A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Rosz helyre ment de majd rájösz... Viszont szomorú,hogy itt tart a honvédség 20 évvel a NATO tagság után.
Nézd majd meg újabb 20 év múlva. Lassan olyanok vagyunk mint a gyp-s kisfiú aki már annyira gáz, hogy már a legkeményebb felsősök sem veszik el az uzsipénzét, mert már nekik lenne kínos.
Végülis ez is egy védelmi módszer. :D
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
1870 oldalon át ez a téma. PuTYinozásért meg kár volt regisztrálnod.
Ez is rosz helyre ment...
Igen tudom,hogy ez a téma,de eddig nem hittem,hogy az én hibám,hogy csak itt tartunk. Nem sok fejlesztésről hallani ahoz képest mennyi mindenben kellene fejlődnünk,és én remélem,hogy tényleg elindul valami. Főleg ha megnézzük román tezsvíreinket.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nem igazán segít itt már sajnos semmi. Eddig nem történt lényegében semmi, ez után meg csak szűkülnek a lehetőségek. De jelenleg a honvédelemben amúgy sincs semmiféle katonai koncepció. Csak egy személy pillanatnyi politikai érdekei vezérlik.

Ráadásul a honvédelem ott kezdődik, hogy nemzeti egység kell. Na, azt verte szét módszeresen a csúti féreg. Ha háború lenne, az emberek nagy része inkább elhúzna az országból. Nem sokan akarnának Mészáros földjeiért harcolni vagy azért hogy Orbán a várba költözhessen. Ezért nem. Így hiába is lenne eszköz, társadalmi háttér nélkül nem sokat érne.
Te melyik országban élsz?
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Nem igazán segít itt már sajnos semmi. Eddig nem történt lényegében semmi, ez után meg csak szűkülnek a lehetőségek. De jelenleg a honvédelemben amúgy sincs semmiféle katonai koncepció. Csak egy személy pillanatnyi politikai érdekei vezérlik.

Ráadásul a honvédelem ott kezdődik, hogy nemzeti egység kell. Na, azt verte szét módszeresen a csúti féreg. Ha háború lenne, az emberek nagy része inkább elhúzna az országból. Nem sokan akarnának Mészáros földjeiért harcolni vagy azért hogy Orbán a várba költözhessen. Ezért nem. Így hiába is lenne eszköz, társadalmi háttér nélkül nem sokat érne.
Á ne mond már,hogy OV bármilyen nemzeti egységet szétvert. Nem volt olyan elötte sem. Vidéken élek 2006os buli idején helyi rendőr azt mondta ha Pestre viszik Fletót lövi le :). Itt a többség Fideszes jó nem jó ez van. Mi is kiakadtunk 2002 ill. 2006 tavaszán aztán másnap is felkelt a nap.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 756
113
"csúti féreg." Engem ettől kevesebbért is kibattak 2 hónapra, igaz én is Istenséget mertem becsmérelni... De mégis ez a stílus...
Más.
Ebbe a T815 Patriot 4×4 MATMMV jármű fejlesztésbe, gyártásba, vajon nem akarunk beleállni, ha már V4?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 697
32 374
113
Csugged a lelkesedes de szepen jonnek a dolgok. Remelem aabbol lessz beszerezve ami szerintem jobb keszulek volt.... Gyartot markat nem irhatok... Egy kornek jo is lessz. /varom a modernizalt pkm ek elterjedeset is./
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
"csúti féreg." Engem ettől kevesebbért is kibattak 2 hónapra, igaz én is Istenséget mertem becsmérelni... De mégis ez a stílus...
Más.
Ebbe a T815 Patriot 4×4 MATMMV jármű fejlesztésbe, gyártásba, vajon nem akarunk beleállni, ha már V4?

Talán jobban járunk,ha valami kipróbált vasat veszünk,tele a piac, csak sok sok ,,akarat" kell.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 697
32 374
113
A csehek tupirjatol azert nem kell am hasraesni nem akkora tudomany am kesztermekekbol osszeszerelni. Kompozitbol adnak neki valami vagany format aztan annyi./a mestersablont egyszer kell megcxsinalni.../ nem akkora dolog hogy ehhez tarsulni keljen. /off roadosok rallisok neha melyebben belenyulnak a vasaikba mint a csehek tettek./ bocsanat acelbol.../hegesztes megegyszerubb./Komondort atrajzolni...
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
"csúti féreg." Engem ettől kevesebbért is kibattak 2 hónapra, igaz én is Istenséget mertem becsmérelni... De mégis ez a stílus...
Más.
Ebbe a T815 Patriot 4×4 MATMMV jármű fejlesztésbe, gyártásba, vajon nem akarunk beleállni, ha már V4?
Úgy hirtelen ránézve szerintem nem tud többet papíron, mint a KOMONDOR. Csak kevesebben férnek el benne.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Szíriuszi csillagromboló. Nem egy, száz! Végülis otthonról kapjuk, az anyabolygótól. :)
Csak jem'hadar vadászok legyenek! Csak azok!
latest
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Nem tudom mikor jelentik be. Igazából nem is értem miért nem jelentették be. Gondolom a népi hangulat satöbbi függvénye a dolog. De nálunk csak olyan dolgokat jelentenek be amik tutifixek és már lefutottak a tesztelések tárgyalások.
Na, és hány darab lesz belőle?
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Nem tudom mikor jelentik be. Igazából nem is értem miért nem jelentették be. Gondolom a népi hangulat satöbbi függvénye a dolog. De nálunk csak olyan dolgokat jelentenek be amik tutifixek és már lefutottak a tesztelések tárgyalások.
Tesztelést mondjuk gépjárműnél vagy tüzérségi eszköznél hogy kell elképzelni. Itt van teszt vagy magyar honvédek mennek ki az adot országba?