1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Robur

Robur Well-Known Member

Igen valszeg. így kéne, ha kéne. Csak ugye ez jó sok pénz beindítani(Ki állja a cehet?), és utána ráadásul már nem lehet visszakozni, tolni kell, mert különben kidobott pénz az egész. Tehát utólag már nem lehet variálni.

Nagy Csaba likes this.
  2. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Sajnos az elmúlt évtizedek hanyagságai sok pénzbe kerülnek a közeljövőben. Amit akkor "spóroltunk" aprópénz ezekhez a dolgokhoz képest.

honved and rejsz felügyelő like this.
  3. tomcat1

tomcat1 Well-Known Member

Bocsánat, hogy beleszólok, de kis darbszámra nem ruháznak be gyártósorra. Az csak jóval 1000 db felett elgondolkodtató csak.

4. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Természetesen.
    Mondjuk én a currust lerombolnám és a helyét behinteném sóval. Fater dolgozott ott a kilencvenes években, ha csak a fele volt igaz a történeteiből és azóta javult is a helyzet még az is borzasztó.
    Nem gondoltam túlzottan nagy dolgokra. Új torony pl., vagy kisebb módosítások a futóművön vagy a testen. Ilyesmi.
    Pénz arra van amire az öltönyösök adnak. A sok értelmetlen faszságnak ha egy részét hagynánk már abból is lehetne építeni egy normálisnak mondható haderőt, korrekt háttériparral.

Telak2 likes this.
  5. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Én sem gondoltam nagyobb dolgokra.
    Ha minden BTR, BRDM járművet lecserélünk az is több százas tétel 3-500 db. Specializált változatként pedig pl.: müszaki mentő, felderítő, parancsnoki, esetleg aknavetős vagy légvédelmi, vagy páncélvadászt gondoltam.
    Egyébként muszály lenne teljesen új üzem ehez, mert kétlem, hogy a Rába csarnokai elegendőek lennének ehez, főleg, hogy arrafelé a szakképzett munkaerő is kevesebb. Keletebbre, valahova az ország közepe felé telepíteném.

rejsz felügyelő likes this.
  6. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Ez pont így van. A délszláv háborúban is döntő jelentősége volt a könnyű-nehéz tüzérségnek, ami nálunk gyakorlatilag nincs. Továbbfejlesztve, a mi terepviszonyaink miatt a mobilitás elsődleges fontosságú. Ráadásul a fenntartásuk is kevesebb összeget kíván.

antigonosz likes this.
  7. Loken

Loken Well-Known Member

https://honvedelem.hu/cikk/112684_harckocsi_vezetesi_gyakorlatot_tartottak
    Először csak halk morajlás hallatszott a távolból, majd az egyre erősödő zajjal a föld is érezhetően remegni kezdett az ember lába alatt, ahogy a negyventonnás monstrumok egyre közelebb értek. Van valami felemelő abban a látványban, mikor egy T-72-es harckocsikkal felszerelt kötelék szántja fel a tatai gyakorlóteret. Az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsi zászlóaljának katonái tartottak vezetési gyakorlatot az újonc harckocsi vezetőknek szeptember utolsó hetében az alakulat gyakorlóterén.

Kérdés...A T-72-es tankjainknak miért nincs tarka álcázó festése, mert úgy tudom a II. vh-ban még mi is használtunk? Tőlünk nyugatra meg a mai napig...[​IMG]

alfa74 and honved like this.
  8. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

Úgy kb húsz éve amikor jött valami belga(?) küldöttség pár tankot átfestettek terepszínűre. Jól néztek ki szerintem, csak visszafestették utána vagy nem tudom mert teljesen eltűntek, láttam róla pár képet Pánczél Mátyás könyvében de sehol másutt. Ha valakinek van ilyen fotója azt megköszönném.

Loken likes this.
  9. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Egy BTR mennyivel tud menni közúton?

Tegnap 7 körül Fehérvárról kifele az Auchan körforgó után jött egy katonai konvoj és volt egy BTR is benne, hát az úgy ment mint a veszedelem.

10. dudi

dudi Well-Known Member

A kérdés inkábba az,hogy mennyit nem az hogy mennyivel...

11. honved

honved Well-Known Member

Régi vesszőparipám nekem is ez. Illene egy a Honvédségre és a Közép európai térségre kitalált álcázó, alakmásító festés, minden harc és gépjárműre. Lehet gondoltak rá, de az eddigi pénztelenségben, ez az, ami legkevésbé fontos lehetett.

Loken likes this.
  12. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

Megvannak azok, csak olyan jól sikerült az álcázó festés, hogy láthatatlanok lettek! :D

Pista a hegyről and antigonosz like this.
  13. honved

honved Well-Known Member

14. Luthero

Luthero Well-Known Member

Én sorkatonaság alatt Hódmező-Dóc útvonalon 90-100 km/h val jártunk közúton.

svajcibeka likes this.
  15. tomka03

tomka03 Active Member

EGY KIS OFF

hana, Luthero, megazez and 2 others like this.
  16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Hódgép? Van még? Valaha jó pótkocsikat meg reptéri járműveket kalapáltak.

17. phaidros

phaidros Well-Known Member

tonyo and krisss like this.
  18. phaidros

phaidros Well-Known Member

Azért jobban megállja a helyét, meg értelmesebb nyilatkozatokat ad, mint vártam tőle. Jó úgy beszél, ahogy (tájszólásban?), de mégis van egy normális kiállása, papír nélkül el tud mondani egy értelmes beszédet.

Érdekes, hogy még csak békési területvédelmiseknél láttam AMD-65-öt: https://www.beol.hu/kozelet/helyi-kozelet/megyenkben-is-elindult-a-tartalekosok-kikepzese-1368078/

19. danielblack

danielblack Guest

blitzkrieg, fip7, tonyo and 10 others like this.
  20. borisz

borisz Well-Known Member

Kicsit olyan, mint a szabolcsi nagypapa, aki régen azért nagy csibész volt.

tonyo and danielblack like this.

Ezen oldal megosztása