A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Kriss! légyszi gondolj bele, hogy mennyire lesz önkéntes.... Tudod, mint a korengedményes nyugdijjak változásakor anno. Választhatsz, de nem a "sz..r" megoldást választod, természetesen "önként"....
Papíron szép lesz, hogy jönnek majd az önkéntesek, akik viszont egy visszautasíthatalan ajánlatból választanak, természetsen majd szabad akaratukból. No comment (ha igazán pikírt akarnék lenni, mint Don Corleone a Keresztapából, akinek mindíg akadt egy visszautasíthatatlan ajánlata)......



Papíron minden szép lesz jó lesz, aztán azért tessék megnézni milyen minőségű állományból áll egy ilyen.... Amikor ugye vannak olyanok ÖTT ben akiknek nem kell pl. lőni (volt ilyen) meg nem mozoghat mert annyira rotty fizikailag....
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Elmondod hogy miért lenne visszautasíthatatlan? Csak kezd el sorolni. Nem kell ám minden hülyeséget beenni, továbbá ez egy javaslat, ami nem valószínű, hogy átmegy.

Fizetéscsökkentés pl. Aki ott dolgozik annak kis basztatás, ha meg kirúgják akkor ehhez kötni juttatásokat, képzéseket stb.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Max pár ezer fő fogja válalni. Talán még sokat is mondtam. A mai világban még az elbocsájtot állami szfréra dolgózoi is el tudnának helyezkedni. Aki ügyes már nézegeti hogy hova tudna lépni.
A cikk címe meg félreveztő szerintem.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Max pár ezer fő fogja válalni. Talán még sokat is mondtam. A mai világban még az elbocsájtot állami szfréra dolgózoi is el tudnának helyezkedni. Aki ügyes már nézegeti hogy hova tudna lépni.
A cikk címe meg félreveztő szerintem.
Így működik a média. A "címre ugranak" a kattintás számlálók meg a hülyék :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ez elmebaj. Először is, a maradásnak kellene, hogy feltétele legyen, ezzel azt üzenjük, hogy ez egy büntetés, amivel nem akarjuk a maradókat fenyegetni és büntetni. Másodszor, a kényszer nem forrása az elkötelezettségnek.

Ha engem érintene, akkor a "retkes k***a a******k! -lenne a válaszom.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
A hvg-s verzióban az volt, hogy kötelezik őket rá. Egyébként gondoljatok bele, amikor az elején arról mentek pletykák, hogy minden önkormányzati dolgozónak kötelező lesz. Akkor is csak fel lett ajánlva és a félhülye kormánybiztoson kívül kb senki sem fogadta el.
Amit én becsatoltam, az a 24.hu portál híre. Igaz, ott is van a címben, hogy "kell", de azért árnyaltabban fogalmaznak. A lényeg egyébként ez a megjegyzés:
"A bruttó 130 ezer forintos éves rendelkezésre állási díj azonban nem volt elég vonzó, a honvédség az eddigi 8 ezres létszámkeretét sem tudta feltölteni. Bár az elmúlt hónapokban rengeteg toborzó eseményt tartott a honvédség, a jelenlegi feltételekkel nem sok esély lenne arra, hogy hirtelen tízezres nagyságrendben jelentkezzenek önkéntes szolgálatra – leszámítva az erre ösztönzött elbocsátott állami tisztviselőket."

A másik hibus: "Csütörtökön megkérdeztük a Miniszterelnökséget a nem igazán önkéntes katonai szolgálat vállalási módszerről, de válasz egyelőre nem érkezett."

Mellesleg pont tegnap mondta a párom, hogy kissé ideges a hangulat náluk, mert náluk is lesz leépítés a hivatalban. Gondolod elmegy majd tarcsisnak (ha kirúgják), ő, aki soha nem volt katona? Inkább emelnének azon az éves pénzen (mondjuk havi nettó 30-40.000-re).
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Na dobjunk egy kavicsot az allo vizbe.

A 888 szerint januartol fell a Magyar Honvedseg Parancsnoksaga Szekesfehervaron.

Velemenyetek?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
[ Gondolod elmegy majd tarcsisnak (ha kirúgják), ő, aki soha nem volt katona? Inkább emelnének azon az éves pénzen (mondjuk havi nettó 30-40.000-re).


Akit elküldenek ( a fiatalabb generáció) az jó eséllyel megy multihoz, vagy Hegyeshalmon onnét, nem fog egyenruhába bújni, akik meg esetleg belekényszerülnek, azok akiket írtam is.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Kriss! légyszi gondolj bele, hogy mennyire lesz önkéntes.... Tudod, mint a korengedményes nyugdijjak változásakor anno. Választhatsz, de nem a "sz..r" megoldást választod, természetesen "önként"....
Papíron szép lesz, hogy jönnek majd az önkéntesek, akik viszont egy visszautasíthatalan ajánlatból választanak, természetsen majd szabad akaratukból. No comment (ha igazán pikírt akarnék lenni, mint Don Corleone a Keresztapából, akinek mindíg akadt egy visszautasíthatatlan ajánlata)......



Papíron minden szép lesz jó lesz, aztán azért tessék megnézni milyen minőségű állományból áll egy ilyen.... Amikor ugye vannak olyanok ÖTT ben akiknek nem kell pl. lőni (volt ilyen) meg nem mozoghat mert annyira rotty fizikailag....
Én láttam nagypapákat meg műkörmös csajokat.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Én láttam nagypapákat meg műkörmös csajokat.

Én is, meg olyat akinek több volt a füle mint a foga, és olyan túlsúllyal hogy ruha alig akadt neki, mozogni hajolni nem tud ... hadd ne soroljam a többit.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
A szomorú hogy azok önként mentek.... Gömbrambók :D
Hát nekem pláne jól eset 4x éves fejel : D
Egyébként a cégnél akiről tudom az a pár ember hogy szívesen menne, azok 25-40 év közöttiek. És nem gömbrambok. De hát az a fránya céges hozájárulás.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Hát az ÖTT tisztek között láttam pár nagyon durva arcot, akit gurítással lehetett volna legegyszerűbben mozgatni.

:D
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Egyébként érdekes ez a létszámemelés dolog, mivel jelenleg is elég komoly a létszámhiány a honvédségnél(állítólag javul a helyzet, legalábbis a hivatalos források ezt kommunikálják), hiszen modern technika és javuló ellátás, anyagiak nélkül a meglévő keret is nehezen feltölthető, másrészről viszont hiába veszünk addig modern tchnikát amíg nem lesz bele ember...

A napokban került fel a hivatalos oldalra a Tatai harckocsizókról cikk, hogy vezetési gyakorlatot tartottak, valószínű nem azért van a képeken 5 tank, mert ennyi működik, hanem mert ennyi jelentkező volt, akiket ki kellett képezni. Korábban az idei vízlövésről szóló cikkben is 4-5 vas szerepelt a képeket. A harckocsi zászlóalj feltöltöttségében nem a tankok száma a legnagyobb gond, Szittya írta anno a T72-es topicba, hogy van azért még vas és nagyjából működik is az összes, hanem egyszerűen alig van aki üzemeltesse ezeket...
Az is feltűnt, hogy bár idén is a Brave Warrior volt az év legnagyobb hadgyakorlatának beharangozva a Tataiak "otthon" maradtak, holott pl 2015-ben elég szép számú vas vett részt a gyakorlaton...Mondjuk lehet idén ez volt előirányozva a Hódmezővásárhelyiek NATO minősítése miatt.


https://honvedelem.hu/cikk/112684_harckocsi_vezetesi_gyakorlatot_tartottak
 
  • Tetszik
Reactions: senki

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Pontosan erre gondoltam.

Simán beszippantja a versenyszféra, amelyik nem lusta dolgozni. Szerintem néhány száz fő lehet, aki a katonásdit bevállalja majd, hogy a közszférában maradhasson. Ebből sok tartalékos nem lesz. Mindamellett el kellene gondolkodni, ha már ekkora az emberhiány, nem lenne-e ésszerű visszatérni. Természetesen, újragondolt, normális formában, talán az izraeli haderőtől is tanulva, ismét bevezetni a sorkatonai szolgálatot ? Mert ha ezek a totyakos, 60 felé járó, magas vérnyomással küzdő, 100 métert lefutni nem tudó emberek, a Honvédség tartaléka, akkor nagyobb a gond, mint mi azt itt gondoljuk. Akkor inkább már 20 évesekből feltöltött legénység, 1 éves szolgálati idővel, lakóhelyéhez legközelebbi laktanyában, szerződéses katonának járó illetményért, legyen behívott katona. Kapjon kiképzést, szakkiképzést és legyen harcoló beosztásokban is sorállomány. Aztán leszerelés után, tartalékos, mondjuk 40 éves koráig és kész. A sorkatonai szolgálat ellen azok ágálnak leginkább, akik soha nem voltak katonák. Akik voltak, azok nagyobb része, megszavazná, ha népszavazásra kerülne a kérdés, hogy legyen, vagy ne legyen. Ausztriában ugyanez volt.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo