1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nem csak adminisztrátor lehet az irodában.És nem csak kommandós az utcán.Pl közlekedési járör nyugodtan lehet 60éves.

2. Ocses

Ocses Active Member

Szóval amikor a TEK-es többszáz bevetés után ahol számtalanszor keveredett életveszélyes helyzetbe 60 évesen basszuk ki az utcasarokra forgalmatirányítani.
    Látom itt páran nagyon megbecsülik azokat akik a kis hazájukat szolgállták.
    Gratula. Fogjatok kezet blogenel.

therob likes this.
  3. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Kommandós nincs az utcán. Közlekedési járőr pedig már van. Arra a helyre jönnek a fiatalok.
    De szerintem ez a téma sem ide való, ahogy a tartalékos katonákról, több oldalon, folytatott beszélgetés sem.

4. blogen

blogen Well-Known Member

Nyilván nem forgalmat irányítani, de millió olyan beosztás van, ahová mehet! Nem azért nem küldenénk forgalmat irányítani hatvan évesen, mert bármi probléma van a forgalomirányítással, hanem akkor már tényleg sok lenne a hidegben, esőben kinnt állni naphosszat!

ps. Amíg nincs a magyar haderő élőereje topik, addig a fejlesztéséhez tartozik az is, hogy kik fogják kezelni az új eszközöket, ezért indulnak itt viták ilyen témában újra és újra! Ez különösen most aktuális, amikor nem egyszerűen csak ember kell majd, hanem jó kvalitású!

5. Celebra

Persze,mindenki TEKes.És egy halom foglalkozás van,ahol sokkal többet és folyamatos veszélyben dolgoznak emberek.Ők miért nem mehetnek el?Külnben pl németben is ugyanaz a nyugdijkorhatár a rendörnek mint másnak.Magyar karhatalmista mitöl dolgozik többet?Semmitöl.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor szólj ha 60 leszel és kizavarlak télen -15 fokba egy jó 5-6 órás helyszínelésre.Ha végeztél talán rájössz,hogy mekkora butaságot is írtál.

Nagy Csaba, Shed, szegcsab and 2 others like this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem kell ahhoz 60 nak sem lenni, egy nagy rakás fiatal kölök is sírdogálna 6 óra után -15 ben kéne neki gyalogolni. Szó szerint.

8. Celebra

Jó.Akkor a favágók miért nem mehetnek el elöbb nyugdijba?Vagy az úttisztitók?Vagy mások,akik dolgoznak 60évesen télen is a minuszban

9. Ocses

Ocses Active Member

Te írtál kommandóst az utcán. Én erre írtam a TEK-est . Tudod a rendörségnél most ők azok.
    Azt pl mikor írtam, hogy csak a rendőr, tűzoltó érdemli meg, hogy előbb nyugdíjazzák?
    Semmikor.
    Azt írtam blogenek és akkor mostmár neked is hogy egy 50 -60 éves ember nem rendelkezik olyan fizikummal amivel egy 25-30.
    Rendes leszek. Segítek. Nézz meg egy olimpiát és számold össze az 50+ os életkorúakat.
    De tudodmit. Ne várd meg míg 60 leszel ahogy Dudi írta. Állj ki ma éjszaka 6 órát az utcára. Megnézzük hogy fog tetszeni. Holnap írd meg hogy ment.

10. dudi

dudi Well-Known Member

A favágótól nem várják el,hogy masok életét megvédje a rendőrtől/katonától/tűzoltótól igen.Vannak itt is 60 évesek de csak irodán nem kint...

szegcsab and phaidros like this.
  11. Ocses

Ocses Active Member

Az úttisztító ha lassabban dolgozik abban nem valószínű, hogy belehal a kistársa. És egy katona harc közben nem kérhet pihenőt. Tudod az útisztító 8-12 óra múlva haamegy beül a forró kádba. A katona ezt sokszor nem teheti meg.

tindalos, szegcsab and phaidros like this.
  12. Celebra

Olvasd vissza mit irtam.

13. Celebra

Te is olvasd vissza miket irtam.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Visszaolvastam és így másodjára is ugyan olyan butaság!

15. Ocses

Ocses Active Member

De kínozd Dudit. Szerintem az irományodat bőven elég egyszer végigszenvedni.:D:D:D

16. Ocses

Ocses Active Member

Jaj engem se kínozz:D:D:D

17. Celebra

Akkor mégtovább olvas vissza,és értelmezd is.Azt irtam,hogy kaphat korának megfelelő beosztást a rendőr.Meghogy a sereg harcoló állományában semmi keresnivalója 50éves embernek-bár egyedi kivételek lehetnek.De maradjunk az átlagnál.

18. Ocses

Ocses Active Member

Ok. Akkor hová rakják a 25 éve lövész zászlóst.l? Akibő mert nincs korkedvezményes nyugdíj lessz egy rakat.

19. Ocses

Ocses Active Member

Mond már meg a magyar hm átlagéletkora így mennyi lessz?

20. Ocses

Ocses Active Member

Már rég bebukott volna a rendszer ha rgy csomó ht tiszthelyettes nem szerel le. Ez a cél? A tapasztaltat eltávolítani?
    Ha belegondoloka szakasztiszthelyettesi irodába a volt századomnál 4-böl 1!!! Van még a seregbe.
    Az-az egy aki egy alkalmatlan szarházi volt.

Ezen oldal megosztása