1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. RomperStomper

RomperStomper Member

arcas likes this.
  2. arcas

arcas Well-Known Member

2 sec-el beelőztél ;)

3. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

szvsz.. nem az a kérdés, hogy OB bemondja vagy nem az F-35-öst.. Az USA nem adná szerintem el nekünk, az elmúlt 8 év bebizonyította nekik, hogy nem az a feltétlenül USA párti ország vagyunk.. (hozzáteszem, inkább ne legyen villámunk, mintsem közép Európában a távoli amerikai érdekeknek legyünk elkötelezve.. Nem véletlenül nem akar sem Franciaország, sem a németek F-35-ost (egyik a haza repülőipar támogatása, a másik az USA-tól való függelem csökkentése..

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

5. borisz

borisz Well-Known Member

Nekem is inkább fantáziálásnak tűnik.

6. arcas

arcas Well-Known Member

Index, frissen kiadott amerikai közlemény:
    "Magyarország és Szlovákia esetében hiteles elképzeléseket, terveket is látnak arra vonatkozóan, hogy a GDP 2 százalékát védelmi kiadásokra fordítsák, aminek 20 százalékát 2024-ig az eszközbeszerzések teszik ki. Ennek magyar vonatkozásaiként egy légiszállító beruházást, valamint 12 nemzeti beszerzést emeltek ki – ez a bejelentés tehát ma várható is, ahogyan a kétoldalú védelmi megállapodásról szóló egyezség bejelentése is esélyes."

tindalos, Shadow and Szittya like this.
  7. ms07

ms07 Well-Known Member

Légiszállító beruházáson simán lehet a kecskeméti fejlesztést is érteni pl

8. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

9. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Bocs. Mar latom 2026

10. subsonic

subsonic Active Member

Micsoda vad fantázialgatás indult el itt a rendszerek eszközök kapcsán pedig.....

silurusglanis likes this.
  11. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Akkor már a Gripen E jobban megfelelne

12. ms07

ms07 Well-Known Member

Várjál még, mi lesz itt, jövő héten Orbán-Netanjahu találkozó.... :D

megazez, Shadow, fip7 and 2 others like this.
  13. subsonic

subsonic Active Member

:) Jogos főleg amit a sajtó köhög ki magából ...

fip7, svajcibeka, ms07 and 1 other person like this.
  14. subsonic

subsonic Active Member

A vezetés Interkontinentális ballisztikus rakéták elleni védelmet is akar tehát lehet találgatni a rendszer kapcsán én leszek a legjobban meglepve,ha Nasams lesz! Himarsot korábban leírtam vagy az vagy más ,de lesz rakétás tüzérség Lynx olcsóbb lenne nekem szimpatikusabb!

15. emel

emel Well-Known Member

Ki és hol mondta/írta ez az "interkontinentális" megjelölést? Ez nekem nagyon új, pedig figyelek ...

16. subsonic

subsonic Active Member

Nem ott figyelsz,ahol én hidd el az a cél aztán meglátjuk mi lesz a deal és kivel,miről!

alfa74 likes this.
  17. emel

emel Well-Known Member

Szeretnék ott figyelni ahol te, ha megmondanád hol hallottad/olvastad ...

Sulaco likes this.
  18. ms07

ms07 Well-Known Member

Benkő fogalmazott ködösen egyik nyilatkozatában, amibe kb bármit bele lehet magyarázni, egyesek az elfogó rakétákat látják bele.

19. Gaudi

Gaudi Active Member

Semmi "interkontinentális" nincs a témakörben.
    Interkontinentális, atyaég. :) Na jó, itt van, szerintem ez lesz:
    • Ground-based Midcourse Defense: This system uses large, powerful Ground-Based Interceptor missiles launched from underground silos in Alaska and California. The interceptors carry Raytheon’s Exoatmospheric Kill Vehicle, which uses sensors and small thrusters to slam itself into warheads. GBIs can reach targets at the highest point in their arc in space, known as the mid-course phase of flight.
    https://www.raytheon.com/capabilities/missiledefense

Jajj már, komolyan, na.

20. subsonic

subsonic Active Member

:)

Ezen oldal megosztása