1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Amúgy ha nem lehet itt Airbus helikről, Mi-24-ről, Komondorról, BTR-ről meg mittudomén miről beszélgetni haderőfejlesztés témában, mert mindennek van külön topikja, muszáj Dél-Amerikáról itt folytatni a diskurzust?

2. thomashewitt

thomashewitt Active Member

Most miért mondassz ilyet? Torgyán József, Isten nyugosztalja, oda akart cseresznyét exportálni, barterbe meg is üthetnénk egy Leó átvátelt-:)XD

3. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ebbol szerintem nem fog hatalmas off topik keletkezni... Volt mar rosszabb is ennek a topiknak az eletebe.

Hogy enyhe offba tereljem csak a temat valaki osszetudna szedni nekem hogy 55 os alvazon hany fele munka es muszaki jarmu utasz jarmu kerult kialakitasra./csak azok erdekelnem ami nallunk is rendszerbe volt./

4. Szittya

Jott onnan halliszt sajnos mar nem jon... +mahart... /talan majd a kozeljovobe megvaltozik a helyzet horvat vagy szloven esetleg mindket kikotovel.

5. Szittya

Fel egy eve amikor irtam meg nem hittek itt sokan a horvat magyar szalak szorosabbra fuzesebe... Ahogy elotte se... Pedig valos

6. thomashewitt

Azt gátolja a MOL/INA űgy, most is feltették Hernádit az INTERPOL listára, ugyanez volt a SZURGUT MOL pakkjával kapcsolatban, azt kivásárolta az állam, de a horvátok szegények mint a templom egere, a MOLt nem tudják kifizetni, olyan 4 mrd $ körüli összeg lenne.

7. Szittya

Hidd el hogy a mol ina ugy aprosag es apropenz... Nemzetgazdasagi szempontokbol...

blitzkrieg likes this.
  8. borisz

borisz Well-Known Member

Aljas módon egy egész óceánpartot lefoglalnak...

Ha itt nem jársz sikerrel, próbáld ki a makettinfo fórumát.

Tartsák csak meg a szemetüket.

Ezért mondta Orbánunk és Viktorunk, hogy üzleti ügyként kezeli, vásárolják ki magukat.

9. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Az azért ne zavarjon, hogy a legelső hozzászólásban pont azt emeltem ki egyik tényként, hogy még az Argentinok is képesek voltak egy vásárolt licensz (Marder) alapján szinte komplett harcjármű családot létrehozni. Ez szerinted nem lehet releváns péda?

Szittya likes this.
  10. Szittya

Ezt a topikot en nyitottam es vallaltam hogy rendezem. Szittya88 nem makettezem az igazit jobban kedvelem. 2010 ota nem kommentelek mas forumon.

A halliszt nem szemet sertes tartason meg is latszik volt nincs... /a nagy sertestenyeszto orszagok zome halliszten nevel utolso ket hetig./

11. Szittya

Ha az rc zesre gondolsz ott nem a makett vagy a preciz masolat volt hanem ihletet meritettem a regi gepekbol formara /a szarnyforma rc nel ugyis mas min az eredetin ha jot akar az ember epiteni./ dront is epithettem volna de az dragabb lett volna igy epitettem eggyet...

12. Szittya

Ugy emlekszem annak idelyen mindenkinek fel lett ajanlva a lehetoseg es te mar akkor is kommenteltel ide.

13. Szittya

Ha minden igaz a tordelt bebofogeseim is es a helyesirasi hibaim is el lettek akkor fogadva... ;) /MC alja is a szavat e teren pl.../ Molnin se kell haborogni a stilusa miatt nem lessz emiatt leallitva ha nem lep at egy bizonyos pontot ami tavolabb van mint masnal... O megigerte hogy folyamatosan tesz le az asztalra es tartja magat... Nem kell meglepodni azon hogy a modi is tartja magat a irott szohoz.../ aki erzi magaban az affinitast nyugodtan besegithet mc nek... Nem fogja elutasitani a segitseget...

14. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Hogy-hogy még az argentinok is?
    4,5x nagyobb lakosságú és 30x nagyobb területű ország, mint mi vagyunk. Gazdaságilag is a világ fejlett részébe tartoznak. Sajnos még véletlenül sem vagyunk egy ligában velük.

tindalos likes this.
  15. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

AT-T tüzérségi vontató (csak az alváz+meghajtás), az alapján pedig:
    BAT-M buldózer
    BTM-3 árokásó
    MZK-2 fedezékásó

VT-55 Bika (vontató-műszaki mentő)
    JVBT-55 (vontató-műszaki mentő)
    BLG-60 hídvető
    MTU-12 ~

fip7, antigonosz and Szittya like this.
  16. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

A Mi-24, az airbus helik beszerzése stb az nem magyar haderőfejlesztés?

17. thomashewitt

Államcsődök sorozatban, azt is hozzá kell tenni.

fip7 and blitzkrieg like this.
  18. Szittya

Hogy unnepeljuk a tuzerek napjat kalocsa foktoi uti laktanyaba a legvedelmi tuzerek katonai muzeumot kivannak letrehozni minden fegyvernem szamara. /valoszinuleg a pintermuvek "tamogatasaval" sajat megjegyzes "" termeszetesen a laktanya 3\4 e ipari park el lakohazak lessznek.

Miskei uti pancelos tovabbra is a feltamadast varja. A regi ruszki meg befektetore var legalabbis ami meg nem lett hasznositva.

19. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Elég komoly gazdasági bukó volt. A tervezett mennyiség kb harmadát csinálták meg végül. Drága projekt volt nekik, és érdemes megfigyelni, hogy nagyjából nulláról építették ki a TAM programot, hatalmas pénzek beforgatásával.

20. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Attól függ milyen sportot játszunk: az egy főre eső GDP-ben megelőzzük őket, az össznemzeti GDP-ben valóban más kategóriában játszanak, hiszen - ahogy írtad - 4,5x annyian vannak, mint mi.

blitzkrieg, Nagy Csaba and tindalos like this.

Ezen oldal megosztása