A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Sziasztok!
Érdekes "kiránduláson" vettem részt a HM Currus-nál, egy álláshirdetés kapcsán, gondoltam leírom miket láttam miket mondtak(nem hinném hogy titkos).
Nemrég volt itt szó harckocsifelújitásról de szerintem valamit félreértelmeztetek, legalábbis a Currusnál csak a BTR 80 asokat fogják helyre kapni mert elmúltak 20 évesek.
Ez abból áll, hogy teljesen darabjaikra szedik kicserélnek minden tömítést rossz alkatrészt, gumikat lecserélik mindent lefestenek majd összerakjak. Szerintem ehhez volt kiírva a medence is amiről szó volt láttam is az udvaron ezzel tesztelik a BTR-eket hogy minden jól zár e vagy elmerül mint a balta nyél nélkül. Össz-vissz 80 embert akarnak felvenni a feladatra s legalább 3 év a program, de ez csak az egyik fele a másik része szerint ha jól emlékszem azt mondták kb. 150 db BTR 80-ast feljavítanak BTR -80A szintre, tehát lecserélik a tornyot mechanikus forgatásról ugye motorizált lesz stb. a tornyokat elvileg készen kapják, csak az összeszerelés lesz ott(talán Fehéroroszországból kapjuk?). Mondjuk az úriember akivel beszéltem azért nem volt túl bizakodó, mondván láttunk mi már karón varjút, de minden esetre ez a terv. Természetesen a nagyjavításon átesnek az A verziósok is. Ott javítják az Uralokat is, elmondhatom abból ami érkezik hozzájuk müvészet valamit összehozni, a roncstelepen jobb járműveket adnak, szerintem ahhoz kepést igenis jól dolgozna a Currusnál. Felújítják az összes kapott MaxProt is, ott volt vagy 8 darab amikor ott voltam, nem dobták el az agyukat a technikától, bizony igaz az, hogy minél bonyolultabb valami annál nagyobb a meghibásodás lehetősége hát ez be is jön rendesen ahogy mesélték.
Ami még érdekes lehet ígéretet kaptak nagy volumenű fejlesztésekre több milliárd forint értékben nagy valószínűség szerint csapatszállító páncélosokat fognak összeszerelni majd a távlati jövőben összerakni. A fickó mesélt róla hogy bizony puhatolózni akartak a svájci Mowag cégnél hogy nálunk legyen üzem ne a románoknál de eredménye ennek nem volt, hiszen ugye minden fenn dől el, ők ezt szerették volna hogy Piranha-kat gyartsunk. A szándék megvan hogy komoly ipart építsünk én ugy látom csak még megy az útkeresés.

Megkérdezted ezt a jó embert,hogy a modern autója helyett miért nem Trabanttal jár?
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Sziasztok!
Érdekes "kiránduláson" vettem részt a HM Currus-nál, egy álláshirdetés kapcsán, gondoltam leírom miket láttam miket mondtak(nem hinném hogy titkos).
Nemrég volt itt szó harckocsifelújitásról de szerintem valamit félreértelmeztetek, legalábbis a Currusnál csak a BTR 80 asokat fogják helyre kapni mert elmúltak 20 évesek.
Ez abból áll, hogy teljesen darabjaikra szedik kicserélnek minden tömítést rossz alkatrészt, gumikat lecserélik mindent lefestenek majd összerakjak. Szerintem ehhez volt kiírva a medence is amiről szó volt láttam is az udvaron ezzel tesztelik a BTR-eket hogy minden jól zár e vagy elmerül mint a balta nyél nélkül. Össz-vissz 80 embert akarnak felvenni a feladatra s legalább 3 év a program, de ez csak az egyik fele a másik része szerint ha jól emlékszem azt mondták kb. 150 db BTR 80-ast feljavítanak BTR -80A szintre, tehát lecserélik a tornyot mechanikus forgatásról ugye motorizált lesz stb. a tornyokat elvileg készen kapják, csak az összeszerelés lesz ott(talán Fehéroroszországból kapjuk?). Mondjuk az úriember akivel beszéltem azért nem volt túl bizakodó, mondván láttunk mi már karón varjút, de minden esetre ez a terv. Természetesen a nagyjavításon átesnek az A verziósok is. Ott javítják az Uralokat is, elmondhatom abból ami érkezik hozzájuk müvészet valamit összehozni, a roncstelepen jobb járműveket adnak, szerintem ahhoz kepést igenis jól dolgozna a Currusnál. Felújítják az összes kapott MaxProt is, ott volt vagy 8 darab amikor ott voltam, nem dobták el az agyukat a technikától, bizony igaz az, hogy minél bonyolultabb valami annál nagyobb a meghibásodás lehetősége hát ez be is jön rendesen ahogy mesélték.
Ami még érdekes lehet ígéretet kaptak nagy volumenű fejlesztésekre több milliárd forint értékben nagy valószínűség szerint csapatszállító páncélosokat fognak összeszerelni majd a távlati jövőben összerakni. A fickó mesélt róla hogy bizony puhatolózni akartak a svájci Mowag cégnél hogy nálunk legyen üzem ne a románoknál de eredménye ennek nem volt, hiszen ugye minden fenn dől el, ők ezt szerették volna hogy Piranha-kat gyartsunk. A szándék megvan hogy komoly ipart építsünk én ugy látom csak még megy az útkeresés.

Nézd ez is bizakodó legalább akkor ténylegesen meg van az akarat a hátér ipara fejlesztésre. Természetesen a tornyokat a fehéroroszoktól kapjuk mivel az oroszoktól nem lehet+!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
Nézd ez is bizakodó legalább akkor ténylegesen meg van az akarat a hátér ipara fejlesztésre. Természetesen a tornyokat a fehéroroszoktól kapjuk mivel az oroszoktól nem lehet+!
Annyi biztos, nagy reményekkel vannak tele, de már csak óvatosan mernek erre is gondolni annyiszor mondtak már nekik mindent a fejlesztésekről.
Amúgy pl ők csinálták annak idején a a víztisztító képességet is, mai napig is karban tartják azt is. arról nem hallottam semmi rosszat...
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
úgy szoktak visszajönni, hogy még az alvázon ragadt sarat is lefestik... Menjenek a picsába....
Nyilván nem láttam minden járművet, amit én láttam az korrektnek tűnt. Én is úgy mentem oda hogy nem voltak magas elvárásaim, láttam képeket ahol az uzsonna volt lefestve, de amit most láttam az okénak tűnt.
mondjuk azt nem értem hogy marad rajta a sár ha darabokra szednek mindent de biztos. Sok minden lehet...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Nem örülök ennek sem különösebben. De szerintem más se....
Fő kérdés:
- ember nélküli torony lesz-e avagy sem.
- a régi 80/A-kat átalakítják-e.
- kell egy új motor és egy kiegészítő generátor, hogy álló motorral is menjen az elektronika. Mert anélkül semmi sem működik.
- Remélhetőleg az új motor belefér a teknőbe.
- és még így is egy oldalajtós fostaliga marad...
- mondjuk remélhetőleg csak addig kívánják megtartani amíg valami új nem lesz helyette aztán irány a tartalékosoknak lefelé.

Semmit nem szabad rájuk költeni minél előbb csere.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
Márpedig 10 évig még biztosan maradnak.
A meglévő BTR80A-kat is nagy-javítják, de ezen felül van szó arról, hogy újabb 150 dbot hoznak fel A szintre.
Nincs új motor, semmi csak ami a mostani BTR 80A járműveken. Elvileg addig kell kibírják míg majd lesz más helyette... de minimum 10 év s akkor is maradnak valszeg a tartalékosoknak...
Fostalicska vagy sem, egyenlőre úgy fest marad. Az első darab jövő év közepéig el kell készüljön.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
A PTSZ javításokról hallottatok valamit? Mert abból is elég szép számban volt ott....

Én csak láttam képeket, videót, azoknál is az volt, amit írtál, szétszedték, kipofozták, összerakták, kapott új ponyvát a raktér fölé. Tény, hogy jobban néznek ki, mint előtte :D
De ugyanúgy 60-70es év maradt, ami PTSz-nél még nem is nagy baj, de ugyanezt eljátszani BTR-rel.... Az az elég szép szám az 7 darab, és az Unió fizette :D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Sziasztok!
Érdekes "kiránduláson" vettem részt a HM Currus-nál, egy álláshirdetés kapcsán, gondoltam leírom miket láttam miket mondtak(nem hinném hogy titkos).
Nemrég volt itt szó harckocsifelújitásról de szerintem valamit félreértelmeztetek, legalábbis a Currusnál csak a BTR 80 asokat fogják helyre kapni mert elmúltak 20 évesek.
Ez abból áll, hogy teljesen darabjaikra szedik kicserélnek minden tömítést rossz alkatrészt, gumikat lecserélik mindent lefestenek majd összerakjak. Szerintem ehhez volt kiírva a medence is amiről szó volt láttam is az udvaron ezzel tesztelik a BTR-eket hogy minden jól zár e vagy elmerül mint a balta nyél nélkül. Össz-vissz 80 embert akarnak felvenni a feladatra s legalább 3 év a program, de ez csak az egyik fele a másik része szerint ha jól emlékszem azt mondták kb. 150 db BTR 80-ast feljavítanak BTR -80A szintre, tehát lecserélik a tornyot mechanikus forgatásról ugye motorizált lesz stb. a tornyokat elvileg készen kapják, csak az összeszerelés lesz ott(talán Fehéroroszországból kapjuk?). Mondjuk az úriember akivel beszéltem azért nem volt túl bizakodó, mondván láttunk mi már karón varjút, de minden esetre ez a terv. Természetesen a nagyjavításon átesnek az A verziósok is. Ott javítják az Uralokat is, elmondhatom abból ami érkezik hozzájuk müvészet valamit összehozni, a roncstelepen jobb járműveket adnak, szerintem ahhoz kepést igenis jól dolgozna a Currusnál. Felújítják az összes kapott MaxProt is, ott volt vagy 8 darab amikor ott voltam, nem dobták el az agyukat a technikától, bizony igaz az, hogy minél bonyolultabb valami annál nagyobb a meghibásodás lehetősége hát ez be is jön rendesen ahogy mesélték.
Ami még érdekes lehet ígéretet kaptak nagy volumenű fejlesztésekre több milliárd forint értékben nagy valószínűség szerint csapatszállító páncélosokat fognak összeszerelni majd a távlati jövőben összerakni. A fickó mesélt róla hogy bizony puhatolózni akartak a svájci Mowag cégnél hogy nálunk legyen üzem ne a románoknál de eredménye ennek nem volt, hiszen ugye minden fenn dől el, ők ezt szerették volna hogy Piranha-kat gyartsunk. A szándék megvan hogy komoly ipart építsünk én ugy látom csak még megy az útkeresés.

Amúgy felvettek?
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
Én csak láttam képeket, videót, azoknál is az volt, amit írtál, szétszedték, kipofozták, összerakták, kapott új ponyvát a raktér fölé. Tény, hogy jobban néznek ki, mint előtte :D
De ugyanúgy 60-70es év maradt, ami PTSz-nél még nem is nagy baj, de ugyanezt eljátszani BTR-rel.... Az az elég szép szám az 7 darab, és az Unió fizette :D
Persze tudom, 4 et már mintha át is adtak... de még jó pár volt ott szerintem több mint ami az uniós katasztrófavédelmis pénzből álltak, ezért kérdeztem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Megkérdezted ezt a jó embert,hogy a modern autója helyett miért nem Trabanttal jár?
Mert a Trabicseket már vagy 30 éve nem gyártják. Pont a napokban gondolkoztam el rajt hogy tudott az szegény elmenni anno az ütött kopott diagonal gumikkal télen. Milyen jókat kezifekezhetett vele az ember hóban meg a réten.:)
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Nem örülök ennek sem különösebben. De szerintem más se....
Fő kérdés:
- ember nélküli torony lesz-e avagy sem.
- a régi 80/A-kat átalakítják-e.
- kell egy új motor és egy kiegészítő generátor, hogy álló motorral is menjen az elektronika. Mert anélkül semmi sem működik.
- Remélhetőleg az új motor belefér a teknőbe.
- és még így is egy oldalajtós fostaliga marad...
- mondjuk remélhetőleg csak addig kívánják megtartani amíg valami új nem lesz helyette aztán irány a tartalékosoknak lefelé.
Úgy hallottam napelemet tesznek rá hogy legyen benne áram. :p
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
A kis kezed a meghajtás :D. Szóval hagyjuk a picsába az egészet :D
Legalább olcsó és nem döglik be. :D
Igen, de a 30 as géppityu marad.
Igazság szerint nagyon sok mindent mondott a fickó csak ugye ami megmaradt azt mondtam... mar lassan vagy 3 hete volt de hát ugye ki voltam bannolva
Szerintem menj vissza még egyszer jelentkezni.:D