A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 348
113
másik érdekesség, hogy típuscsaládokban gondolkodnak, szóval A319-es mellé lehet az A400M befigyelhet, sőt akkor a h145m mellé lehetséges a h215/225m is

Az az A400M, ami még a franciáknak és németeknek is nagy legtöbbször, ezért vettek Herkyket? :D Rámpás szállítónál a Spartan, C295, KC390, Herky meccs lesz. És mivel kell valami nagyobb amcsi cucc, és a típuscsalád elv miatt a BlackHawk kiesni látszik, marad a szâllítógép, vagyis Herky
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az az A400M, ami még a franciáknak és németeknek is nagy legtöbbször, ezért vettek Herkyket? :D Rámpás szállítónál a Spartan, C295, KC390, Herky meccs lesz. És mivel kell valami nagyobb amcsi cucc, és a típuscsalád elv miatt a BlackHawk kiesni látszik, marad a szâllítógép, vagyis Herky
H145 és a H225 csak nevében egy tipuscsalád.Valósákban semmi közös nincs bennük
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 314
76 927
113
Hát ez attol függ.Alapbol a géesitett raj méretét meghatérozza a harcjármű.A támogató raj létét is meghatározza,hogy milyen az alap rajszállitó harcjármű felszereltsége.Támogató raj külön tipikussan a könnyű/gépkocsizó egységekben szerveznek.Komolyabb gépesitett erőknél a külön támogató elemek inkább már század-zászlóalj szinten jelennek meg.Ráadásul az eggyik haderő igy oldja meg,a másik meg úgy.

Látom feleslegesen írtam a múltkor,hogy mi határoz meg mit...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 973
113
Továbbítva Megazez fórumtársnak:
Rosszul sőt helytelenül használtam/fogalmaztam a típuscsaládot, inkább úgy értettem, hogy adott eszközök azonos gyártón belüli vásárlása, a későbbi karbantartási és egyéb logisztikai dolgok egyszerűsítése végett.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Látom, nagy a titkolózás, mi is lesz a jövőben. Bár én sok jót (értelmeset) nem remélek. Másik szervezetnél mondjuk úgy rendszeresítenek egy géppisztolyt, amiből kiesik a tár vagy épp nem adogat, plusz kulcskarika nélkül rá se megy a hordszíj. Hovatovább, picatinny szereléksín ide vagy oda, tisztelt publikum nyílt irányzékkal gyakorolhat, red dot vagy valami komolyabbat felejtsd el (saját pénzből beszerzés szerintük engedély nélküli átalakítás). Nos, így gondoljatok a nagy haderőreformra is és akkor nem is folytatom a véleményem.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 973
113
Látom, nagy a titkolózás, mi is lesz a jövőben. Bár én sok jót (értelmeset) nem remélek. Másik szervezetnél mondjuk úgy rendszeresítenek egy géppisztolyt, amiből kiesik a tár vagy épp nem adogat, plusz kulcskarika nélkül rá se megy a hordszíj. Hovatovább, picatinny szereléksín ide vagy oda, tisztelt publikum nyílt irányzékkal gyakorolhat, red dot vagy valami komolyabbat felejtsd el (saját pénzből beszerzés szerintük engedély nélküli átalakítás). Nos, így gondoljatok a nagy haderőreformra is és akkor nem is folytatom a véleményem.
scorpionak kiesik a tárja és nem adagolgat? szép kis blamázs
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 137
33 438
113
Szerintem is kgp vel van keverve egyebkent ha egy rendornek geppisztolyra van szuksege az nem tartja hordszijon. Ha meg olyan a feladat hogy hordszijonra is szuksege lenne az mar tek vagy homvedsegi muvelet... /a hordszilynak is megvan a szerepe a harcaszatban.../az amerikaiak pl egyaltalan nem hasznaljak.de konfliktuszonak jo reszebe lelerul a fegverrol ha nincs szukseg ra e az esetek 99% aba nincs szukseg ra./ egy red dot nem engedelynelkuli atalakitas !ert nem a fegyver fo resze./ pont ugyan olyan mint a hordszily./ tehat vagod a szavaidat egyszer gyuru kell a hordszilyhoz majd nem lehet red dot ot venni... /ha egyiket masikat se lehet ha egyiket lehet masikat is./ a airsoftos reddotot meg szerinzem mindenkinek vilagos miert is nem engedik. Ha esetleg van olyan.../ a csapott celgombel valo loves keszseg szintu alkalmazasa meg red dot ide vagy oda kell./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 137
33 438
113
Amúgy amcsik 1 pontos bungee szíjakat használnak.
Igen az egy pontos szij az jo ha van en mondjuk jobban szerettem dajkalni mint a tokomnel logatni de mivel a szily katonai hasznalatra /vannak vitak szkmai korokben is rola./ szerintem elengedhetetlen. Vettem egyet anno. /de egy honap utan el is csereltem egy fain kis polar felsore./ de mondjuk en geppuskas voltam ugyhogy a karabely nekem csak masodlagos eszkoz volt hasznalat teren... De a karabelyosok egy resze is a bor szijat csatolta at... Jo a szily ha van plane katonai hasznalatra. De belugyiseknel geppiszolyra felesleges... Ha olyan a szitu hogy kiosztlyak nekik akkor fogja azt a fegyvert kesszenletibe vagy tarcsa karba... Semmi sullya nincs... Ha meg olyan a szitu hogy szijon hordhatja a geppisztolyt akkor meg maris folosleges szamara... A tek az mas... Persze... Nem szopast kivanok a belugyeseknek de egy geppisztoly nem nagy teher plane hogy a rendorok tulnyomo tobsegenek a loteren kivul a kezebe sincs... Ha meg komolyabb dolog lenne a belugyisek is komolyabb felszerelest kapnanak... Jel helyzetbe terror cselekmeny miatt kerulhet a kezukbe geppiszoly ha meg ez lenne a szitu ne szijon hordja mint a franci rendorok akiket lekeselgettek meg hasonlok csak mert kenyelmesebb szijon a fegyver... Haton levo fegyverrel nem lehet haborut nyerni vagy terorizmus ellen kuzdeni... Persze keszenleti helyzetbe se lehet egy haborut vegig tolni de erre valo a dajkalas a karba...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ha olyan a szitu hogy kiosztlyak nekik akkor fogja azt a fegyvert kesszenletibe vagy tarcsa karba... Semmi sullya nincs... Ha meg olyan a szitu hogy szijon hordhatja a geppisztolyt akkor meg maris folosleges szamara...
A kovetsegek orzesehez hasznalnak geppisztolyt(karabelyt vagy mit) napi 12 oraban a keszenletisek. Ott azert barmi jol jon ami egy picit is konnyiti a dolgukat.
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 999
113
Ezt ugye te sem hiszed el magadnak, hanem valahol olvastad? Mindig is versenyszférában dolgoztam, meg a környezetemben nagyon sokan, de egy rohadt fillér nem akar az EUból jönni. Volt ismerős aki pályázott, munkahelyeket teremtett volna sőt piaci résbe ment volna a befektetés és a nyugati multik húzták volna belőle a hasznot mégsem kapott pénzt. Valamiért mégis mindig azt olvasom, hogy ide csak az EUból jön az ingyen pénz, mi semmire sem vagyunk jók.
Te viszont biztos a Magyar Időkben olvastad, hogy nem kell az EU pénz, anélkül is tudunk 4%-kal növekedni. Gyorsan kerestem neked más forrást. De egy kis ráfordítással találhatsz te is elemzéseket.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and Cifu