzervativ oldal van pozicioban, addig nem fordulhat elo megint hogy total kepzetlen emberek legyenek felelos pozicioban mint korabban.


Nem tudom honnan szalajsztottak, de valós élettapasztalatod a nullához konvergál. De önbiziben látom nincs hiány. Lépj politikai pályára. Ott nagyot alkothatnál...És ez tényleg csak egy jótanács volt és nem cinizmus a részemről.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Sajna ha hússzor is tiltanak ki innen, akkor is az maradsz, ami... Nem írom le, hogy mire gondolok, mert kimerítené a durva személyeskedés kategóriáját. Egyébként melyik számú hsz-ban kérdeztél???. Hülyeséged nagyobb, mint gondolod Marx lenézésével. Nem kell az öreget sem éljenezni, de temetni se.. Nézz be a társadalmi folyamatok topicba...

Isten őrizz, hogy még Pál is benézzen a társadalmi folyamatok topicba :) még aludni is akarok az éjjel!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem tudom honnan szalajsztottak, de valós élettapasztalatod a nullához konvergál. De önbiziben látom nincs hiány. Lépj politikai pályára. Ott nagyot alkothatnál...És ez tényleg csak egy jótanács volt és nem cinizmus a részemről.
Aquila non capit muscas, care Brute. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: senki