A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Na igen ezt akartam mondani, kizárt hogy a több száz tüzérségi eszközükhöz legyen elég ember.

Amúgy nálunk tényleg ennyire durva a helyzet hogy nincs nemhogy 90 de 50 harckocsizó se egy közel 30 ezres haderőben? Meg 5nél több ágyúhoz legénység? Még jó hogy pilóta van annyi ami még épp elég.

Ne a 30ezret vedd alapul, úgy kicsit jobb az arány...... :D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
És ez hol érv a repcsikre? Nagyon jól tudom, hiszen a témát taglalja a HTÖ...
Valamelik izraeli rendszer promójában olvastam,hogy ajánlják COINT feladatú turbopopra.Azthiszem az ami harciasitott kukacbombázóra.Ha arra lehet módositani az eredetileg helikopterre tervezett rendszert,akkor egy AT6/SuperTucano jellegű gépre is lehet.De dircm rendszer nélkül sem tartom elvetendőnek egy ilyen könnyűgép beszerzését.Inkább ezt,mint az upgradelt albatroszt.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Legalább addig se költöd el.:)
Szerinted mennyit mentek túlórázni 2015-ben, mikor elindult a határ? Segítek. 16 nap alatt csináltam 256 óra túlórát. Ugyan ebben benne volt egy Augusztus 20, és egy dupla pénzes hétvége, de lehet számolni. 4 óra alvással nyomtam, mégse rinyáltam.Hupsz, ezt rossz helyre címeztem... Bocsánat
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
Szerinted mennyit mentek túlórázni 2015-ben, mikor elindult a határ? Segítek. 16 nap alatt csináltam 256 óra túlórát. Ugyan ebben benne volt egy Augusztus 20, és egy dupla pénzes hétvége, de lehet számolni. 4 óra alvással nyomtam, mégse rinyáltam.Hupsz, ezt rossz helyre címeztem... Bocsánat
2015 szeptembere, mikor 15-en lezartak a hatart: 221 tulora abban a honapban, utana vegig 100+ora minden honapban, jo buli volt.A 4 oras alvas ismeros, a legtobb amit rahuztam az 12 ora helyett 34 ora volt :)
 
  • Tetszik
Reactions: galland

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Mert vezényléses munkarendben dolgoztatok. (hogy mi neve pontosan már nem emlékszem)

A katonákat mindig mindenhova vezénylik...
Azért lehetett ennyit túlórázni mert elrendelte a kormámy azt a félig szükségállapotot amire külön törvényt kellett csinálni annyira semmilyen jogi alapja nem volt.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 048
113
A katonákat mindig mindenhova vezénylik...
Azért lehetett ennyit túlórázni mert elrendelte a kormámy azt a félig szükségállapotot amire külön törvényt kellett csinálni annyira semmilyen jogi alapja nem volt.

Az egy nagyon érdekes szükség állapot volt, mert valakire vonatkozott, valakire meg nem. Az a négy óra úgy látom egy varázs szám volt akkor. Nekem is jutott belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and galland

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
2015 szeptembere, mikor 15-en lezartak a hatart: 221 tulora abban a honapban, utana vegig 100+ora minden honapban, jo buli volt.A 4 oras alvas ismeros, a legtobb amit rahuztam az 12 ora helyett 34 ora volt :)
Azaz! :) Akkor mi tudjuk mi a 400 óra éves .:) És hogy rí mindenki .
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Mire azok ideverekednék magukat a kárpátokon át, lefeleződne a technika

az biztos hogy vicces egy csata lenne jelenleg amig nincs jó állapotú cucc, mindenki trélerrel vinné a csatatérre a technikát, lőne 2-öt meg menne 5km-t, aztán lerohadna. Hátul lőtávon kívül meg várakozna a trélerhadsereg, hogy aki nyert az tudjon tovább szállítózni a következő helyszíne. Amolyan Benny Hill show lenne az egész talán a gyalogságot kivéve.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
az biztos hogy vicces egy csata lenne jelenleg amig nincs jó állapotú cucc, mindenki trélerrel vinné a csatatérre a technikát, lőne 2-öt meg menne 5km-t, aztán lerohadna. Hátul lőtávon kívül meg várakozna a trélerhadsereg, hogy aki nyert az tudjon tovább szállítózni a következő helyszíne. Amolyan Benny Hill show lenne az egész talán a gyalogságot kivéve.
Én továbbra sem értem, hogy ha trélezeni is kell, a fentebb megírt kb 5x-ös túlerő nem több mint a mienk? Eleve el van döntve a kérdés, ha csak minden ötödik lövegük ügyesen lő, akkor vége a játéknak.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A mindenkori meglévő haderőnek az elsődleges célja az elrettentés a második pedig ha az első kudarcba fullad a későbbi diplomáciai lezárás lehető legkedvezőbb feltételeinek kiharcolása (szó szerint)
A honvédség (meg minden önvédelmi haderő) akkor végzi jól a munkáját, vagyis az ország védelmét, ha elég elrettentő képessége van, hogy ne támadjanak az országra.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A felfegyverezhető turbó gépet nem tartom hülyeségnek. De inkább csak azért mert túl kicsik vagyunk ahoz, hogy olyan eszközöket tartsunk hadrendben amik csak egy dologra jók. Egy kiképző gép pl nem árt ha tud mást is, mert ha forró a helyzet minden kell ami repülni tud. Szerintem, megfelelő önvédelmi és fegyver csomaggal nem lehet rosszabb a túlélési esélye mint egy helikopteré.
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach