A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Jézusom, ennyit és egy kommentben...
  • Egy tervező vagy gépkezelő hibájánál is pontosan ez van.
  • Minden téren? Ja, nem... Ezért specializálódnak katonák is adott területre. Ezért van pilóta, bokorugró lövész és tüzér és ezek között 0 átfedés van.
  • El vagy szakítva? Lol, civileknél szerinted nincs kiküldetés? Konkrétan egyik barátom többet élt felnőtt életében szállodában, mint lakásában és 5 évig csak látogatni járt haza. Aztán mikor fia már megszületett közölte, hogy vagy itthon adnak neki munkát vagy kilép...
  • Miféle alkotmányos jogot csorbítanak?
Értem én, hogy mit szerettél volna mondani, csak ekkorát nem kellett volna hozsannázni, mert ez már így inkább a kabaré szintje.
Egy óriási különbség van a sok hasonlóság mellett. Ha menni kell akkor menni kell! Ha halni kell akkor halni kell! Érted, értem meg mindenkiért....Ezt kellene nagyon megbecsülni és felértékelni. Mert erről meg szoktak feletkezni. Talán még a tűzoltók vannak hasonló helyzetben, a nem rosszabban... Ők is bemennek érted ha ég a ház....Nem tudom ez milyen formában van jelen a munkaszerződésben.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 884
113
Megintcsak,olvasd vissza amiket irtam.Van ahova 20éves ereje teljében lévő legény kell,van ahova tapasztalt öreg róka.Ugyanazt irjuk.Különbbség ott van,hogy szerintem 40éves,bokorugrálásbol kiöregedett emberke nem nyugdijba kell küldeni,hanem visszavezetni a polgári életbe.Illő tisztelettel,és érdemei elismerése mellet.De az életpályamodelnek nem nemesi herelét modeljének kell lennie.Ösztönüzzön tanulásra,érdemek szerzésére,vagy annak hiányában mutasson kiutat a sereg kötelékéböl.És igen,a többség 30as 40es éveiben ki fog kopni a seregböl,és polgári foglalkozás után kell hogy nézzen.Nem az otteltöltött időt kell ccsak jutalmazni-főleg ha az csak lébecolás,ingyenélés.
És kaptunk érte eltávot is,meg dicséretet is a napiparancsban.Nem is igényeltünk plecsnit.Hazámat szolgálom.Ez volt az illő válasz,és a többség igy is gondolta.Katonák voltunk,és akkor ez természetes dolog volt.Társadalmat nem a sorkatonaság léte irritálta,azt elfogadta.Ponthogy a hivatásosok ingyenélő hereléte volt a rosszalás tárgya.Hogy az életpályamodel az államhűséget,a seggnyalást,és nem a szaktudást és alkalmasságot jutalmazza.És amennyire kivűlről látni,ez ma is igyvan.Ezért van 80tábornoka meg 100akárhány ezredese egy 2dd létszámot aligelérő seregnek,és ezért nem a szaktudás tombol közöttük.És még azt is elhiszem,hogy ifjú csapattisztkén sokuk másképp kezdte,csak a rendszer benevelte őket.
És ismersz egyet is szaktudásilag? :)

Egyébként egyetértek jórészt. Viszont egy kb 55 éves kokedvezményes nyugdíjat azért elbírna a rendszer szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egyrészt még én sem olvastam őket,most szedegetem ki őket a "termésböl".Másrészt aki akarja igy is elolvassa,aki meg csak löki a sódert ugysem rágja át magát egyiken sem.
Én általában elolvasom azt, amit ide tesztek, azért vagyok itt. Na de ha csak idebiggyesztesz egy linket, 0 kommentárral, és abból se derül ki, mi áll benne, telóról tuti nem olvasom el, gépről meg szinte biztos hogy nem. Főleg ha van termés. Szóval ne áltasd magad.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
És ismersz egyet is szaktudásilag? :)

Egyébként egyetértek jórészt. Viszont egy kb 55 éves kokedvezményes nyugdíjat azért elbírna a rendszer szerintem.
Igen,ismerek.Ma aktiv tisztet nem,de nyugállományút igen.És láthatod,hogy a Zrinyi disszertációibol linkelek be a fórumba.Meg hallgatom tábornok elvtárs tv/rádiónyilatkozatát-és gerinctelen kormánypropagandát nyomó semmitmondását.Engem elborzaszt,hogy még mindig(vagy újra?) itt tartunk.
És aki 55éves koráig birja 20éveseknek való beosztásban,becsülettel helytállva,azt én is elengedném tisztes nyugdijjal.Valamien rendszert erre is ki kéne dolgozni.Na nem nekem,hanem ehez értő embereknek.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én általában elolvasom azt, amit ide tesztek, azért vagyok itt. Na de ha csak idebiggyesztesz egy linket, 0 kommentárral, és abból se derül ki, mi áll benne, telóról tuti nem olvasom el, gépről meg szinte biztos hogy nem. Főleg ha van termés. Szóval ne áltasd magad.
Kb 1perc rányomni a linkre,és elolvasni a cimét.Ha valaki ennyit nem tesz meg,az akkor sem fog elolvasni 150-200 oldalt,ha odairom a cimét.Elgondolkodni rajta meg mégkevésbbé.
Éló példa,hogy vagy 5x belinkeltem egy egész jó tanulmányt a tüzérség fejlődéséről,és még mindig a D20as tarackokbol akarják a tüzérséget épiteni emberek.Elég lenne egyszer elolvasni,hogy azok ma már COINT krülmények közötti tüztámogató bázisrendszerhez se nagyon felel meg.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
"A vezetők elmondták, hogy a Zrínyi 2026 haderőfejlesztési program keretein belül a Honvédséget fel akarják készíteni hibrid és kiberhadviselésre, valamint a tömegpusztító és ballisztikus rakéták elleni védekezésre is"

ASTER 30 SAMP/T :hadonaszos::hadonaszos:;)

99% EU és akkor nincs más. 1%ot adok Patriotnak. Mindenesetre az Aster (és a GaNes Patriot is persze) elég komoly cucc.

Csak szeretném azt is látni, hogy van létszámban is egy könnyű és nehézdandárunk. Akkor már van mit védeni meg támogatni...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 185
113
Nem a missziozas veszelyeirol szolt a beszelgetes. Olvass vissza egy picit!
Pro es kontra katonasag temaban en azt mondtam, hogy szerintem a profi (magyar) katonasag kevesebb mikromorttal jar, mint ahogy azt mondjak. Szvsz. az nem erv a katonasag elonyeiert cserebe, hogy "Na jo, de ha baj van akkor az eletet viszi a vasarra...", mert ha baj van - vagyis ha kitor a haboru - akkor civilnek lenni sem kisebb kockazat. Az atlagos es fegyvert soha nem latott civil ferfiaknak lenne a legnagyobb szivas, nem a profi katonaknak.

Kovetkezo hozzaszolasodban szepen felsorolod a nehezsegeket, de te azt hiszed ezek egyedi problemak, amiket mas szakmakban nem ismernek? Ne mar!

Aha. Értem.
Az előző hozzászólásomban leírtam, hogy nem csak a honvédséget tartom veszélyesnek. Egy szóval nem mondtam.
Bár szerintem a pár éve meghalt 4 tűzsszerész családjának nem nagyon tudnád megmagyarázni , hogy így békeidőben nem veszélyes katonának lenni. Vagy a lezuhant vadászpilóták családjának.
Azt sem mondtam, hogy a civilnek egy esetleges háborúban nem szopás, vagy nem szarabbak az esélyei.
A katonák nehézségeit sorolom mert ez egy haditechnikai oldal, azon része ahol a honvédség fejlesztéseiről beszélgetünk.
Bár mivel nato tagok vagyunk hacsak nem valamely nato tag támadja meg az országot sok civilnek nem kellene fegyvertfognia.
A koszovó háborúban az ezen az oldalon anyira sokszor fikázott amcsiknak nem véletlen volt prioritás szétbombázni a hazánk irányába vezető hidakat.
És mint leírtam a probléma ,hogy FIZIKÀLISAN egy idő után nem alkalmas erre a munkára az ember. Ezt többet nem írom le mert úgylátom sokan nem fogják fel.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ez komoly dolog, eddig erről nem hallottunk. Izraeli acélkupola nálunk is ?

Szerintem kizárt. Pedig nagyon jó lenne azon a piacon is szétnézni, jellemzően nagyon-nagyon jó ár/értéket adnak.

Mondjuk rakétás türségnél pl el tudnék képzelni, LORAt, meg LAROMot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 185
113
De miért lenne valaki 50-60 évesen lövész? Más országokban is leszerelnek az emberek ha már nem alkalmasak fizikailag a szolgálatra és elhelyezkednek valami civil állásban. Gondolom ezt kéne a társadalomnak segíteni, támogatni itthon is hogy az a katona aki már fizikailag nem bírja elntudjon könnyen helyezkedni mikor leszerel. Ez alól max az a kivétel ha valaki tábornok lesz közben de nem lehet mindenki az mert annak a vége a vízfej. Lehet már nem bírja valaki a katonai szolgálatot de szerintem nem kéne onnantól kezdve úgy kezelni 40-50 éves embereket mintha nyomorékok lennének és már csak otthon tudnának üldögélni. Nekem sem ez az első munkahelyem és soha nem gondoltam hogy az lesz a munkám ami.. ez van ma már nem úgy megy hogy az első munkahelyedről mész nyugdíjba

Egy frania idegenlégiós 15 év után nyugdíjat kap. Van ilyen ismerősöm.
De hogy melyik országban ,hogy van bevolom nem tudom.
De gondolom ha a franciáknál egy külföldi kap nyugdíjat akkor a francia is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Bár szerintem a pár éve meghalt 4 tűzsszerész családjának nem nagyon tudnád megmagyarázni , hogy így békeidőben nem veszélyes katonának lenni.
Melyik civil munkahelyi baleset aldozatanak a csaladjanak tudnad elmagyarazni, hogy a katonasag marpedig veszelyesebb? Sorold kerlek!
Azt sem mondtam, hogy a civilnek egy esetleges háborúban nem szopás, vagy nem szarabbak az esélyei.
A katonák nehézségeit sorolom mert ez egy haditechnikai oldal, azon része ahol a honvédség fejlesztéseiről beszélgetünk.
Bár mivel nato tagok vagyunk hacsak nem valamely nato tag támadja meg az országot sok civilnek nem kellene fegyvertfognia.
A koszovó háborúban az ezen az oldalon anyira sokszor fikázott amcsiknak nem véletlen volt prioritás szétbombázni a hazánk irányába vezető hidakat.
Ez nem egy zart katonai forum.
Ha pedig a nato-nak koszonod a hidak lebombazasat akkor azt is tedd melle, hogy a k-keleti missziokban elhunytak is a nato sara.
És mint leírtam a probléma ,hogy FIZIKÀLISAN egy idő után nem alkalmas erre a munkára az ember. Ezt többet nem írom le mert úgylátom sokan nem fogják fel.
Mindenki megertette elsore is, de sok szakmaban van ez igy.
Pl. az eu-ben ezt ugy oldjak meg, hogy aki nem birja a mutoben, az kimegy sztk-ba, aki elfarad az intenziven, az kimegy osztalyra, fekvobeteg osztalyrol jarobeteg rendelesre stb... Szerintem nem a korai nyugdij a megoldas.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 576
113
Zeal

Mindenki megertette elsore is, de sok szakmaban van ez igy.
Pl. az eu-ben ezt ugy oldjak meg, hogy aki nem birja a mutoben, az kimegy sztk-ba, aki elfarad az intenziven, az kimegy osztalyra, fekvobeteg osztalyrol jarobeteg rendelesre stb... Szerintem nem a korai nyugdij a megoldas.

Ezzel ertek en is eggyet. Az irodakak allomanyat kizavarni a pampara a ven rokakat az irodaba... Persze szepen fokozatosan nem egyik naprol a masikra... De nem csak iroda lehet nagy hiany van soforbol. Teherautokra akinek ahhoz van kepessege. A kikepzest szinten rajuk biznam.../csak es kizarolag./ lehetne beosztast talalni. A vedelmi rajoknak epuletugyelet fegyverszoba loszerraktar stb szinten /allando allomanyt allitanek fel ./nem csak tisztinuti utih ba/ ovt be is novelnem a leszereltek szamat. Aki fiatal es ovt s akar kenni legyen aktiv allomanyu szerdzso.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 185
113
Megintcsak,olvasd vissza amiket irtam.Van ahova 20éves ereje teljében lévő legény kell,van ahova tapasztalt öreg róka.Ugyanazt irjuk.Különbbség ott van,hogy szerintem 40éves,bokorugrálásbol kiöregedett emberke nem nyugdijba kell küldeni,hanem visszavezetni a polgári életbe.Illő tisztelettel,és érdemei elismerése mellet.De az életpályamodelnek nem nemesi herelét modeljének kell lennie.Ösztönüzzön tanulásra,érdemek szerzésére,vagy annak hiányában mutasson kiutat a sereg kötelékéböl.És igen,a többség 30as 40es éveiben ki fog kopni a seregböl,és polgári foglalkozás után kell hogy nézzen.Nem az otteltöltött időt kell ccsak jutalmazni-főleg ha az csak lébecolás,ingyenélés.
És kaptunk érte eltávot is,meg dicséretet is a napiparancsban.Nem is igényeltünk plecsnit.Hazámat szolgálom.Ez volt az illő válasz,és a többség igy is gondolta.Katonák voltunk,és akkor ez természetes dolog volt.Társadalmat nem a sorkatonaság léte irritálta,azt elfogadta.Ponthogy a hivatásosok ingyenélő hereléte volt a rosszalás tárgya.Hogy az életpályamodel az államhűséget,a seggnyalást,és nem a szaktudást és alkalmasságot jutalmazza.És amennyire kivűlről látni,ez ma is igyvan.Ezért van 80tábornoka meg 100akárhány ezredese egy 2dd létszámot aligelérő seregnek,és ezért nem a szaktudás tombol közöttük.És még azt is elhiszem,hogy ifjú csapattisztkén sokuk másképp kezdte,csak a rendszer benevelte őket.

Megtettem. Visszaolvastam.
Idézlek. Kaptam érte bármit? Nem.
Most meg azt írod kaptál.o_O

A társadalmat nem a sorkatonaság léte irritálta? Kiegészítelek. Nem csak az.
De szinte versengtek az emberek ki tud jobb kifogást találni, hogy ne vonuljon be.
Nálam sorozáson az egyik srác behozta a feleségét mondván ő nem tud olvasni!!!
Mondták neki dehát 8 álltalánosa megvan.
Ő akkor sem tud. A felesége (ha az volt) hangosan olvasta fel neki a kérdéseket válaszokat a nyomtatványról. Egy 20 perc múlva hazaküldték. Nem kellett bevonulnia. Ezt a saját szememmel láttam. De ezer hasonló történetet hallottam.
No azok az emberek akik férgek bevonulni sorosnak mert az szar,nekik senki ne parancsolgasson, vagy hát addig nem keres pénzt, ezek háborognak a korkedvezményen?
Tudom te nem vagy ijen.
A láblógató tábornokokat nem kell bemutatni.
A legtöbb szerintem egy darab szart sem ér.
Most jók a beszerzések de ez az ő érdemük?
Nézzük már meg az összes beszerzés politikai döntés.
Zlin,eurocopter,cz,cg,A7.
Az hogy ezek jó termékek az meg nem a tábikon túlik. Lehetett volna most a piacról nagyon roasz terméket választani?
Ugyanez a garnitúra mondta kb 10 éve, hogy nem kell új gépkarabély.
Elég lessz 7700ak felújítva.
Alkalmatlanok.
Mostmeg nincs olyan fotó a Tömbölről ahol ne lenne az elsütőbillentyűn az ujja.
Ugyanmár.

Azt mondod lébecolás ingyenélés. Nekem szét van a térdem. Egy menetgyakorlaton ment szét.
A vesémben össze van szűkülve egy ér egy felfázás miatt. Ami a bokonyban gyakorlaton történt. A gerincem és a cípőm sem az igazi a repeszállótol. 11 év alatt enyi.
Ha valaki 25 évig szolgál gondolom ez hatványozódik.
Na nem a tábibáknak. Hanem akik ténylegesen csinálnak is valamit.
De akkor finomítok. Ne mehessenek el nyugdíjba. De a minimum lenne, hogy valami életjáaradékot, vagy adókedvezményt kapjanak.

Egy szónak is száz a vége. Nem fogjuk meggyőzni egymást.;)

Nem is baj.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
Magyarul a határon túliak megkapták az állampolgárság minden előnyét,de semmilyen kötelezettség nem jár vele.Adót nem kell fizetniük,Haza szolgálatára nem hivhatók be.De legalább szavazhatnak a fityiszre.Nabravóóó!-És akkor csodálkozunk,hogy a határon belüliek egyre kevésbé szeretik a határon túliakat......
A fityizezéhez hozzá sem kellene kezdeni, s megnyugtatlak ott még helyén van az emberek szíve. Többen jelentkeznének mint a határon belülről arányokat tekintve. Történelmi példát gondolom nem kell hoznom.
Sokak bármit megtennének, hogy a haza fényre derüljön, bár a 2004-es december 5-i választások óta erősen megingott a bizalom. Nem csoda.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Megtettem. Visszaolvastam.
Idézlek. Kaptam érte bármit? Nem.
Most meg azt írod kaptál.o_O

A társadalmat nem a sorkatonaság léte irritálta? Kiegészítelek. Nem csak az.
De szinte versengtek az emberek ki tud jobb kifogást találni, hogy ne vonuljon be.
Nálam sorozáson az egyik srác behozta a feleségét mondván ő nem tud olvasni!!!
Mondták neki dehát 8 álltalánosa megvan.
Ő akkor sem tud. A felesége (ha az volt) hangosan olvasta fel neki a kérdéseket válaszokat a nyomtatványról. Egy 20 perc múlva hazaküldték. Nem kellett bevonulnia. Ezt a saját szememmel láttam. De ezer hasonló történetet hallottam.
No azok az emberek akik férgek bevonulni sorosnak mert az szar,nekik senki ne parancsolgasson, vagy hát addig nem keres pénzt, ezek háborognak a korkedvezményen?
Tudom te nem vagy ijen.
A láblógató tábornokokat nem kell bemutatni.
A legtöbb szerintem egy darab szart sem ér.
Most jók a beszerzések de ez az ő érdemük?
Nézzük már meg az összes beszerzés politikai döntés.
Zlin,eurocopter,cz,cg,A7.
Az hogy ezek jó termékek az meg nem a tábikon túlik. Lehetett volna most a piacról nagyon roasz terméket választani?
Ugyanez a garnitúra mondta kb 10 éve, hogy nem kell új gépkarabély.
Elég lessz 7700ak felújítva.
Alkalmatlanok.
Mostmeg nincs olyan fotó a Tömbölről ahol ne lenne az elsütőbillentyűn az ujja.
Ugyanmár.

Azt mondod lébecolás ingyenélés. Nekem szét van a térdem. Egy menetgyakorlaton ment szét.
A vesémben össze van szűkülve egy ér egy felfázás miatt. Ami a bokonyban gyakorlaton történt. A gerincem és a cípőm sem az igazi a repeszállótol. 11 év alatt enyi.
Ha valaki 25 évig szolgál gondolom ez hatványozódik.
Na nem a tábibáknak. Hanem akik ténylegesen csinálnak is valamit.
De akkor finomítok. Ne mehessenek el nyugdíjba. De a minimum lenne, hogy valami életjáaradékot, vagy adókedvezményt kapjanak.

Egy szónak is száz a vége. Nem fogjuk meggyőzni egymást.;)

Nem is baj.

Valamikor a 80-as évek végén vettem egy könyvet, aminek a címe az volt: Az amerikai tiszt. Ebben a könyvben le van írva, miként és hogyan áll fel az amerikai haderő tiszti garnitúrája. Az is, hogy azok, akik nem tudnak előrelépni, hogyan és miként, térnek vissza a civil életbe, nem nyugdíjasként. Hanem megfelelő nekikvaló, normális, munkahelyekkel. A amerikai haderő vastagon benne van ennek a működtetésében. Nálunk is valam hasonló kell. Nem biztos hogy nyugdíjba kell küldeni 45 éves embereket, aztán levonni adót a nyigdíjukból, mert még nincsenek 65 évesek. Inkább egy megfelelő, garantáltan bebiztosított állami munkahelyekkel kellene ezt a dolgot rendezni. Ehhez persze idő kell, még a kidolgozásához is. Az más kérdés, hogy a rendszerváltás óta e téren nem történt semmi. Így marad a szolgálati járadék, ami mellett vagy tartalékos, vagy biztonsági őr lesz a rendszerből kivált, egykori hivatásos katona.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Megtettem. Visszaolvastam.
Idézlek. Kaptam érte bármit? Nem.
Most meg azt írod kaptál.o_O

A társadalmat nem a sorkatonaság léte irritálta? Kiegészítelek. Nem csak az.
De szinte versengtek az emberek ki tud jobb kifogást találni, hogy ne vonuljon be.
Nálam sorozáson az egyik srác behozta a feleségét mondván ő nem tud olvasni!!!
Mondták neki dehát 8 álltalánosa megvan.
Ő akkor sem tud. A felesége (ha az volt) hangosan olvasta fel neki a kérdéseket válaszokat a nyomtatványról. Egy 20 perc múlva hazaküldték. Nem kellett bevonulnia. Ezt a saját szememmel láttam. De ezer hasonló történetet hallottam.
No azok az emberek akik férgek bevonulni sorosnak mert az szar,nekik senki ne parancsolgasson, vagy hát addig nem keres pénzt, ezek háborognak a korkedvezményen?
Tudom te nem vagy ijen.
A láblógató tábornokokat nem kell bemutatni.
A legtöbb szerintem egy darab szart sem ér.
Most jók a beszerzések de ez az ő érdemük?
Nézzük már meg az összes beszerzés politikai döntés.
Zlin,eurocopter,cz,cg,A7.
Az hogy ezek jó termékek az meg nem a tábikon túlik. Lehetett volna most a piacról nagyon roasz terméket választani?
Ugyanez a garnitúra mondta kb 10 éve, hogy nem kell új gépkarabély.
Elég lessz 7700ak felújítva.
Alkalmatlanok.
Mostmeg nincs olyan fotó a Tömbölről ahol ne lenne az elsütőbillentyűn az ujja.
Ugyanmár.

Azt mondod lébecolás ingyenélés. Nekem szét van a térdem. Egy menetgyakorlaton ment szét.
A vesémben össze van szűkülve egy ér egy felfázás miatt. Ami a bokonyban gyakorlaton történt. A gerincem és a cípőm sem az igazi a repeszállótol. 11 év alatt enyi.
Ha valaki 25 évig szolgál gondolom ez hatványozódik.
Na nem a tábibáknak. Hanem akik ténylegesen csinálnak is valamit.
De akkor finomítok. Ne mehessenek el nyugdíjba. De a minimum lenne, hogy valami életjáaradékot, vagy adókedvezményt kapjanak.

Egy szónak is száz a vége. Nem fogjuk meggyőzni egymást.;)

Nem is baj.
Nagyon is közeledik az álláspontunk.Épitő vita nagyon is hasznos dolog.És ha visszaolvastad,akkor azt is olvastad,hogy civil életbe visszavezető és támogató programok szükségességéröl is irtam.És igen,figyelembe kell venni az esetleges bekvetkező egészségkárosdást is-de a civil életben is van ilyen.Soförbetegség a derékfájás,pincéreknek a lába megy tönkre,stb.Valahol ezeket a dolgokat is be kell épiteni a rendszerbe.
És nagyonsok ilyet a rossz felszerelés okoz-azt meg a rendszer nemtörődömsége.Mert a gerinctelen megélhetési tisztek a vizfejben tesznek rá,hogy a nyuszi mivel kinlódik.
Sokan fujnak itt rám,mert nem értik,hogy miért mondom azt,hogy a rendszerrel magával van a seregben baj.(nemcsak ott)Mert az a tábornok,ki levezényelte a páncéloserők leépitését,igenjó elemzést irt a grozniji gépesitett erőkkel vivott harcokrol.Más tisztek meg a tüzérség leépitése ellen irtak cikkeket.Ma viszont megint az államunk és pártunk idelyéből való seggnyaló stillusú cikkek vannak megint többségben.És én ezt elég aggasztónak találom-akkor is,hamost nagyhirtelen beszerzésdönping van.Azért érdekes,hogy ami azonnali beszerzés,az politikai érdeket szolgál.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 012
113
@honved
Nekem is megvan, és az Angol tiszt című is. Korábban az ezekben szereplő rendszerekere gondoltam, amikor azt írtam, hogy végre kellene egy tisztességes életpálya modell, és aki nem éri le a megadott időpontban az előírt beosztást/rendfokozatot, annak kell a továbbiakban (leszerelés utáni) korrekt életvitelre lehetőséget biztosítani. biztosítani
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
No azok az emberek akik férgek bevonulni sorosnak mert az szar,nekik senki ne parancsolgasson, vagy hát addig nem keres pénzt, ezek háborognak a korkedvezményen?
Ha ram celoztal akkor ez nagyon melle ment. En azon keves emberek egyike vagyok, akik nem akartak meguszni a sorozast.

Az utolso felmeron voltunk vagy 40-en egy teremben. Amikor szoltak, hogy aki valamiert nem tud bevonulni az mutassa be a papirjat, akkor csak ketten maradtunk ulve. Neztunk egymasra, hogy most mi tortenik...
Olyan sokszor volt, hogy nem aludtam 2 ejszaka, de pont az volt eletemben az egyetlen alkalom, ahol 3 este maradt ki. (Nappalos suli, egy vizsga es 2 ejszakas muszak miatt.) Ki is szurtek, mert kalapalt a szivem. Ja, meg a pszichologus mondta, hogy kicsit erzekenyebb vagyok az atlagnal... Csoda, hogy nyugos voltam?
Par het alatt osszeszedtem az igazolast, hogy egeszseges vagyok, de mire aktualis lett volna, addigra eltoroltek a sorozast. Ha ezert szerinted fereg vagyok akkor rad mit mondjak?...:oops:
Azt mondod lébecolás ingyenélés. Nekem szét van a térdem. Egy menetgyakorlaton ment szét.
A vesémben össze van szűkülve egy ér egy felfázás miatt. Ami a bokonyban gyakorlaton történt. A gerincem és a cípőm sem az igazi a repeszállótol. 11 év alatt enyi.
Ehhez nem kell katonanak lenni. Nekem szinte szo szerint ugyanezek a problemaim, de megsem hozom ide.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7