A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Gyüünnek a migráncsosat 2001 est olvastam először. Meg egy német ezredes cikkét 1998-ból. Katonai és nemzetbiztonsági körökben ez már elég régóta téma csak eddig leszarta mindenki.
Olvastam remek tanulmányokat a témában-de ez csak sima lózungolás volt.És van belépőkodom az online könyvtárhoz.Csak a rendszer hol elfogadja,hol nem.Kicsit régi a kód,még ZMNE néven futott a műintézmény.
Én meg ne vagyok jóban a billentyűzettel, és minden szóban amit előbb leírtam, van egy helyesírási hiba...
Neaggódj,ezzel én is igy vagyok.Nem vagyunk mi gépirónők:hadonaszos:
Viszont egy doktori cimnek adott tudásszintet kell jelentenie.Nem lehet,csak egyféle mérce.Vagy akkor csináljuk azt,hogy a zldszeműeknek 98körös szint kell a mesterlvész minősitéshez,a szemüvegeseknek 68kör is elég,a lányokna 48kör,de a kékszem lányoknak meg 99,5kört kell lőniük hozzá?
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 611
5 311
113
Nem, nem. Nem lattam be semmit. Nem ez e tortenet.
Az a sztori, hogy itt minden evben felmerul a korkedvezmenyes nyugdij. Idovel Krisss is hozzaszol, mert persze szerinte ez nagyon jo otlet, amire en rakontrazok, hogy szerintem nem az. Ezek utan par mondtatban lefutjuk a kovetkezo koroket (kabe itt kapcsolodtal be a beszelgetesbe ) es aztan egy evig jegeljuk a temat a topikban.
A terv az, hogy ugyanezt fogjuk jatszani egeszen addig amig 64 eves nem lesz, amikor is majd belatom, hogy igaza volt es jol kirohogom. :D Evtizedekig tart felepiteni egy ilyen poent. Ne cseszd el nekem! :hadonaszos:

Pedig a karom akkora volt mint most Ronie es a fejemen is szoritott az xl-s bukosisak. Inkabb ne menjunk bele hogy neztem ki. Tudom en is. :)

Egyszer voltam valami 20+ kilometeres teljesitmenyturan. Horror volt. Csinalja akinek ket anyja van. Mar feltalaltak a belso egesu motort. Amig egy csepp olaj is van a foldben addig nem vagyok hajlando ilyen "gyaloglasra". Uff!

20+ km ? Teljesítménytúra? Ne már! ;) Le futottátok?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and krisss

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
20+ km ? Teljesítménytúra? Ne már! ;) Le futottátok?
Ne cikizz mar! Ott halltam meg. ;)

A felenel begorcsolt a labam. (es allitolag az anyukam utan sirtam, de ez csak pletyka. En nem tudom. :oops:) Eszakon, valami dimbes-dombos terepen volt az eroltetett menet. Marmint hatalmas hegyek es szurdokok kozott, mert en alfoldi gyerek vagyok. Inkabb usztam volna le azt a tavot. Abban legalabb jo vagyok. Mentsegemre szolgaljon, hogy korabban soha nem futottam olyan messzire. Mi busszal jartunk ilyen messzire. A max tav az 6 km volt elotte. Aztan ennek a tapasztalatnak hala kesobb sem koptattam a futocipoket. Maradok az uszasnal. Nem vagyok az a rohangalos fajta. :rolleyes:

Tavaly selejteztem azt a futocipomet amit 18 evesen vettem. Mar kineztem a egy masikat, de nem sietek. Ha jol szamolom akkor azzal nyugdijig ki is fogom huzni. :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Ne cikizz mar! Ott halltam meg. ;)

A felenel begorcsolt a labam. (es allitolag az anyukam utan sirtam, de ez csak pletyka. En nem tudom. :oops:) Eszakon, valami dimbes-dombos terepen volt az eroltetett menet. Marmint hatalmas hegyek es szurdokok kozott, mert en alfoldi gyerek vagyok. Inkabb usztam volna le azt a tavot. Abban legalabb jo vagyok. Mentsegemre szolgaljon, hogy korabban soha nem futottam olyan messzire. Mi busszal jartunk ilyen messzire. A max tav az 6 km volt elotte. Aztan ennek a tapasztalatnak hala kesobb sem koptattam a futocipoket. Maradok az uszasnal. Nem vagyok az a rohangalos fajta. :rolleyes:

Tavaly selejteztem azt a futocipomet amit 18 evesen vettem. Mar kineztem a egy masikat, de nem sietek. Ha jol szamolom akkor azzal nyugdijig ki is fogom huzni. :D

Én 1988 januárban vettem részt egy 3 napos túlélési gyakorlaton. Szerintem az első és talán utolsó ilyen gyakorlat volt a Néphadsereg kötelékében. Kb., 25-30 km menet naponta, teljes menetfelszerelésben, sárban, hóban, éjszakai fagyban. Éjszakázás a szabadban, erdőben. Enni és innivaló, csak amit vittünk magunkkal. Végrehajtás közben, folymatosan zaklattak a felderítők bennünket. A 3. nap végén, este, sötétben, el kellett foglalni, egy "osztrák ház" nevezetű épületet és a környékét, a teljesen lestrapált zászlóaljnak. 4. nap reggelén öszeszedtük magunkat és becaplattunk, talptól sisakig sárosan, szakadtan, a laktanyába. Épületes látványt nyújthattunk. A menet élén haladt a zlj töf., lesántúlva, egy letört, furkósbot szerű faágra támaszkoidva. Gyorsan kiderült, akkor semmilyen felszerelésünk, cipőnk, ruházatunk, nem alkalmas arra, hogy menetből, csak úgy, végrehajtsunk ilyesmit.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én 1988 januárban vettem részt egy 3 napos túlélési gyakorlaton. Szerintem az első és talán utolsó ilyen gyakorlat volt a Néphadsereg kötelékében. Kb., 25-30 km menet naponta, teljes menetfelszerelésben, sárban, hóban, éjszakai fagyban. Éjszakázás a szabadban, erdőben. Enni és innivaló, csak amit vittünk magunkkal. Végrehajtás közben, folymatosan zaklattak a felderítők bennünket. A 3. nap végén, este, sötétben, el kellett foglalni, egy "osztrák ház" nevezetű épületet és a környékét, a teljesen lestrapált zászlóaljnak. 4. nap reggelén öszeszedtük magunkat és becaplattunk, talptól sisakig sárosan, szakadtan, a laktanyába. Épületes látványt nyújthattunk. A menet élén haladt a zlj töf., lesántúlva, egy letört, furkósbot szerű faágra támaszkoidva. Gyorsan kiderült, akkor semmilyen felszerelésünk, cipőnk, ruházatunk, nem alkalmas arra, hogy menetből, csak úgy, végrehajtsunk ilyesmit.
Akit egyébként érdeklik az ilyen katonai jellegű teljesítménytúrák, annak ajánlom a Kitörés 60-at. Fasza odaverős téli éjszakai TT a budai hegyekben. Egyszer voltam, mert Bpest nem a szomszédban van, de tetszett nagyon. Mennék idén is, ha lesz rá ember. Ha nem akkor marad a Barcika 60. Nyáron a Bocskai Portya 70 is jó, az is tetszett. A végén majdnem könny szökött a szemembe, mikor megkaptam a jelvényt meg a felvarrót, de csak később kapcsoltam, hogy az a katonai távokon indulóknak járt, azt hiába néztek katonának, csak civilként indultam. Megint csak azon múlik, hogy lesz e rá ember, nekem az a felvarró meg jelvény az kell, úgyhogy a katonain fogok indulni, ha minden jól megy.

Egy kis példa arra, hogy igazából csak szellemben kell ott lenni a túrákon: volt barátnőm soha nem sportolt előtte, de mégis jött velem téli hegyvidéki 30.as túrára, meg utána 50-esre is. Az utat végighisztizte, aztán az 50-esen kiderült hogy rekordot csináltam vele, soha ilyen gyors nem voltam, pedig nem tegnap kezdtem. A célban meg nem volt már semmi baja.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Lehet Panzerfaustnak az csak enyhe kocogás:D
De jó neki.;)
Ráadásul hegyenvölgyön.
Vagy nem járt még a pilisben, vagy lehet ő Lubics Szilvia:)
Bár ő biztos nem mondaná erre hogy enyhe kocogás:D

Nekem aztán nem :D én egy mázsa vagyok, bár futottam már tele zsákkal hegynek fölfelé, az közel sem volt olyan megerőltető mint amikor a vaddisznó meg bika kergetett meg :D
A terepfutó haveroknak viszont csemege, mind egyszálbél, nem látszott rajtuk túl nagy fáradtság, ezek ilyen megyekörbefutásokkal szoktak edzeni, szupermarathonoznak állandóan.
Hát jártam párszor a Pilisben. Mondjuk úgy hogy régebben hivatalos baráti látogatáson, manapság meg természetbúvárként ;), van úgy hogy hetente. Csobánk, Pilis-tető Dömösig. Aztán Urak asztala, Szentlászló. Jó kis kiképzés vót.
Az igazi manapság inkább az Alpok, meg a Kárpátok, ami nagyon kiveszi az emberből az energiát. Nem futásban ügyködünk, hanem cuccal, jeges, gleccseres terepen 8-10 órás mászásban. Nem is az idő a lényeg, hanem hogy megcsináld.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 249
14 115
113
Mert elvisz 6-8 lövészt :)

Ahaaa. Bár én úgy tudom azt a lőszermenyiség rovására.
De megnézném a szomszédos országokat ha mi a kb többszáz btr helyett merkavákat rendszeresítenénk mint apc.;):D:D
Azthiszem az kicsit felborítaná az erőegyensúlyt.
Nomeg az államháztartást.:)
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 249
14 115
113
Nekem aztán nem :D én egy mázsa vagyok, bár futottam már tele zsákkal hegynek fölfelé, az közel sem volt olyan megerőltető mint amikor a vaddisznó meg bika kergetett meg :D
A terepfutó haveroknak viszont csemege, mind egyszálbél, nem látszott rajtuk túl nagy fáradtság, ezek ilyen megyekörbefutásokkal szoktak edzeni, szupermarathonoznak állandóan.
Hát jártam párszor a Pilisben. Mondjuk úgy hogy régebben hivatalos baráti látogatáson, manapság meg természetbúvárként ;), van úgy hogy hetente. Csobánk, Pilis-tető Dömösig. Aztán Urak asztala, Szentlászló. Jó kis kiképzés vót.
Az igazi manapság inkább az Alpok, meg a Kárpátok, ami nagyon kiveszi az emberből az energiát. Nem futásban ügyködünk, hanem cuccal, jeges, gleccseres terepen 8-10 órás mászásban. Nem is az idő a lényeg, hanem hogy megcsináld.

Ja 100at véhigfutni durva dolog. Csak azt mondtam terepen, 5 perc alatti kilómeterekkel számomra emberfeletti.
De szerintem mindenultrafutó, köztük a barátaid is UFOk:D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 249
14 115
113
Akit egyébként érdeklik az ilyen katonai jellegű teljesítménytúrák, annak ajánlom a Kitörés 60-at. Fasza odaverős téli éjszakai TT a budai hegyekben. Egyszer voltam, mert Bpest nem a szomszédban van, de tetszett nagyon. Mennék idén is, ha lesz rá ember. Ha nem akkor marad a Barcika 60. Nyáron a Bocskai Portya 70 is jó, az is tetszett. A végén majdnem könny szökött a szemembe, mikor megkaptam a jelvényt meg a felvarrót, de csak később kapcsoltam, hogy az a katonai távokon indulóknak járt, azt hiába néztek katonának, csak civilként indultam. Megint csak azon múlik, hogy lesz e rá ember, nekem az a felvarró meg jelvény az kell, úgyhogy a katonain fogok indulni, ha minden jól megy.

Egy kis példa arra, hogy igazából csak szellemben kell ott lenni a túrákon: volt barátnőm soha nem sportolt előtte, de mégis jött velem téli hegyvidéki 30.as túrára, meg utána 50-esre is. Az utat végighisztizte, aztán az 50-esen kiderült hogy rekordot csináltam vele, soha ilyen gyors nem voltam, pedig nem tegnap kezdtem. A célban meg nem volt már semmi baja.

:)
Azért írtam szerintem aki egészséges annak mennie kell 50nek biztos, de 100nak is ha nincs sérülés. És túraacucc. Tényleg csak agyban dől el.
Lehet azért értetek olyan hamar a célba mert tudatalatt siettél, hogy hagyja abba a hisztit.:D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
:)
Azért írtam szerintem aki egészséges annak mennie kell 50nek biztos, de 100nak is ha nincs sérülés. És túraacucc. Tényleg csak agyban dől el.
Lehet azért értetek olyan hamar a célba mert tudatalatt siettél, hogy hagyja abba a hisztit.:D
Az lehet, de az is akkor az ő érdeme, hogy így is tudta velem tartani a tempót felkészületlenül. :)