A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Én azért ezt nem így látom teljesen. Értem hogy mit és miért írsz, de azért na...

Elfogadom,hogy nem értesz egyet velem csak azt nem tudom,hogy mire alapozod.Mire alapozod azt,hogy van más reális a gyakorlatban bekövetkezhető forgatókönyv arra az esere,ha az USA egy háborújához kellene Kecskemét.Szerinted az realitás,hogy az USA azt mondja,hogy kell Kecsó egy háborúhoz mi meg azt mondjuk,hogy nem és akkor nem adjuk oda?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Elfogadom,hogy nem értesz egyet velem csak azt nem tudom,hogy mire alapozod.Mire alapozod azt,hogy van más reális a gyakorlatban bekövetkezhető forgatókönyv arra az esere,ha az USA egy háborújához kellene Kecskemét.Szerinted az realitás,hogy az USA azt mondja,hogy kell Kecsó egy háborúhoz mi meg azt mondjuk,hogy nem és akkor nem adjuk oda?
Miért nem így van? Ha háborúzni akarnak az oroszok ellen, mi nem mondhatjuk, hogy nem asszisztálunk ehhez?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 932
113
Elfogadom,hogy nem értesz egyet velem csak azt nem tudom,hogy mire alapozod.Mire alapozod azt,hogy van más reális a gyakorlatban bekövetkezhető forgatókönyv arra az esere,ha az USA egy háborújához kellene Kecskemét.Szerinted az realitás,hogy az USA azt mondja,hogy kell Kecsó egy háborúhoz mi meg azt mondjuk,hogy nem és akkor nem adjuk oda?
Arra alapozom, hogy tudtommal még bár az igaz hogy NATO tagok, és gyenge - kis ország vagyunk, de SZUVERÉN entitás a térképen.
Mondhatjuk hogy állandó bázist NEM adunk akkor sem ha kérnek. Ezt nem is értem hogy miért kell magyarázzam?
Az USA egy háborújához leszarom amúgy hogy szükség van e Kecsóra vagy bármilyen más hazai bázisra, engem csak az érdekel ha itt vannak bárhol nálunk állandóra, ha addig nem, az után fix hogy célpontot csinálnak belőlünk.

Azt is tudom biztosra hogy MI nem akarjuk megtámadni Oroszországot.
Bennük te 100% ban biztos vagy?

Ez a lényeg, Dudi.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Milyen csatát te szerencsétlen?Olyan hülyeségek kavarognak a fejedben,hogy az valami elképzelhetetlen.Semmilyen csatáról vagy háborúról nem beszél senki!Nem lenne csata,nem lenne háború mert nem jutna el addig a dolog.Annyi történne,hogy az aktuális barátunk(amíg NATO tagok vagyunk az USA) azt mondná,hogy kell a reptér mi meg azt mondák,hogy tessék itt van.Ennyi történne.Csak a te teljesen elborult elmédben létezik más forgatókönyv!!!
Igen, úgy hívják, hogy honvédelem. Kecskemét és az összes többi magyar város nekünk kell és ezért nem adjuk senkinek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Arra alapozom, hogy tudtommal még bár az igaz hogy NATO tagok, és gyenge - kis ország vagyunk, de SZUVERÉN entitás a térképen.
Mondhatjuk hogy állandó bázist NEM adunk akkor sem ha kérnek. Ezt nem is értem hogy miért kell magyarázzam?
Az USA egy háborújához leszarom amúgy hogy szükség van e Kecsóra vagy bármilyen más hazai bázisra, engem csak az érdekel ha itt vannak bárhol nálunk állandóra, ha addig nem, az után fix hogy célpontot csinálnak belőlünk.

Azt is tudom biztosra hogy MI nem akarjuk megtámadni Oroszországot.
Bennük te 100% ban biztos vagy?

Ez a lényeg, Dudi.

Ők nem állandó bázist akarnak itt hanem egy olyan bázist ahová bármikor jöhetnek megkérdezés nélkül.Ez szezon és fazon esete.Ne keverjük már össze a kettőt.Ezen kívül attól a pillanattól kezdve,hogy NATO tagok vagyunk célpontnak számítunk Oroszország szemében függetlenül attól,hogy van-e vagy nincs bármilyen(állandó vagy ideiglenes)amerikai bázis az országban.Tényleg olyan naív vagy,hogy csak azért mert a vajda meg Putyin haverok mi nem számítunk célpontnak?Putyin nem hülye,tökéletesen tisztában van vele,hogy csak addig a haverja a vajda míg rá nem gorombítanak azaz nagyon korlátozott ez a barátság.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Te még is miről beszélsz?

21057654-1323782754397720-1707998446-o.jpg


"Március 19-én Hitler csapatai megszállták az országot. Pápán a repülőteret is birtokba akarták venni. Miután az ott elhelyezett lövészszázadok teljes tűzkészültségben fogadták a beérkező gépkocsioszlopot, a németek visszavonultak.
A városban, az egykori huszárlaktanyában Domonkos József ejtőernyős százados volt a parancsnok. Az ő utasítására a géppuskás és nehézfegyver század védelemre rendelkezett be. A tetőtérben géppuskafészkeket alakítottak ki, az aknavetőkkel tüzelőállást foglaltaik el, a páncéltörő ágyúk pedig az udvaron a kapuval szemben álltak fel lövésre készen, összetűzésre azonban itt sem került sor, mert a németek, látva a helyzetet, nem próbáltak meg behatolni a kaszárnya területére."

Huszár János: A magyar katonai ejtőernyőzés fénykora 1942—1944 - 1993/1

Nyilvánvalóan már nem a fénykorban vagyunk és ez a kortárs hozzáállás megmagyarázza, hogy miért nem engedélyezik nektek az igazi magyar ejtőernyősjelvény viselését! Ahhoz fegyverrel kellene fogadni a reptérre érkező szövetségeseket is anélkül, hogy erre bárki parancsot adna...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113

21057654-1323782754397720-1707998446-o.jpg


"Március 19-én Hitler csapatai megszállták az országot. Pápán a repülőteret is birtokba akarták venni. Miután az ott elhelyezett lövészszázadok teljes tűzkészültségben fogadták a beérkező gépkocsioszlopot, a németek visszavonultak.
A városban, az egykori huszárlaktanyában Domonkos József ejtőernyős százados volt a parancsnok. Az ő utasítására a géppuskás és nehézfegyver század védelemre rendelkezett be. A tetőtérben géppuskafészkeket alakítottak ki, az aknavetőkkel tüzelőállást foglaltaik el, a páncéltörő ágyúk pedig az udvaron a kapuval szemben álltak fel lövésre készen, összetűzésre azonban itt sem került sor, mert a németek, látva a helyzetet, nem próbáltak meg behatolni a kaszárnya területére."

Huszár János: A magyar katonai ejtőernyőzés fénykora 1942—1944 - 1993/1

Most már értem, hogy miért nem engedélyezik nektek az igazi magyar ejtőernyősjelvény viselését!

Neked tényleg ennyi eszed van vagy csak tetteted?
Ráadásul az alakulat nem ejtőernyős csak kis részben szóval miért is hordanánk a régi jelvényt?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113

21057654-1323782754397720-1707998446-o.jpg


"Március 19-én Hitler csapatai megszállták az országot. Pápán a repülőteret is birtokba akarták venni. Miután az ott elhelyezett lövészszázadok teljes tűzkészültségben fogadták a beérkező gépkocsioszlopot, a németek visszavonultak.
A városban, az egykori huszárlaktanyában Domonkos József ejtőernyős százados volt a parancsnok. Az ő utasítására a géppuskás és nehézfegyver század védelemre rendelkezett be. A tetőtérben géppuskafészkeket alakítottak ki, az aknavetőkkel tüzelőállást foglaltaik el, a páncéltörő ágyúk pedig az udvaron a kapuval szemben álltak fel lövésre készen, összetűzésre azonban itt sem került sor, mert a németek, látva a helyzetet, nem próbáltak meg behatolni a kaszárnya területére."

Huszár János: A magyar katonai ejtőernyőzés fénykora 1942—1944 - 1993/1

Nyilvánvalóan már nem a fénykorban vagyunk és ez a kortárs hozzáállás megmagyarázza, hogy miért nem engedélyezik nektek az igazi magyar ejtőernyősjelvény viselését! Ahhoz fegyverrel kellene fogadni a reptérre érkező szövetségeseket is anélkül, hogy erre bárki parancsot adna...


Ezen kívül ha jól emlékszem azok az emberek pár hét múlva a megszállók oldalán harcoltak az oroszok ellen...Szóval miről is beszélünk?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 932
113
Ők nem állandó bázist akarnak itt hanem egy olyan bázist ahová bármikor jöhetnek megkérdezés nélkül.Ez szezon és fazon esete.Ne keverjük már össze a kettőt.Ezen kívül attól a pillanattól kezdve,hogy NATO tagok vagyunk célpontnak számítunk Oroszország szemében függetlenül attól,hogy van-e vagy nincs bármilyen(állandó vagy ideiglenes)amerikai bázis az országban.Tényleg olyan naív vagy,hogy csak azért mert a vajda meg Putyin haverok mi nem számítunk célpontnak?Putyin nem hülye,tökéletesen tisztában van vele,hogy csak addig a haverja a vajda míg rá nem gorombítanak azaz nagyon korlátozott ez a barátság.
Nyilván célpontnak számítunk mi is.

Szerinted ha fokozódik a helyzet, és vannak a Pumák kecsón magukban, meg ha mondjuk van egy néhány amcsi F-35/15E század random, ami képes B-61 et dobni, minden ugyan az lesz az oroszok szemében? Esetleg egy nekünk előnytelen DCA megkötés után hirtelen mi is megkérjük hogy rakjanak már ide egy AEGIS ASHORE-t, az sem változtatna semmin?

Jah, hogy most kifelé ennyi lett megszellőztetve, hogy szeretnének egy bázist ahová bármikor egyeztetés nélkül jöhetnének, meg területen kívüliséget, szabad fegyver mozgást, egyéb kis apró dolgokat, ugye?

Én meg azt látom, gyakorlatilag most eldőlhet vagy már el is dőlt elég sok fontos dolog, ami mondjuk az elkövetkező években nagyon fontos lehet majd nekünk, s ezért ÉN nagy jelentőséget tulajdonítok neki, hogy mit írunk alá nekik...

Ne én legyek már a naív, ha ezeket felvetem...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Nyilván célpontnak számítunk mi is.

Szerinted ha fokozódik a helyzet, és vannak a Pumák kecsón magukban, meg ha mondjuk van egy néhány amcsi F-35/15E század random, ami képes B-61 et dobni, minden ugyan az lesz az oroszok szemében? Esetleg egy nekünk előnytelen DCA megkötés után hirtelen mi is megkérjük hogy rakjanak már ide egy AEGIS ASHORE-t, az sem változtatna semmin?

Jah, hogy most kifelé ennyi lett megszellőztetve, hogy szeretnének egy bázist ahová bármikor egyeztetés nélkül jöhetnének, meg területen kívüliséget, szabad fegyver mozgást, egyéb kis apró dolgokat, ugye?

Én meg azt látom, gyakorlatilag most eldőlhet vagy már el is dőlt elég sok fontos dolog, ami mondjuk az elkövetkező években nagyon fontos lehet majd nekünk, s ezért ÉN nagy jelentőséget tulajdonítok neki, hogy mit írunk alá nekik...

Ne én legyek már a naív, ha ezeket felvetem...

Az a naivitás,hogy szerinted egy majdani USA orosz háborúban mi nem engebnénk meg az amerikaiaknak a hazai bázisok használatát függetlenül attól,hogy van-e ma szerződés erről vagy nincs.
Az anaivitás,hogy szerinted mi olyan pozícióban vagyunk,hogy dönthetünk ilyen kérdésekben.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Te még is miről beszélsz?
Mindenkinek van igaza ebben a vitában, de én azt gondolom, hogy az USA bármit tervez tenni, vagy nem de köztük és köztünk nem lesz valódi szimbiózis, mi ütköző zónának kellünk, puffernak, lassító élőerőnek... A háborúig - ha lesz, ne legyen- meg jó vásárlónak kellünk, meg olcsó munkaerőnek... És ez Mo.nak soha nem érheti meg ... Másik oldalról az USA mint NATO főerő értünk mindent bedobva harcolna, ha úgy adódna? Ahogy mondtam mindenkinek van igaza, széllel szemben sem lehet tudjuk jól.. de azért van, kell lennie közép útnak... A vajda :) pl. nem támogadta az usa atomrakéták idetelepítését, ezzel azért prióban biztos hátrébb vagyunk a cár szemében.... Fontos tudnotok, hogy a muszka sem kívánatos vendég nálam sem, tehát tőlük sem várok/várnék semmi mást...
Legjobb lenne semlegesnek maradni, de ez luxus, és egyszerűen nem engedik meg...
És a szuverenitásunk nagyon fontos, de ezzel a két szuperhatalommal egyszerűen nem szállhatunk soha szembe nyílt harcban... nyilvánvaló okokból, és nekünk a 20 sz. után legalább egy századot ki kéne bírni háború nélkül...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and kaktusz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 932
113
Az a naivitás,hogy szerinted egy majdani USA orosz háborúban mi nem engebnénk meg az amerikaiaknak a hazai bázisok használatát függetlenül attól,hogy van-e ma szerződés erről vagy nincs.
Az anaivitás,hogy szerinted mi olyan pozícióban vagyunk,hogy dönthetünk ilyen kérdésekben.
Miért ne dönthetnénk?
NE viccelj már? Megszállt ország vagyunk már most vagy miről maradtam le?
A NATO 5. cikkely nem arról szól hogy kötelesek vagyunk bármely tag háborújához asszisztálni abban az esetben ha Ő mászik bele a másik arcába.
TE nem hiszel a NATO eszmeiségében? Ha valakit megtámadnak, közösen védekezünk. Ennyi, erről szól.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Mindenkinek van igaza ebben a vitában, de én azt gondolom, hogy az USA bármit tervez tenni, vagy nem de köztük és köztünk nem lesz valódi szimbiózis, mi ütköző zónának kellünk, puffernak, lassító élőerőnek... A háborúig - ha lesz, ne legyen- meg jó vásárlónak kellünk, meg olcsó munkaerőnek... És ez Mo.nak soha nem érheti meg ... Másik oldalról az USA mint NATO főerő értünk mindent bedobva harcolna, ha úgy adódna? Ahogy mondtam mindenkinek van igaza, széllel szemben sem lehet tudjuk jól.. de azért van, kell lennie közép útnak... A vajda :) pl. nem támogadta az usa atomrakéták idetelepítését, ezzel azért prióban biztos hátrébb vagyunk a cár szemében.... Fontos tudnotok, hogy a muszka sem kívánatos vendég nálam sem, tehát tőlük sem várok/várnék semmi mást...
Legjobb lenne semlegesnek maradni, de ez luxus, és egyszerűen nem engedik meg...
És a szuverenitásunk nagyon fontos, de ezzel a két szuperhatalommal egyszerűen nem szállhatunk soha szembe nyílt harcban... nyilvánvaló okokból, és nekünk a 20 sz. után legalább egy századot ki kéne bírni háború nélkül...

Az a baj,hogy nem mi döntünk a háborúról ahogy a 20. században sem mi döntöttünk róla...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Miért ne dönthetnénk?
NE viccelj már? Megszállt ország vagyunk már most vagy miről maradtam le?
A NATO 5. cikkely nem arról szól hogy kötelesek vagyunk bármely tag háborújához asszisztálni abban az esetben ha Ő mászik bele a másik arcába.
TE nem hiszel a NATO eszmeiségében? Ha valakit megtámadnak, közösen védekezünk. Ennyi, erről szól.

Ennek a szerződésnek egy háborúban van jelentősége nem békében.Egy háborúban ha nem úgy táncolunk ahogy a barátunk fütyül akkor a történelem megmutatta,hogy mi következik(lásd német megszállás).