1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

A harckocsi piac nem gyér barki gyártana nekünk nagyon szívesen Abramsot vagy Leopard 2-t csak csórók vagyunk és nem telik újra.

Nagy Csaba and honved like this.
  2. tonyo

tonyo Well-Known Member

Plusz még egy harckocsi dandárhoz mekkora háttér is kellene? Főleg létszám tekintettében? Mert ahhoz is ember kell. (ne)

Celebra likes this.
  3. arcas

arcas Well-Known Member

3 dolog: katonai, politikai és gazdasági faktor. Ha ezek valahol is összeállnak, abból lesz beszerzés. Lásd legutóbb Airbus, de a Gripen is kb. ilyen volt. Ha lesz csábító ajánlat valamire, beleillik a mostani külpolitikai és biztonságpolitikai irányvonalba, lesz ellentételezés esetleg,...arra kapni fog a HM. Szerintem.

4. Shadow

Shadow Well-Known Member

Hali nem beszólni akarok csak gondoltam elküldöm amit erről olvastam neked :)
    A PL jobb mint az A5 változat, és szó van róla hogy később a meglévő A5-öket és modernizálják PL-re:

https://www.defence24.com/leopard-2...tion-package-for-the-polish-main-battle-tanks

Itt azt írja hogy a célzó berendezés 2A7-nek felel meg. A löveget lecserélik hogy modernebb lőszereket is lehesen használni, valamint új mozgató motorokat kap és a löveg védelmét is feljavítják A6 szintre. Külön meg is említi:"According to the Rheinmetall company, in total, the resistance of the turret is going to be higher than in case of the Leopard 2A5 tank."

Szóval ezek jóval jobbak leszenk mint a meglévő A5 és ráadásul az egészet maguknak fogják megcsinálni Lenygelországban és Lengyel cégekkel persze német projekt vezetéssel. Mindig elképedek rajta hogy mennyre jól csinálják a Lengyelek főleg hozzánk képest. Azt írják kikötötték hogy 60 tonnánál nagyobb nem lehet a súly mert akkor már teljesen új fefüggesztés is kéne annyi pénzt meg azért nem akartak rákölteni. Ez leginkább IED elleni védelem hiányában fog megmutatkozni. A Lengyelek azt mondták hogy ők nem városi gerilla harcra készülnek hanem az oroszok ellen 1 védekező jellegű háborúra ezért nem érzik szüségét akna meg IED elleni védelem erősítésére, T72B ellen azt mondják ez bőven elég és ebben sztem igazuk is van.

Lengyelek előtt le a kalappal. Bár igazándiból nálunk mindenki jobban csinálja. Valahogy nálunk mindenki az elvesztett területek felett kesereg azt meg mintha a többség biztosra venné hogy ez a pici ami megmaradt már nem veszhet el... Pedig volt román miniszterelnök jelentette ki hogy románia a tiszáig tart.. 1 szlovák srác meg múltkor kezdte el nekem magyarázni hogy Eger ösi szlovák város mert a morva birodalom része volt mi csak elfoglaltuk az ott élő szlovák népességet meg magyarizáltuk.
    A románok ezerrel fegyverkeznek ezt tudjuk és van vagy 800 tankjuk leginkább modernizált T55, a szerbek kb mindig háborúra készülnek és elég jó hadi iapruk van most épp az albánokat meg a horvátokat jobban utálják de ki tudja ez hogyan változik... ukránok bele se menjünk totál más dimenzió mint mi. Persze lassan a szlovákok is... F16 block 70eket vesznek meg Patria AMVXP-ket fognak maguknak gyártani licenszbe... Picit keseregnek hogy a saját fejlesztésű 30 mm-es löveggel nem elégedett a hadsereg de szeretnék én azon keseregni hogy nem vagyok elégedett a magyar fejlesztésű 30 mm-es löveggel...

https://www.armyrecognition.com/dec..._amv_8x8_armored_fitted_with_30mm_turret.html

Szóval azért jó lenne elkezdeni nekünk is valami védelmi képességet kiépíteni. Sok nem maradt de azt a keveset talán meg kéne próbálni megvédeni...
    Na a vége off topic lett bocsi.

blitzkrieg, superjet100, fip7 and 3 others like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Miért nem mondtad neki,hogy a szlovákoknak semmi közük a morvákhoz?
    Ilyen,hogy ősi szlovák meg nem is létezik...

blitzkrieg, vata, fip7 and 3 others like this.
  6. Fennek

Fennek Well-Known Member

Koreai licensz, német alkatrészek. Szuper lenne. Drága, kiforratlan, butított hibrid, tapasztalat nélkül de ugyanúgy német fenntartási költséggel mindezt politikai előny nélkül.
    A létező legrosszabb megoldás az Altay.

blitzkrieg and fip7 like this.
  7. Shadow

Shadow Well-Known Member

Á ezekre én nem szoktam reagálni mert szerintem nincs értelme :D Az embert mindig minősíti hogy kivel áll le vitatkozni :)

rappali_ and dudi like this.
  8. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Én úgy szoktam őket leszerelni, hogy rákérdezek, mi hány megszálló ellen harcoltunk? Mongolok, törökök, osztrákok, oroszok... Ők, ha régebb óta itt vannak, ezer év alatt hányszor keltek fel a magyar uralom ellen? Általában ilyenkor elhallgatnak.

tindalos, rappali_, fip7 and 5 others like this.
  9. arcas

arcas Well-Known Member

A főnököm azt a poént süti el mindig a szlovák cégvezetők találkozóján, hogy bár a magyarok és a lengyelek nagyon jó barátok, mégis mi a legnagyobb probléma köztük? :D
    (azok a döbbent pofák, - mondta a fönök)
    Majd egy tuti rákérdez: "...a szlovákok?" :D:D:D

beta, blitzkrieg, Loken and 8 others like this.
  10. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

Ha már BTR modernizáció lesz elvileg, érdekességként:[​IMG]

BTR-82 A1, ami a lényeg: kapott némi plusz páncélt. Ennyit még elbírhat a felfüggesztés.

Loken and Nemerson like this.
  11. honved

honved Well-Known Member

Ilyen fotókat küldjél a Currusnak, maguktól úgysem jönnének rá. :)

12. honved

honved Well-Known Member

Kicsit off talán....

Puma gyártás a németeknél.

blitzkrieg likes this.
  13. ms07

ms07 Well-Known Member

Ha már Currus emlegetés, a páncélozott Ural műszaki mentőjük végül elhasalt, nem kellett a MH-nak?

borisz likes this.
  14. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez mi lehet?

------------------------
    2018/S 217-497739

Katonai járművekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások

"30-35 darab haditechnikai eszköz központi javítása, felújítása, 13-16 darab eszköz szükség szerinti javítása. A megrendelésre kerülő tényleges mennyiség és típusösszetétel a tárgyidőszak során konkréten jelentkező javítási igényektől, valamint a javításokra benyújtott árkalkulációktól függ.

A gazdasági szereplők műszaki és/vagy szakmai alkalmasságára vonatkozó (adott esetben azok kizárásához vezető) szempontok...

- rendelkezik működő, alkalmazásban lévő iparvágánnyal ellátott telephellyel, amely 24 órás fegyveres személyi és fizikai őrzés védelemmel ellátott.

- csatolja a részvételi jelentkezésébe a rendelkezésre álló 1 000 LE-t meghaladó mérési tartományú, hitelesített motorteljesítmény mérő padjának a hitelesítést igazoló tanúsítványának egyszerű másolati példányát.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik legalább 1 darab, a műszaki technikai eszközök gázlómélység vizsgálatát lehetővé tevő, minimum 100 m3-es méretű és legalább 1,5m gázlómélységű merülő medencével.

- 1 fő páncélhegesztő képesítéssel rendelkező szakember.

közzététel dátuma: 10.11.2018
    Részvételi határidő: 18.12.2018
    ----------------------

blitzkrieg, arcas, Loken and 9 others like this.
  15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Valószínűleg fel akarják újítani és modernizálni a T72 eseket.

16. ms07

ms07 Well-Known Member

Ez annyira szépen a Currusra van kiírva... Magyarul lesz egy minimál felújított T72esünk, mint a Btr-nél is megjátszottak

rappali_ and tonyo like this.
  17. RomperStomper

RomperStomper Active Member

Laknak rokonok Kalocsán, a laktanyától nem messze, a kerítés résein belesve mindig elképedtünk, hogy milyen mennyiségű technika rohadt ott a szabad ég alatt...
    Az is igaz, hogy ezek zömében az alap 72-esek voltak, ezek kerültek eladásra a cseheknek 2014-ben. Beszédes, hogy mindössze 14 darab volt amit átmozgattak Tatára...
    Vajon az állományban lévő kb 50-60 vashoz van kellő mennyiségű alkatrész?

18. ms07

ms07 Well-Known Member

A rendszeresen használt kb 10 darabhoz biztosan, a többinek meg minek, ha csak állnak....

19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Mi ebben a meglepő?Igy lehet a legolcsóbban papiron fejleszteni.Ugyanaz a játék,mint a Mihukkal,
    Lehetne helyi szinten elég ütőképes szintre modernizálni is a 72et,de arra nem számitok.Felűjitás,minimális korszerűsitéssel.Amihez már nincs alkatrész,azt cserélni kell,meg tán egy Tom-Tom GPS
    Különben erősen meglepne,ha ennél több történne.Esetleg talán akad még beloruszban elfekvő készlet,amiböl vehetnek.Merkavát,meg más hasonló beszerzése kb álom kategória

anonim999 and ms07 like this.
  20. ms07

ms07 Well-Known Member

Többen vágyakoztok Merkavâra, az egy élő opció, rendelhető még, gyártásban van, csak eddig senki nem vett?

Ezen oldal megosztása