1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Raketasbol csak az iranyitatlan tartozik taboriba.
    Az iranyitott legyen az panceltoro vagy barmely mas iranyitott raketa nem tabori tuzerseg. Igazabol az uj koncepcio meg alakuloban van vilagszerte atalakuloban iranyitott granatok terjedese iranyitott raketak olcsosodasa atgm ek repeszrombolokepessegenek erosodese...

2. ijasz

ijasz Well-Known Member

Sajnos még az aktív ismerősöm sem tudja, hogy mit akarnak, szóval tényleg várni kell. Egyelőre ez a dátum, ami elhangzott tegnap. Ha igaz, akkor viszont legkésőbb 2020-ban már ki kellene választani a típust, típusokat.

3. ijasz

ijasz Well-Known Member

Nem. Légyszíves ne keverj.

4. Szittya

Bm is kulon agbm is kulon ag volt. Megha titkolva is volt.

5. Szittya

Nem keverek csak en nem csak magyar rendszerrol beszelek hamem azt irtam az elso kommentben is hogy vannak orszagok. Az atalakulas minket se kerul el...ha fejlesztes lessz

6. Szittya

Jelenleg 2 ag van ezt nem is tagadom tabori d20 es panceltoro ami nem nato konform. /szerencsere nallunk marad./

7. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

jaj utálom hogy 3 naponta tudok csal írni ide.... mindig sok sok olyan dolgot olvasok amire reagálnék de mire oda jutok már réges rég más a téma :D
    tehát
    1)ZLIN-ek
    Elvileg a ZLIN-eket tényleg a gyártó cseszte el , beszéltem pár ismerőssel és mikor megemlítettem nekik a zlineket mint felderítőgép kinevettek azzal hogy még kiképzőnek is gyenge. Nekem erről nincs tapasztalatom de azért úgy gondolom hogy találhattunk volna más felderítőt is, arról nem is beszélve hogy én futár gépet előbb szereztem volna be ( csak ne hogy a jövőben már arra is ZLIN-t vegyünk...)
    2.)
    üdvözlöm a hírt, remélem valami normális lesz beszerezve(remélem mind2 az USA-ból kivéve ha nem önjáró a dolog , bár a 109-essel sem lenne bajom :D )
    3.)
    Hajmáskér már nagyon rég volt. Úgy tűnik ez maradt hogy már annak is kell örülni hogy legalább 5-höz van legénység :/
    A 60mm-ekről csak annyit hallottam hogy így akarták "bővíteni" a tüzérségünk "arzenálját" hogy már az aknavetőket is oda sorolják és a tüzérség ezzel kipipálva. Bizots vagyok benne hogy legalább 60-81-120mm-es is kellene nekünk bár igaz én szerintem ide a 81-120mm elég lenne , de az ehhez jobban értők jobban tujdák , ez csak az én véleményem.
    4.)
    Valahogy ez bennem nem tiszta ez a 2 ág. Az oké hogy egyik sem NATO conform de most arról beszélünk hogy a D20-nak lenne itthon 2 fajtája(mert erről még nem hallottam) vagy páncéltörő alatt a szerencsétlen BRDM-2-őkre felrakott Konkursokra gondolunk?(azokból se lehet már sok...) vagy még páncéltörő alatt ugye RPG-re tudok gondolni.

borisz likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

A páncéltörő itthon a BRDM-2-es Konkurs

Nagy Csaba and borisz like this.
  9. fedett_mókus

@krisss :( METISZ van még itthon? mást a gyalogság nem is használ nem? (RPG meg a BRDM-ek)

10. krisss

krisss Well-Known Member

De van, csak mint páncéltörő tüzérség alegységként konkursz van.

borisz likes this.
  11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Pontosan ez volt a mai élményem. Tegnap vettem csirkemellet mert ma dürüm volt otthon a menü. Jövök be kintről az étkezőbe délben, érzem a halszagot. Mondom mégis a pontyot rántottad ki? Nem, dehogy csirkét hát dürüm lesz nem? Egyből levágtam hogy valami ipari hulladékot vettem. Mivel általában saját előállítású hús kerül a konyhára és ha néha mégis veszek ezt azt egyből megérzem vagy észreveszem az íz, vagy állag változást.

Bocs az offért Mack, talán ezt az egész vonalat pakold át a gasztrós topicba lécci.

12. fedett_mókus

@krisss
    Abból se lehet sok gondolom , a 36-osoknak biztos van Tatán de a többi egységnél nem hiszem max elszórva 3-4db.

13. RomperStomper

RomperStomper Active Member

Maximum ez lehet még bejelentve idén szerintem, ha eredményes lesz a pályázat...
    Kevesebb mint két hét és lejár a határidő, utána csak lesz valamiféle bejelentés ezzel kapcsolatban is, bár azt még mindig nem tudjuk mire vonatkozik ez, de a mennyiségből azért sejthető, hogy ez nem a BTR-lesz mert ez maximum 51 gépre vonatkozik...

14. fedett_mókus

@Terminator
    Szerintem ez jobb esetben a T-72-esek , rossz esetben BRDM-2-esek felújítása

15. ms07

ms07 Well-Known Member

Brdm-2-höz minek kellene 1000+ lóerős motor próbapad?

fip7, svajcibeka and krisss like this.
  16. borisz

borisz Well-Known Member

És T-72-höz?

17. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Azzal mennek a következő Dakarra.

Nagy Csaba, luperator, fip7 and 2 others like this.
  18. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Majd átkerül BTR-re

19. borisz

borisz Well-Known Member

Valóban?

20. fedett_mókus

@ms07
    Azt hiszem a lengyelek kísérleteztek ha jól tudom 1000 lóerős motorral a pt-91-be , amúgy a brdm2-t csak viccnek szántam :D nyilván a 72-esre gondoltam főként

@Telak2
    Nem hiszem hogy az 1000 pacis motor indokolt lenne egy normál btr-be , kivéve ha az a btr nagyon felvan turbózva valahogy (+páncél , más torony stb)

Ezen oldal megosztása