1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tindalos

tindalos Well-Known Member

Annyival kevesebb gép esik hirtelen a nyakunkba egyszerre. Nem véletlen az időzítés...

exi and Terminator like this.
  2. alfred

alfred Member

3. dudi

dudi Well-Known Member

Helyes,akkor ezek új Leopárdok lesznek.Csak felmerül a kérdés,hogy NEXTER tornyos vagy sem.Meg PzH 2000.Úgy látszik hallgatnak rám ;)

blitzkrieg, alfa74, therob and 11 others like this.
  4. hana

hana Active Member

5. krisss

krisss Well-Known Member

De látod mennyien mondták, hogy a németek nem állnak szóba velünk :D

zsolti, vata, borisz and 4 others like this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Tekintve hogy az adott vállalat nem gyárt más hasonló típusú eszközt :D

7. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Ugye ez még csak az első ütem, és lesz még több is belőlük?

8. tacticool

tacticool Well-Known Member

Már csak egy Boxer bejelentés kéne és be is jön a tippem. :D

zsolti and svajcibeka like this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

Passz. Majd kiderül. Egyelőre ennek is örüljünk szerintem.

zsolti likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Sokan szidják a vízfejet(okkal)de pl a helikopter,kézifegyver,harckocsi vagy önjáró löveg vásárlásnál véleményem szerint kiváló szakmai döntések születtek.És akárki akármit mondd ezt a vízfej intézi hisz többek közt ez is a feladatuk.

blitzkrieg, vpet, arbalest and 14 others like this.
  11. ijasz

ijasz Well-Known Member

Lehet akár AGM is, ráadásul volt Leo alvázas próbálkozás is.

12. hana

hana Active Member

Mármint az volt a kérdésem, hogy pl Leo2 A7+?

13. krisss

krisss Well-Known Member

Passz. Gondolom majd a honvédelem.hu-n felt lesz bővebben is.

14. hana

hana Active Member

Mennyi pénz ez kb, amit idén bejelentettek? (repülők, helik, mbt, spa)
    Úgy látszik kell némi tüntetés-figyelemelterelés és máris be merik dobni a híreket. :)

svajcibeka and antigonosz like this.
  15. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

8 löveges üteg lesz? 3x8=24 Na nem hangzik így rosszul. Vagy 2 osztály 2x6-os? Harckocsi az 3 százdos felállás, a 72-es meg marad tartalékban felújítva? Csak mert hamarosan a Currus is bejelenti 24-én azt a pályázatot. Mondtam én hogy karácsony körül lesznek bejelentések. Aztán februárban meg visszavonják a túlóratörvényt. :rolleyes:
    Műszaki változat nem kéne hozzájuk??? Mert ugye hídvető, meg műszaki mentő... mert az nagyon a 72-esekhez sincs, és az új Leo-k valahol 65 tonna körül járnak. Ennyihez az oktatás megoldható Germoneyban? Vagy venni kéne oktató járművet is? A7-lesz vagy valami egyéb változat? Netán csak nekünk csak most lásd pl svéd Leo A5-nél?

blitzkrieg and svajcibeka like this.
  16. leplezo

leplezo Well-Known Member

Ez remek hír, amennyiben követi még 2 ugyanilyen rendelés 2026-ig annyiban elégedettek lehetünk, mert akkor kapunk 2 teljesen feltöltött zászlóaljat tartalékkal együtt első vonalasnak, + a t72 kicsit kipofozva, nem kell feújítani feltétlen, mehet tartalékba 2-od vonalasnak, és annyival már pariba vagyunk a környéken bárkivel ilyen téren egy konfliktus esetén.

kaktusz, zsolti, kiskrumpli and 2 others like this.
  17. Star Trek86

Star Trek86 Member

18. ms07

ms07 Well-Known Member

Nemrég írta itt valaki, hogy hogy az a Leclerc-Leo keverék csak techdemo, így szerintem rendes Leo-t vettünk.

Telak2 and tacticool like this.
  19. Telak2

Telak2 Well-Known Member

20. yrkon

yrkon Active Member

Lehet, hogy a 72-esekből csinálnak műszaki mentőket... Most hogy átállunk nyugati technikára, nem tudom mennyire lenne komplikált a logisztika mindkettő fenntartására. Vagy esetleg mennek M-zároltba. (ÖMT,ÖTT biztosan nem fog kapni)

Ja, és a HVG most már arra sem vette a fáradtságot, hogy rákeressen a "tank", "harckocsi" kifejezésekre...

BiancoGasto likes this.

Ezen oldal megosztása